Top-20 Movies.

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίστα για τους καλύτερους δίσκους κάναμε.
Καίρος να κάνουμε και για τις ταινίες.

Λοιπόν.
Εδώ γράφουμε το τοπ20 των καλύτερων/αγαπημένων/γουατέβα ταινιών της δεκαετίας που μας αποχαιρετά σε λίγες μέρες.

Κλασσικά δεν βιαζόμαστε, και γράφουμε δυο-τρία πράγματα για κάθε ταινία, καμιά φώτο, κλπ.

Είκοσι είπαμε ε.
Όχι σαραντά δύο.

Blah blah...
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13691
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

ναι γίνομαι σπαστικός και γραφικός αλλα η δεκαετία ειναι 2001-2010 και όχι 2000-2009 :D :D :D :D :D :D
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5897
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Spartakus wrote:ναι γίνομαι σπαστικός και γραφικός αλλα η δεκαετία ειναι 2001-2010 και όχι 2000-2009 :D :D :D :D :D :D
Οχι ρε,σκαλωμα θα εφαγες.Για παραδειγμα τα 90's ηταν 1990-1999,οχι 1991-2000.Ετσι οπως το λες το 1990 ειναι στα 80's.
Παντως για τοπ 20 ειναι λιγο περιοριστικη η 10ετια.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eγώ που δεν βρίσκω 20 αξιόλογες ταινίες που να έχω δει τα τελευταία 10 χρόνια; :oops:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5897
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Ποσο ξεφτιλας να αισθανθω που προσπαθοντας να σκεφτω ταινιες που μου αρεσαν απο αυτην την 10ετια,μου ηρθαν 3 με τον λεοναρντο ντι καμπριο?Γενικοτερα παντως,μας πεθαναν στην τριλογια αυτην την 10ετια.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13691
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

mitsosvd wrote:
Spartakus wrote:ναι γίνομαι σπαστικός και γραφικός αλλα η δεκαετία ειναι 2001-2010 και όχι 2000-2009 :D :D :D :D :D :D
Οχι ρε,σκαλωμα θα εφαγες.Για παραδειγμα τα 90's ηταν 1990-1999,οχι 1991-2000.Ετσι οπως το λες το 1990 ειναι στα 80's.
Παντως για τοπ 20 ειναι λιγο περιοριστικη η 10ετια.

Άρα η πρώτη δεκαετία είναι 0-9??? :D :D :D :D

Δεν υπάρχει χρονια 0..υπάρχει χρονιά 1... οπότε 1-10, 11-20, 21-30....................1991-2000, 2001-2010

συνεχίστε.. :D :D :D



Off Topic:
Βασικά λύση δεν έχει βρεθεί τόσα χρόνια οπότε κλάιν... :D :D
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ποστάρει κανείς να πάρουμε κι εμείς ιδέες; :D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ στις 13 έχω μείνει γμτ.

Και οι μισές έχουν μέσα το Brad. -doublekiss :love3:

[ -gay ]
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ξέρω ότι όλοι με περιμένετε, αλλά εγώ τη σνομπάρω τη λίστα σας.
I fart in your general direction.Image
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

ας κανω λοιπον εγω την αρχη...

1 Mystic River
2 Gladiator
3 Bily Elliot
4 21 Grams
5 Lord of the Rings: Return of the King
6 Snatch
7 Kill Bill
8 The Dark Knight
9 The Bourne Ultimatum
10 Million Dollar Baby
11 Babel
12 The Wind that shakes the barley
13 Mulholland Drive
14 Moulin Rouge
15 High Fidelity
16 Memento
17 Almost Famous
18 Untergang
19 City of God
20 Erin Brockovich
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με σειρα προτιμησης τα εχεις ή τυχαια;
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
Tom Henning Ovrebo
Amateur
Amateur
Posts: 153
Joined: Sun Dec 13, 2009 9:17 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: μισώ μπλε αγγλικές ομάδες
Location: Νεπάλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντίθετα με τον Kastroman, στα μοναστήρια εδώ του Νεπάλ έχουμε άπλετο χρόνο και γι' αυτό πρόλαβα και έβγαλα 20άδα :!: Σε σπόιλερ για να μη ξεχειλώσει η σελίδα και κατακλυστείτε από awesomeness
Spoiler: show
20 Il Divo

