4-3-3 (8.0.2)

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
johny-P
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3466
Joined: Tue Jul 15, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: Ν/Α
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός - Barca
Status: Του κίτσου η μάνα.
Location: Μαλαισία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφέ η τακτική τα σπάει.πρώτη χρονιά με την πανάθα και πήρα νταμπλ με καμιά 20αριά βαθμούς διαφορά.Με την νορμάλ και έβαζα γκολ αβέρτα.Πήρα κύπελλο uefa και σούπερ καπ νικώντας την Μίλαν στα πέναλτι.

Δοκίμασα καμιά 10αρια άλλες τακτικές από εδώ αλλά και από ξένα site και τέτοια αποτελέσματα δεν είχα.

Μπράβο.


όσοι έχετε πρόβλημα με την άμυνα δοκιμάστε να πάρετε ένα προπονητή με πολύ καλό defending.Εγώ είδα αποτελέσματα με αυτό.
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω χρησιμοποιησει αυτη την τακτικη σε πολλες ομαδες, σε Ελλαντα και Ισπανια.

Για τα εντος εδρας παιχνιδια, ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμασει. Μπορω να κερδισω τους παντες στην εδρα μου. Επισης στα εκτος εδρας ευκολα παιχνιδια, ευκολα ή δυσκολα παιρνουμε τις νικες. Το προβλημα ειναι στα εκτος εδρας παιχνιδια με δυνατες ομαδες(οχι απαραιτητα Ευρωπαικα μεγαθηρια-π.χ. στην Ελλαδα το ΠΟΚ, οι πιο δυνατες ομαδες ανα χωρα για να ειμαι συντομος). Στα δυνατα εκτος εδρας παιχνιδια λοιπον, πολυ απλα δεν υπαρχουμε. Αμυνα για τα μπαζα, ενω εχω δοκιμασει τα παντα-ακομα και με Ultrex λουστηκα :? :D - (π.χ. εχω ανεβασει Time Wasting, εχω κατεβασει το Defensive Live κλπ)

Και τα μπακ μου εχουν καλο dribbling & crossing, οπως ειπε ο σιουτας τα μπακ σε αυτην την τακτικη πρεπει να εχουν καλο dribbling & crossing.

Βασικα δεν παραπονιεμαι, καθε αλλο, ειναι απο τις καλυτερες τακτικες που εχω δοκιμασει, αλλα βλεπω εδω κατι πορειες στην Ευρωπη που εχουν κανει καποιοι, και σκεφτομαι τι μπορω να κανω λαθος. :| Αny help?

edit: θα δοκιμασω να παρω προπονητη με καλο defending οπως λεει ο φιλος απο πανω, αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να φταει αυτο. :|
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ίσως κάνεις το λάθος που κάνει και ο Μπάγεβιτς... δλδ προπονεί ωραία την ομάδα, τη στήνει ωραία πριν τον αγώνα, αλλά κατα τη διάρκειά του... "κοιμάται" (: ... όταν βλέπεις πως το παιχνίδι πάει να στραβώσει ή όταν ήδη έχει στραβώσει σκέψου και κάνε κάτι για να αλλάξεις τη ροή... και στο κάτω κάτω θα χάσεις και παιχνίδια... ακόμα και η καλύτερη ομάδα του κόσμου χάνει, άλλωστε αν δεν χάνεις ποτέ, ποια η ομορφιά?... δεν θα υπήρχε κίνητρο, αν ήξερες πως κατά 100% θα είσαι ο νικητής!
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κανω καποιες αλλαγες κατα τη διαρκεια του αγωνα, π.χ. κερδιζω 0-1 την Αρσεναλ στο 60', κατεβασω το defensive line και το mentality..και οταν π.χ. μια ομαδα αλλαζει συστημα σε 4-2-4( :evil: ), βγαζω το βελακι ενος μπακ, κατεβασω και το mentality λιγακι και τελικα ο αντιπαλος δεν μου κανει καμια ευκαιρια, αν και εχει 4 επιθετικους...

Ευτυχως τα πραγματα με τις καλες ομαδες πανε καλυτερα... :-)

Οσο για το τελευταιο..δικιο εχεις... :-) απλα ηθελα λιγη βοηθεια επειδη βλεπω 2 συνεχομενες κατακτησεις Τσαμπιονς Λιγκ απο καποιους και σκεφτηκα τι μπορω να κανω λαθος..

