ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω αν ειναι κακο εγω το τσιμπησα παντως,και με δευτερο mail το τσιμπησα και για ενα φιλο μου...Επισης ειναι στα γενοφασκια του,αν κρινω απο τους μεγαλους τιτλους οταν ασχολουνται σιγα σιγα τα φτιαχνουν και βαζουν και υλικο μεσα...Το θεμα ειναι αν θα ασχοληθει η κοινοτητα και αν θα ασχοληθει και η Creative Assembly.Απλα με τον ρυθμο που βγαζουν παιχνιδια παιζει σε ενα χρονο απο τωρα να εχουν κανει ελαχιστα πραγματα ως προς το περιεχομενο και το polish.

Παντως ειναι η πρωτη φορα που βγαζουν αποκλειστικα παιχνιδι για την Ελλαδα και εκεινη την εποχη, λογικα θα ειδαν την επιτυχια του Assasin's Creed Odyssey και θα ειπαν γιατι οχι;

Εγω παντως περιμενω τον Σεπτεμβριο για να βγει το Crusader Kings III, βεβαια οσοι ξερουμε την Paradox δεν περιμενουμε να βγει bug free παιχνιδι,αλλα επειδη ειναι απο τα βασικα παιχνιδια αυτου του Studio,και μετα την πανωλεθρια του Imperateur που ηταν μεσα στα bug και γενικα δεν ειχα καταληξει σε ποια κατευθυνση θα κινηθουν ως προς τα mechanics του παιχνιδιου,μπορει η εταιρεια να σκεφτηκε οτι θελω να το βγαλω σε οσο καλυτερη κατασταση γινεται και να μην τρεχουν αν βγαζουν Patch απο την 2η μερα κυκλοφοριας...

Ευφημως μνεια,στον Snk νομιζω που πριν χρονια ειχε προτεινει το Crusader Kings II και απο τοτε φαγαμε ωρες επι ωρων να καταλαβουμε το παιχνιδι και το ποσο τουμπανο ειναι...Αργοτερα ασχοληθηκαμε και με το Europa Universalis IV....Εξαιρετικα παιχνιδια στρατηγικης,λιγο πιο laid back και διαφορετικης φιλοσοφιας σε σχεση με τα Age of Empires και τα Τotal War αλλα εξαιρετικα...

Το μονο κακο ειναι οτι θελουν χρονο και λιγο διαβασμα η εναλλακτικα καποια video tutorial για να τα μαθεις...Υπαρχει και η λογικη να τα μαθαινεις οπως παιζεις,οπως εγω,αλλα θα σου παρει περισσοτερη ωρα...
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3601
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Το Epic store δίνει καλά πραγματάκια τελευταία. Τσιμπήστε και το Remnant: From the Ashes όσοι μπείτε για το Total War και την άλλη εβδομάδα δίνει το Enter the Gungeon που είναι επίσης πολύ τίμιο.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CΚ ΙΙ εχω παιξει άπειρες ώρες μεσα στα χρόνια, EU δεν με έψηναν τόσο λόγω περιόδου. Πολύ δσκολη η Paradox για casual gamers, πολλα μενου-υπομενου και νουμερα, αλλα νομιζω οτι υπαρχει μεγαλη συγγένεια μεταξυ του κοινού της και του FMικού κοινού
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19931
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Μπορώ να σώσω κάπως τα save από ένα PS4 για να το κάνω ενα format,αρχικοποίηση πως τολεν?
Ή εναλλακτικά μπορώ να πάρω τα save σε usb stick και να τα μεταφέρω σε άλλο PS4?
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3601
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

έχει στα settings μια επιλογή saved data management ή κάπως έτσι κι από κει κάνεις copy to usb.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

υπάρχει και μία διαδικασία να μεταφέρεις λογαριασμούς, παιχνίδια και saves από ένα ps4 σε άλλο αν τα έχεις στο ιδιο δίκτυο [έστω κ για όσο χρόνο πάρει]

το έκανα για να κοπιάρω το παλιο ps4 στο pro που πήρα
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

