Κινούμενα Σχέδια

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωστά,γιατί θα επηρεαστεί και θα γίνει ομοφυλόφιλος-λη,ε; :? :roll:
Madrilenos
Backup
Backup
Posts: 886
Joined: Fri Oct 26, 2007 2:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά ο Bob έχει χιούμορ για πολύ μεγαλύτερης ηλικίας άτομα απο αυτήν που θέλουν να παρουσιάζουν.

Έχω παρακολουθήσει αρκετά επισόδεια και μερικά απο αυτά πιστεύω πως είναι ακατάλληλα για τα παιδιά.Και δεν είμαι 70, 20 είμαι... :D

Αυτό δεν σημαίνει πως μου αρέσει ο,τι βλέπω στα μεσημεριανά, τα οποία επίσης καταδικάζω και δεν μένω μόνο στον Bob.

Aλλά πολλοί πιστεύουν πως το humor του Bob είναι για πολυ μικρά παιδιά ενώ στην πραγματικότητα είναι για μεγαλύτερης ηλικίας όπως είπα.Γενικά η Nickelodeon-όπως κι αν λέγεται η εταιρία-δεν μου πάει και πολύ για κινούμενα σχέδια.

Θέλω πίσω την παιδική ζώνη του Mega της δεκαετίας του 90.ΤΕΛΟΣ!

Και κάτι ψιλό off-topic:

Οι ομοφυλόφιλοι δεν πρέπει να καταδικάζονται σε καμία περίπτωση και είναι δικαίωμα τους να είναι.Αλλά αυτό το σημείο απέχει πολύ απο τον παρουσίαζεται και ως κάτι φυσιολόγικο και το οτι είναι ΄΄in΄΄ να είσαι... :D Εντάξει, όταν ο Bob κι ο Πάτρικ παντρεύονται και κάνουν διάφορες λαλακίες, απλά έλεος.

Βλέπω και το ξαδερφάκι μου στον Καναδά πως κάνει για τον Bob και τον μιμείται στην...βλακεία!
Mike Batiste:
«Αφήνω το μπάσκετ να με οδηγήσει όπου θέλει. Αν είναι η μπάλα του μπάσκετ να με στείλει να παίξω σ' έναν άλλον πλανήτη, θα το κάνω. Ή οπουδήποτε πάνω στη Γη. Αγαπάω τόσο πολύ το μπάσκετ, που δεν με ενδιαφέρει σε ποιο μέρος του κόσμου θα παίζω».
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Disney Club με τον Λυκουργο;; :D :snif:

Απλα στον Μπομπ υπαρχει ενα ειδος χιουμορ που αλλιως το ερμηνευει η καθε ηλικια.

Δλδ στο επεισοδειο με το στρειδι που το παιζαν μανα-πατερας ο Μπομπ κ ο Πατρικ το πιτσιρικι απλα καταλαβε οτι το φροντιζαν.
Οι μεγαλυτεροι ειδαμε να μπαινει στο ρολο της μανας ενα αρσενικο. κλπ κλπ :|
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Madrilenos
Backup
Backup
Posts: 886
Joined: Fri Oct 26, 2007 2:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Disney Club for ever! 8)

Τransformers! 8)

Φλινγκστόουνς! 8)

Scooby Doo!
8)
Tζιάι-Τζο! (δεν ξέρω καν πως γράφεται :P )

Μικρό μου πόνυ! :D :D

Και το άλλο με τα αρκουδάκια που είχαν ειδικές δυνάμεις! :D

Και μετά μας έφαγε η ανάγκη της...ενημέρωσης! :D
Mike Batiste:
«Αφήνω το μπάσκετ να με οδηγήσει όπου θέλει. Αν είναι η μπάλα του μπάσκετ να με στείλει να παίξω σ' έναν άλλον πλανήτη, θα το κάνω. Ή οπουδήποτε πάνω στη Γη. Αγαπάω τόσο πολύ το μπάσκετ, που δεν με ενδιαφέρει σε ποιο μέρος του κόσμου θα παίζω».
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκουδακια της αγαπης!

Image
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
istath
Rotation
Rotation
Posts: 1004
Joined: Sun Nov 14, 2004 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Brighton & Hove Albion
Αγαπημένη Ομάδα: ΔΞ/ΔΑ
Location: End of the longest line...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ό,τι είπε ο Καστρομάν.

