Γινεται μεταφορα της database?

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Forum rules
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
User avatar
Kopinio21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 363
Joined: Sun Aug 19, 2007 4:11 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/Roma/R.Madrid
Status: Τα ταξίδια του μυαλού,τα καλύτερα ταξίδια..
Location: Κάπου λάθος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τι εννοω..
Εχω κανει μια δικια μου database μεσω editor απο τοτε που αγορασα το game.
Εχω κανει παρα πολλες αλλαγες..Ομως εχω κατεβασει το Κυπριακο patch.
Γινεται λοιπον με αντιγραφη κι επικολληση να μεταφερω τη data σε αυτο το πατς??
I'll love u,untill the end of time
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν εννοείς να κάνεις κόπυ πέηστ το σέηβ για να το παίξεις σε άλλο υπολογιστή, ναι γίνεται αυτό. Πρέπει όμως να είναι συμβατή και η έκδοση του παιχνιδιού. Αν η ντάταμπέης του μεταφερόμενου παιχνιδιού είναι 8.0.2 κ στο άλλο υπολογιστή έχεις εγκαταστημένη την 8.0.0 ή την 8.0.1 τότε πάπαλα. Το αντίθετο, να είναι στην 8.0.0 ή στην 8.0.1 ενώ έχεις την 8.0.2 δε σε πειράζει.
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι, δεν υπάρχει τρόπος. Δυστυχώς πρέπει να ξανακάνεις τις αλλαγές από την αρχή. Όταν κάνεις αλλαγές και αποθηκεύεις ο editor μετά βλέπει απλώς μια DB. Δεν ξέρει τι ήταν έτσι από την αρχή και τι άλλαξες εσύ. Οπότε αν υποθέσουμε ότι υπήρχε κάτι τέτοιο (φαντάζομαι εννοείς για να τις "συμπτήξεις" αμέσως) δε θα μπορούσε να ξεχωρίσει τι ήταν εξ αρχής έτσι και τι άλλαξες για να αλλάξει μόνο αυτά τα πράγματα στην άλλη.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2008”