Movies...

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

πατατα το wonder woman 1984. πάλι καλά που είναι κλειστά τα σινεμά και γλυτώσαμε το 10ρικο.Image ενώ το πρώτο ήταν αρκετά καλό, στο sequel τα θαλασσωσε η Jenkins.
Spoiler: show
έκανε μπαμ η απουσία "σοβαρού" villain. οκ έχεις την cheetah αλλά σε 2,5 ώρες ταινία, την είδαμε κάνα 5λεπτο μόνο. στο τέλος δεν μας δείχνει καν τι απέγινε. καλά για maxwell lord δεν σχολιάζω, παντελώς αδιάφορος. το τέλος είναι για γέλια, με το λασο η άλλη μιλούσε σε όλο τον κόσμο? ο Lord παίρνει το ελικόπτερο κι όλως τυχαίως πήγε εκεί που ήταν ο γιος του και τον βρήκε? για το κακό που έκανε δεν θα του κάνουν κάτι? επίσης με τον κόσμο ένα κλικ από το πυρηνικό ολοκαύτωμα και γιορτάζουν και Χριστούγεννα μετά? τόσο γρήγορα ξεχάστηκε όλος ο χαμός?Image επίσης στο τέλος όλως τυχαίως η Νταϊάνα συναντάει τον τύπο που είχε μπει ο γκομενος της, λες και βγήκανε βόλτα στην πλατεία του χωριού τους. ImageImage
Spoiler: show
Image
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

demakos21 wrote: Fri Dec 04, 2020 5:16 pm Λογικά θα το έχετε δει οι περισσότεροι αλλά θα ρίξω την πρόταση να δείτε το "The Trial of the Chicago 7". O Cohen εξαιρετικός.

Τρομερή ταινια. +++
Last edited by PanosBonJovi on Mon Dec 28, 2020 10:18 am, edited 1 time in total.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε οχι και τρομερη ταινια...Ειχα ανεβασει τον πηχη πολυ ψηλα γιατι πραγματικα η πρωτη ταινια ηταν εξαιρετικη...Αλλα τελικα η δευτερη ηταν τι να πω....Πραγματικα ειχα καιρο να πω οτι δεν μου αρεσε ταινια...
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Το τρομερή ταινία πήγαινε στo The Trial of the Chicago 7, δεν είχα δει ότι υπήρχε και άλλο ποστάρισμα μετά του Demakos21,
my bad
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α οκ....

Το εχω βαλει στο must see αυτη την ταινια!Πρεπει να ειναι οντως καλη...
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
Image
update γισ το ww 1984. επίσημα πλέον η χειρότερα βαθμολογημενη ταινία της dc. χειρότερα κι από Harley quinn. και θα πάει και πιο κάτω είναι η γνώμη μου. διαβάζεις κάτι "επίσημες" κριτικές που του βάζουν 8αρια και 9αρια και σε πιάνουν τα γέλια.
Spoiler: show
Image
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ποιο είναι το πρόβλημα της ταινίας και υπάρχει τέτοια διαφορά; Είναι φάση TLJ;
Αφού απ'ότι καταλαβαίνω είναι γτπ, μάλλον θα περιμένω να την δω στο επόμενο υπερατλαντικό μου, αν και όποτε γίνει ξανά αυτό :P
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

το προβλημα της ταινιας ειναι πως δεν βγαζουν νοημα πολλα πραματα
Spoiler: show
για την επιστορφη του τρεβορ
γιατι εγινε αυτο;,δεν εξυπηρετησε τιποτα περα απο μια συναισθηματικη επαφη για την wonder woman
τι εγινε με τον αλλον τυπα;

η ww84 στην ουσια εχει τρεις σκηνες, μια φοβερη, μια ετσι και ετσι και μια θεοσκοτεινη

δεν υπαρχει δεσιμο με κανεναν χαρακτηρα, δεν υπαρχει στην ουσια κακος, δεν υπαρχει τιμωρια, δεν υπαρχει καθαρση,
δεν υπαρχουν συνεπειες,

