Σινε - Ατάκες

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"I know what you 're thinkin': did he fire six shots, or only five? Well, to tell you the truth with all this excitement I kinda lost track to myself. But being this a 44 magnum, the most powerful handgun in the world and would blow your head clean off. So you 've got to ask yourself one question: do I feel lucky? Well do ya punk?"

Θεϊκή ατάκα από τον άνθρωπο χωρίς όνομα. Μόλις τώρα είδα που ειπώθηκε πιο πάνω. Νομίζω ότι είναι μία από τις καλύτερες ατάκες.

Και επειδή ο Ίστγουντ είναι πολλά βαρύς, πάρτε κάτι πιο ελαφρύ από τον Shorty, στο Scary movie:

"Run bitch, rrruuuuuuuuuunnnnnnn"
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mια καλη συμβουλη.

Μπαινει ανετα στις 10 καλυτερες ατακες αλων των εποχων οπως και στο δικο μου TOP 10.

Εντιτ:
Και απο το ελληνικο σινεμα. Οσο για το χορο
-rofl -rofl -rofl
Τη πρωτη φορα που ειδα αυτη σκηνη σταματησα τη ταινια για 5 λεπτα...
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Απλά ρισπέκτ..... 4 λεπτά με απίστευτες ατάκες..... -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl

Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
paokkerkir
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3894
Joined: Sun Jun 13, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Cesena
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: paokkerkir
Location: Malta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ατακα του ΑΙΩΝΑ

-What is this?
-Blue light.
-And what does it do?
Spoiler: show
Turns blue.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SEz70ClCetM[/youtube]
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μένα είναι επική η ατάκα και το ύφος του Nick στην ταινία "Lock Stock and two Smoking Barrels" του Ritchie. Η ατάκα είναι "it's a deal, it's a steal, it's sale of the fucking century"!
Δείτε [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pA7nHD5ORUA[/youtube]
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”