ΤV series κτλ... (Προσοχή, Spoilers Inside)

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

tiziano wrote:Εντωμεταξυ αηδία κατάντησε όλα αυτά που ανακοίνωσε η Disney αλλά είναι άλλη κουβέντα αυτή.

Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
αηδία γιατί? οι ταινίες και των δύο franchise(marvel-star wars) μπορούν να εμβαθύνουν μέχρι ένα άλφα σημείο στο lore και όσοι διψάμε για κάτι παραπάνω είμαστε ενθουσιασμενοι πιστεύω. και θεωρώ είμαστε και πολλοί αυτοί. ειδικά αν είναι όλα επιπέδου mandalorian πιστεύω είναι ευπρόσδεκτα.

in other news, τελείωσα κι εγώ mandalorian. τοπ η σειρά, τρομερή η δουλειά του φαβρ.
Spoiler: show
περιέργεια για το πως θα κινηθεί η σειρά από δω και πέρα. χωρίς grogu πιστεύω θα είναι μισό κλικ "χειρότερη". το δέσιμο των δύο χαρακτήρων ήταν από τα βασικά συστατικά της σειράς και δεν ξέρω πως μπορεί να καλυφθεί το κενό. τώρα για τη σκηνή του luke, έφαγα spoiler στο insta και όντας ψιλιασμενος δεν σοκαρίστηκα όσο έπρεπε. Image αν θυμάμαι καλά από τα flashback της τελευταίας τριλογίας, όταν ο luke εκπαιδευε των kylo ren ήταν αρκετά γέρος ενώ τώρα που πήρε τον grogu ήταν νέος όπως την πρώτη τριλογία. φαντάζομαι υπάρχει μια μεγάλη χρονολογική διαφορά από αυτή τη σκηνή με το σφαγείο του Kylo ren. άρα grogu και kylo ren δεν είναι στην ίδια εσσοImage. btw τι πιθανότητες δίνετε να έχουμε time jump μεταξύ 2ης και 3ης σεζόν και με grogu να είναι πια "ενήλικος" και εκπαιδευμένος, να πηγαίνει σε mission με τον mando?
Spoiler: show
Image
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Agent Of Chaos wrote: Mon Dec 21, 2020 11:31 pm
tiziano wrote:Εντωμεταξυ αηδία κατάντησε όλα αυτά που ανακοίνωσε η Disney αλλά είναι άλλη κουβέντα αυτή.

Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
αηδία γιατί? οι ταινίες και των δύο franchise(marvel-star wars) μπορούν να εμβαθύνουν μέχρι ένα άλφα σημείο στο lore και όσοι διψάμε για κάτι παραπάνω είμαστε ενθουσιασμενοι πιστεύω. και θεωρώ είμαστε και πολλοί αυτοί. ειδικά αν είναι όλα επιπέδου mandalorian πιστεύω είναι ευπρόσδεκτα.
Και εγώ όπως και εσύ έχω δει όλες τις ταινίες Μάρβελ (και ας ήταν αρκετές από αυτές η ίδια μανιέρα, με καμία διαφορά/πρωτοτυπία στην αισθητική) και έτρεξα να δω όλες τις ταινίες Star Wars (και ας ήταν η τελευταία πραγματικά ό,τι χειρότερο έχει βγει στην ποπ κουλτούρα την τελευταία 20ετία). Φαν είμαι και εγώ και καταναλώνω αμάσητα, ειδικά τώρα με κόβιντ μια χαρά ευχαριστήθηκα το Μανταλόριαν (μεγάλη άνοδος από πέρυσι).

Ας αφήσουμε στην άκρη το κοινωνικοπολιτικό του πράγματος (το ότι δεν είναι καλό να έχει μία εταιρεία τόση εξουσία και δύναμη, έχοντας αποκτήσει σχεδόν κάθε δημοφιλή πνευματική ιδιοκτησία) και ας επικεντρωθούμε στο περιεχόμενο. Με τη γραμμή παραγωγής που ανακοίνωσαν θα φλομώσει ο κόσμος, είναι αδύνατο να διατηρηθεί ψηλά η όποια ποιότητα και σταδιακά θα χαθεί εντελώς η πρωτοτυπία και η αυθεντικότητα. Δεν αφήνουν χώρο για κάτι διαφορετικό, για κάτι που να έχει τελείως άλλους κανόνες και αισθητική. Ήδη στον κινηματογράφο έχει χαθεί το μεσαίο έδαφος μεταξύ μπλοκμπάστερ και φτηνής ανεξάρτητης παραγωγής. Δεν υπάρχουν πια "μεσαίες" ταινίες για ενηλίκους, έγιναν όλες σειρές.
Και στην τελική το μονοπώλιο δεν είναι ποτέ καλό μακροπρόθεσμα. Δεν γίνεται να τους ανήκουν τα πάντα και να έχουν τον προϋπολογισμό μιας μεγάλης χώρας. Και καθαρά καλλιτεχνικά να το δεις σκοτώνει την πολυφωνία.
Δεν ξέρω αν το εξέφρασα καλά αλλά εμένα το μπαράζ ανακοινώσεων μου έβγαλε κάτι δυστοπικό, όχι fan service.

