Everything about Pro Evolution Soccer

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

shikabalas wrote:Δεν ξερω τι εχει ειπωθει στο τοπικ,αλλα το φετινο προ ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ.Καταντησα να παιζω φιφα μετα απο 11 χρονια,στα οποια υποστηριζα φανατικα κοναμι,αλλα το φετινο απλα δεν βλεπεται.Ελπιζω να μη συνεχιστει αυτη η κατρακυλα για την κοναμι.
Wait, έπαιζες τα pro των τελευταίων ετών και το φετινό σου φαίνεται τραγικό; :D
Martin O'Neil
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:59 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forest
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν το φετινό pro είναι τραγικό τότε τα δυο προηγούμενα τί είναι; Μην τρελαθούμε κιόλας.. Μια χαρά είναι.. Όσο και να κατρακυλήσει πάντως η Konami, Fifa δεν θα παίξω... :twisted: :twisted: :twisted:
Και οι 730 Αγγλίδες είναι υπέροχες...
User avatar
al3xk
Manager
Manager
Posts: 4332
Joined: Sun Jul 01, 2007 11:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Man Utd,Εργο,Πανναυπλιακος
Location: Στον κοσμο μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αμα δεν μπορεις να χειριστεις τους παικτες σου στο να αλλαζουν πασες στα 6 μετρα, η πρωτη σου σκεψη ειναι "καλα αυτο λεγεται παιχνιδαρα τωρα;;"
Λιγη συνηθεια θελει, καλη παρεα, και ενα τουμπανο συστημα για να απολαμβανεις γραφικα, και τοτε να δειτε τι παιχνιδαρα ειναι!!

Btw, πρωτη φορα το επαιξα χτες. Αυτο που παρατηρησα (μονο με Μαντσεστερ επαιζα), ειναι οτι πολυ swap position επεφτε... εβλεπα τον Νεβιλ να πηγαινει στην αντιπαλη περιοχη, και τον Ρουνει να κινειται το πολυ μεχρι το κεντρο. Αμα μπορειτε να φανταστειτε τον Μπερμπατοφ στο ρολο του irl Σισε, καταλαβενετε... :P
http://den-pame-kala.blogspot.com/

Η ζωη ειναι ωραια...
Οι π.....ες ειναι ωραιες...
Αρα η ζωη ειναι π.....να!!
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

KONAMI details latest PES 2011 update for PS3, Xbox 360 and PC

Konami Digital Entertainment GmbH has revealed the content for the latest free update for its PES 2011 title.

The update will be automatically downloaded from 24th November, and adjusts the defender AI to allow for more consistent pressing from various situations and includes a series of alterations based on feedback from users. The difficulty and success rate of Rainbow Flicks has been adjusted to improve gameplay, while throw-ins can now be passed back to the taker. Cursor switching has been generally been improved including situations when the ball is crossed, while the way transfer fees are calculated in Master League has been reworked. Names above CPU players can also now be switched off as they mimic player settings. Shooting has also be tweaked to produce more realistic reactions and results depending on real-time situations.

Some chants within the game have also been refined or changed, and PC owners using relatively low-spec machines will also be able to find matches more easily within the game’s Legends mode.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Cool!
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Shika, όντως ρε φίλε... Μην βιάζεσαι...
Την πρώτη μέρα είχα απογοητευτεί... Λέω όχι ρε, άθλιο είναι...
Τώρα μετά από αρκετές φορες που έχω παίξει, φαίνεται πολύ καλύτερο...
Παίξε λίγο ακόμα, θα σ' αρέσει... (ok, δεν ακούστηκε καλά) :P
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια υπαρχει κανα αρχειο που να προσθετει την επιλογη για αγγλικο μενου στην ελληνικη εκδοση?


