Συνδέσεις Internet / Βοήθεια / Απόψεις

Σχετικά με το internet καθώς και τα online παιχνιδάκια...
Post Reply

Ποιος είναι ο καλύτερος παροχέας internet στην ελλάδα?

OTE
87
41%
OTENET
34
16%
VIVODI
10
5%
ON TELECOM
9
4%
FORTHNET
72
34%
 
Total votes: 212
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Αυτό που παίρνεις για ανανέωση και σου λένε δεν υπάρχει το ίδιο πρόγραμμα πλέον, και σου λεει πιο ακριβά.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Συνήθως πιο φθηνά είναι ρε συ Πάτρα. Τα παλιά πακέτα ήταν ακριβότερα από τα καινούργια. Το ίδιο πακέτο πλέον μπορεί να έχει 30€ λιγότερο πάγιο.

Από εκεί και πέρα, όλοι είναι γτπ. Αν δε μπορείς να πας σε HCN / Inalan, ο ΟΤΕ μονόδρομος
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Στο πρώτο τηλ πάντα στο βγάζουν λίγο πιο ακριβό. Αν τσακωθείς λίγο, τους πεις ότι θα πας αλλού κλπ κλπ σε ξαναπαίρνουν με κανονική προσφορά. Είναι το γνωστό "αν πιάσει".
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Χμμμ δε ξέρω, για να το λέτε δίκαιο θα έχετε. Σε φυσικό κατάστημα πάντως για τα προγράμματα του πατέρα μου που αλλάζει προγραμμα κάθε 2 χρόνια ανάλογα τη διάρκεια του συμβολαίου του πάντα για την κινητή τον πάνε σε προγράμματα αντίστοιχα με χαμηλότερο πάγιο.

Το τηλέφωνο είναι τρικι. Ο αδέρφος μου στην Πάτρα ο ΟΤΕ του είπε 25€ 100αρα.

Γενικότερα μια αίτηση φορητότητας στη σταθερή θα σου εξασφαλίσει καλή προσφορά νομίζω από τον προηγούμενο πάροχο.

Το κακό είναι ότι ο ΟΤΕ είναι λίγο τσιμπημένος συγκριτικά με τους υπόλοιπους αλλά έχει το πλεονέκτημα του άμεσου συνεργείου.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

εμενα παντως σας λεω με ειχαν στα 60 ευρω ολο το πακετο, και μετα την ανανεωση εγινε αυτο ακριβως που ειιπε ο πατρας. 67 το φθηνοτερο.

ειχα παει απο το καταστημα τους ειπα ρε παιδια ειμαι 200 χρονια στην κοσμοτε, μπειτε και δειτε κ μονοι σας. κατι καλυτερο δεν παιζει?
αλλιως να ψαχτω κ εγω ξερω γω... αλλα τιποτα. δεν συζηταγαν τιποτα, ουτε απο τηλεφωνο ουτε απο καταστημα.
αυτα εχουμε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.

και για να πας σε αλλη εταιρια θες κανα 80αρι για νεα συνδεση νομιζω. αλλα δεν παιρνω κ ορκο.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

εμένα την προηγούμενη Τρίτη ενεργοποιήθηκε η 200ρα FTTH και μάλλον με το κουπόνι από το sfbb.gr συν κάποια άλλη προσφορά που είχα θα έχω πιο φτηνό λογαριασμό από όσο έδινα... για να δούμε και τον επόμενο
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

το sfbb μου βγαζει 100ρα ftth απο ΟΤΕ με 30 ευρω, με το κουπονι τους, οποτε πες ρε συ σπονη λιγο την διαδικασια, μπας και ξεβλαχευτουμε και δω στο γκυζη
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

