The Big Four

Εδώ μπαίνουν οι συζητήσεις σχετικά με τη μουσική...
Post Reply
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Antonisjk wrote:α) Ένας τύπος μόλις άρχισε η βροχή ακριβώς όταν τελείωσαν οι Megadeth, είπε "ακούσατε Megadeth, πλυθήτε τώρα για να ακούσετε Metallica!!!" -rofl
β) ένας άλλος λέει "χαραμίζεται την τηλεόραση πίσω απο τους Metallica, βάλτε ΝΕΤ ρε!" -rofl
-rofl -rofl


Πήγα και εγώ (είδα και εγώ τον Κωφίδη, ο άνθρωπος ήταν σαν σουπερσταρ τον πρήζανε για φωτογραφίες και χειραψίες ΟΛΗ την ώρα, αλλά ήταν πολύ ευγενικός. Από την φωτο λείπει το καλύτερο... η "προικισμένη" κόρη του. Ο νοών νοείτο. :twisted:
Εθεάθη και ο Γιώργος Λιανός-λολ.

Εγώ γούσταρα σετλιστ Megadeth (και το Trust φυσικά εκτός αυτών που είπατε) αλλά η φωνή του Mustaine ήταν κακή.
Όπως και η φωνή του Αράγια ήταν αδύναμη (δεν ούρλιαξε καν Sport the War στο War Ensemble). Πολύ καλοί πάντως οι Slayer με τα γνωστά χάιλάιτς.
Αλλά πράγματι στους Μετάλικα χάθηκε η μπάλα με τέτοιο σετλιστ και τέτοιο σόου. For Whom the Bell Tolls και καταρρακτώδης βροχή, ωραία φάση :-D . Ξενέρωσα λίγο με τα "καλά λόγια" του Τζέημς, το λύσσαξε, άλλες φορές έχει γίνει πολύ χειρότερος χαμός. Αλλά τι να λέμε, πολύ καλό πλέυλιστ και απόδοση και ήχος.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
morgoth
Banned
Banned
Posts: 12305
Joined: Thu Nov 20, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Xalandri, Athens, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Τζεημς ειπε "το αφιερωνουμε σε εμας, τους Ανθραξ , τους Σλειερ και τους Μεγκαντεθ", δεν ειπε οτι το αφιερωνει στους υπολοιπους 3.

Απο τις 3 φορες που ειδα Μεταλλικα παντως αυτη πιθανοτατα ηταν η καλυτερη, απιστευτο το σκηνικο με την βροχη, αμα δεν παθουμε πνευμονια θα ειμαστε τυχεροι :D
Just give me one thing to live, or die for...
burnt with fm
Manager
Manager
Posts: 4988
Joined: Fri Nov 17, 2006 11:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τεραστια μερα η χτεσινη.Μπορει να μην πιασανε τρελες αποδοσεις οι μπαντες αλλα ηταν γαματη συναυλια.

Σλειερ τς ειχα δει και προτιμησα να κατσω στη μικρη σκηνη να τς ακουω και να πιασω θεση για τους Μεγκαντεθ.Μου φανηκαν μετριοι και με τον Αraya να μην ρισκαρει καθολου με την φωνη τ.O ηχος τους μετριος αν και δν ξερω πως επηρεαζεται απο την θεση που ημουνα.

Μεγκαντεθ σαρωσαν με το σετλιστ τους και απ οτι ειδα σαρωσε και το merch τς κτ που δν περιμενα.

Μεταλικα πολυ καλη επικοινωνια με το κοινο αν και ο Χετφιλντ μου την εσπασε με την οικογενεια και τις μαλ@κιες του για τς υπολοιπες μπαντες.Η αφιερωση του Sad but true πιστευω ειναι μια απο τις ελαχιστες στιγμες που ειπε οτι νιωθει για τις υπολοιπες μπαντες.Κατι αγκαλιτσες και γελακια με Mustaine που εχω δει σε βιντεο και φωτο απο προηγουμενες συναυλιες τις θεωρω εμετικες.Ειπαμε πολλα τα λεφτα αλλα μην το μαμησουμε κιολας.
Η βροχη απογειωσε τη συναυλια.Σετλιστ αναμενομενο με καποιες εκπληξεις(blackened,motorbreath,Harvester).

