Πώς να βγάζετε 7 αστέρια στην προπόνηση!

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
koutoupotis
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια σορρυ αλλα τι εννοειτε νε τα αστερια και στην προπονηση και τι ακριβως ειναι?
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα αστέρια δείχνουν πόσο καλά αποδίδει ο υπεύθυνος προπονητης για τον εκάστοτε τομέα προπόνησης. Αυτά τα στοιχεία τα βλέπεις μέσα από την Training --> Coaches.
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

georgerigo
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Wed May 21, 2008 5:22 pm
Football Manager της ομάδας: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όποιος μπορεί ας μου λύσει 2 απορίες:
-Ένας coach που έχει reputation world class και βγάζει 5-6 αστεράκια είναι προτιμότερος από κάποιος με reputation πχ regional που βγάζει 7 αστεράκια?

-Όταν έχω έναν Youth coach ή έναν coach με Working with youngsters 20,αν τον βάλω assign σε όλες τις προπονήσεις θα έχω καλύτερα αποτελέσματα με τους μικρούς μου?Ή είναι καλύτερα να επικεντρώνεται σε μία κατηγορία?
You should include Football Manager in your CV!!!!Θεοί...
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

georgerigo wrote: -Ένας coach που έχει reputation world class και βγάζει 5-6 αστεράκια είναι προτιμότερος από κάποιος με reputation πχ regional που βγάζει 7 αστεράκια?
Όχι δεν είναι προτιμότερος. Το ζητούμενο είναι τα αστεράκια. Και από τη στιγμή που ο coach σου βγάζει τόσο καλά αποτελέσματα τότε το μόνο σίγουρο είναι πως θα ανέβει και το reputation του. Γενικά το rep των coaches είναι σχεδόν παρόμοιο με των παικτών. Αν ο coach είναι καλός και προπονεί σε μια επιτυχημένη ομάδα, σαφώς και θα ανέβει :wink:
georgerigo wrote:-Όταν έχω έναν Youth coach ή έναν coach με Working with youngsters 20,αν τον βάλω assign σε όλες τις προπονήσεις θα έχω καλύτερα αποτελέσματα με τους μικρούς μου?Ή είναι καλύτερα να επικεντρώνεται σε μία κατηγορία?
Τις περισσότερες φορές καλό είναι ένας coach να επικεντρώνεται σε ένα τομέα προπόνησης. Άν όμως έχεις την άνεση να βγάζεις ικανοποιητικά αποτελέσματα σε όλους τους τομείς και να μπορείς να "συμπληρώσεις" με τον συγκεκριμένο Youth Coach/Coach τότε κάνε του assing σε όλους τους τομείς. Εγώ συνήθως το κάνω αυτό όταν έχω κάποιον coach με πολύ υψηλό Mental Coaching :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

diplokaseri
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Dec 08, 2008 11:47 pm
Football Manager της ομάδας: QPR
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus, Chelsea, PAOK
Status: take me drunk i'm home
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιο post!
καταφερα και βρηκα 2 με 6 αστερια εναν με 5 -diatakste και τους αλλους με 7 στην πρωτη μου season με την Getafe.
thanks!
A.C. Milan: the retirement community for the has-beens.
User avatar
XronisR
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Thu Dec 18, 2008 2:09 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos/Newacastle
Location: Δηλεσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραια ολα αυτα που αναφερεται παιδες αλλα δεν γινεται να δωσετε και τους καταλληλους προπονητες με τις σωστες ρυθμισεις για να πετυχουμε 7 αστερια?
Image
Image
Image
Image
User avatar
jimsachi
Amateur
Amateur
Posts: 163
Joined: Tue Jun 06, 2006 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: Larissa F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Λ.
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερώτηση:

Έστω ότι θέλω μέσω editor να δημιουργήσω έναν coach. Εάν του βάλω τα stats που προτείνονται εδώ στα εκάστοτε attributes που θέλω να είναι καλός και δε συμπληρώσω τα CA PA, όταν αρχίσω καινούριο παιχνίδι θα έχει 18 εκεί που του έβαλα ή θα έχει ό,τι να 'ναι λόγω του 0 στα CA PA?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΑΡΙΣΑΣ

Πρωταθλητές '88
Κυπελούχοι '85 '07

Γράφουμε ιστορία...
User avatar
papaki123
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Fri Sep 14, 2007 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: THESALONIKH
Has thanked: 0
Been thanked: 0

XronisR wrote:Ωραια ολα αυτα που αναφερεται παιδες αλλα δεν γινεται να δωσετε και τους καταλληλους προπονητες με τις σωστες ρυθμισεις για να πετυχουμε 7 αστερια?
Όντως ρε παιδιά..όλοι λέτε έβγαλα 6 έβγαλα 7 αστέρια και κανείς δεν λέει με ποιους..κάντε μία λίστα με ποιους προπονητές τα κάνετε όλα αυτά..εγώ έχω Αθλέτικο Μαδρίτης και βρήκα μόνο 3 προπονητές..δεν μπόρεσα να βρω άλλους...βοηθήστε τον λαό να βλέπει 7 αστέρια στο manager του. -titanikos -titanikos
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2008”