Pro Evolution Soccer 6 - fmgreece

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14522
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Πως τα κάνω όλα αυτά; :P
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ενημερωνω οτι απο αυριο 1/10 δεν θα εχω υπολογιστη καθως το πουλαω (επιτελους) για να φτιαξω κατι καινουριο. Δεν ξερω ποσο διαστημα θα μεινω χωρις υπολογιστη λογικα μια 7-8 μερες ισως και παραπανω.

Θα δοκιμασω το προ και στο λαπτοπ και ελπιζω να το σηκωσει.
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια, δειτε λιγο.

Εχω αυτο το λαπτοπ http://bizsupport1.austin.hp.com/bizsup ... Id=3466274 με 2gb ram

και το προ 6 ζηταει αυτα: http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=530 πως ειναι δυνατον να κολλαει; Και με τερμα χαμηλα γραφικα και σε κατασταση παραθυρου;;;

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω. Το οτι η συνδεση ειναι ασυρματη παιζει ρολο; Αλλα και παλι, τοσο πολυ να κολλαει απο την συνδεση; Απο το ρουτερ ειμαι 1-2 μετρα.
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16067
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Προ καθαρο ή με kitserver? Γιατι ο kitserver ειναι βαρυς...
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εννοειται καθαρο.
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν είναι κάποιος μέσα, και θέλει να παίξουμε ένα αγώνα για να δούμε αν κολλάει τόσο πολύ.

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
User avatar
Neri_Alberto7
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Fri Feb 28, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@karembeu-7
Κάλεσε το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ και ζήτα τους fast path. Θα κερδίσεις ~20-25ms καθυστέρησης τουλάχιστον. Ελπίζω όλοι να το κάνετε, ένα τηλέφωνο είναι, δωρεάν είναι και θα δείτε σίγουρα διαφορά, αξίζει.

Επίσης, εκτός και αν ζείτε απόμακρη περιοχή χωρίς γείτονες με wifi, ΠΟΤΕ online με wifi ακόμα και τέλειο σήμα να έχετε. Το internet μπορεί να είναι δικό σας αλλά οι συχνότητες και τα κανάλια του ασύρματου μοιράζονται. Έτσι ακόμα και κάποιος άλλος να κατεβάζει/σερφάρει ασύρματα σας δημιουργεί και εσάς πρόβλημα! Πάντα καλώδιο LAN για σιγουριά.

@BloodDonor89
Φίλε μου το λάπτοπ σου είναι αδύναμο. Αυτό που σε χαντακώνει είναι η πολύ αδύναμη κάρτα γραφικών της Intel.
Για να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητες του να παίξεις σωστά το παιχνίδι, θα πρέπει να:

α) Φορτώσεις σε ένα partition microXP ή micro2003 (πειραγμένες εκδόσεις των winXP ή 2003 που έχουν τα πολύ βασικά και αφήνουν αρκετή μνήμη free)
β) Φορτώσεις απλούς drivers χωρίς πολλά πολλά (extra λογισμικό που τρώει έξτρα μνήμη και προγράμματα να τρέχουν στην εκκίνηση δε χρειάζονται)
γ) Δοκιμάσεις πειραγμένους drivers για τη κάρτα γραφικών σου για winXP ή και Vista/7, δες εδώ (δεν έχω δοκιμάσει, δε ξέρω αν θα παίξει):
http://gamesx3100.blogspot.gr/p/modded-drivers.html
δ) Όταν τρέχει το pes6, δώσε του Real-time priority από το task manager με δεξί κλικ στη διεργασία του.

Βέβαια τα περισσότερα από αυτά θέλουν κάποιο γνώστη δίπλα σου. Εάν εσύ ή κάποιος φίλος σου κοντά δεν έχει τις γνώσεις/εμπειρία, καλό θα είναι να μην κάνεις κάτι από μόνος σου γιατί υπάρχει ενδεχόμενο να μείνεις με ένα σύστημα χωρίς λειτουργικό.

----

Αυτές τις μέρες παρατήρησα ότι ξεκίνησε νέο τουρνουά. Αν τυχόν κάποιος θέλει να μη συνεχίσει ή οτιδήποτε, εκδηλώνω ενδιαφέρον για backup θέση.
Πλέον βρίσκομαι στην Ελλάδα οπότε θα έχουμε και ικανοποιητική σύνδεση μεταξύ μας :)
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νέρι, το λάπτοπ δεν το έχω για παιχνίδια, το έχω για δουλειά. Απλά έμεινα κάποιες μέρες χωρίς desktop γιατί του έκανα αναβάθμιση.

Μέχρι την δευτέρα θα έχω όλο το hardware στα χέρια μου και θα είμαι οκ.

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσπάθησα κι εγώ να βάλω τα updates..
Κατέβασα τον Launcher, και υποτίθεται θα έκανε μόνο του update.. μονο που κατέβασε τα μισά και ούτε..
Το ερώτημα είναι στην πρώτη σελίδα που έχει τα updates manual είναι και οι μεταγραφές μέσα ή μόνο τα οπτικά (φανέλες-faces κλπ)?
User avatar
ballistic
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3363
Joined: Tue Jul 02, 2013 9:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ποιές μεταγραφές;

Αν δεις πως υπάρχει option file, τότε είσαι εντάξει, κι ας παίξεις και χωρίς τις "σωστές" εμφανίσεις-πρόσωπα κλπ.

Παρεμπιπτόντως, το option file στον συγκεκριμένο server έχει να ανανεωθεί πάνω από ένα χρόνο.
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό το option file τέλος πάντων το patch, το κατέβασε ο launcher έκανα και το install και τίποτα.. Τί δεν έκανα σωστά απορώ...

Edit: Μπήκαν τα ρόστερ σωστά. Μόνο που δε συνδέεται στο network.
User avatar
Neri_Alberto7
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Fri Feb 28, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρέξε με administrator δικαιώματα το notepad, άνοιξε το αρχείο C:\windows\system32\drivers\etc\hosts

και πρόσθεσε:

# PES6J Server
31.193.132.42 pes6gate-ec.winning-eleven.net

# Stunserver
217.10.68.152 we9stun.winning-eleven.net

Σώσε και δοκίμασε πάλι.
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είχα κάνει αυτό στο hosts.. thanks! Τώρα μπαίνει κανονικά!
Ένας φίλος τώρα που προσπαθεί να το βάλει του βγάζει τα logos σωστά , αλλά τα ρόστερ λάθος, έχει δλδ του pes6 τα μανίσια..
Του είπα να διαγράψει το option file, αλλά πάλι τα ίδια.. το παλεύουμε..
User avatar
ballistic
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3363
Joined: Tue Jul 02, 2013 9:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Όχι τόσο σχετικό με online PES 6, αλλά η Phoenix Team έβγαλε χθες το νέο της patch για την τρέχουσα σεζόν.

Ένας αναγνωριστικός αγώνας, μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού (δυστυχώς από την Ελλάδα μόνο αυτές τις δύο συμπεριέλαβαν), εδώ:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q87URjhxnWA[/youtube]
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά σας παιδιά, να κανονίσουμε κανένα τουρνουά τι λέτε;

Στάλθηκε από το Xperia Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”