ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ρε ποιοι είναι όλοι αυτοι και αραδιαζετε ποστ λες και ειστε μασουτης χουλιγκανς

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω την ίδια απορία . Νιώθω πολύ γέρος

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5491
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Εδώ θα βρεις τα πάντα https://old.reddit.com/r/LivestreamFail/
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1960
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Geologos wrote: Tue Jun 30, 2020 12:47 am Ρε ποιοι είναι όλοι αυτοι και αραδιαζετε ποστ λες και ειστε μασουτης χουλιγκανς

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk
Αυτο ακριβώς. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω καν γιατί έχουν αξία οι στρίμερς/youtubers/twitchers. Πας εσυ και δουλευεις 8ωρο (σπαστό κιολας) και καταναλώνεις τον λίγο ελευθερο χρόνο που έχεις να βλέπεις έναν τύπο που συνήθως δεν κάνει τίποτα και του δίνεις και λεφτά.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

καλά οι περισσότεροι που βλέπουν streams είναι σε ηλικία 15-18, οι μεγαλύτεροι δεν ασχολούνται και τόσο γιατί όπως σωστά είπες δεν υπάρχει χρόνος. πάρε τους unboxholics πχ που είναι οι πιο γνωστοί στην Ελλάδα. αν πας σε ένα ποστ τους στα social media και δεις σχόλια και likes, ε μέσο όρο ηλικίας 16-17 θα βγάλεις. ε και σε αυτές τις ηλικίες κάφροι ήμασταν κι εμείς() εξου και το τόσο hate που βγαίνει για streamers/youtubers κλπ.
Spoiler: show
Image
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3610
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να κάθεστε να κοιτάτε κάτι εκκατομυριούχους να κλοστάνε ένα τόπι να πούμε. Και πάτε και πληρώνετε κι όλας για να τους δείτε.

Κάπως έτσι ακούγεστε :P
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ρε το ξερω οτι ακουγομαι πολύ γέρος. Και βασικα καταλαβαίνω την απόλαυση να κατσεις να δεις gaming online. Το χω κάνει αρκετες ωρες απο τη ζωη μου βλέποντας φίλους να παιζουν video games, καθώς επίσης και στρίμερς στο youtube (όχι live) που είδα απειρο content απο europa universallis και έναν αλλον τύπο που επαιζε απειρα παιχνίδια και έκανε όλο [System Interruption: Μη βρίζεις!] σε αυτά για πλάκα.

Αλλα δεν καταλαβαίνω πως αποκτά καποιος τόσο φανατικό κοινό ώστε να υπάρχουν παιδια που τους υπερασπίζονται με τέτοιο τρόπο και να χουλιγκανίζονται για πάρτη τους.

Το ποδόσφαιρο, το μπάσκετ, το Χολιγουντ, η μουσική, χρειάστηκαν δεκαετίες για να φτάσουν στο επίπεδο να γεννάνε σταρ με το τσουβάλι και να κανουν εκατομμύρια ανθρώπους να το παρακολουθούν πιστά, να ταυτιζονται και να φανατίζονται με τα ταλέντα καποιων άλλων. Χιλιάδες μανατζερς και image makers, επιτελεία και δεν ξερω εγώ τι άλλο επιστρατευτηκαν για να φτασουμε στο σήμερα.

Αντίθετα στο video game streaming όλα φτάσανε στο σημερινό επίπεδο αστραπιαία

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3610
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Έχεις δίκιο σ αυτό που λες αλλά από την άλλη νομίζω ότι πρέπει να σκεφτείς 2 πράγματα. Ένα ότι στην εποχή της απεριόριστης πληροφορίας οι ρυθμοί μετατροπής του τίποτα σε κάτι έχουνε επιταχυνθεί χιλιάδες φορές και δύο ότι είναι βασικό στοιχείο της nerd κουλτούρας (κυρίως σε νεαρή ηλικία) να παίρνε κάποιος ένα πράγμα και να το κάνει βασικό στοιχείο της ταυτότητας τους.

Έχω τσακωθεί με φίλο μου μικρός γιατί έλεγε ότι το gameboy είναι καλύερο από το gamegear :P

Στο streaming καθαρά, αν σκεφτεί κανείς ότι την τελευταία δεκαετία περίπου το gaming πέρασε από το "περιθώριο" στη mainstream κουλτούρα, μη σου πω ότι άργησαν και να δημιουργηθούν οι stars του. Όταν κάποιος συνδέει την προσωπικότητα του με μια πολυεθνική και δηλώνει xboxas ας πούμε, είναι πολύ πιο εύκολο να συνδεθεί με έναν άνθρωπο. Το προσπάθησαν στην αρχή με τους developers δεν βγήκε, το προσπάθησαν με τα esports πήγε λίγο καλύτερα, έκατσε με το streaming.

Από την άλλη όσο γρήγορα ανεβαίνει ένας streamer τόσο ξαφνικά μπορεί να εξαφανιστεί. Μιλάμε για μια βιομηχανία που αλλάζει πρόσωπα κάθε μέρα, που ωθεί παιδιά να χρησιμοποιούν οποιαδήποτε ουσία για να είναι όσο το δυνατό περισσότερες ώρες online στην κατάθλιψη η και στην αυτοκτονία όταν χάνονται από το relevancy.

