Γενική συζήτηση για το τρόπο scouting του Άρη

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Άρη!
Locked
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alx1078, με κάθε καλή πρόθεση μία - δύο παρατηρήσεις για όσα έχεις γράψει στο research συνολικά (όχι μόνο για τον Κάλβο).

Άλλο πράγμα να πιστεύουμε πολύ σε ένα παίκτη ή να μας αρέσει, και άλλο πράγμα το τι μπορεί να κάνει μέσα στο γήπεδο. Ελπίζω το πρώτο να μην επηρεάζει την κρίση σου.

Τα φιλικά δεν μπορούν να αποτελέσουν ασφαλή γνώμονα συμπερισμάτων. Μόνο μία πρώτη ανάγνωση μπορούμε να κάνουμε από αυτά περισσότερο δε για μη αγωνιστικά θέματα. Τα επίσημα παιχνίδια είναι ο κριτής των πάντων.

Οι fav. moves δεν μπαίνουν όσο εύκολα τις προτείνεις. Αν παρατηρήσεις και στο παιχνίδι μπαίνουν μόνο σε περιπτώσεις που πραγματικά χαρακτηρίζουν έναν παίκτη. Είναι λοιπόν δύσκολο να μπουν τόσες πολλές fav. moves καθώς και να είμαστε σίγουροι από τόσο νωρίς.

Για παίκτες που δεν έχουν πάρει χρόνο συμμετοχής φέτος (ειδικά σε επίσημα ματς) καλύτερα να είμαστε υπομονετικοί παρά να κάνουμε εκτιμήσεις τις οποίες πιθανόν να χρειαστεί να αναθεωρήσουμε στο μέλλον. Γενικά χρειάζεται λίγο αυτοσυγκράτηση.

Χρήσιμο επίσης θα ήταν αν ανέφερες τους αγώνες από τους οποίους βγάζεις τα συμπερασματά σου.


Αυτά σε γενικές γραμμές.

Καλωσήρθες στο φόρουμ. Ελπίζω να έχεις διαβάσει τους κανόνες ήδη και να προσαρμοστείς στη φιλοσοφία το ταχύτερο δυνατόν.
alx1078
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Tue Oct 02, 2007 10:22 am
Football Manager της ομάδας: Leeds, Αρης, Kayserispor
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Salonika City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Prince εχεις απόλυτο δίκαιο. Σε καμία περίπτωση δεν ύπονοώ ότι αυτά που λέω είναι κανόνες. Είναι απλά οι εντυπώσεις που μου έχουν δημιουργηθεί ως τώρα από αυτά που είδα. Καθαρά προσωπικές απόψεις (αυτό εξάλλου εννοείται).

Έχω δεί όλα τα παιχνίδια του Άρη ως τώρα (εκτώς των φιλικών στη Γαλλία) και αυτά που γράφω είναι αυτά που έβγαλα απο όσα έχω δεί ως τώρα.

Το ότι για ορισμένους παίχτες γράφω περισσότερα από άλλους αυτό το έκανα απλά γιατί για ορισμένους έχω βγάλει (πιστεύω) ασφαλέστερα συμπεράσματα, και γιατί έτυχε να τους προσέξω περισσότερο και γιατί έχουν παίξει περισσότερο ως τώρα. Προσπαθώ πάντα να βλέπω αντικειμενικά τα παιχνίδια και τους παίχτες γιατί μου αρέσει πολύ το ποδόσφαιρο και θεωρώ τον εαυτό μου περισσότερο φίλαθλο (αν και είμαι όπαδός του Άρη)

Τα fav moves δίκαιο έχεις. Αυτά που έβαλα απλά είναι πια θεωρώ για consideration. Ούτε εγώ δεν θα τα έβαζα τώρα στους παίχτες αυτούς (που τουλάχιστον δεν τους έχω δεί για ένα ολόκληρο χρόνο).