Anyway, απο τις καλυτερες τακτικες που εχω δοκιμασει, το καλο ειναι πως ακομα και μικρη ομαδα να παρεις, με αυτην την τακτικη μπορεις να κανεις θαυματα.. -gioupi
Tolinio21
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Jun 19, 2008 6:01 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδες.μια ερωτηση.γιατι δεν μπορω να κατεβασω τις τακτικες αυτες?? :cry:
Disasterman
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 256
Joined: Sat Oct 27, 2007 2:13 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Status: Ψάχνω ένα καλύτερο λάθος...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδια!! Εχω ΑΕΚ και δεν 3ερω τι δεν παει καλα με το συστημα αυτο....Βλεπω πως ολοι εχετε κανει θετικα σχολια και ειναι πραγματικα εντυπωσιακο! Παιζω το συστημα μιαμιση σεζον και πηρα το πρωταθλημα μονο και μονο επειδη εκανα παγαποντια με τα save (αν δεν το παιρνα ο Ντεμης 8α μου δινε τα παπουτσια στο χερι :P). Με τισ καλεσ ομαδες δεν εχω καθολου κατοχη και η αμυνα μου μπαζει...με τισ μικρες εχω πολυ κατοχη αλλα δεν βαζω ευκολα γκολ γτ λογω του οτι οτι σθγκλινουν οι ακραιοι μου και ανεβαινουν τα back οι αμυνομενοι που τους ακολου8ουν γινονται ενα μπουγιο και δεν περνανει κανενα σουτ. Μονο με καμια κεφαλια αν βαλω γκολ και φυσικα απο κορνερ,, επισης δεχομαι ευκολα γκολ στην αντεπι8εση. παιζω μονο το νορμαλ γτ με το επι8ετικο ειναι δραμα η κατασταση αμυντικα. Εχω καλουσ παικτεσ π.χ Αρσαβιν Πελλετιερι Κυριακο και πολλους καλους αλλους. Αν μπορει κανεις να βοηθησει 8α το εκτιμουσα πολυ, ευχαριστω!!!!!!!!
Μεγαλοφυΐα είναι το να πηγαίνεις σε μια παραλία γυνμνιστών και μετά να θυμάσαι φάτσες...

Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές υπάρχουν μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές!!!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Είναι πολλοί παράμετροι που μπορεί να φταίνε... προπονείς του παίκτες καλά? έχεις αρκετούς καλούς coach ώστε να έχεις τουλάχιστον σε κάθε τομέα προπόνησης από 6 αστέρια και πάνω? δίνεις ρεπό στους παίκτες? όταν αρχίζει το ματς, οι παίκτες σου έχουν τουλάχιστον πάνω από 95% φυσική κατάσταση? τα μπακ σου είναι γρήγορα? τα Player instructions της τακτικής μπορεί να τα εκτελέσουν οι συγκεκριμένοι ποδοσφαιριστές? (παράδειγμα: έχω στα DRL run with ball, cross often, αν τώρα τα μπακ σου είναι αργά και έχουν dribbling κάτω από 15, ή crossing κάτω από 15, τότε δεν έχει νόημα να τους βάλεις να τρέχουν και να κάνουν σέντρες, διότι και θα χάσουν τη μπάλλα αφου δεν είναι καλοί τεχνίτες, αλλά και η σέντρα τους θα πάει στα περιστέρια..)
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ δύνατη τακτική, ειδικά με ισάξιες και κατώτερες ομάδες, αλλά για δυνατότερες, νομίζω δε κάνει.
Είμαι ομίλους Ch. L. (ΠΑΟ, slavia prague, liverpool, psv)
Έπαιζα ένα συντηριτικό 4-4-1-1 σε όλα τα παιχνίδια που το γύριζα σε 4-2-3-1 όταν χρειαζόμουν αποτέλεσμα..
Να πω ότι βρίσκομαι πρώτη χρονιά...
2 νίκες με slavia, 1 ισοπαλία με psv + μια με liverpool, και μια ήττα με liverpool.
έρχεται το κρίσιμο match με τη psv (στην έδρα μου) για το ποιος θα πάρει την πρόκριση.
Το σύστημα το χρησιμοποιώ πολύ στο πρωτάθλημα. Είναι τρελό. Δεν έχω ήττα ακόμα! όμως, στην ευρώπη, αφού βόλευε το συντηρητικό 4-4-1-1 δεν το έβαλα.
Μπαίνω στο γήπεδο(αρχίζω με το normal)
0-1 στο 10'
0-2 στο 28' (το γυρίζω σε attacking)
0-3 στο 46'
0-4 στο 58'