Image

Ταινία για τον Ιταλό πρώην πρωθυπουργό Andreotti, που ενώ έχει αρκετά στοιχεία για ντοκιμαντέρ, στη πραγματικότητα δεν γίνεται ποτέ βαρετή. Προσθέτουμε και την έξοχη ερμηνεία του Servillo και το ωραίο στήσιμο χωρίς υπερβολικές σκηνές και έχουμε μάλλον ότι καλύτερο έδωσε ο ιταλικός κινηματογράφος μες στη δεκαετία


19 Pan's Labyrinth

Image

Ωραία ιστορία, πανέμορφα σκηνικά και γενικότερα μάλλον η καλύτερη ταινία του Del Toro. Eπίσης αναφέρεται στον Ισπανικό εμφύλιο οπότε κατευθείαν μου ήρθε στο μυαλό το μεσκεουνκλάμπ :!: Πάντως επειδή πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα το έχετε πιο πάνω να πω ότι με χάλασε λίγο η ασυνέχεια στην υπόθεση σε κάποια σημεία όπως και κάποιες σκηνοθετικές υπερβολές (την 53242η φορά που κάνεις το "δείχνω πλάνο, τραβάω την κάμερα προς τα δεξιά που άκρη δεξιά υπάρχει κάτι σκοτείνό - κατά προτίμηση κορμός δέντρου- και συνεχίζω δεξιά και δεξιά από τον κορμό εμφανίζεται κάποιο εντελώς άσχετο πλάνο" καταντάει βαρετό και όχι πρωτότυπο)


18 Frost Nixon

Image

Αναφέρεται σε συνέντευξη που έδωσε ο Nixon λίγο μετά το Watergate. Δίνει έμφαση στην προετοιμασία που απαιτείται από τους δημοσιογράφους και στους τρόπους που προσεγγίζουν μια τέτοια συνέντευξη. Αρκετά αναλυτική, δείχνει πολύ καλά την δημοσιογραφική δουλεία και αν δεν είχε και την τεράστια αμερικανιά στη μέση θα την έβαζα ακόμα πιο πάνω.


17 Hero

Image

Μια τέτοια ιστορία όπως θα έπρεπε να είναι, με τις υπερβολές της βέβαια, αλλά χωρίς να καταφεύγει σε συνηθισμένα ασιαστικά σεναριακά πρότυπα (πολέμους του 17ου αιώνα πχ) για να βγάλει σενάριο. Έξοχη η σκηνοθεσία και τα τοπία που επιλέχθηκαν.

16 Ai No Mukidashi

Image

Λίγοι τυχεροί την είδαν στις νύχτες πρεμιέρας, ευτυχώς έχει ανέβει και στο internet και την είδαμε και οι υπόλοιποι. Κρατάει σχεδόν 4 ώρες, 4 ώρες κριτικής σε αντιλήψεις ψευτοσυντηριτησμού δημιουργημένες από την θρησκεία, 4 ώρες για το πως κάποιος σταδιακά μεγαλώνει και ουσιαστικά ενηλικιώνεται με δόσεις black humor, σκηνές που επιτηδευμένα προκαλεί και συνεχείς μεταβάσεις από φαινομενικά αστείες σκηνές σε απολύτως σοβαρές. O Shion Sono είναι αναμφίβολα ο μεγαλύτερος Ιάπωνας σκηνοθέτης των καιρών μας και η ταινία απλά ένα αριστούργημα. Την βάζω τόσο κάτω γιατί την έχω δει πρόσφατα και δεν είμαι τόσο σίγουρος. Δείτε την οπωσδήποτε.