Αν πιστεύεις ότι είναι προτιμότερο μπορώ να γράψω πιο αναλυτικά τις απόψεις μου για τους παίχτες και τον τρόπο παιχνιδιού και όχι απλά να ανφέρω τα χαρακτηριστικά τους σύμφωνα με το manager. Απλά πίστευα ότι έτσι θα είναι πιο σχετικό με το παιχνίδι.
4 4 F@#ing 2
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατ' αρχην είμαστε ήδη of topic, οπότε δεν μπορούμε να συνεχίσουμε τη συζήτηση εδώ για πολυ ακόμη. Για οτισήποτε παραπάνω να τα πούμε με πμ. [Αγαπητοί mods αν θέλετε διαγράψτε τα τελευταία 2 ποστ και αυτό]

Κατά δεύτερο αν πιστεύεις ότι κάτι που γράφεις είναι under consinderation τότε να το γράφεις ώστε να παρακολουθούμε περισσότερο και να το συζητάμε.

Αν θέλεις διάβασε το σύνολο των σελίδων που έχουν γραφει για κάθε παίκτη και αν νομίζεις ότι υπάρχουν στοιχεία που δεν έχουν αναφερθεί και για τα οποία είσαι σίγουρος, τότε μπορείς ασφαλώς να γράψεις πιο αναλυτικά τις απόψεις σου για κάθε παίκτη. Γενικά είναι καλό να μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια ορισμένα θέματα π.χ. για τον Χαλκία έχουν γραφεί λίγα για την φετινή σεζόν καθώς τον εξαντλήσαμε πέρσυ και η φετινή του απόδοση είναι προέκταση της περσινής.

Γενικά πάντως τα όσα σου έγραψα είναι περισσότερο για να τα έχεις υπόψιν σου και όχι γιατί υπέπεσες σε κάποιο εξόφθαλμο σφάλμα. Άλλωστε στην τελευταία περίπτωση θα είχε kick, ban, ξύλο κτλ..... :D :D
teo_mouse
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Thu Nov 09, 2006 1:09 am
Football Manager της ομάδας: Farsley Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εγω πιστευω o alx1078 ηταν αντικειμενικοτατοσ κ τα ειπε παρα πολυ καλα ολα.εχς παιξει απειρα παιχνιδια στο fm κ στο cm πιο παλια.κ απο το 2003 κ μετα σκεφτομαι να τα παρατησω.γιατι στον αρη δεν γνωριζω γιαυτο κ δεν θα ριξω το βαροσ πουθενα,αλλα δεν ειναι καθολου προσεγμενοσ.τα στατιστικα των παικτων ειναι λες και τα εβγαλε η Λιτσα Πατερα.καμια σχεση με τη πραγματικοτητα.αν συνεχιστει αυτο κ στο 2008 θα τα παρατησω κ θα αρχησω να διαβαζω κανενα μαθημα....κ αν θελει κανεις να τοθ εξηγησω τι εννοω πανω στο θεμα του scouting ας επικοινωνησει μαζι μου με πμ
θέλω πτυχίο!!!!!!
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απόλυτα σεβαστή η άποψη σου.
Χωράει πολλές ώρες συζήτησης.

Αλλά πες μου σε παρακαλω τη σχέση έχει με το research και ειδικά με τον Κάλβο;

Μπορούμε να το συζητήσουμε στην εξέδρα όσο αναλυτικά θέλεις. Όχι όμως εδώ.

Έχει ήδη αναφερθεί ότι η συζήτηση είναι εντελώς off topic. Μάλιστα ο ίδιος ζήτησα από τους μοντς να διαγράψουν τα posts μου ώστε να μην "βρωμίζω" αυτό το χώρο. Πρέπει όλοι να προσπαθήσουμε ώστε αυτός ειδικά ο χώρος όπου γίνεται το research να φιλοξενεί μόνο ποστς που βοηθούν και αναφέρονται στα χαρακτηριστικά των παιδιών. Με αυτό το τρόπο θα βοηθήσουμε τα παιδιά να κάνουν πιο εύκολα τη δουλεια τους, γεγονός που μπορεί να συντελέσει και στην καλύτερη απεικόνιση του Άρη στο παιχνίδι για την οποία άλλωστε εκφράζεις τα παραπονά σου.



