ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62552
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Α ναι; θυμάμαι που μου λέγατε για Ε3(?). Στανταρε αυτό;;;Γιατί διάβασα ότι παίζει να αλλάξει σε φόρυ γενικά η φάση και να αλλάξουν τακτική και να επιτρέπεται μόνο σε νέους συνδρομητές γι'αυτό και το κράξιμο πιο πάνω

Κουλ τότε αν ισχύει my bad. TY για το clarification.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9105
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

έπιασα μετά από καιρό το avengers μιας και την Πέμπτη βγήκε το next gen patch και ταυτόχρονα και το dlc με hawkeye. βέβαια πρώτα τελείωσα το dlc της Kate Bishop που είχε βγει το Νοέμβριο. μπορώ να πω ότι το story των dlc είναι εξαιρετικό και έπεται και συνέχεια(ήδη ανακοινώθηκε το dlc με black panther και wakanda). για τους λάτρεις του lore της marvel θεωρώ ότι είναι must play. ακόμα και τώρα όμως δεν αλλάζει η άποψη μου για το game γενικότερα. πολύ επαναλαμβανομενες οι πίστες και από ένα σημείο και μετά κουράζουν. τα story των dlc κρατάνε πολύ λίγο(το hawkeye το ξεκίνησα σήμερα 1 το μεσημέρι και μέχρι της 3 το είχα τελειώσει). δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσεις πάνω από 20€ για το game. αν το βρείτε μεταχειρισμένο ή σε καμιά καλή προσφορά στο store τότε αξίζει μόνο και μόνο για το story.
Spoiler: show
Image
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

zidane72003 wrote: Mon Mar 22, 2021 7:53 pm Α ναι; θυμάμαι που μου λέγατε για Ε3(?). Στανταρε αυτό;;;Γιατί διάβασα ότι παίζει να αλλάξει σε φόρυ γενικά η φάση και να αλλάξουν τακτική και να επιτρέπεται μόνο σε νέους συνδρομητές γι'αυτό και το κράξιμο πιο πάνω

Κουλ τότε αν ισχύει my bad. TY για το clarification.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Δεν γνωρίζω αν θα αλλάξει, αλλά εδώ και 2-3 χρονια π έχω PS4, τότε αγοράζω συνδρομή. Σκέψου πέρσι την αγόρασα Ιούνιο και την ενεργοποίησα Νοέμβριο. Άφησα την προηγουμενη να τελειώσει και την ανανέωσα τέλος του μήνα και πήρα κανονικά τα δωρεάν παιχνίδια.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62552
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Τέλος με το Arkham knight. Πήρε αρκετά περισσότερο αποτι περίμενα και θα ήθελα και σε αντίθεση με το Last of us (1) που παράλληλα έπαιζα GOW,unravel, overcooked, τώρα ασχολήθηκα και έπαιζα αποκλειστικά αυτό(με ταλαιπώρησε αφάνταστα σε κάποια σημεία ι χειρισμός). Δεν μπόρεσα να ασχοληθώ για πλατίνα αλλά πήρα όλους τους τίτλους του riddle... κάτι που θα αποθάρρυνα να κάνει οποιαδήποτε. Δεν αξίζει η διαφορά στο τέλος.

Το παιχνίδι αυτό καθαυτό είχε υπέροχη ατμόσφαιρα και πραγματικά το προτείνω μιας και μιλάμε για παιχνίδι με πάρα πολλά side stories που πραγματικά σε βάζει μέσα στη Γκοθαμ. Πραγματικά υπέροχο.



Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

είναι το μόνο της σειράς Arkham που δεν έχω παίξει δυστυχώς, γιατί πλέον το pc δεν σηκώνει τίποτα . Κονσολα έχω μείνει στο PS3

anyway , τα riddle trophies τα χρειάζεσαι για να ενεργοποιήσεις το knightfall protocol ;; Ή είναι άσχετο ;;
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62552
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ναι ακριβώς γι'αυτό χρειαζόταν. Είχα τελειώσει με τα πάντα στο παιχνίδι (από αποστολές εννοώ) εκτός από αυτό.

Αλλά δε με εντυπωσίασε το διαφορετικό τέλος προσωπικά.