Παμε τωρα για Rammstein... :-D
Image
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πω, παίξανε blackened ε; :|
I fart in your general direction.Image
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

burnt with fm wrote:Σλειερ τς ειχα δει και προτιμησα να κατσω στη μικρη σκηνη να τς ακουω και να πιασω θεση για τους Μεγκαντεθ.Μου φανηκαν μετριοι και με τον Αraya να μην ρισκαρει καθολου με την φωνη τ.O ηχος τους μετριος αν και δν ξερω πως επηρεαζεται απο την θεση που ημουνα.
Επειδή Slayer ήμουν μπροστά και Metallica πίσω, τελικά συμπεραίνω ότι πίσω ο ήχος δεν ήταν καλός και γι αυτό λέμε για χάλια ήχο ανάποδα. Εγώ δλδ άκουσα καλό ήχο στους Slayer και κακό στους Μetς.
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ίδιο ακριβώς κι εγώ με Megadeth [πίσω] και Metallica. [μπροστά, ίσως και δίπλα με SirKosta. :D ]
Δυστυχώς μάλλον ζητάμε πολλά αν θέλουμε να 'χουμε τέλειο ήχο παντού. :roll:
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
User avatar
zeds dead
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3669
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: "That which is imagined can never be lost."
Location: Foreverdark Woods
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αφού λοιπόν επέστρεψα στην έδρα μου ας πω και γω την άποψη μου.

Antrhax: Πήραν κεφάλια!!! Ο Belladonna άνετα ο καλυτερος frontman ημέρας. Μας (μου :D ) έκαναν τη χάρη και έπαιξαν και το Medusa.
Το Indians γ*μισε κανονικά με τον Belladonna στο φινάλε του κομματιού να οργώνει τη σκηνή φορώντας ινδιάνικα φτερά. Κερασάκι στην τούρτα ήταν η διασκευή του heaven and hell στο μέσο του Indians.
Ίσως η καλύτερη συνολική εμφάνιση της ημέρας για μένα -ypoklinomai χωρίς εφέ οθόνες και λοιπά τρικ, έτσι απλά και αγνά.

Slayer: Δεν είναι δυνατόν να ξεκινάς με κομμάτι από το καινούριο δίσκο!!! Και γενικά περιμέναμε όλοι περισσότερα παλιά κομμάτια.
Πολλά ups n' downs στο setlist αλλά όταν έπαιξαν οι ύμνοι ¨σκοτείνιασε" ο τόπος παρά τον ήλιο που είχε εκείνη τη στιγμή.
Απόλυτο highlight για μένα το Angel of death όπου έσπειραν και όπως είπε και ο Αντώνης μόλις τελείωσε "κλείστο να φύγουμε" τα είδαμε όλα.

Megadeth: Έσπειρε το setlist. Εντάξει και όλο το rust in peace να έπαιζαν πάλι θα έσπερναν. Με τόσα κλασικά κομμάτια που ακούστηκαν δεν είναι δυνατόν να υπάρχει παράπονο.
Ιδιαίτερα απόλαυσα το αγαπημένο Hagar 18 και τον χαμό στο symphony of destruction. Συνολική απόδοση πολύ υψηλή εκτός ίσως από τα φωνητικά.