15 Superbad

Image


Ε ναι.


14 High Fidelity

Image


Συναισθηματικό όσο πρέπει, Αγγλικό όσο πρέπει και Cusack στην καλύτερη μάλλον ερμηνεία του. Εξίσου καλό και το βιβλίο, από τον Hornby διαβάζετε επίσης το Fever Pitch, το οποίο όμως αναφέρεται στην Άρσεναλ και όχι στην Μπαρτσελονάρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί :(


13 Sin City

Image

Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να μπει, το βάζω επειδή είναι η καλύτερη μεταφορά κόμικ που έχει γίνει. Εξίσου καλό και το V for Vendetta αλλά κατά πολύ χειρότερο του κόμικ και γι'αυτό το άφησα έξω


12 Vicky Cristina Barcelona

Image


Ε μα έχει τη λέξη Barcelona :!:

(και είναι πολύ καλύτερη από τις άλλες πρόσφατες πατάτες του W.Allen και με υπέροχο soundtrack)


11 500 Days of Summer

Image

Aπό τα καλύτερα love stories που έχω δει, χωρίς όμως να είναι το κλασσικό love story. Είναι κάτι περισσότερο, σε θέμα σκηνοθεσίας, σε θέμα soundtrack, σε θέμα στυλ, ακόμα και στο πως χειρίζεται την υπόθεση. Απροσδόκητα καλή ταινία που [κλισέ]δίνει όχι νέα πνοή αλλά κυρίως νέους τρόπους για να συνεχιστεί το συγκεκριμένο είδος χωρίς τις συνηθισμένες βαρετές ταινίες [/κλισέ] . Περιμένω με ενδιαφέρον άλλες δουλειές του Webb


10 The Curious Case of Benjamin Button

Image

Tη χρονιά του Benjamin Button έδωσαν το όσκαρ στο Slumdog. Αναμφίβολα έχουμε να κάνουμε με ΝΑΡΚΩΜΑΝΕΙΣ. Αν έλειπαν κι αυτές οι σκηνές στο νοσοκομείο θα 'ταν καλύτερο. Και πάλι παρά τη διάρκεια δεν κουράζει και όλοι μαζί γελάμε με όσους προσπαθούν να το βγάλουν αμερικανιά επειδή παίζουν γνωστά ονόματα και έχει μεγάλο μπάτζετ


9 Inglourious Basterds

Image

Κωμικά μέρη, σοβαρά μέρη, Waltz ερμηνειάρα, τέλεια ανάπτυξη πλοκής και φανερό από την αρχή ότι μιλάμε για ταινία Tarantino. Έχει δηλώσει ότι γι'αυτόν είναι η καλύτερή του ταινία, εγώ διαφωνώ αλλά σίγουρα είναι η ταινία που πειραματίστηκε περισσότερο από κάθε άλλη. Η πρώτη σκηνή είναι έξοχη, κάποια τραβηγμένα πράγματα και λίγο η ασυνέχεια μας το χαλάνε αλλά δεν πειράζει, παραμένει η καλύτερη ταινία της φετινής χρονιάς και η θεαματική επιστροφή του Ταραντίνο μετά το μετριότατο Death Proof. Ο τίτλος της μου θύμησε πως με αποκαλούσε ο Μπάλακ πέρυσι στο τέλος :snif:


8 No Counry for Old Men

Image

Σκληρή κριτική στην αμερικάνικη κοινωνία, πολλές αλληγορίες και Τεράστια ερμηνεία Μπαρδέμ, από της καλύτερες των τελευταίων χρόνων και ίσως η καλύτερη δικιά του, αν και δεν μπορώ να τη συγκρίνω με το Mar Adentro επειδή είναι εντελώς διαφορετικές. 10 χρόνια μετά το ασύγκριτό Lebowski, νομίζω αυτή είναι η 2η πιο ολοκληρωμένη δουλεία των Κόεν.