Τελείως γελοίο όμως.. :roll:

Αν θυμάται κάποιος στη ΝΕΤ τα δύο τελευταία καλοκαίρια παιζόταν ένα παιδικό, το Mr. Whiskers (απ'τα αγαπημένα μου :snif: ), όπου ο Whiskers ντυνόταν τσιρλίντερ, έκανε τη μητέρα και γενικά έκανε διάφορα αδερφίστικα πράγματα.
Όπου τους παίρνει δηλαδή... :roll:

Αλήθεια γιατί σταμάτησε στο Σταρ ο Μπομπ;;Έχω ακούσει ότι ο κύκλος που έδειχνε το Σταρ δεν ήταν τόσο καλός όσο του Channel 9..Γμτ δεν το πιάνω εδω... :(

Επίσης είναι αλήθεια ότι στα πρώτα-πρώτα επεισόδεια ο Πάτρικ είχε κανονική συμπεριφορά και μετά το άλλαξαν και τον έκαναν όπως είναι τώρα;;; :stoopyd: :D
I'm not growing up
I'm just burning out

Image
Honda_Girl
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Sat Mar 31, 2007 11:30 pm
Location: Peiraias!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εννοειται Disney, transformers και τωρα πλεον Looney Tunes! Ταz forever! :blob8: :binky:
User avatar
TRUSTER
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2428
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:37 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Εκεί που έχω ταξιδέψει εγώ....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Today We Say That Greeks Fight Like Heroes, From Now On We Will Say That Heroes Fight Like Greeks. - Winston Churchill"
"Τον ίδιο τον ΘΕΟ να είχα απέναντι μου... σου λέω προτιμώ στην κόλαση μαζί σου..."
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

istath wrote:
Αλήθεια γιατί σταμάτησε στο Σταρ ο Μπομπ;;Έχω ακούσει ότι ο κύκλος που έδειχνε το Σταρ δεν ήταν τόσο καλός όσο του Channel 9..Γμτ δεν το πιάνω εδω... :(
Το channel 9 εδειχνε τον 1ο κυκλο (συνεχεια ομως με απανωτες επαναληψεις :D ) και τωρα τελευταια δειχνει και τον 2ο.
Το Σταρ πηρε απο τον 3ο και μετα.

ΑΛΛΑ

Που πας ρε φιλε με αλλαγμενες φωνες;;
Δεν νοειται κυριος Καβουρης και Καλαμαρης με φωνες πλην των κανονικων -channel 9-.
Απλα respect στους 2 μεγαλους ηρωες. :D


(Καστρο ποτε θα μου στειλεις Μπομπ- 2-3-4-5η σεζον;;)
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Boixos Nois '81 wrote:Αρκουδακια της αγαπης!

Image
ΟΧΙ ΡΕ Γ@ΜΩΤΟ ΤΙ ΘΥΜΗΘΗΚΕ!!!! :D :D :D :D :D

Ενας είναι ο Άρχων όμως.. KAPAMARU!!!!
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
Alexis_Z
Indispensible
Indispensible
Posts: 1826
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:20 pm
Status: never say never again
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θαντερκατς (με το ματι των οιωνων!!!)

Dragonball (Καμε,χαμε... Κυμα!!!) =; !!!

Λιγο κοινοτυπο αλλα φανατικα Spiderman (μαζευω ολα τα κομικ που βγαινουν...) :wav:

Batfink φανατικα... :drinking:

Και Μπομπ Τετραγωνοπαντελονη γιατι εχει υπερβολλικα εξυπνο χιουμορ... :D
-You can think i'm wrong, but that's no reason to quit thinking.-
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

il_biscione wrote:Ενας είναι ο Άρχων όμως.. KAPAMARU!!!!
+1000000000000000000000000000

Θυμάμαι τον έβλεπα μέχρι τα 10 μου (μετά τον σταμάτησαν :cry: ) και είχα χεστεί στο γέλιο, 10 πιάτα μακαρόνια σε 10'' και μετά ξανάτρεχε :drinking: :drinking: :D :D
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

matthew21 wrote:
il_biscione wrote:Ενας είναι ο Άρχων όμως.. KAPAMARU!!!!
+1000000000000000000000000000

