Lost season 6 !ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΜΗΝ ΜΠΕΙΣ!

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα ο επίλογος μου θύμισε το παρακάτω...
Dawn Rider wrote:
Spoiler: show
Image
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Dudes, σήμερα είδα και το τελευταίο επεισόδιο.

Και όχι μόνο αυτό, αλλά έκατσα και διάβασα όλο το τόπικ, WTF δηλαδή. Το είχα άχτι βασικά γιατί δεν τα μπορώ καθόλου τα σπόιλερς και δεν μπορούσα να μπω. :D

Οκ, και εγώ περίμενα κάτι άλλο για τέλος, αλλά μπορώ να πω πως το ταξίδι (όπως αναφέρατε οι περισσότεροι) ήταν φανταστικό.

Πολλά αναπάντητα ερωτήματα βέβαια. Τουλάχιστον το Lost ήξερα ότι τελειώνει στην 6η σεζόν, το Heroes το φάγανε και μαράζωσα. -thymwmenos
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Heroes και Lost στην ιδια προταση ρε μαν? -ksilo
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Χα, ναι, απλά ο Sylar ήταν λατρεία ρε συ.

Anyway, στο σημείο αυτό να τονίσω ότι η δικιά μου όντως ξενέρωσε με το τέλος και εγώ της έλεγα αυτά που λέγατε εσείς εδώ στον Kos και τους υπόλοιπους, τέτοια σκηνικά :D
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62635
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

http://news247.gr/kosmos/paraksena/oi_a ... 41334.html


Μια απίστευτη σύμπτωση είχαμε στην χθεσινή κλήρωση του MegaMillions στις ΗΠΑ! Τέσσερις από τους έξι τυχερούς αριθμούς, ήταν ίδιοι με αυτούς που είχαν χαρίσει 114 εκατομμύρια δολάρια στον Hugo "Hurley" Reges στη σειρά Lost (Vid)
Εδω δες
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με το που τελειωσε η εξεταστικη μου εκατσα να δω την 6 σεζον της σειρας, που παρακολουθουσα απο το 2005.
Απο συζητησεις που ειχα κανει με φιλους γνωριζα μονο τη σκηνη της εκκλησιας. Απο το Youtube δεν ειδα ουτε ενα βιντεο.
Μεσα σε 3 μερες ειδα ολοκληρη τη σειρα, η οποια στο τελος με αφησε με γλυκοπικρο συναισθημα.
Εγω προσωπικα στο τελος οταν ο Τζακ εκλεισε τα ματια του, οπως διαβασα επειτα και σε ενα σαιτ, ενιωσα σαν να μου βγαζει ταυτοχρονα τη γλωσσα του και να με κοροιδευει.
Δεν θελω κατσω να κανω αναλυση του 6ου κυκλου μετα τις αναλυσεις επι αναλυσεων που εγιναν στις προηγουμενες προηγουμενες σελιδες αυτου του τοπικ.
Η σειρα, αν εξαιρεσουμε τη τελικη μοιρα του Τζακ, ειχε happy ending αν και τελικα δεν μας απαντησε σε ολα ερωτηματα που δημιουργηθηκαν κατα τη διαρκεια των προηγουμενων κυκλων.

Ακομα θυμαμαι τη συζητηση που ειχα με ενα συμμαθητη μου στο λυκειο με αφορμη το τελος του δευτερου κυκλου.
Του ειχα πει πως οταν τελικα η σειρα τελειωσει οι fans ειτε θα την αποθεωσουν ειτε θα την αποδοκιμασουν.
Νομιζω πως καπως ετσι εξελιχτηκαν τα πραγματα.

Επισης θυμαμαι μια σκηνη απο το δευτερο κυκλο στην οποια δειχνει τη Λιμπι να βρισκεται στο ιδιο σωφρονιστικο ιδρυμα με τον Χερλυ.Στο ιδιο επεισοδιο μαλιστα εμφανιστηκε ενας ''φιλος'' του και του ειπε πως οτι εχει ζησει στο νησι ειναι στη φαντασια του οπως και η σχεση του με τη Λιμπι.Για τα ερωτηματα αυτου του επεισοδιου, απαντηση δε πηρα ποτε ενω τα λεγομενα του ''φιλου'' του Χερλυ καταρριφθηκαν αφου μετα το τελος της σειρας ο σκηνοθετης ειπε πως οτι ζησανε οι πρωταγωνιστες στο νησι ''συνεβη''.
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-rofl -rofl

O Mark Pellegrino και ο Titus Welliver συμμετεχουν οντως? Καλα δεν "στραβωσαν" οι παραγωγοι?
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

όχι ρε τι να μαλώσουν, αφού δικιά τους ιδέα ήταν, ο σκηνοθέτης του κλιπ ήταν ο Jack Bender, αρχισκηνοθέτης του Λοστ.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χώσιμο σε Τζέικομπ και Τζακ, σε ένα βιντεάκι. -gioupi #ton_xtipao_stin_othoni
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”