Πάμε στην εξέδρα να μιλήσουμε όλοι μαζί όσο θέλουμε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

γιατι στον αρη δεν γνωριζω γιαυτο κ δεν θα ριξω το βαροσ πουθενα,αλλα δεν ειναι καθολου προσεγμενοσ.τα στατιστικα των παικτων ειναι λες και τα εβγαλε η Λιτσα Πατερα.καμια σχεση με τη πραγματικοτητα.αν συνεχιστει αυτο κ στο 2008 θα τα παρατησω κ θα αρχησω να διαβαζω κανενα μαθημα....
Αν είναι να αρχίσεις το διάβασμα εξ αιτίας μου τότε αισθάνομαι πολύ όμορφα. Θενκς.

Από το FM2007 (κυρίως) η συμμετοχή αξιόλογων παιδιών που ΒΟΗΘΑΝΕ (αντί να προσβάλλουν χωρίς να έχουν δοκιμάσει να βοηθήσουν) και παρακολουθούν τον Άρη είναι πολύ μεγάλη και λαμβάνεται 100% υπ'όψιν από εμάς.
User avatar
blkik
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Tue Feb 03, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πειράζει που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πράγμα μιλάτε
Κάτι ψιλα που έπιασα είναι ότι είχατε μια κουβέντα(διαφωνία για το scouting) σε άλλο topic και κόψατε από ένα σημείο και μετά και συνεχίσατε εδώ.
Η φέρτε εδώ και το άλλο κομμάτι για να καταλαβαίνουμε και εμείς οι υπόλοιποι που ενδιαφερόμαστε για τον Αρη ή βαλτέ το όλο στον κάδο
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

O Prince, έκανε μία παρατήρηση στον alx σχετικά με τα συνεχή posts που έκανε αλλά μετά τα ''βρήκαν''. Δεν τα πέταξα όλα στον κάδο γιατί κυκλοφορούν αρκετοί, έτοιμοι να κράξουν και να λένε για δημοκρατίες κτλ.

Οπότε σε αυτό εδώ το topic, θα μαζεύονται και θα λένε ''τουμπανιάστε τον Άρη'', ''είστε άδικοι'', ''βάλτε scouts στον Άρη'', ''έχετε τον ΠΑΟΚ καλύτερο από τον Άρη, ντροπή'', κτλ. :D
teo_mouse
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Thu Nov 09, 2006 1:09 am
Football Manager της ομάδας: Farsley Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Α να μπραβο αυτο ειναι τοπικ...
Γουσταρω τρελλα...Μπραβο ρε περιτρι.δεν βλεπω την ωρα να αρχισω να κραζω...αλλα θα κανω υπομονη μεχρι να παρω και το 2008 για να μην κραζω ανωφελα :D
θέλω πτυχίο!!!!!!
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο το να αρχισει καποιος να κραζει αν θελει πραγματικα να βοηθησει ας προσπαθουσε να γινει σκαουτ...να πηγαινει στους αγωνες να προσπαθει να μαθαινει πραγματα με λιγα λογια να χαλαει αρκετο απο τον ελευθερο χρονο του για να βοηθησει το research της ελληνικης ομαδας οπως κανει ο peritri και πολλοι αλλοι σε αυτο εδω το σαιτ....με το να βγαινετε και να κραζετε δεν ειναι καλο το ενα δεν ειναι καλο το αλλο δεν βοηθατε....στην τελικη αμα δεν σας αρεσει κατι γι αυτο υπαρχει και ο εντιτορ...το παιχνιδι το παιζετε εσεις οχι ολος ο κοσμος....οποιος εχει καποια αντιρηση μπαινει στον εντιτορ και το αλλαζει οπως κανω εγω ας πουμε.....Δεν μπαινει στο σαιτ και κραζει αυτους που σπαταλανε χρονο για να κανουν το παιχνιδι καλυτερο...