σε γενικές γραμμές κάνεις τη διαδικασία για το κουπόνι. Αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή σου λέει μετά ποιοι πάροχοι δίνουν γραμμή. Αν πχ είσαι στον ΟΤΕ και δίνει τότε επικοινωνείς μαζί τους λες ότι ενδιαφέρεσαι συν ότι έχεις το κουπόνι και σε κατευθύνουν αυτοί. Απλά αίτηση για κουπόνι κάνει αυτός που θα έχει τη τηλεφωνική γραμμή στο όνομα του. Μετα θα πρέπει να έρθει ένα συνεργείο να κάνουν τις κεντρικές εγκαταστάσεις οπότε θα χρειαστεί αν μένεις σε πολυκατοικία και τα στοιχεία του διαχειριστή [όνομα, τλφ] για να επικοινωνήσουν κ μαζί του. Εμένα το συνεργείο αυτό έκανε δύο επισκέψεις, μία να περάσει κεντρική γραμμή στην πολυκατοικία και να βάλει και στο σπίτι και η επόμενη ήταν για να μπουν τα box-ακια στους ορόφους. όταν ήταν έτοιμα αυτά θα έρθει ο cosmote με το καινούριο router και ένα nokia box για να ενεργοποιήσει τη γραμμή

αυτά πάνω κάτω
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Θέλει έγκριση διαχειριστή γιατι περνάει οπτική από το ΚΑΦΑΟ στην οικοδομή μέχρι το διαμέρισμα. Ο Σπονης θα έχει 200/20 κλειδωμένα χωρίς αποσυνδέσεις κλπ. Ποσο πήγε το πάγιο;
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

"Αναγκάζομαι" να φύγω από την Cosmote και να πάω στη Vodafone γιατί η 2η μου παρέχει υπηρεσίες VDSL. Δε ξέρω αν επανέλθει με αντιπρόταση ο ΟΤΕ επειδή φεύγω και ως δια μαγείας βρει διαθεσιμότητα να μου δώσει αφού η Vodafone στα χαρτια τουλάχιστον μου δίνει αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής. Είναι προτιμότερο να παραιτηθώ του 14ημέρου για υπαναχώρηση ή να περιμένω μήπως σε αυτές τις 14 μέρες ο ΟΤΕ δώσει και αυτός VDSL οπότε και να παίξω με την ίσως καλύτερη προσφορά?
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3013
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Αυτές τις 14 μέρες δεν θα σε ενοχλήσει κάνεις, γιατί δεν θα σταλεί το αίτημα από τον κοσμοτε στη Vodafone.. είναι καθαρά θέμα δικό σου αυτές οι 14 μέρες, αν θέλεις εσύ να υπαναχωρήσεις..
Η κοσμοτε θα σε πάρει όταν λάβει το αίτημα φορητοτητας από τη Vodafone
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Ναι ναι το γνωρίζω αυτό πλέον, το είχα αλλιώς στο μυαλό μου. Απλά ρωτάω ουσιαστικά αν αξίζει τον κόπο να περίμενω μήπως και δώσει διαθεσιμότητα στον ΟΤΕ "καίγοντας" αυτές τις 14 μέρες ή να το πάω καρφί και ό,τι κάτσει έκατσε; Στο μεταξύ τι παράθυρο θα έχω εγώ τότε για να ακυρώσω την φορητότητα αφού οι 14 μέρες ουσιαστικά "καίγονται" είτε με άμεση ενεργοποίηση είτε με τον πάροδο των 14 ημερών; Οι καμπίνες της περιοχής ήταν για ενεργοποίηση Q3 2020 από την Vodafone.
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Καλησπέρα σας.

Έχω 50αρα vodafone.

Έχω πάρει το MAG424w3 της INFOMIR (ξέρετε για πιο λόγο) και έχω τρομερό πρόβλημα. Κολλάει συνεχώς σε όλα τα κανάλια. Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να το διορθώσω?

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17737
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Μήπως είσαι μακριά από wifi; Αυτό που κολλάει σε πισι το έχεις δοκιμάσει να δεις; Έβαλες με καλώδιο να δεις αν κάνει τα ίδια;

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

happyyy wrote: Sat Nov 07, 2020 7:38 pm Καλησπέρα σας.

Έχω 50αρα vodafone.

Έχω πάρει το MAG424w3 της INFOMIR (ξέρετε για πιο λόγο) και έχω τρομερό πρόβλημα. Κολλάει συνεχώς σε όλα τα κανάλια. Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να το διορθώσω?

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Διαλυεσαι...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Post Reply

Return to “Internet - Online Games”