Lost season 6 !ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΜΗΝ ΜΠΕΙΣ!

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tiziano wrote: Ο Ρίτσαρντ πέθανε σίγουρα? Υποθέτω πως μόνο ο ΜΙΒ μπορούσε να τον σκοτώσει. Για τον Γουίντμορ δεν ήταν τόσο άκυρος θάνατος, πήρε εκδίκηση ο Μπεν (πολύ καλή ερμηνεία btw).
Δεν αποσαφηνίστηκε όντως. Πάντως νομίζω πως ο Richard δεν μπορεί να πεθάνει από φυσικό θάνατο ή να αυτοκτονήσει. Γιατί όταν βρίσκεται στο Black Rock λέει στον Jack να αφήσει τη βόμβα δίπλα του και να φύγει (δλδ θα τον σκότωνε ο Jack). Ε αφού μπορεί ο Jack γιατί να μη μπορεί ο καπνός? :D

Ο Γουίτμορ θα πέθαινε έτσι κι αλλιώς όπως πήγαν τα πράγματα, θα τον σκότωνε ο καπνός. Απλά δεν είναι ωραίο να κρύβεται μέσα στη ντουλάπα και όλα αυτά. Εγώ τουλάχιστον είχα στο μυαλό μου ότι ο Γουίτμορ θα παίξει μεγάλη μπάλα στη φετινή σεζόν.

Και τουλάχιστον φάνηκε ότι η πιθανή "μεταστροφή" του Μπεν οφείλεται είτε στο ότι φοβάται το θάνατο (οπότε πάει με τα νερά του καπνού) ειτε στην υπόσχεση του καπνού ότι θα του δώσει το νησί (αλλά στο τέλος του λέει πως θα το καταστρέψει). Περίεργο.

υγ: Προφανώς ο καπνός είναι ο αδερφός του Jacob ε. Είχε δίκιο τελικά ο άρμυ και ευτυχώς αυτό το μάθαμε.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
hookah
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3618
Joined: Mon Aug 08, 2005 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Siena
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: What the f*ck did I do?
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω καταλαβαινω απ'το επεισοδιο οτι ο Μπεν αλλαζει εντελως οταν αντικρυζει τον Γουιτμορ και βαραει Tilt το πηγμενο μυαλο του (πετυχημενος και ο συσχετισμος με την Αλεξ στο Alt. Time line)...Νταξει μπορει να παιζει ρολο και το νησι που του υποσχεται ο ΜΙΒ
TazZ wrote: Η πρώτη λέξη του Hookah όταν βγήκε από την κοιλιά της μάνας του ήταν : Μήλο ροδάκινο καρβουνάκι :D
Kastroman wrote:Πραγματικά οι ρυθμοί της ζωής σου μόνο με τους Motley Crue συγκρίνονται :P
Voudeniotis
Amateur
Amateur
Posts: 145
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:32 pm
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Fiorentina,Panatha
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ελεος ρε παιδια,

σπαμε το κεφαλι μας για τους κανονες μεταξυ Μπεν-Γουιντμορ και τλκ μπαμ και κατω χωρις εξιγηση.

ο μαστορας της τακτικης Γουιντμορ πειθεται απο το πιο γελοιο επειχηρημα και κανει τα χατηρια του Λοκ.

πιστευω τουλαχιστον στον Ντες, μιας και σε οτι εξιγησουν η αφησουν να ενοηθει θα παιζει σπουδαιο ρολο.
Καλο που τλκ τα φλας-μπακ φενεται οτι ειναι ολα δουλεμενα απο την αρχη με σχεδιο, και γιαυτο πιστευω στο Alt timeline και στο ρολο που θα διαδραματισει, αλλα εφαγαν πολυ χρονο, και μου φενεται καπως βιαστικο πια.

