Offside Trap - Τεχνητό Οφσάιντ

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
johan0497
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Mon Jun 04, 2007 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: Stoke City
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΙΚ Solna , Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παίδες,επειδή παίζω αρκετά επιθετικό σύστημα με αποτέλεσμα να προωθούνται τα πλάγια Back μου συχνά εκτός των Center Back μου.Για τον λόγο αυτό θεωρώ ότι ταιριάζει να παίξω τεχνητό Οφσάιντ.Θα ήθελα όμως να μου πείτε όσοι γνωρίζετε ποιά χαρακτηριστικά των 2 Center Back μου πρέπει να είναι σε αρκετά μεγάλο ποσοστό ώστε να μπορούν να τραβιούνται με καλό ποσοστό επιτυχίας.

ΥΓ. Έψαξα στο φόρουμ και δεν βρήκα κάτι ανάλογο,αν υπάρχει δώστε το λινκ και κλειδώστε.-mathima

Ευχαριστώ
μίλα καλύτερα
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johan0497
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Mon Jun 04, 2007 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: Stoke City
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΙΚ Solna , Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να'σαι καλά ρε φιλαράκι.Φαίνεται πολύ χρήσιμο το link που έδωσες.Ένα μέρος όμως αυτών που λέει δεν μπόρεσα να το καταλάβω.Το βάζω παρακάτω και όποιος έχει την διάθεση μπορεί να μεταφράσει και ενδεχομένως να εξηγήσει.

Your side will need to be playing an attacking style, whilst the d-line should be at least normal but best effective when pushing up. However, you should take the speed of your defenders, the speed of opposition?s attack and how much you are attacking (the more attacking you play, the higher the d-line).

Ευχαριστώ και πάλι!
μίλα καλύτερα
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν θες να παιξεις επιθετικα, η αμυντικη σου γραμμη πρεπει να είναι το λιγοτερο normal αλλα θα είναι πιο αποτελεσματικη αν είναι push up (δηλ ψηλα, χωρις βαθος). Επισης πρεπει να συγκρινεις την ταχυτητα των αμυντικων σου με αυτη των αντιπαλων επιθετικων (για προφανεις λογους). Οσο πιο επιθετικα παίζεις τόσο πιο ψηλα πρεπει να είναι η αμυντικη σου γραμμη.
johan0497
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Mon Jun 04, 2007 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: Stoke City
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΙΚ Solna , Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαράκι ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια! :-D
μίλα καλύτερα
perrone3
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:35 pm
Football Manager της ομάδας: Man Utd, Marseille, Kaiser, Io
Αγαπημένη Ομάδα: Ionikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ χρήσιμο το κειμενάκι για το οφσάιντ. Θεωρώ πολύ σημαντικό στοιχείο του τον gk σε ρόλο λίμπερο.
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”