Έχω δει κάποια σχέδια για remaster μακάρι να βγεί το Asylum(?). Είχα θέματα με το 5 και το backward compatibility και μου πετούσε κάποιες φορές λάθη. Anyway παιχνιδαρα πάντως.


Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι , αν τα βάλουν στο PS5 να τα παίξεις και αυτά, είναι τα αγαπημένα μου παιχνίδια εβερ μαζί με Read Dead Redemption & Last of Us

αν είναι μεγάλος μπελάς τα riddle trophies , απλά δείτε το Knightfall protocol και συνεπώς το τέλος της ιστορίας των Arkham games στο youtube :P
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Τέτοια παιχνίδια τύπου Arkham Knight ειναι ταμάμ για κάποιον που δεν έχει χρήματα να αγοράζει παιχνιδια κάθε 10 μέρες και έχει και χρόνο. Θα το αγοράσεις μια φορά και θα σου προσφέρει άπειρες ώρες να ασχοληθείς, οπότε θα τα βγάλει τα λεφτά του. Στην ίδια κατηγορία βάζω και τα AC.

Τώρα αν έχεις οικογένεια, δουλειά, σκυλιά-γατιά, ειναι δύσκολο να αφιερώσεις όσο χρόνο χρειάζεται για να το απολαύσεις σε βάθος. Επίσης, αν έχεις backlog ήδη άλλα 5-10 παιχνίδια, δύσκολα θα κάτσεις να το ολοκληρώσεις στο 100%.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62552
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Το παιχνίδι ως παιχνίδι πάντως δεν είναι πολύπλοκο.

Ούτε μεγάλο.

Για εμένα επιμένω ότι ο χειρισμός ήταν αρκετά περίπλοκος (αρκετά upgrade και αρκετά μεγάλη γκάμα πραγμάτων που πρέπει να προσέξεις).

Για εμένα όμως θα ήταν πολύ καλύτερο να είχες πολύ πιο δύσκολα boss(νομίζω δεν έχασα σε κανένα boss ζωή) σε αντίθεση με διαφορετικά δύσκολα σημεία με νάρκες και σημεία που είχαμε να τα βάλουμε με 20-25 bandits/thugs (και δε μπορούσα να χρησιμοποιήσω το batmobile). Μου φάνηκε αρκετά ανισορροπία εκεί ειδικά οι μάχες με τον knight τις περίμενα τρομακτικά δύσκολες και τελικά οι δύο που θυμάμαι (στο hq+ ενάντια στο τεράστιο τανκ του)μου πήραν 10 λεπτά έκαστο.

Μετάνιωσα μόνο για το Riddle γιατί είναι απλά απίστευτα κουραστικό.

Το παιχνίδι πάντως ΑΝ θες γίνεται μεγάλο... τελειώνει ουσιαστικά και αν αφήσεις όλες τις αποστολές μισές (απλά φαντάζομαι δυσκολότερα μιας και δεν θα έχουμε upgraded character). Όντως πάντως δεν είχα δυνατότητα να ασχοληθώ με άλλο. Πρέπει να μου έφαγε γεμάτο δίμηνο (1-2 ώρες τη μέρα πιστεύω average).

Δεν έχω παίξει τόσο τα AC αλλά ο κόσμος του Μπάτμαν δεν είναι άπειρος. Έχει συνολικά 3 νησιά+3 περιοχές-maps μικρότερα οπότε δεν θεωρώ ότι είναι open world όπως θεωρητικά είναι τα AC.

Απλά απίστευτης ατμόσφαιρα ρε φίλε. Αδιανόητο. Αισθάνεσαι ο Μπάτμαν σε κάτι φάσεις .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9105
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

τα riddles ούτε εγώ τα έκανα. τελείωσα τα υπόλοιπα quests και απλά είδα το τέλος στο YouTube. και δεν θεωρώ ότι έχει πολύπλοκο χειρισμό. σίγουρα έχει άπειρα combos και upgrades αλλά αν το παίζεις easy-normal δεν χρειάζονται, και με το βασικό στυλ μάχης βγαίνει άνετα το παιχνίδι. τώρα για hard κλπ σίγουρα όσο πιο πολλά μάθεις, τόσο πιο άνετος θα είσαι.

in other news, έπιασα το valhalla. πιο αδιάφορο story πεθαίνεις. μέχρι ένα σημείο το πήγαινα κανονικά αλλά πλέον το χω παρατήσει και όλα τα cutscenes/συνομιλίες κλπ τα κάνω skip. από άποψη gameplay είναι άψογο πάντως, ειδικά το 60fps mode.

