Γρηγορότερη βελτίωση των stats μικρών παιχτών!

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
Liapis4ever
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:43 pm
Football Manager της ομάδας: Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω μια απορία σχετικά με την βελτίωση των μικρών ταλέντων που έχω στην ομάδα μου. Έχω αρχίσει με Ajax και το training schedule μου είναι αρκετά καλό και με καλούς coach. Οι μικροί παίχτες δεν χωράνε στιν μεγάλη ομάδα και ετσι τους έχω στην reserve team και στην under 19. Και εδώ θέλω να σας ρωτήσω αν είναι καλύτερο να τους αφήσω εκεί για να κάνουν την προπονηση της ομάδας μιας και είναι πολύ καλή ή να τους δώσω δανικούς σε κανα affilate club(β κατηγορία ολλανδίας) ή σε κανα μέτριο club της premier division.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από τη στιγμή που έχεις καλές training facilities + youth academy και είσαι και ικανοποιημένος με τα προγράμματά σου αλλά και τους coaches σου, εγώ θα σου πρότεινα να κρατήσεις τους παίκτες σου και πότε πότε να τους δίνεις και κάποιο ματς στην πρώτη ομάδα (απέναντι σε εύκολους αντιπάλους). Επίσης για γρηγορότερη άνοδο σκέψου και το tutoring. Μπορεί να αποδειχθεί ευεργετικό :wink: Αν πάλι η loan offer έρχεται από ένα club που σου υπόσχεται να παίζει βασικός ο παίκτης σου ενώ παράλληλα η ομάδα διαθέτει ικανοποιητικές εγκαταστάσεις, τότε σκέψου το λίγο παραπάνω... Πάντως εγώ θα τους κρατούσα στην ομάδα...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Liapis4ever
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:43 pm
Football Manager της ομάδας: Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Και εγώ αυτό έλεγα να κάνω
Kaloutsikos
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Feb 25, 2008 7:34 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Padeloswp8 wrote:Από τη στιγμή που έχεις καλές training facilities + youth academy και είσαι και ικανοποιημένος με τα προγράμματά σου αλλά και τους coaches σου, εγώ θα σου πρότεινα να κρατήσεις τους παίκτες σου και πότε πότε να τους δίνεις και κάποιο ματς στην πρώτη ομάδα (απέναντι σε εύκολους αντιπάλους). Επίσης για γρηγορότερη άνοδο σκέψου και το tutoring. Μπορεί να αποδειχθεί ευεργετικό :wink: Αν πάλι η loan offer έρχεται από ένα club που σου υπόσχεται να παίζει βασικός ο παίκτης σου ενώ παράλληλα η ομάδα διαθέτει ικανοποιητικές εγκαταστάσεις, τότε σκέψου το λίγο παραπάνω... Πάντως εγώ θα τους κρατούσα στην ομάδα...

Tha ithela na rwtisw pou leei pws i omada pou tha parei ton paixti tha ton exei vasiko
User avatar
plevris13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 398
Joined: Fri Oct 26, 2007 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: παναθα τι αλλο;
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kaloutsikos wrote:
Padeloswp8 wrote:Από τη στιγμή που έχεις καλές training facilities + youth academy και είσαι και ικανοποιημένος με τα προγράμματά σου αλλά και τους coaches σου, εγώ θα σου πρότεινα να κρατήσεις τους παίκτες σου και πότε πότε να τους δίνεις και κάποιο ματς στην πρώτη ομάδα (απέναντι σε εύκολους αντιπάλους). Επίσης για γρηγορότερη άνοδο σκέψου και το tutoring. Μπορεί να αποδειχθεί ευεργετικό :wink: Αν πάλι η loan offer έρχεται από ένα club που σου υπόσχεται να παίζει βασικός ο παίκτης σου ενώ παράλληλα η ομάδα διαθέτει ικανοποιητικές εγκαταστάσεις, τότε σκέψου το λίγο παραπάνω... Πάντως εγώ θα τους κρατούσα στην ομάδα...

Tha ithela na rwtisw pou leei pws i omada pou tha parei ton paixti tha ton exei vasiko
κα'ταρχην φιλε μου μην γραφεις ετσι γραφε με ελληνικα -puppie αυτο το βλεπεις οταν σου κανει προταση μια ομαδα για loan αν διαβασεις το μηνυμα σου λεει τον ρολό που τον θελει τον παιχτη
Ο ΠΑΟ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ
ΚΑΠOΙΟΙ ΤΗΝ ΓΡΑΨΑΝΕ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΜΠΟΓΙΑ
ΗΤΑΝ 3ΛΕΞΕΙΣ ΠΑΟ ΘΥΡΑ 13
ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΛΑΝΙΑ ΜΕ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΥΛΟΥΣΕ Η ΙΣΤΟΡΙΑ
ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝΕ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ
ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΑYΤΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ
ΓΙΑΤΙ ΘΑΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2008”