περα απο την αρχικη σεκανς στο εμπορικο, που και αυτη γεννα αλλα ερωτηματικα αλλα ας το αφησουμε, ειναι ενα μέτριο προς κακο αποτελεσμα
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

το λάθος για μένα είναι ότι έδωσαν το ελεύθερο στην Jenkins να κάνει ότι θέλει, επειδή είχε επιτυχία το πρώτο. ξύπνησε μια μέρα αυτή και λέει θα κάνω το δεύτερο ένα μέτριο ψευτορομαντζο και να που καταλήξαμε. κράζουν όλοι Disney/marvel επειδή δεν αφήνει δημιουργικότητα στον εκάστοτε σκηνοθέτη σε κάθε project, να όμως που δικαιώνεται τώρα. το doctor strange 2 έχει αλλάξει 2 σκηνοθέτες μέχρι στιγμής αν θυμάμαι καλά γιατί δεν μπορούσαν να βγάλουν αποτέλεσμα με τα στάνταρ που θέτει η Disney.
Spoiler: show
Image
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9564
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Καταπληκτικη ταινια το Hidden Figures. Παραλιγο να κλαψω, ειχα απο το Lion King.

Sent from my KB2005 using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8506
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Θυμάμαι ότι σε αυτό το thread Για κάποιον λόγο έκανα αντιπαράθεση με Tiziano νομίζω ότι το Shaun of the Dead Είναι χειρότερο από μια άκυρη ταινία (The Revenant 2009).
Πόσο χαζούλης ήμουν. Το Shaun τώρα είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες και το έχω δει πολλές φορές (όπως και τα άλλα δυο του Κορνέτο τρίλοτζι).
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι ρε , το Shaun of the dead είναι από τις αγαπημένες μου κωμωδίες . Εξαιρετική

Με την ίδια θεματολογία μπορείς να δεις και το Tucker and Dale vs Evil . Επίσης πάρα πολύ καλή

Και προσωπικά έχω απολαύσει όλες τις ταινίες του Simon Pegg που έχω δει σε παρόμοιο ύφος ( World's End , Hot Fuzz κλπ )

Για WW84 δεν θυμάμαι αν έχω γράψει άποψη. Ζοριστηκα πολύ να την τελειώσω αλλά σαν το Harley Quinn δεν είναι , ακόμα πιο απαράδεκτη για μένα

Γενικά μεγάλος πάτος η DC και εκτός της απογοήτευσης επειδή είμαι φαν , θεωρώ και ότι από θέμα casting έχουν κάνει φοβερές επιλογές και πάνε όλα χαμένα επειδή είναι αμπαλοι ( τα animations τα γουστάρω πολύ προσωπικά πάντως )

Ως προς το θέμα ελευθερίας στους σκηνοθέτες για μένα καλά κάνουν . Υπάρχει υλικό και πλάνο και δεν βρίσκω λόγο να μην το στηρίξουν όπως νομίζουν η κάθε marvel / dc ..... Ούτε να αφήσουν τα political correctness μήνυμα στην ευχέρεια του εκάστοτε σκηνοθέτη , έχουν κι εκεί ατζέντα και κοινό στο οποίο απευθύνονται για να το αφήσουν στην τύχη

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3607
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Το cornetto trilogy θα έπρεπε να διδάσκεται στα σχολεία. Ειδικά τώρα που οι meta ταινίες έχουνε γίνει μαιντανός.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8506
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Το έχω δει το Tucker and Dale vs Evil τουλαχιστο 3 φορές. Καμιά άλλη αν έχετε (Edgar Wright τις έχω δει όλες).
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3607
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Το Αttack the Βlock έχει κοντινο vibe. Σε περισσότερο horror το Cabin in the woods παίζει με τα tropes πολύ, όχι ακριβώς όπως οι cornetto trilogy, και το final girl προσπαθεί (ψιλομέτριο).
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”