Συν τοις άλλοις, το Star Wars διατηρούσε και μία έξτρα γοητεία όταν ήταν πιο περιορισμένο, όταν υπήρχε προσμονή. Ήταν κάτι ξεχωριστό. Όταν γίνεται πανταχού παρόν τότε χάνει κάτι από την υπερπροσφορά, χάνεται η μαγεία.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

master yoda wrote: Mon Apr 06, 2020 7:04 am Αν έχεις εφαρμογή που για σειρές, τι είδες, τι βγαίνει στις επόμενες μέρες, αν πας στο προφίλ σου έχει στατιστικά και κάπου έχει και τον χρόνο θεασης
Εμένα είναι κάτι μήνες, με κυνηγάει ο χάπι από πίσω να με περάσει

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Για ξανατσεκαρε την εφαρμογη...

8)
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ενταξει ρε φιλε, αν βαζεις ελληνικες σειρες....

//Η Φαμίλια (GR)

Agries Melisses

Greece's Next Top Model//

σε λιγο θα προσθεσεις τα βιντεο των unboxcholics ξερω γω και τα μαγειρευτα του πετρετζικη

ΡΕ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΤΟΥ 18


νταξ, νταξ , νταξ
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Εσύ βάλε καρουζέλ, ατρόμητους, το μικρό σπίτι στο λιβάδι και καλημέρα Ζωή και λάμψη κι άσε τον να βλέπει τη σκόνη σου..

Φοβάμαι να χρησιμοποιήσω τέτοια εφαρμογή γτ τρέμω πόσο χρόνο έχω ξοδέψει από τη ζωή βλέποντας σειρές και ταινίες..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η απάντηση του yoda ήταν σαν να έβαλε 3ποντο ο Ντέιβιντ Ίνγκραμ στην εκπνοή μέσα στο Αλεξάνδρειο με τον Ιωαννίδη να πετάει καρέκλες κ τον happy κέρματα. :-D :-D
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

,Φοβερος ο Jim Parsons στο Hollywood.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

1/1/2021 τελικά η 3η σεζόν του Κόμπρα Κάι και εξαιρετικό μάρκετινγκ-προώθηση με Dee Snider
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Νομιζουν στο Κομπρα Και οτι ξεχασαμε πως πουλαγαν Μερσεντες μεχρι την προηγούμενη σεζον.
Επεσε το μπατζετ και ξεμειναν με τογιοτα
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Μια χαρά και η 3η σεζόν, ωραίο το τελευταίο της επεισόδιο.
Spoiler: show
Περίμενα λίγο παραπάνω δράση και στα προηγούμενα επεισόδια.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

το the stand που είναι βασισμένο σε βιβλίο του Stephen King, το έχει δει κανένας? αξίζει?
Spoiler: show
Image
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Το χω δει εγώ παλια. Ειλικρινα δεν μου ρχεται να πω κατι σε δεστο, ή μην το δεις.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

τι εννοείς παλιά, πριν 2 εβδομάδες βγήκε το πρώτο επεισόδιο.
Spoiler: show
Image
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Agent Of Chaos wrote: Sat Jan 02, 2021 9:19 am τι εννοείς παλιά, πριν 2 εβδομάδες βγήκε το πρώτο επεισόδιο.Image
εννοω πολυ παλιά, δεν ηξερα οτι ξαναβγήκε
https://www.imdb.com/title/tt0108941/
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Με περηφάνια σας ανακοινώνω ότι μόλις ξεκίνησα το The Office (UK) καθώς είδα ότι παίζει στο ERTFLIX ως τέλος Μαρτίου οπότε βρήκα την ευκαιρία. Ίσως να ενδιαφέρεται κάποιος που δεν το γνωρίζει.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”