Metallica: Πολύ δυνατός ήχος σε κουραστικό σημείο για μένα (τουλάχιστον από το σημείο που είμασταν) και 3 κομμάτια από το death magnetic :?
Πάντως μπήκαν φανταστικά με creeping death και μέχρι το Fade to black ήταν πολύ καλά, μετά προσωπικά άρχισα να βαριέμαι. Δλδ έπρεπε να φτάσει το encore για να παίξουν κάτι από kill em all? Χώσε ένα No Remorse κάπου στη μέση να σε ανακηρύξω πανηγυρικά νικητή της ημέρας :D
Επετειακό σόου είναι γμτ, ήθελα πιο πολλά κομμάτια από την κλασική εποχή τους αλλά τεσπα.


Συνολικά πάντως ήταν πολύ καλή εμπειρία και μπορώ να πω ότι άξιζε η αναμονή.
I walk alone / Not because I'm lost / But because I want to

They call my name / They believe I'm scared / But the depth is my friend
User avatar
fastskorpio1
Amateur
Amateur
Posts: 126
Joined: Sun Feb 17, 2008 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: Ατρόμητος
Αγαπημένη Ομάδα: Απολλων Καλαμαριάς
Status: Spam for your life ;)
Location: Καλαμαριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: απλα δεν έχω λόγια να περιγράψω πόσο γαμάτη ήταν η πρώτη μου μεγάλη Μεταλ συναυλία (14 χρονών είμαι κάτσε ακόμα έχω χρόνο) πορώθηκα με Bullet ξετρελάθηκα με τους αγαπημένους μου Metallica. ΑΛΛΑ η οργάνωση ρε παιδιά στο πως να βρεις το terra vibe με τις ανύπαρκτες πινακίδες και στο γεγωνός οτι έκλεισαν το δρόμο προς Λαμία το οποίο μας κόστισε 3 ωρες!!?? δρόμο ήταν μεγάλη ξενέρα
Η ΡΩΜΑΝΙΑ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΝ ΑΝΘΕΙ ΚΙ ΦΕΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ!!!
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Αποπανε, βγαλε τις εικονες απο την υπογραφη σου! Απαγορευονται :wink:
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Apollon_18
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2197
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Bayern
Αγαπημένη Ομάδα: Inter-OSFP-Barca-Liverpool
Status: World Cup 2010 mode on
Location: Αγιος Δημητριος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bSJAG7-a ... re=related[/youtube]


Απιστευτα γενικα τα παντα ολα στο λαιβ....αλλα το παραπανω για μενα προσωπικα το χαιλαιτ της βραδιας -nutkick
And following our will and wind we may just go where no one's been.
We'll ride the spiral to the end and may just go where no one's been.
Spiral out. Keep going...
Image

This forest....is growing faster than i can tell.....
Image

Image
Brujitas
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 15076
Joined: Tue Oct 21, 2008 2:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευκολα.
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έως και πανεύκολα.
Ακόμα όμως να βγει available το show για download ή αγορά. Άντε ρε, 1 βδομάδα έφυγε σχεδόν, πότε θα το 'χουμε; :twisted:
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
Apollon_18
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2197
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Bayern
Αγαπημένη Ομάδα: Inter-OSFP-Barca-Liverpool
Status: World Cup 2010 mode on
Location: Αγιος Δημητριος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καπου διαβασα οτι το σαββατο θαναι ετοιμο 8)
And following our will and wind we may just go where no one's been.
We'll ride the spiral to the end and may just go where no one's been.
Spiral out. Keep going...
Image

This forest....is growing faster than i can tell.....
Image

Image
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ είδα εκεί τον Φριάγκογλου ο Τρύφων Σπιουνίδης στης Ελλάδος τα Παιδιά; Ο Χλαπάτσας ρε παιδιά! χεχε
Ρε παιδιά πως διάολο απολαμβάνει κάποιος την συναυλία όταν την τραβάει ολόκληρη με την κάμερα/κινητό;
Είχε μερικούς που την είδαν μόνο από την οθόνη του κινητού...
ΕΛΕΟΣ, διασκεδάστε!
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
Post Reply

Return to “Μουσική”