Υ.Γ σε ένα mission μου έβγαλε επιλογή να πάω stealth ή φουλ επίθεση. κάνω φουλ επίθεση και μετά το πετσόκομμα σε ένα κάστρο, έρχεται ένας npc(ο μπασιμ για όσους το έπαιξαν) και μου λέει "you're an agent of chaos" !! καθόμουν και γελούσα μόνος μου πόση ώρα!!
Spoiler: show
Image
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

πολυ ωραιο το star wars battlefront 2. απιστευτα γραφικα αν και δεν τα εχω στο φουλ γιατι σερνεται οσο δεν παει.
Last edited by scorpions on Tue Mar 30, 2021 11:56 am, edited 1 time in total.
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Το Όντισι το ειχα δανειστεί απο φίλο και ήθελα να το τελειωσω όσο πιο γρήγορα γινεται για να του το επιστρέψω με αποτέλεσμα να παιζω πολύ. Κάκιστη ιστορία και εκνευριστικά πολλά ίδια mini quests, που μέχρι να καταλάβω οτι δεν κερδίζεις κάτι τρελό απο αυτά, είχα φάει αρκετή ώρα. Αν δεν ηταν στην Ελλάδα και με τόσο ωραία γραφικά, δεν νομιζω οτι θα του δίναμε τόση σημασία εμείς. Ήλπιζα το Βαλχάλα να είχε καλύτερη ιστορία, αλλά θα αργήσω λίγο να μάθω γιατί τελειώνω διάφορα μικρά games που έχω τωρα.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3583
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Το Όντισι κι εμένα δεν μ άρεσε, το παράτησα νωρίς παρά το ότι το Origins μου άρεσε πολύ. Μ αυτά που διαβάζω για το Valhalla μάλον δεν θα το πάρω ούτε στις εκπτώσεις. Γενικά πλεον με απωθεί το να ξέρω ότι ένα παιχνίδι είναι 100-150 ώρες. Νιώθω ότι μου δεσμεύει το επόμενο 6μηνο της ζωής μου ξέρω γω. Ειδικά όταν βγαίνουν σχεδόν κάθε χρόνο παιχνίδια 100 ωρών με το ίδιο πάνω κάτω template.
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Valhalla είναι καλύτερο από Odyssey σχεδόν στα πάντα.
Αλλά όταν το τέλειωσα ήθελα να πετάξω το PS4 από το παράθυρο.
Η ιστορία δεν με κούρασε, είναι μικρά αρκ που είναι οκ μόνα τους, αλλά άμα το δεις όλο μαζί δεν δένει καθόλου καλά και μετά βλέπεις το πως τελειώνει και είναι ξενέρα.
Το ευχαριστήθηκα από άποψη gameplay, αλλά δεν νομίζω να πάρω το επόμενο εκτός αν διαβάσω 6 μήνες καλά review. :P
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9105
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

μόλις παίχτηκε η υπέρτατη τρολια στο χώρο του gaming. το mlb the show που το φτιάχνουν τα playstation studios, ήταν για χρόνια αποκλειστικό στο ps και είπαν ότι το φετινό θα το βγάλουν και σε άλλες πλατφόρμες. ε οι θεούληδες έκαναν συμφωνία με Microsoft και θα μπει day one(20 Απριλίου) στο game pass. First party τίτλος που θα κοστίσει 70€ στους ps χρήστες, οι απέναντι θα το παίξουν "δωρεάν". θα μου πεις πόσοι ασχολούνται με μπέιζμπολ. Ευρώπη ελάχιστοι αλλά στο αμερικα μια χαρά τα πάει κάθε χρόνο. δεν ξέρω τι ντιλ έκαναν και θεωρούν ότι βγαίνουν κερδισμένοι. επικοινωνιακα να το δεις, είναι μεγάλο αυτογκόλ, τουλάχιστον για την αγορά της Αμερικής.
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”