[Crash] To γνωστό Crash Dumps!!! :(

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Forum rules
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
dustdevil7
Trialist
Trialist
Posts: 84
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 am
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠ. Ν. ΛΙΟΣΙΩΝ
Location: Ilion - Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Οχι ρε...
Μολις εβαλα το νεο manager και μου το κανει.... -wall -wall -wall -wall -wall -wall -wall

Τι γινετε με αυτα τα crash dump???
User avatar
nick7
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Nov 05, 2007 4:07 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kane save prin patiseis proceed kai meta an sto xanavgalei diegrapse to arxeio pou dimiourgite(crash dumps)kai meta kane load to game sou egw auto ekana kai twra paizei mia xara...
ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟΟΟΟ...ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ G.7Image
dustdevil7
Trialist
Trialist
Posts: 84
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 am
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠ. Ν. ΛΙΟΣΙΩΝ
Location: Ilion - Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τιποτα...
Τα ιδια.
Οτι και να κανεις απο οτι καταλαβα με αυτα δεν γινετε τιποτα...
Παει ακομη ενα σαωε.
Uninstall - Install μπας και γινει κατι που δεν το βλεπω...
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Για το νέο μάνατζερ εδώ
viewtopic.php?f=175&t=22262

όχι στο τοπικ του 08 :P



nick7 τα greeklish απαγορεύονται :wink:
User avatar
nick7
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Nov 05, 2007 4:07 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγνώμη φίλε δεν το ήξερα...
ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟΟ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟΟΟΟ...ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ G.7Image
koni
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 01, 2008 11:30 am
Football Manager της ομάδας: FC BAYERN
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μισό λεπτό ρε παιδιά!!! Βγάζει crash dumps και το καινούργιο FM?
koni
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 01, 2008 11:30 am
Football Manager της ομάδας: FC BAYERN
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάγκες συγνώμη για το προηγούμενο post μου. Και εγώ νόμιζα ότι οι προλαλήσαντες αναφερόντουσαν στο FM09.
sirkostas777
Coach
Coach
Posts: 2580
Joined: Thu Apr 24, 2008 4:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος ,Liverpool
Location: Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια σορρυ που ποσταρω εδω,αλλα το αλλο ειναι κλειδωμενο.Τι θα γινει πια μ αυτο το πραγμα???που θα παει??καμια λυση υπαρχει ή ακομα???
“I often warn people: "Somewhere along the way, someone is going to tell you, 'There is no "I" in team.' What you should tell them is, 'Maybe not. But there is an "I" in independence, individuality and integrity.”
-George Carlin

"An intelligent man is sometimes forced to be drunk to spend time with his fools."
Ernest Hemingway

“Great art is horseshit, buy tacos.”
-Charles Bukowski
User avatar
talws
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Jan 12, 2008 2:54 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θεωριτικα δεν βρηκα καποια λυση στο συγκεκριμενο προβλημα...απο οτι ειδα και σε ξενα forum υπαρχει καποιο bug στο παιχνιδι το οποιο προκαλει αυτο το σφαλμα και εχει να κανει περισσοτερο με τον υπολογιστη του καθενα μας παρα με αυτο καθε αυτο το παιχνιδι...θα το ψαξω περισσοτερο αλλα προς το παρον μιας και το ιδιο προβλημα παρουσιαζαν και προηγουμενες εκδοσεις του παιχνιδιου συνηθως εαν εχετε κανει καποιο save πριν το προβλημα τοτε προχωραει κανονικα μετα...εαν τωρα δεν εχετε τοτε εαν ξαναεγκαταστησετε το παιχνιδι και κρατησετε το save τοτε παλι θα λειτουργησει κανονικα...αυτα προς το παρον αν και πιστευω οτι υπαρχει λυση απλα οι ''πουριτανισμοι'' ορισμενων που ουσιαστικα δεν εχουν καποιο κερδος δεν βοηθαει στην λυση...και οσο για το θεμα του ποιος εχει original το παιχνιδι και ποιος σπασμενο νομιζω οτι δεν επρεπε καν να δημιουργειται θεμα...δικαιωμα του καθενα να εχει οτι θελει και υποχρεωση των ανθρωπων στο forum να απαντανε εαν γνωριζουν σε οτιδηποτε...μια μικρη ερευνα σε sait του εξωτερικου θα σας πεισει οτι εκει δεν τους απασχολει καν αυτο...διαφορετικα ας μας ενημερωσουν εαν εχουν καποια σχεση με την Sports Interactive να ξερουμε με ποιους μιλαμε...καλημερα σε ολους
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου υποχρεωση δν εχει κανενας να σου απαντησει...