Θυμάμαι τον έβλεπα μέχρι τα 10 μου (μετά τον σταμάτησαν :cry: ) και είχα χεστεί στο γέλιο, 10 πιάτα μακαρόνια σε 10'' και μετά ξανάτρεχε :drinking: :drinking: :D :D
1 είναι η ατάκα: ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ ΚΑΡΑΒΙΔΕΣ :snorting:
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62638
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ελα ρε...Κοιτα εδω τοπικ και δεν εχω συμμετασχει

Λοιπον...Σαμουρα πιτσα χατς...Καρατε κατ...Σιλβερ χοκς...

Ξεχασμενες σειρες απο τη πραγματικοτητα...Νταξ επισης θυμαμαι σαν και τωρα ανιμε με ποδοσφαιρακι στο σταρ(αγαπημενο καναλι παιδικων)με το σουτ αστραπη του Καισαρα,και το διαγωνιο σουτ(αλμπατρος;)του Βενιαμιν που ηταν μακραν ο καλυτερος παιχτης στο παιδικο(Δε θυμαμαι τον ξανθο ρε γμτ)πρωταγωνιστες(και εκεινο το θηριωδες τερμα).

Επισης τεκνομαν...Νταξ απο τα καλυτερα ανιμε-παιδικα που εχω δει ποτε...Οποιος δεν εχει δει απλα δεν εχει παρακολουθησει ΚΑΝΕΝΑ παιδικο-ανιμε...

Σεριφης του διαστηματος...Χιμαν και Σιρα...Βολτρον,Βολτους-5,Γκετα ρομποτς,Ραμπροτ και σεριφης του διαστηματος γενικα παιδικα ανιμε με mecha(κατι περιεργα ρομποτ με νουμερα που αν θυμαμαι καλα το ονομα τους ηταν Μαζινγκα και ενας αριθμος)...

"Τριτων και το Οριχαλκινο μαχαιρι"...Απο τα καλυτερα που εχω δει ποτε...Οταν μαμησε τη μανα του τεραστιου αγαλματος του ποσειδωνα ειχα τρελαθει...

Τωρα ο κοσμος βλεπει Μπομπ και Σιμπσονς και Σαουθ Παρκ...Και καποιοι γελανε με αυτα(εγω ειμαι ενας απο αυτους τους ηλιθιους τωρα που το σκεφτομαι)

Καλα νατξ και τα κλασικα αρκουδακια της αγαπης(χωρις Γκρινιαρη και Λεοντοκαρδο δεν υπαρχουν βεβαια),ποκεμον,ντιντζιμο,γιου γκι ο.

Τζουμαρου,Σονγκοκου επισης καθως και Kenshin Himoura(battushai)(ελπιζω το τοπικ να μη το βλεπει ο Νταντε και ο Σπονης...Εχω αναφερει νομιζω 93% ανιμε και 7% παιδικα :D ).Σε στιγμες φανατικου νοβα(καλοκαιρι συνηθως)βλεπω απο Witch και Αντυ Λαρκιν μεχρι και πριγκιπα των Σαμμανων(πωωωωωωωωωω τι πραμα)

Ε μετα παμε στα Λουνει τοονς(και στα μπειμπι λουνευ που δειχνει τωρα το σταρ αλλα και στα φιουτερ που δειχνει ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΙ το σταρ)

Βασικα μιλατε για παιδικα(αναθεμα και αν υπαρχουν παιδικα τα οποια να μη μου εχουν δωσει χιουμοριτικες ατακες...Παιδικα και κομιξ-απο Μικυ μαους μεχρι αστεριξ-μου εχουν δωσει χιλιαδες ατακες).Και για το τελος αφησα το καλυτερο κινουμενο σχεδιο που παρακολουθω καθημερινα...Το καλυτερο κινουμενο σχεδιο ειναι:



























Η ιδια μας η ζωη ρε...
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον...Σαμουρα πιτσα χατς.
Άν και εχω την εντύπωση οτι ήταν Samurai Pizza Cats και οχι πίτσα χατ :D

Όπως και να'χει :snif: :notworthy:
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”