Φιλικα, Μητσος
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθώς την ομάδα του Άρη δεν έχει αναλάβει κάποιος ειδικευμένος scout, αυτομάτος scout της ομάδας γινόμαστε όλοι όσοι ασχολούμαστε συστηματικά με αυτό το τομέα.

Αυτός ο τρόπος λειτουργίας, ο οποίος ξεφεύγει από τους καθιερωμένους τρόπους λειτουργίας των άλλων ομάδων, συγκεντρώνει και ορισμένα μειονεκτήματα.

Αυτά εστιάζονται περισσότερο στο ότι εν απουσία scout δεν υπάρχει κεντρική διαχείριση με ότι αυτό συνεπάγεται. Ο Πέρι μου έχει ζητήσει να παρεμβαίνω όποτε χρειάζεται ώστε το τόπικ να παραμένει συμμαζεμένο και να συνεχίζει να λειτουργεί με τον πολύ καλό τρόπο που λειτουργεί μέχρι σήμερα (για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις δεν είμαι μοντ, σκαουτ ή οτιδήποτε άλλο παρά μόνο ένα απλό μέλος του φόρουμ).

Με αυτό το τρόπο λειτουργίας λοιπόν, συχνά υπάρχει η ανάγκη από ορισμένα μέλη να εκφράζουν αντιρρήσεις - ενστάσεις - προτάσεις - σχόλια, τα οποία αφορούν το research του Άρη γενικά αλλά δεν μπορούν να μπουν σε συγκεκριμένο τόπικ. Έτσι συχνά αναγκαζόμαστε να κάνουμε τέτοιες συζητήσεις σε άσχετα τόπικ. Για παράδειγμα τα τρία πρώτα ποστ έγιναν στο τόπικ του Κάλβο γιατί απλά δεν υπήρχε κατάλληλη θεματική ενότητα.

Με σκοπό λοιπόν τα τόπικ των παικτών να παραμείνουν όσο πιο "καθαρά" γίνεται (όπως είναι μέχρι σήμερα όπου εκφράζονται καθαρά απόψεις για τα χαρακτηριστικά των παικτών) δημιουργήθηκε αυτό το τόπικ για να συζητάμε όλα τα υπόλοιπά.

Έτσι το research του Άρη θα παραμείνει στην μορφή που έχει σήμερα ώστε να βοηθά τα παιδιά να κάνουν ευκολότερα και πιο αποτελεσματικά τη δουλεία τους. Έτσι π.χ. το θέμα που έθιξε ο teo_mouse μπορεί να συζητηθεί εδώ ελεύθερα.
robertob
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 489
Joined: Thu Jul 19, 2007 10:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας και από εμένα παιδιά! Επειδή είμαι νέος στο forum και δεν γνωρίζω πολλά για τα κατάλληλα topic θα γράψω εδώ κάτι που αφορά τον ΆΡΗ και ελπίζω να μην πέσετε να με φάτε αν το έχω γράψει στε λαθος topic. Λοιπόν, όσον αφορά τον ΆΡΗ θα πρέπει να περαστεί στην database του παιχνιδιού ως affiliated team ο Άρης Πετρούπολης. Είναι κάτι το εξακριβωμένο (δεν το λέω επειδή απλά έτσι μου ήρθε) γιατί έχει γίνει και ολόκληρη τελετή κατά την περσυνή περίοδο και συγκεκριμένα λίγο πριν τον αγώνα με τον Ολυμπιακό στην Αθήνα. Τα δύο σωματεία αδελφοποπιήθηκαν και συμφώνησαν (παρουσία του Λάμπρου Σκόρδα και του προέδρου του Άρη Πετρούπολης) σε στενή συνεργασία ακόμα και σε ανταλλαγή ή δανεισμούς παιχτών (νεαρών κατά προτίμιση και των δύο πλευρών!). Ο ΆΡΗΣ από την πλευρά του θα έχει κατά κάποιο τρόπο υπό την εποπτεία του τους παίχτες του Άρη Πετρούπολης και αν κάποιος αποδειχθεί ότι είναι καλό ταλέντο τότε θα πηγαίνει στην ομάδα του ΆΡΗ. Οπότε πρέπει να προστεθεί ο Άρης Πετρούπολης ως affiliated team του ΆΡΗ (με parent club τον ΆΡΗ και feeder club τον Άρη Πετρούπολης).