υ.γ αντε να μαζευτουμε ρε για κανα fmgreece τουρνουα παλι, χαθηκαμε...
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
User avatar
chilipepper
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3588
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο κει που επαιζα μεχρι και πριν λιγους μηνες προ στο ps2 και απλα ειχε χασει καθε ενδιαφερον καθως επαιζα μαστερ λιγκ και απλα δεν υπηρχε η πιθανοτητα να χασω εστω ενα ματς στο δυσκολο με οποιαδηποτε ομαδα και να εχω, εφτασα να παιζω στο 4 επιπεδο στο πισι και να μην μπορω να κερδισω. Παιζω απο το προ3 στο ps2 και πλεον ειχα μαθει τα παντα για το πως λειτουργει το παιχνιδι (ποια γκολ μπαινουν, ακριβως ποτε να στριψω για να περασω τον αντιπαλο μου κτλ). Αποφασιζω οτι χρειαζομαι καινουριο τσαλεντζ και μαζι με το καινουριο πισι, βαζω το προ το 11 για να καταλαβω πως απλα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειχαμε μαθει ως προ. Δεν το λεω για κακο, απλα οντως ειναι αλλο πραγμα το προ που παιζαμε και αλλο αυτο. Και γι'αυτο θα ηθελα να μου δωσετε καμια συμβουλη. Ετσι οπως χειριζομαι τους παικτες μου, νιωθω λες και ολοι εχουν technique. agility και dribble accuracy 70. Το θεωρω μεγαλο κατορθωμα να νικησω καποιον στο 1-1. Επισης, χανω συνεχεια γκολ απο πολυ καλη θεση (πολυ αδυναμα σουτ). Τελος, εχω παρατηρησει οτι οι επιθετικοι μου (balance γυρω στα 80-83), απλα δεν μπορουν να υπερισχυσουν σε δυναμη οποιονδηποτε αμυντικο παει να τους τζαρτζαρει. Δε θα αναφερθω στον cursor που ειναι τραγικος γιατι οντως υπαρχει θεμα και εχει αναφερθει στους υπευθυνους (και απ'οτι διαβαζω το εφτιαξαν). Καλη η ιδεα με την πασα, αλλα ρε γαμωτο, μας αναγκαζουν πλεον να μαθουμε μετα απο τοσα χρονια το αναλογκ. Μ'αρεσει που μιλαω σαν παππους ενω ειμαι 22 :D
User avatar
CHILAVERT_GR
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3328
Joined: Sat Oct 05, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Başakşehir Futbol Kulübü
Αγαπημένη Ομάδα: KALLITHEA FC LIVERPOOL FC
Status: τρα-λα-λα
Location: MERSEYSIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

λιστα με ολους τους παικτες του pes2011

http://homepage.ntlworld.com/gordon.y/P ... ts_v11.pdf
-Παρ Απρ 27, 2007 10:34 pm
δε πιστευα οτι θα το λεγα ποτε αλλα........
ευχαριστω ρε ΦΑΝΑΡΕ ΓΚΕΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
by Madmax
Bouklas
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2422
Joined: Sat Nov 25, 2006 10:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει κανά patch με τις καινούριες μετεγγραφές, φανέλες και σήματα ομάδων για pc;
"Το όμορφο ως όμορφο το θεωρώ φασισμό."

ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΦΑΠΑ...
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τις μεταγραφες νομιζω οτι κανει update απο μονο του.. τουλαχιστον αυτο εκανε την πρωτη φορα με αυτες του καλοκαιριου (π.χ villa στην barca)
Τωρα για φανελες, σηματα κλπ θα πρεπει να ψαξεις κατι στο ιντερνετι, αν και απ' οσο ειδα δεν εχει κατι τρομερο.. μονο patch για το ρωσσικο πρωταθλημα ειχα βρει.. :?
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Bouklas wrote:Υπάρχει κανά patch με τις καινούριες μετεγγραφές, φανέλες και σήματα ομάδων για pc;
Nαι, δες εδώ, γίνεται καλή δουλειά http://pes2008editing.blogspot.com/?ref1

Κάτω κάτω έχει αυτό PESEdit.com 2011 Patch 0.5.1 - 1.02 Patch compatible!, αλλά αύριο θα βγει το μεγάλο update όπως λένε εκεί
This is not the next full release of PESEDIT patch, but a little update which makes 0.5 compatible with Patch 1.02 and Kitserver 10.0.4. The features list stays the same as with 0.5.
The BIG UPDATE 1.0 will come Saturday, December, 4.
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shikabalas wrote:Δεν ξερω τι εχει ειπωθει στο τοπικ,αλλα το φετινο προ ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ.Καταντησα να παιζω φιφα μετα απο 11 χρονια,στα οποια υποστηριζα φανατικα κοναμι,αλλα το φετινο απλα δεν βλεπεται.Ελπιζω να μη συνεχιστει αυτη η κατρακυλα για την κοναμι.
+1000
Ακριβως αυτό :cry:
Spoiler: show
Εντάξει δεν παίζω φίφα όμως παίζω το περσινό :D
User avatar
bouzouxis7
National Manager
National Manager
Posts: 8899
Joined: Fri Apr 24, 2009 2:04 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Newcastle #No_Transfers FC
facebook προφίλ: nikos.bachtis
twitter: DoctorWho7777
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παιδια χελπ οποιος μπορει...

Παω να βαλω το πατς 1,02...Δεν εχω βαλει κανενα αλλο πατς(περα απο το 1,01)..Αλλα ενω γινεται ινσταλ κανονικα μετα στο παιχνιδι μεσα δεν το περναει.

Και οταν παω για ονλαιν μου λεει η εκδοση προ που εχω δεν ειναι συμβατη..Και με πεταει σε ενα site να κατεβασω το πατς....

Αυθεντικο το χω...
This isn't funny Dean, the voice says I'm almost out of minutes!


Όταν είσαι ένα τίποτα, τίποτα δεν θα αλλάξει αν δεν είσαι. allons-y
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Συμφωνώ και εγώ ότι φέτος το φίφα είναι πολύ καλύτερο από το προ, δυστυχώς ή ευτυχώς.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”