7 The Fountain

Image

Aφήγηση τριών διαφορετικών ιστοριών που συνδέονται μεταξύ τους, ο Αρονόφσκι κάνωντας για πρώτη φορά ταινία υψηλού μπάτζετ δίνει κάτι ασύλληπτο μιας και τα εφέ πραγματικά είναι χρήσιμα στην απεικόνιση. Ίσως να είναι λίγο χειρότερη από τις προηγούμενες δουλειές του (σίγουρα καλύτερη από το Wrestler) αλλά και πάλι το σοκ που παθαίνεις όταν τη δεις για πρώτη φορά δεν ξεχνιέται.


6 Kill Bill v1 & v2

Image

Όταν είμαστε σε παρέες (με Πλατινί κλπ) και μας ρωτήσουν ποιες θεωρούμε τις καλύτερες ταινίες του Ταραντίνο θα αναφέρουμε ως δυο πρώτες το Reservoir Dogs και το Pulp Fiction (με τυχαία σειρά) και 3η το Inglourious. Εδώ όμως φτιάχνουμε λίστες, είμαστε ειλικρινείς και τοποθετούμε το Kill Bill πάνω από το Inglourious, όχι γιατί το θεωρούμε πιο γεμάτο αλλά απλά πιο απολαυστικό. Συνολικά και οι 2 ταινίες μαζί έχουν δυνατή πλοκή, ένα σωρό σκηνές που σου μένουν και κλασσικό feeling Tarantino σε άπειρα σημεία. Από τις 2 να επιλέξω κάποια είναι δύσκολο, εξάλλου ο Tarantino έχει δηλώσει ότι η 1η είναι το Kill και η 2η το Bill. Πάντως μάλλον κι εδώ ισχύει το θεώρημα παραπάνω, όπου στις παρέες λέμε τη 2η ενώ μόνοι μας στο vlc με 2 ώρες μόνο διαθέσιμες θα βάλουμε την 1η.


5 Babel

Image

Παίρνεις τον Brad Pitt, το καλύτερο ηθοποιό της γενιάς του (μετά τον Ντρογκμπά LOL LOL ). Ωστόσο δεν του δίνεις πρωτο ρόλο, αντίθετα τον αναφέρεις σε μια από τις ιστορίες που εξελίσσονται και πετυχαίνεις τέλεια ισορροπία. Πραγματικά ταινία που ήρθε από το πουθενά, αν υπήρχε λίστα "πείτε τις 20 ταινίες τις 10ετίας που περιμένατε αδιάφορες και βγήκαν OMG" αυτή θα ήταν μάλλον στο ν.1. 4 διαφορετικές ιστορίες, που με κάποιο τρόπο συνδέονται, ουσιαστικά ασχολούνται με το πόσο ο επεκτατισμός και το πολεμικό κλίμα επηρεάζουν τις ζωές και τις αντιλήψεις των ανθρώπων. Η καλύτερη ταινία του 2006.


4 Amelie

Image

:oops:


3 Donnie Darko

Image

Αρχές της δεκαετίας και ταινία ορόσημο για το τι θα ακολουθήσε. Είναι παραπάνω από φανερό το πόσο πολύ έχουν επηρεαστεί οι δημιουργοί του Lost από αυτό. Ιστορία με time travels, στοιχεία thriller σε σημεία και από τις ταινίες που με το που τη δει κάποιος του φαίνεται μέτρια αλλά σιγά σιγά αρχίζει να καταλαβαίνει γιατί έγινε το κάθε τι. Στη director's cut μάλιστα εξηγούνται αρκετά περισσότερα. Επίσης αυτό το κομμάτι

2 Requiem for a Dream

Image

Η κορυφαία ταινία του Aronofsky. Τεράστια σκηνοθεσία, ανάλογη με το Pi, μόνο που εδώ τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα. Επίτηδες επιλέγεται ένα πιο "προσιτό" θέμα ώστε να απευθύνεται σε περισσότερα άτομα, ωστόσο δεν εξαντλείται σε αυτό αλλά το χρησιμοποιεί σαν αφετηρία, γι' αυτό κάτι αναλύσεις "σιγά μωρέ, για τα ναρκωτικά λέει" με εκνευρίζουν απίστευτα. Η ταινία είναι αλληγορική, δείχνει πως θα καταλήξουν οι παίκτες της Τσέλσι μετά την περυσινή μου διαιτησία.