και ... έβαλα και το goal της τιμής στο 73' με ποιον άλλο, τον Γκούμα! (από κόρνερ)
Επίσης, παρόλο που κέρδισα 6 κόρνερς σκόραρα μόνο σε 1
Σε παιχνίδια πρωταθλήματος, 1 στα 2 κόρνερ μετατρέπεται goal! :shock:

Αλλά αυτή η τεσσάρα δε θα ξεχαστεί εύκολα..
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλα σιουτα εισαι αψογος....Μεχρι τωρα την είχα δοκιμάσει σε ισπανικο(μαγιόρκα),ελλαδα(οσφπ),ιταλια(γιουβε),αγγλια(αρσεναλ),γαλλία(λυον).Είχα τις ενδειξεις ότι δούλευε τελεια......Ξεκίνησα καινούριο σειβ με μπράγκα και ετυχε 2 πρώτες αγωνιστικές να πάιζω πόρτο ,σπόρτινγκ.Παω λοιπόν στο ντραγκάο,φάτε 2 και να καινε...Υποδέχομαι την σπόρτινγκ πάρτε 3 μαγκες....Πρώτη χρονιά μας βρίσκει να πανηγυρίζουμε την 2η θεση και το οτι είμαστε κυπελλουχοι...Επειδη το εκαψα μετα το παιχνιδάκι δεν εχω ss...το γραφω αυτό για να δειξω ότι αυτη η τακτική δουλέυει παντού και παντα...Συγχαρητηρια...Εισαι τεραστιος... -ypoklinomai -ypoklinomai
Image
StathisV
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:18 pm
Football Manager της ομάδας: St-Pauli
Αγαπημένη Ομάδα: OMONOIA-OSFP
Location: Manchester
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Απίστευτη ταχτική.Από άλλο πλανήτη.Με Αμβούργο πρώτη χρονια σχεδόν πρωταθλητής.Δεύτερη χρονια double και τελικό uefa.Φοβερός
If I ventured in the slipstream
Between the viaducts of your dreams
Where immobile steel rims crack
And the ditch in the back roads stop
Could you find me?
Would you kiss-a my eyes?
Alexos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5359
Joined: Mon Dec 27, 2004 9:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO B.C.- Chicago Bulls
Status: Η μειοψηφία μπορεί και να έχει δίκιο, η πλειοψηφία πάντα κάνει λάθος.
Location: Καρδίτσα/Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ερώτηση:

Με καλαμαρια ποια απο τις 3 να χρησιμοποιήσω;


Τι προτείνετε;
Ιστορία NBA 2K14 Association - Jazzing for the Title

viewtopic.php?f=392&t=40536&p=1859597#p1859597
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω πιστέυω το normal...Αν ειχες παο ας πουμε θα επαιζες αττακ ασυζητητη..Είναι το μέγεθος της ομάδας...
Image
User avatar
CRUSADER_85
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sat Nov 24, 2007 12:13 pm
Football Manager της ομάδας: Bayern M?nchen
Αγαπημένη Ομάδα: Bayern M?nchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ειδικα στο 8.0.2 το 4-3-3 σαρωνει!

Εγω προσωπικα παιζω ετσι με τα 2 MC & τα AMR και AML closing down και ενα δυνατο ST,κανεις πολλες ευκαιριες.
Μετα εχει να κανει με την αποτελεσματικοτητα της ομαδας...
(Σε ποιον δεν εχει τυχει σε ενα παιχνιδι να εχει κανει ενα σκασμο ευκαιριες και να μην εχει βαλει γκολ και σε αλλο με 3 ευκαιριες 3 γκολ? :wink: )
"Soccer is a game for 22 people that run around, play the ball, and one referee who makes a slew of mistakes, and in the end Germany always wins." Gary Lineker

"We are Bayern Munich and English teams always have trouble as soon as they leave the island."Oliver Kahn

Bayern Athens Club Crusaders since 1997
franek123
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Sep 14, 2008 9:38 am
Location: Poland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nice tactic. I test on Braga.
http://img126.imageshack.us/my.php?imag ... sadxe4.png
Btw. who is playmaker? :D
User avatar
Dinos7
Backup
Backup
Posts: 778
Joined: Fri Nov 30, 2007 8:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Πανσερραϊκός
Location: Ηράκλειο(Κρήτης)/Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως είναι bug ότι ο dm παίζει συνέχεια μόνο 6αρια και 7αρια ή συμβαινει μόνο σε μένα;;
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”