μόλις ανακοινώθηκε και το καινούριο game της Warner bros Montreal. Gotham knights θα λέγεται και είναι κάτι σαν sequel του arkham Knight αποτι κατάλαβα. ο batman έχει δει τα ραδίκια ανάποδα και πλέον έχει 4 playable χαρακτήρες(robin, batgirl, nightwing, redhood). το παιχνίδι θα έχει co-op story mode και αυτό είναι που με εξιτάρει πιο πολύ. τώρα δείξανε και pre alpha gameplay και μπορώ να πω ότι το σύστημα ότι κάθε εχθρός έχει level και life bar σαν το assassin creed odyssey δεν μου κάθεται και πολύ καλά. έχουμε συνηθίσει σε τόσα game να τους δερνουμε όλους και τώρα εχθρός με μεγαλύτερο level απλά δεν θα πέφτει. ας ελπίσουμε ότι τόσο μεγάλη αλλαγή στο gameplay δεν θα μας ξενερώσει. 2021 η κυκλοφορία χωρίς συγκεκριμένη ημερομηνία και δεν είπαν αν θα είναι next gen only. από το pre alpha gameplay πάντως δεν είδα κάτι που δεν παίζει σε ps4-xbox one.
Spoiler: show
Image
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Πήρα το Fall Guys σήμερα από το steam, καλή τρολια φαίνεται. Παίζεται καλύτερα με keyboard ή μοχλό; Ξέρει κανεις;
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

εκτός από τις ταινίες, είδαμε και trailer(χωρίς gameplay) του suicide squad game στο dc fandom. το κονσεπτ φαίνεται ενδιαφέρον μπορώ να πω. δυστυχώς 2022 η κυκλοφορία άρα έχουμε ακόμα δρόμο.
Spoiler: show
Image
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντιπαρερχομαι το σποιλερ που εφαγα και ερωτω ευθεως...Αξιζει να παιξεις το τελευταιο batman?Το ειχα ξεκινησει αλλα εκει με το τανκς που επρεπε να περασω κατι ταρατσες ξενερωσα και το σταματησα....
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

δυστυχώς το batmobile κουράζει αρκετά μέσα στο game. δεν θέλω να σου πω ψέματα αλλά θα χει κι άλλα ζόρικα mission με αυτό αργότερα. το story του πάντως είναι εξαιρετικό. in other news, τελικά το Gotham knights ΔΕΝ είναι sequel του arkham Knight όπως ανακοίνωσαν, είναι ξεχωριστό standalone παιχνίδι στο δικό του universe. από την άλλη το suicide squad θα είναι στο ίδιο σύμπαν με την τριλογία batman αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει κάποια σχέση με τα games. ίσως απλά οι χαρακτήρες πετάνε ατάκες από κάποια γεγονότα που έγιναν στην τριλογία.
Spoiler: show
Image
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Το στόρι μου άρεσε και εμένα πολύ. Κουράστηκα γιατι είχα την GOTY edition και έπρεπε λόγω ψυχαναγκασμού να κάνω όλα τα side quests. Αυτό με τις ταράτσες το θυμαμαι και εγώ, αλλά δοκίμασε ν δεις κάποιο βίντεο στο ουθτθμπε.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Επειδή είμαι άσχετος με τους τίτλους των κονσολών και ψάχνω δώρο για έναν φιλο. Το Part I του The Last Of Us είναι αυτο το Remastered που κυκλοφορεί;
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9118
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

https://unboxholics.com/news/gaming/784 ... ion-sto-pc

από το "γιατί να πάρω xbox αφού έχω pc" πάμε στο "γιατί να πάρω κονσόλα αφού έχω pc" Image προσωπικά αυτό μου δείχνει ότι δεν έχουν μείνει ικανοποιημενοι από τις πωλήσεις των exclusives τους και ψάχνουν κι άλλη "αγορά" να τα προωθήσουν.

ναι πανο το remastered είναι το πρώτο.
Spoiler: show
Image
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9904
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Thank you AOC με σώζεις <3
Ό,τι και να κάνουν PC Gaming > Console gaming. Μόνο αν βγαίνει πιο οικονομική η κονσόλα με ωραίο οπτικό αποτέλεσμα θα αξίζει να πας σε κονσόλα.
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”