Αυτά είχα να πω. Αν κάποιος για οποιοδήποτε λόγο δεν με πιστεύει ας μου το πει για να ψάξω να βρω κάπου και αντίστοιχα ρεπορτάζ από εκείνη την εκδήλωση που είχε γίνει για την συνεργασία των δύο ομάδων. Αν πάλι έχει αναφερθεί πιο πριν και έχει ήδη περαστεί στην database του καινούργιου manager τότε Ο.Κ.!!! Πάντως για όποιον θέλει να ψάξει και να ενημερωθεί για το αληθές αυτών που λέω ας το κάνει για να διαπιστώσει ότι είναι όλα αλήθεια. Άλλωστε δεν έχω κανέναν λόγω να σας αναφέρω ψεύτικα στοιχεία από την στιγμή που όλοι μας θέλουμε το παιχνίδι να είναι όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστικό και να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Ελπίζω λοιπόν να περαστεί και αυτό το στοιχείο που αφορά τον ΆΡΗ και τα affiliated clubs διότι έχω διαπιστώσει αρκετές ελλείψεις όσον αφορά κάποια πράγματα που αφορούν τον ΆΡΗ και δεν εμφανίζονται σωστά περασμένα στο παιχνίδι. Γι'αυτό και θα προσπαθήσω κι εγώ να βοηθήσω όσο μπορώ σε αυτόν τον τομέα...
Σας ευχαριστώ!!!
Last edited by robertob on Wed Oct 10, 2007 1:45 pm, edited 1 time in total.
robertob
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 489
Joined: Thu Jul 19, 2007 10:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προς επιβεβαίωση των όσων γράφω και παραπάνω παραθέτω και την αντίστοιχη ανακοίνωση από την επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΆΡΗΣ :

Υπογράφηκε μνημόνιο συνεργασίας με τον Αρη Πετρούπολης
19/03/2007

Στο περιθώριο του αγώνα με τον Ολυμπιακό στην Αθήνα, η διοίκηση του Αρη υπέγραψε μνημόνιο συνεργασίας με το σωματείο του Αρη Πετρούπολης. Ετσι λοιπόν ο Αρης θα έχει στο εξής τον πρώτο λόγο για την απόκτηση οποιουδήποτε ποδοσφαιριστή προέρχεται από το αθηναϊκό σωματείο. Θυμίζουμε ότι στις 17 Δεκεμβρίου είχε πραγματοποιηθεί η τελετή αδελφοποίησης με τον Αρη Πετρούπολης, κατά τον εορτασμό των 80 χρόνων της ιστορίας του.




http://www.arisfc.gr/index.php?SCREEN=page&PageID=195


ελπίζω τώρα να περαστεί επιτέλους στα affiliated clubs και στο νέο παιχνίδι...

:-D
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε Ρομπερτο,

Έχει αναφερθεί ήδη. Αν έμπαινες στο κόπο να διαβάσεις το research του Άρη της περασμένης περιόδου (http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... &start=450) θα το έβλεπες.