κριμα για το ριχαρδο, και αυτος οπως ο Λυπιδης, αδοξα εντελως...
Παναθηναικος-Fiorentina-Newcastle-Barcelona
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εγω ούτε σεναριακές προχειροδουλειές βλέπω, ούτε λάθη στο σενάριο, ούτε έχω απογοητευτεί. Η ζωή μου είναι γεμάτη απο "γιατί έτσι..." δε θα έχει η σειρά;

Περιμένω να απολαύσω το τέλος, όποιο και να είναι αυτό...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
UP_THE_IRONS_!!!
Manager
Manager
Posts: 4365
Joined: Wed Oct 29, 2008 7:06 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος Βολου,ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Βολου & ΠΑΟΚ
Status: "I reject your reality and substitute my own"
Location: Βολος-Ηρακλειο [Κρητης]
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνω και εγω με τον Αντωνη.Περιμενω το τελος.
Κατα τα αλλα..

I'm gonna destroy the island. 8)

Α,και στο alt. καλη milf η Danielle. :D
Και συμφωνουμε και με Σιρ για την αντιπαθητικη Zoe. :D
Image

Image
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Αντιπαθητική και η Κέητ.
Έγιναν πράγματα τα οποία περίμενα.
Ας δούμε το τέλος τώρα..

Στο imdb, βλέπω ότι είναι τριπλο επεισόδιο;;;;;
Και βγαίνει την Κυριακή;
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

UP_THE_IRONS_!!! wrote: I'm gonna destroy the island. 8)


ένα - ντιο....φου φου.....ένα - ντιο....τα μας κλάψεις τ' αρκίντια...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Τον Ντέσμοντ από το πηγάδι όμως ποιος τον έβγαλε τελικά? Οι 4 ήταν με τον Τζέηκομπ. Ο Σαγίντ όχι. Οπότε κάποιος εκ των Ρίτσαρντ/Μάιλς ή κάποιος άλλος?

Εντωμεταξύ λες και δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι η Τζουλιέτ η πρώην του Τζακ στο αλτ-τάιμλαιν. Τι μας το κρύβουν ακόμα, μήπως είναι η Mother? :D ΄Η ακόμα καλύτερα η Nikki? (ε Τσακ?) -doublekiss
'Αντε να δούμε τη συναυλία που θα τους μαζέψει όλους μαζί, θα είναι καλή φάση, θα είναι στο κόλπο και ο Φάραντεϋ.

Επίσης περιμένω εμφάνιση Βίνσεντ στο τελευταίο επεισόδιο για να μην τα πάρω -haterosik


Δείτε το βιντεάκι, είναι πολύ καλό. Αποχαιρετιστήρια εκδήλωση με όλους τους συντελεστές. Η μουσική του Giacchino ήταν κορυφαίο συστατικό της σειράς. Επίσης ο Γουώλτ πλέον είναι αγνώριστος!

http://darkufo.blogspot.com/2010/05/off ... -19th.html


υγ. ταζ ναι, θα είναι 2.5 ώρες με διαφημίσεις. Δηλαδή γύρω στο δίωρο.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω απογοητευτεί τόσο με τα τελευταία επισόδεια που δεν έχω κουράγιο να κάτσω να τα γράψω...

Κρίμα.

Ενα μονο θα πω γιατι δεν αντεχω.

