Ελληνική ΤV

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply

Όχι ποιος θέλετε, αλλά ποιος πιστεύετε ότι θα αποχωρήσει

Μισθοφόρος από τα λιδλ
23
44%
Γκρίνιας από έλλειψη πρωτεΐνης
17
33%
Κουτσός στρατηλάτης
12
23%
 
Total votes: 52
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Και με τη Σιλβή στα καλύτερα της (.)(.)
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

το εχω πει και στο παρελθον
μακραν το καλυτερο μαστερσεφ που υπάρχει ειναι αυτό της Αυστραλίας

και το λεω, έχοντας δει πολλους κυκλους απο το αμερικάνικο, το αγγλικό ακομα και το καναδικό

τωρα και εγω πιο πολυ σε φαση σαν του vdv ειμαι. ευελπιστώ απο την άλλη βδομάδα (νομιζω) που το ξαναγυρνάνε στο 3 επεισόδια ανα βδομάδα, να στρώσει λιγο το πράγμα γιατι αν για κάτι άξιζε το μαστερσεφ ήταν το μαγειρικό κομμάτι και οχι αυτό της ίντριγκας.

ψαχτειτε για το αυστραλιανό μαστερσεφ και δειτε και παλαιότερους κυκλους. εκει να δείτε ταλέντα (και guest κριτες επίσης)
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

smtmk wrote: Wed Mar 18, 2020 1:27 pm Η αδερφη μου εδειξε τις προαλλες στο νετφλιξ ενα μαγειρικο διαγωνισμο ζαχαροπλαστικης οπου δεν υπαρχει πλευρα ριαλιτι. 40 λεπτο επεισοδιο με δοκιμασια ελευθερη και μετα αποχωρησης, πλανο του αποχωρησαντος να φευγει και τελος επεισοδιου. Για να πω την αληθεια δεν εχει τοσο πλακα ετσι.
Δες και το Nailed it που ειναι 3 random και προσπαθούν να κανουν replicate ό,τι τους δίνουν. Διαφορετικοί κάθε φορά, ευχάριστο ειναι
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Πάντως από το λίγο που έχω δει φέτος είναι τουλάχιστον αναβαθμισμένο μαγειρικά. Οι παίκτες είναι πολύ καλύτεροι από αυτούς του προηγούμενου κύκλου.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Από όλους τους προηγούμενους 4 βασικά είναι καλύτεροι. Το γενικό επίπεδο, για τους καλύτερους δεν ξέρουμε ακόμα.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως αυτό που βλέπω εγώ είναι οτι απ αυτούς που είναι φέτος μέσα, ζήτημα να μπορούν να δουλέψουν 2 σε εστιατόριο ως sous chef ή επικεφαλείς γενικά.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στην εποχή του ιού

Image
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Αυτη η Κατερινα στο Μαστερσεφ πρεπει να παιρνει μισθο μεγαλυτερο απο των κριτων σιγουρα. Τετοιο screen time και τετοιο κραξιμο δεν εχει ξαναπερασει απο ριαλιτι.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφου δεν έχει να δείξει κάτι άλλο.

Η Κατερίνα κράζει, η Μαρία πουλάει έρωτα στον άλλον τον χάιβανο και η Ντέμη προωθεί τον βιγκανισμό.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 469
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τραγικότατο επεισόδιο!!! Το πρώτο πιάτο, όχι απλά δεν περνούσε το πάσο εμφανισιακά, αλλά ούτε σε ταβέρνα στη πέρα Μανωλάδα δεν το σερβίρουνε με αυτή την εμφάνιση!! Αλλά ο Λεο στάθηκε ότι ήταν σωστό στο αλάτι (άσχετα αν είχε 47 παρασκευές το πιάτο) και ακόμα κ ο σεφ που το έφτιαξε, το έθαψε με τα σχόλια του, όμως ο θείος Λεό πάλι πήγε να το καλύψει...κ του έβαλε κ 7!! Εμφανισιακά αυτό το πιάτο ήταν για 3! Κ από γεύση, βάση των σχολίων των κριτών ήταν για μαξ 5!

Οκ είπαμε χαρντκορ ριάλιτι, είπαμε τρας αλλά όχι κ έτσι! Από τη στιγμή που δεν περνάει το πάσο ένα πιάτο, δεν θα έπρεπε καν να βαθμολογηθεί!

Μια άλλη απορία που έχω είναι ότι θυμάμαι από παλιότερα μαστερ σεφ αλλά κ από το φετινό, τους κριτές να λένε επανειλημμένα κ χαρακτηριστικά, κ ορισμένες φορές να διατυμπανίζουν πως σε ένα πιάτο μπαίνει ότι μπορεί να καταναλωθεί κ όχι απλά για φανφάρες... Η γραμμή στο πιάτο σήμερα, δεν μπορούσε να καταναλωθεί σε καμία περίπτωση, άρα όλα καλά?!

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό έγκειται στην αισθητική του κάθε σεφ.
Επίσης άλλο ένα μελάνι στη βάση του πιάτου που δεν ενοχλεί κιόλας, και άλλο κάποια πρόσθετα μέσα στο πιατο, if you know what I mean.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 469
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μαζί σου, συμφωνώ, όμως έχω ξαναπετυχει κριτική διαφορετική "σήμερα", διαφορετική "αύριο" για το ίδιο υλικό/ψήσιμο/τεχνική...οκ κατανοητό ότι έτσι κάνει νούμερα η εκπομπή, αυτό πουλάει αλλά εκτίθενται κ οι ίδιοι κατά τη γνώμη μου αλλά μάλλον δεν τους νοιάζει αφού όλα ξεχνιούνται όταν πέσει η αυλαία

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προφανώς, δεν τους νοιάζει τόσο, ενίσχυσαν την επαγγελματική τους εικονα πλεον, δεν θα πάει κανεις να φάει στο εστιατόριο τους και θα τους την πει γι αυτό.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 469
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καθαρά για την ιστορία, αν κ off topic, κρίνοντας από τα μαγαζιά που έχεις δουλέψει, πόσο προσωπικό θεωρείς ότι πρέπει να έχει μια κουζίνα αναλογικά με τα κουβέρ που κάνει? (Οκ δεν μιλάω για μισελενατο)

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή ότι πληρώσεις παίρνεις, σχεδόν πάντα σε αυτή τη δουλειά, εξαρτάται πόσο καλοί είναι αυτοί που μαγειρεύουν.
Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει τι τεχνικές έχουν τα πιάτα που σερβίρεις, σε πόσο χρόνο είσαι ικανοποιημένος να σερβίρονται κλπ.

Εμείς στο εστιατόριο έχουμε σχεδόν όσα άτομα έχουν όλα τα εστιατόρια αυτου του είδους , απλά κάνουμε 2-3 φορές τα κουβέρ που κάνουν αυτα.



Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”