Real time editors

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Forum rules
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dracumel wrote:στην εκδοση 2.25 πατας πανω στο τριγωνακι (πανω δεξια ) και διαλεγεις ποιο patch εχεις εγκαταστημενο κ δουλευει μια χαρα
Όντως παιδιά αυτό που λέει ο Δρακουμέλ ισχύει.Το έκανα και δουλεύει κανονικά τώρα.
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
nikosmina
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Thu Dec 09, 2004 1:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά το ξέρω αυτό,το έκανα ήδη και δεν λειτουργεί...αυτό λέω.Είναι αυθεντικό το FM για να μην πεί κανείς οτι το κάνει επειδή ίσως δεν είναι αυθεντικό το παιχνίδι...
NK
User avatar
plevris13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 398
Joined: Fri Oct 26, 2007 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: παναθα τι αλλο;
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δοκιμαστε το 2.24 που σε εμενα δουλευει αψογα!!!! -puppie
Ο ΠΑΟ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ
ΚΑΠOΙΟΙ ΤΗΝ ΓΡΑΨΑΝΕ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΜΠΟΓΙΑ
ΗΤΑΝ 3ΛΕΞΕΙΣ ΠΑΟ ΘΥΡΑ 13
ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΛΑΝΙΑ ΜΕ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΥΛΟΥΣΕ Η ΙΣΤΟΡΙΑ
ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝΕ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ
ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΑYΤΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ
ΓΙΑΤΙ ΘΑΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ
thanvot
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Nov 02, 2007 1:44 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω αυτό το θέμα όλα αυτά τα χρόνια (από την εποχή του CM GOD για το CM)....
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποιος τρόπος γενικά (edit κάποιο αρχείο ίσως) για να αλλάξω το όνομα ενός παίχτη σε savegame???

Αν κάποιος ξέρει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ....
Υ.Γ. Όχι nickname
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15602
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Moλις εκανα ενα πολυ χαζο αλλα ενδιαφερον πειραμα με το εντιτορ.Το ανοιξα,και πηγα στην ομαδα που επαιζα τον επομενο αγωνα αντιπαλος(μαντσεστερ),και εβαλα σε ολους τους παικτες condition 1(σε ολους ομως,και στους reserves & stous u-18),για να δω τι θα γινει.Παρολο που εβαλα 1,μετα ειχαν ολοι 14%.Το ενδιαφερον αποτελεσμα ηταν,οτι μονο η δικη μου ομαδα κατεβηκε στο γηπεδο,στους αλλους ουτε κουκιδες εμφανιζονταν ουτε τιποτα,μονο ενα αορατο φαντασμα που εκανε τα ελευθερα και την σεντρα μετα απο καθε γκολ,ετσι ωστε να ξαναπαρω την μπαλα.35-0 ηρθε.Δεν λεω οτι εκανα καμια εξυπναδα,ετσι για να δω τι θα γινοταν το εκανα.Δεν το εσωσα φυσικα το παιχνιδι μην μου κρασαρει,και μετα που ξαναπαιξα,εχασα
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

mitsosvd wrote:Moλις εκανα ενα πολυ χαζο αλλα ενδιαφερον πειραμα με το εντιτορ.Το ανοιξα,και πηγα στην ομαδα που επαιζα τον επομενο αγωνα αντιπαλος(μαντσεστερ),και εβαλα σε ολους τους παικτες condition 1(σε ολους ομως,και στους reserves & stous u-18),για να δω τι θα γινει.Παρολο που εβαλα 1,μετα ειχαν ολοι 14%.Το ενδιαφερον αποτελεσμα ηταν,οτι μονο η δικη μου ομαδα κατεβηκε στο γηπεδο,στους αλλους ουτε κουκιδες εμφανιζονταν ουτε τιποτα,μονο ενα αορατο φαντασμα που εκανε τα ελευθερα και την σεντρα μετα απο καθε γκολ,ετσι ωστε να ξαναπαρω την μπαλα.35-0 ηρθε.Δεν λεω οτι εκανα καμια εξυπναδα,ετσι για να δω τι θα γινοταν το εκανα.Δεν το εσωσα φυσικα το παιχνιδι μην μου κρασαρει,και μετα που ξαναπαιξα,εχασα