"Επειδή έγινες μάνα." :shock: WTF??
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Γιατί απορείς ρε συ; Η Κέιτ έγινε "μάνα" όπως περίπου έγινε "μάνα" και εκείνη που μεγάλωσε τον Τζέικομπ και τον αβάπτιστο
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Brujitas
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 15076
Joined: Tue Oct 21, 2008 2:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Whatever , ωραιο ή απογοητευτικο αυτα ειναι γνώμες, αλλά απλα δώστε ενα τέλος.
Φαγανε χαρακτηρες (αν τους φαγανε) τζαμπα , ξεκουδουνα και χωρίς κανενα λογο.
Ο Ντεσμοντ ειναι ο μονος που δινει καποιο ενδιαφέρον στο τι θα γινει για μενα.
rainmaker130
Backup
Backup
Posts: 799
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Alkoolika Remalia
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: Κρήτη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μία ερώτηση: Η Rose και ο Bernard δεν είναι κάπου στο νησί; Ή πέθαναν και δεν το θυμάμαι;
Τάκης Γκώνιας: «Η ποδοσφαιρική και χρηματιστηριακή αξία του υλικού της Τσέλσι είναι γνωστή. Αυτός όμως που εγώ φοβάμαι περισσότερο είναι ο διαιτητής»
User avatar
butters
Coach
Coach
Posts: 2733
Joined: Tue Nov 27, 2007 11:41 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galacticos wrote:Έχω απογοητευτεί τόσο με τα τελευταία επισόδεια που δεν έχω κουράγιο να κάτσω να τα γράψω...

Κρίμα.

Ενα μονο θα πω γιατι δεν αντεχω.

"Επειδή έγινες μάνα." :shock: WTF??
Αλήθεια τώρα, τι κοσμοϊστορικό περιμένατε; Λέει ο Τζέηκομπ ότι τους διάλεξε επειδή ήταν κατεστραμμένοι. Ε η Κέητ είχε να προσέχει ένα παιδί μετά, δεν γινόταν να φυλάει και το νησί.

Όσο για τους "πρόχειρους" θανάτους, προσωπικά το προτιμώ έτσι απ το να τρώει 2 λεπτά στο κάθε επεισοδιο για κλισέ διαλόγους που χουμε δει σε 7846 σειρές και 1734796 ταινίες (όπως πχ Τζιν-Σαν). Όσο για το χωρίς λόγο, δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάποιος λόγος για να πεθάνει κανείς. :P

Επίσης ο Μπεν πρώτα θυμάται την νεκρή κόρη του, που λέει ο Ρίτσαρντ ότι την έθαψε εκεί, και μετά από 5 λεπτά βλέπει τον Γουίντμορ. Πολύ θέλει; :P
-Το γεγονός ότι ο Ben σκοτώνει τον Widmore ενώ κάτι τέτοιο είναι αντίθετο στους κανόνες (όπως ξέρουμε). Προχειρότητα.
Ο Γουίντμορ πρώτος έσπασε τους κανόνες όταν έβαλε να σκοτώσουν την Άλεξ.
Voudeniotis wrote:ο μαστορας της τακτικης Γουιντμορ πειθεται απο το πιο γελοιο επειχηρημα και κανει τα χατηρια του Λοκ.
To να σκοτώσουν το μόνο πράγμα που αγαπάει στον κόσμο δεν είναι και τόσο γελοίο επιχείρημα βέβαια.
Δεν μπορω να καταλαβω..(Νοτης Σφακιανακης)...γιατι μου ριχνουν κοκκινη καρτα αφου εχω ενα μονο εν ενεργεια λογαριασμο και δεν εχω προκαλεσει κανεναν.Ισα ισα που οι τοποθετησεις μου πιστευω πως ειναι βασισμενες στην λογικη και την πραγματικοτητα,ολοκληρωμενες,με επιχειρηματα και κυριως σε γενικες γραμμες αναλυτικες και ενδιαφερουσες.

Απλα θα πω το εξης.

Τεσσερις πηγε...μου ειπαν παλι φυγε....φυγε απο το μαγαζι(σαιτ)...(Μαζωνακης) γιατι ηπια παλι κι εκανα κεφαλι....αλλα δεν εγινα κακο παιδι..
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν εξαιρέσουμε τον υπεργαμάτο - θέλω να γίνω σαν τον κύριο όταν μεγαλώσω - Ντεζ στο alt timeline, και το Χούγκο, η δράση στο νησί ήταν - και πάλι - προχειροδουλειά.
Κυρίως στα σημεία που υπογράμμισαν ήδη ο voudeniotis και ο Bru.

άντε να δούμε στο τελευταίο επεισόδειο (α).
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”