1 Oldboy

Image

Τι να πεις εδώ πέρα. Μια ιστορία εκδίκησης σαν κεντρικό θέμα και ότι πιο κοντά στο τέλειο. Μια ταινία που δεν κάνει κοιλιά ΠΟΥΘΕΝΑ, έχει ένα από τα πιο ενδιαφέροντα πρώτα μισάωρα που έχουν υπάρξει σε ταινία και -παράξενο για τέτοιου είδους ταινία- έχει σοβαρούς χαρακτήρες. Ναι προφανώς και υπάρχει η υπερβολή, αλλά σε πράξεις, όχι στο πως αναλύονται. Από τις καλύτερες σκηνές μάχης που έχουν γίνει (αναφέρομαι σε αυτή την one shot που μοιάζει σαν να είναι μια μεγάλη σελίδα κόμικ) και γενικότερα η καλύτερη ασιατική ταινία των τελευταίων 10 χρόνων. Σκηνοθετικά δεν λέω τίποτα, αρκεί να αναφέρω ότι καταφέρνουν να σε κάνουν να τρέμεις σε σκηνή flashback που 2 13χρονα συζητάνε. Εξέλιξη πλοκής όπως πρέπει και υπέροχο τελείωμα. Είναι βασικά το kill bill όπως θα έπρεπε να είναι και γενικότερα είναι η καλύτερη ταινία της 10ετίας._

Ειδικά βραβεία


Ταινίες της 10ετιας που μένουν για λίγο έξω από τη λίστα
Into The Wild
Let The Right One In
V For Vendetta
The Girl With The Dragon Tattoo
Match Point
Borat

Ταινίες της 10ετιας που δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι τις θεωρούν απίστευτες
Eternal Sunshine of a Spotless Mind
Lost In Translation

Κωμωδία της 10ετίας

Spiderman 3, η σκηνή που παίρνει τη στολή του Venom και γίνεται ΚΑΚΟΣ είναι πιο γελοία κι από την περυσινή μου διαιτησία
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

markos92 wrote:Με σειρα προτιμησης τα εχεις ή τυχαια;
κατα σειρα προτιμησης και τα ξαναβαζω
Aris7 wrote: 1 Mystic River
2 Gladiator
3 Bily Elliot
4 21 Grams
5 Lord of the Rings: Return of the King
6 Snatch
7 Kill Bill
8 The Dark Knight
9 The Bourne Ultimatum
10 Million Dollar Baby
11 Babel
12 The Wind that shakes the barley
13 Mulholland Drive
14 Moulin Rouge
15 High Fidelity
16 Memento
17 Almost Famous
18 Untergang
19 City of God
20 Erin Brockovich
(φακ...γιατι ημουν σιγουρος οτι το Requiem ηταν πιο παλιο....γυρω στο 98-99...τι [System Interruption: Μη βρίζεις!] να μην το ελεγξω...ανετα εμπαινε και αυτο 20αδα)
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω ρε πστη...ολο τριλογιες και [System Interruption: Μη βρίζεις!] ειχαμε αυτη την δεκαετια!
Τι να πρωτοβαλω απο Lord of the rings, Πειρατες τις Καραιβικης κλπ κλπ;!

εδιτ: Τωρα ενταξει; :D
Last edited by markos92 on Wed Dec 30, 2009 7:19 pm, edited 1 time in total.
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

κανω πως δεν διαβασα τις 2 τελευταιες τριλογιες που ανεφερες :D
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”