Καλά ξηγήθηκες αδερφέ.... τέτοια "πειράματα" είναι καλό να γνωστοποιούνται όταν γίνονται για να βλέπουμε τις επιδράσεις των r.t.e. στο παιχνίδι, και ειδικά σε τέτοιες "ακραίες" κινήσεις....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
ChoulakoZz
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Wed Dec 19, 2007 7:26 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια σχετικα με το προγραμματακι...εχω ενα προβλημα,ενω εχω το πατς και κατεβασα την ανανεωμενη εκδοση 2,24 που υποστηριζει και το 8,0,2 παλι κανει το ιδιο με πριν.Data not found....αλλαξα και την ρυθμιση σε 8,0,2 απο τα options...τι αλλο να κανω?τι φταει?
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mitsosvd wrote:Moλις εκανα ενα πολυ χαζο αλλα ενδιαφερον πειραμα με το εντιτορ.Το ανοιξα,και πηγα στην ομαδα που επαιζα τον επομενο αγωνα αντιπαλος(μαντσεστερ),και εβαλα σε ολους τους παικτες condition 1(σε ολους ομως,και στους reserves & stous u-18),για να δω τι θα γινει.Παρολο που εβαλα 1,μετα ειχαν ολοι 14%.Το ενδιαφερον αποτελεσμα ηταν,οτι μονο η δικη μου ομαδα κατεβηκε στο γηπεδο,στους αλλους ουτε κουκιδες εμφανιζονταν ουτε τιποτα,μονο ενα αορατο φαντασμα που εκανε τα ελευθερα και την σεντρα μετα απο καθε γκολ,ετσι ωστε να ξαναπαρω την μπαλα.35-0 ηρθε.Δεν λεω οτι εκανα καμια εξυπναδα,ετσι για να δω τι θα γινοταν το εκανα.Δεν το εσωσα φυσικα το παιχνιδι μην μου κρασαρει,και μετα που ξαναπαιξα,εχασα

Ω ρε φίλε!.. Τουλάχιστον έκανες save το ματς να το δούμε κι εμείς? :D Πρέπει να είχε πολύ γέλιο :P
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
ChoulakoZz
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Wed Dec 19, 2007 7:26 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικα τα καταφερα!Εβαλα το 2,25 οχι το 2,24 που βρηκα πιο πανω και την εκανε load την database...οταν ομως ψαχνω για ενα παικτη παρολο που τον βρησκει κανονικα οταν παταω για να δω τα στατιστικα του μου λεει Read Data Error(ID:1073...τι στο καλο γινεται?
User avatar
ChoulakoZz
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Wed Dec 19, 2007 7:26 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ππφφφφφ μουφα το 2,25!!!Βαλτε 2,24!!!
predator
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Jun 17, 2006 3:08 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δες τι εχει πει ο φιλος dracumel
dracumel wrote:στην εκδοση 2.25 πατας πανω στο τριγωνακι (πανω δεξια ) και διαλεγεις ποιο patch εχεις εγκαταστημενο κ δουλευει μια χαρα
FREEDOM AT LAST
Image
User avatar
Titi
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Mon Oct 29, 2007 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos-Arsenal
Location: Θεσσαλονικη-Ιωαννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παιδια, λιγη βοηθεια! Εχω εγκαταστησει το FMM, κανω run as admin, λογω vista, κ μ βαζει κανονικα. οταν παω ν κανω load το save μου, στον φακελο π τα εχω, δεν εμφανιζει τιποτα. δεν μου βγαζει τα save games μου. ξερει κανεις να βοηθησει?

Τελικα, εγινε.. δεν ξερω πως, αλλα δουλευει. μην το ψαξετε τσαμπα.
ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΘΡΥΛΕ!!!

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γινεται να αφαιρεσω με το FMM τα clauses που εχει ενας παιχτης;;

Π.χ το ποσοστο μεταπωλησης ή τα appearance fee.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Ivan
Amateur
Amateur
Posts: 136
Joined: Sat Apr 12, 2008 1:14 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Τήνου, Θύελλα Πατρών
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Υπ' ατμόν...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεις να αλλαξεις η να μηδενισεις το minimum fee release clause και το "βασικο μισθο" μονο :D
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2008”