Μην ανησυχείς λοιπόν, θα περαστεί.

Πριν λοιπόν εκφράζονται προτάσεις με ύφος αγανάκτησης, καλό θα ήταν να μπαίνουμε στο κόπο να διαβάζουμε τι έκαναν τόσα παιδιά που ασχολούνται με τον Άρη όλο αυτό το καιρό ώστε να μην εκτεθούμε....
alx1078
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Tue Oct 02, 2007 10:22 am
Football Manager της ομάδας: Leeds, Αρης, Kayserispor
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Salonika City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχοντας μια πρώτη επαφή (2 ωρών ... ξέρω... τίποτα σχεδόν, περιμένω το βράδυ σήμερα να οργιάσω.) με το νεο ΦΜ, και με την ομάδα του Άρη, uέλω απλά να κάνω 2 -3 παρατηρήσεις. Δεν το έχω ψάξει αρκετά οπότε πιο αναλυτικές παρατηρήσεις σε κανα 2 βδομαδούλες.

Δεν έχω δει ακόμα τα CA kai PA (πράγμα που θα γίνει πολύ σύντομα, αφού σε κάθε ΦΜ δημιουργώ τη δικιά μου DB) αλλά από τα ρεπορτα του Περσια, μου βγάζει τον Άντερσον ως καλύτερο του Κόκε. Ξέρω ότι αυτό είναι πολύ ρηχό ανάγνωσμα, αλλά χτυπά άσχημα, γιατί ακόμα και όταν ήρθε ο Κόστα δεν είχε τις ίδιες συστάσεις που είχε ο Κόκε, και προερχόταν από άσχημη χρονιά. Άρα από που θεωρείτε ώς τόσο καλός ο Κόστα;; Επίσης πιστεύω (δηλ. καθαρά προσωπική άποψη) ότι τα στατιστικά του είναι λίγο φουσκωμένα (στο 2007, χωρίς να τον πειράξω, απλά τον έβαλα στον Άρη, μου έβαλε στην πρώτη του χρονιά 24 γκολ!! Φαντάζεστε αυτόν τον παίχτη να μπορεί να βάλει 24 γκολ!! Και ακόμα και αν μπορεί... στην πρώτη του χρονιά!!! Ηέρω ότι δεν κάνατε εσείς τα περσυνά του, αλλά δεν μου φαίνονται τα φετινά του πολύ αλλαγμένα).

Αντίθετα πρόσεξα ότι το finishing του Sergio, είναι πολύ χαμηλό φέτος. Πιστεύω ότι θα έπρεπε να είναι ανεβασμένο. Επειδή δεν έχει βάλει γκολ, δεν σημαίνει ότι το finishing του έπεσε. Δεν έχει αναλάβει πολλές προσπάθειες πάνω του. Πιστεύω ότι θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον 15 (βασισμένος καθαρά στην περσυνή του χρονιά)

Επίσης μου βγάζει στο ραπόρτο ότι ο Ivic δεν έχει "any real weaknesses" (και γενικά μου τον βγάζει τον κορυφαίο μου παίχτη). Δεν πιστεύω ότι όλος ο κόσμος το βλέπει και όχι ο Περσίας μου, ότι το παλικάρι είναι ελαφρώς νοχελικό, και ότι δεν μπορεί και τόσο εύκολα να πάρει τα πόδια του!!

Τέλος να αναφερθώ και στην πιθανή ανάγκη αναπροσαρμογής του συμβολαίου του Γιόναν, καθώς υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις το συμβόλαιο του να τελειώνει τον Δεκέμβριο.

Αυτά προς το παρόν και μπράβο για την καλή δουλειά παιδιά!! Ανυπομονώ να δημιουργήσω την db μου και να ξαναξεκινήσω το επόμενο Saga στην ιστορία "Aris through the FM seasons".
4 4 F@#ing 2
Locked

Return to “Άρης”