Το φορουμ στο οποιο αυτη τη στιγμη ποσταρεις ειναι το επισημο φορουμ της SI στην Ελλαδα, οποτε απαγορευονται αναφορες σε κοπιες...

Τελος εγω δν γουσταρω να απανταω σε καποιον ο οποιος "κλεβει" το παιχνιδι και δν μου επιτρεπει του χρονου να απολαυσω κατι καλυτερο...
Form Follows Function Follows Financing
User avatar
talws
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Jan 12, 2008 2:54 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καταρχην δεν ειπα οτι εχω κοπια το παιχνιδι...αλλα ειπα πως ειναι πουριτανισμοι...το οτι ειναι επισημο το sait της SI δεν μου λεει κατι...ειπα μπειτε στα επισημα sait της Ιταλιας,Αγγλιας κτλ...αν πληρωνεστε για αυτο που κανετε τοτε οκ μαγκια σας...αλλα αν οχι επιμενω πως οι πουριτανισμοι ειναι αστειοι...καποιος ρωταει κατι αν γνωριζεις απαντησε διαφορετικα το κυριγμα ειναι καλο μονο για την εκκλησια...τωρα αυτα περι κλοπης και οτι δεν θα σε αφησουν να απολαυσεις το παιχνιδι του χρονου ειναι καπως...θα πεσει εξω η εταιρια και θα σταματησει την παραγωγη?καλη σου ημερα
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δν ξερω αν θα πεσει εξω η εταιρια, αλλα ξερω οτι με το τεραστιο ποσοστο πειρατειας που υπαρχει στην Ελλαδα οι μικρες ελπιδες που υπηρχαν για ελληνικη εκδοση του παιχνιδιου εξανεμιζονται...

Το οτι δν σου λεει κατι, το οτι το φορουμ αυτο ειναι το επισημο της SI δν με ενδιαφερει...

Αν δν συμφωνουσες με τους κανονες, ας μην εκανες account...

Απο τη στιγμη που εκανες, θα σεβαστεις και τους κανονες, αλλα και οποιονδηποτε εδω μεσα τους εχει αποδεχτει...

Επισης το οτι δν γουσταρω να κλεβω και να κλεβουν πνευματικα δικαιωματα, μπορει να μην μου δινει καποιο κερδος, αλλα ειμαι συνεπης με τον εαυτο μου, καθως δν θα γουσταρα αργοτερα να κλεψουν δικια μου δουλεια, για την οποια κοπιασα...
Form Follows Function Follows Financing
User avatar
talws
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Jan 12, 2008 2:54 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα...μονο υποδειξεις μην μου κανεις...αν θες μπορεις να τους στειλεις και ενα mail με τις αγνες προθεσεις σου και να γινεις εκπροσσωπος τυπου της εταιριας στην Ελλαδα...και να σου πω και κατι η εταιρια που υπερασπιζεσαι δεκα και πλεον χρονια μας εχει στην απ εξω εδω στην Ελλαδα και οχι απο αποψη πωλησεων αλλα υπεροψιας...οπως επισης θα επρεπε να εχεις υποψην οτι δεν ειναι πλεον οτι πιο ευκολο για το μεσο Ελληνα να αγορασει καθε υπερτιμημενο παιχνιδι...και δεν νομιζω να μην σεβομαι οποιονδηποτε εδω μεσα αλλα αλλο πραγμα ο σεβασμος και αλλο η διαφωνια.

Τελος επειδη εχει αναφερθει ξανα...πειτε μας ρε παιδι μου ειστε υπαληλοι της εταιριας?πληρωνεστε? να ξερουμε με ποιους μιλαμε...γιατι πολυ κουβεντα κανουμε και απο ουσια τιποτα...αν ειναι η δουλεια σας τοτε να το σεβαστω απολυτα αλλα απο κει και περα δεν δεχομαι υποδειξεις απο αυτοκλητους προστατες ξενων εταιριων...

