Γρηγόρης Πιτσόκος [2010/11]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ''γηραιό''!
Locked
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14794
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

O Γρηγόρης Πιτσόκος μετά από 5 χρόνια παρουσίας του στον Ηρακλή αποφάσισε κοινή συναίνεση με την διοίκηση να λυθεί το συμβόλαιό του και να μείνει ελεύθερος.

Για ποιον λόγο αποφάσισες να ζητήσεις από την ΠΑΕ Ηρακλής να μείνεις ελεύθερος;

«Όλοι οι ποδοσφαιριστές όταν είναι σε μια ομάδα, το λογικό είναι να θέλουν να αγωνίζονται. Από τη στιγμή που δεν ήμουν στα πλάνα του προπονητή, πήρα αυτή την απόφαση. Δεν είναι κάποιος άλλος ο λόγος, παρά το ότι θέλω να παίζω και όχι να κάθομαι».

Πως πέρασες αυτά τα 5 χρόνια που ήσουν στην ομάδα και με ποιους ποδοσφαιριστές είχες τις καλύτερες σχέσεις;

«Αυτά τα 5 χρόνια έμαθα πολλά, έγινα καλύτερος σαν ποδοσφαιριστής αλλά και σαν άνθρωπος. Όταν έχεις δίπλα σου αθλητές σαν τον Τάσο Κατσαμπή, μόνο να μάθεις καινούργια πράγματα μπορείς. Από εκεί και περά με τον Μοσχάκη, τον Μέλκα και τον Πίτου ήμασταν πιο κοντά και θα μου λείψουν πολύ…»

Υπάρχει ταλέντο στην φετινή Β΄ ομάδα του Ηρακλή;

«Από ταλέντο άλλο τίποτα. Όρεξη για δουλειά να υπάρχει. Πολλοί νεαροί με αρκετή δουλειά έχουν μέλλον, αρκεί να υπάρχει και η σωστή διαχείριση από τους υπεύθυνους, για να μην χαθούν και μείνουν για πάντα ταλέντα».


Πόσο μεγάλο είναι το παράπονό σου που δεν έπαιξες;

«Δηλώνω ότι είμαι ‘γριά’. Γιατί να το αρνηθώ άλλωστε; Θέλω στο μέλλον να γυρίσω και να παίξω για τον Ηρακλή και μόνο. Το παράπονό μου είναι ότι δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να με δει ο προπονητής αλλά και αυτός ο απίστευτος κόσμος... Πιστεύω πως άξιζα έστω να μου δοθεί η ευκαιρία. Στην προετοιμασία επί Μπουμπένκο ήμουν βασικός σε όλα τα φιλικά και όπως άκουγα, όλοι ήταν ευχαριστημένοι από τις εμφανίσεις και την απόδοση μου».

Συζητάς με άλλη ομάδα;

«Έχω προτάσεις από Β΄ και Γ΄ Εθνική, αλλά και από δύο ομάδες της Σουπερ Λίγκα. Όταν προκύψει κάτι θα το μάθετε».



http://bluearena.gr/index.php?option=co ... Itemid=232
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Ηρακλής”