Το πραγματικά κακό είναι ότι οι μεγαλύτεροι διαχρονικά star, ξέρουν ότι το κοινό τους είναι σε μεγάλο βαθμό 13χρονα edgelords και τους ταίζουν μίσος και "ακραίο χιούμορ" με αποτέλεσμα να θρέφεται μια γενιά με τον χειρότερο δυνατό τρόπο.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Αυτό το τελευταίο ειναι μεγάλη αλήθεια. Είναι οχετός τοξικότητας το online gaming, και σε αυτόν τον οχετο τα ρατσιστικα τα σεξιστικά και γενικά το μίσος ρέει άφθονο.

Βεβαια εδώ θα μπει το προαιώνιο ερώτημα τι είναι πρώτο το αβγό ή η κότα ή μαλλον το αβγό ή το φίδι και θα πούμε ότι είναι λογικό να κατακλύζεται και το στριμινγκ με τετοια φασιστοειδή αφού η ίδια η κοινωνία δεν τα συνέτριψε οριστικά ποτέ.

Πφφφ, μόδα είναι θα περάσει και θα ρθει μια άλλη που και αυτήν δεν θα την πολυκαταλαβαίνω και θα νιώθω ακόμα πιο γέρος

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Επειδή είμαι λίγο Αμπαλος: έγινε κάτι στο λαστ οφ ας 2 και γίνεται ένας πόλεμος στο Τουίτερ? Μην σποιλεραρετε. Γενικά μέσες άκρες.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

για το στόρι γκρινιάζουν, δυστυχώς θα είναι σποιλερ ότι και να σου πω άρα το αφήνω. το τελείωσα πριν λίγες μέρες κι εγώ. μπερδεμένος είμαι ακόμα, δεν ξέρω αν μου άρεσε ή όχι. τελείως διαφορετικό από το πρώτο, πολύ πιο βαρύ σε θέμα ατμόσφαιρας και χωρίς το κλασσικό happy ending που βλέπεις στα περισσότερα games. επέλεξε δύσκολο δρόμο η naughty dog και ήταν αναμενόμενο το κράξιμο. δεν είναι παιχνίδι για όλους σε σχέση με το πρώτο.

Υ.Γ το ότι το θεωρούσα αναμενόμενο το κράξιμο δεν σημαίνει ότι το επικροτώ. βγήκε μια ηθοποιός του παιχνιδιού και ανέβασε συνομιλίες από κάφρους που τις έλεγαν ότι θα σε βρούμε και θα σε μαχαιρωσουμε/σκοτώσουμε κλπ. αν είναι δυνατόν για ένα παιχνίδι ρε φίλε...
Spoiler: show
Image
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Υπάρχουν διάφοροι λόγοι. Πριν την κυκλοφορία του ειχαν βγει leaks οτι περνάει μηνύματα το παιχνίδι υπερ των γκέι για τραβεστί κλπ και αρκετοί είχαν ξεσηκωθεί
Μετά την κυκλοφορία του αφού αυτά αποδείχθηκε ότι δεν ίσχυαν καν, έπιασαν άλλες γκρίνιες για το σενάριο, που εντάξει κι εμένα με χάλασε σε κάποια πράγματα αλλά δεν είναι λόγος τώρα να βγαίνεις να βρίζεις και να ξεσηκώνεις τον κόσμο. Στο κάτω κάτω αυτό είναι, δεν αλλάζει κάτι

Και υπάρχει και μια άλλη κατηγορία αυτών που κράζουν που ούτε έχουν παίξει το παιχνίδι και όπως λένε ούτε σκοπεύουν γιατί έχουν αποφασίσει οτι ειναι αθλιο επειδή το κραζουν ολοι οι παραπανω και επειδή ετσι ακουσαν και γιατί η γη είναι επίπεδη και μας κοροϊδεύουν όλοι και και και
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Οκ κατάλαβα. Από τα παιχνίδια (και τα δύο)που σκοπεύω να πάρω στο πσ5. ΤΥ παίδες απλά είδα κάποια τουιτ στον τύπο/σεναριογράφο (?)και φρικαρα. Φτιάχνει και τον GOWο κύριος;

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παντως που παρακολουθω απο RadBrad στο ιντερνετ και ακομα ειμαι σχετικα στην αρχη στο 22ο part για ακριβεια προς το παρον μου εχει φανει πολυ καλο το gameplay και το στορυ ως τωρα μου φαινεται ΟΚ ...Βεβαια δεν εχω παιξει το πρωτο και δεν ξερω τι γινεται και δεν εχω ιδεα απο υφος και τα λοιπα.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3610
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Το ένα πρόβλημα είναι ότι είχανε γίνει κάποια leaks, που ειχαν κομάτια της ιστορίας και μέσα απ' αυτά μια μερίδα των hardcore fans έφτιαξε την ιστορία στο μυαλό της όπως ήθελε ή νόμιζε. Εν τω μεταξύ γκρινιάζανε από τότε χωρίς να έχουνε παίξει το παιχνίδι.

Αλλά οι πολύ τοξικοί έχουνε σκαλώσει κυρίως στους gay χαρακτήρες και στις μυώδεις γυναίκες γιατί κάνουνε πόλεμο στο αντρικό φύλο οι αλήτες και τέτοια. Μιλάμε για σοβαρά προβλήματα ο κόσμος.

Το παιχνίδι πάνως είναι συνειδητά πολύ σκληρό, σε βάζει να κάνεις πράγματα για τα οποία δεν αισθάνεσαι οκ, και έχει μια εμμονή να περάσει ένα συγκεκριμένο point σε σημείο που να γίνεται μέχρι και κουραστικό. Αλλά σαν συνολική δουλειά, ιστορίας, gameplay, κόσμου και παρουσίασης είναι απίστευτο.
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”