Με απολυτο σεβασμο....
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
κανενας δεν πληρωνεται εδω. ολοι ειμαστε εδω για το κεφι μας. αλλα απο την στιγμη που αποδεχτηκες τους κανονες κατα την εγγραφη σου πρεπει να τους τηρεις. αν δεν σου αρεσουν να πας σε αλλο φορουμ οπου οι αποψεις σου συμφωνουν με τους κανονες του. η συνεχεια αν θες μεσω πμ γιατι εχει γινει το τοπικ μπουρδ...λο
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

talws wrote:καταρχην δεν ειπα οτι εχω κοπια το παιχνιδι...αλλα ειπα πως ειναι πουριτανισμοι...το οτι ειναι επισημο το sait της SI δεν μου λεει κατι...ειπα μπειτε στα επισημα sait της Ιταλιας,Αγγλιας κτλ...αν πληρωνεστε για αυτο που κανετε τοτε οκ μαγκια σας...αλλα αν οχι επιμενω πως οι πουριτανισμοι ειναι αστειοι...καποιος ρωταει κατι αν γνωριζεις απαντησε διαφορετικα το κυριγμα ειναι καλο μονο για την εκκλησια...τωρα αυτα περι κλοπης και οτι δεν θα σε αφησουν να απολαυσεις το παιχνιδι του χρονου ειναι καπως...θα πεσει εξω η εταιρια και θα σταματησει την παραγωγη?καλη σου ημερα
Το site αυτό είναι affiliate της SI και έχουμε αναπτύξει και κάποιες σχέσεις με την εταιρεία διανομής του στην Ελλάδα, τη Zegetron, η οποία μας βοήθησε πολύ στη διοργάνωση του event παρουσίασης και μας έδωσε όλα τα δώρα που έχουμε κατά καιρούς μοιράσει σε εσάς με διαγωνισμούς και φυσικά κατά το event παρουσίασης του FM2009. Νομίζω λοιπόν ότι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε εμείς από την πλευρά μας είναι να καταδικάσουμε όποιους χρησιμοποιούν το προϊόν που πουλάνε παράνομα χωρίς να έχουν αγοράσει την άδεια χρήσης του (γιατί αυτό είναι που αγοράζεις όταν πληρώνεις το παιχνίδι. Αν κατεβάσεις το παιχνίδι και αγοράσεις ένα CD για να έχεις τον κωδικό δεν έχει σημασία αν θα κάνεις την εγκατάσταση από το CD ή από το κατεβασμένο αρχείο, έχεις δικαίωμα χρήσης του παιχνιδιού και αυτό είναι που έχει σημασία).

Όσο για την εταιρεία; Δεν πέφτει έξω επειδή ακριβώς το παιχνίδι το αγοράζουμε αυθεντικό. Αν πάρουμε ένα για να το ανεβάσουμε στο internet και μετά όλοι οι άλλοι το κατεβάσουν από εκεί ΦΥΣΙΚΑ και θα πέσει έξω, τι θα κάνει;

Και στο κάτω κάτω το forum έχει κάποιους κανόνες τους οποίους και αποδεχθήκαμε όλοι όταν γραφτήκαμε. Αυτούς τους κανόνες τους επιλέγουν οι ιδιοκτήτες του site για τον απλούστατο λόγο ότι το site είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ! Αν διαφωνείς με κάποιους από αυτούς τότε κακώς τους αποδέχθηκες και μπορείς φυσικά να απέχεις, θα έλεγα επιβάλεται μάλιστα, αφού δεν θέλεις να ακολουθήσεις αυτά που ζητάνε.

Αν πάει ένας Χριστιανός και γραφτεί σε ένα site Μουσουλμάνων αποδεχόμενος τον κανόνα ότι δεν θα αναφέρεται σε άλλες θρησκείες δεν θα είναι παράλογοι οι υπεύθυνοι αν του κάνουν παρατήρηση που αναφέρθηκε στη θρησκεία του, θα είναι αυτός που γράφτηκε ενώ δεν συμφωνούσε με την απαγόρευση αναφοράς σε άλλες θρησκείες.

Καλή σου μέρα και εσένα.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2008”