Υπολογιστές - απορίες, προβλήματα, συμβουλές

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3883
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Για το bitcoin δεν ξερω αν συμφέρει πια το mining, το ethereum που είπε ο laugh έχει θεματακια γι αυτό και σε 1-2 χρόνια θα βγάλουν το ethereum 2 με καλύτερο blockchain χωρίς τα bug του
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9876
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

patra1989 wrote: Tue Mar 30, 2021 8:19 am Και στο 70% να την βάλεις με ριγμένα ρολόγια κλπ, είναι κρίμα να την ταλαιπωρείς με τις τιμές που παίζουν τώρα.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
^
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ειστε ωραιοι, τετοιες συμβουλες ηθελα να ακουσω. Γιατι στα γκαβα όπου έψαξα εβλεπα ότι δεν εχει φοβο η καρτα να παθει τιποτα για 100 χρονια αλλα και τα κέρδη οτι θα ναι μεγάλα.

Το κραταω σαν σκεψη να δω τι παιζει για τη φαση καποια στιγμη, αλλα ήδη βαρεθηκα.



Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Έχει κανείς βάλει την Νέα Cosmote app???? Βασικά είμαι συνδρομητής εγω κανονικά.. απλά επειδή θέλει να δει ο πεθερός έναν αγώνα και έχει smart tv μπορώ να το ενεργοποιήσω και να το δει στην τηλεόραση του???
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9105
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

ναι γίνεται. εγώ έχω δώσει τους κωδικούς στον αδερφό μου και βλέπει στο σπίτι του από την smart tv.
Spoiler: show
Image
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Μπορούμε να βλέπουμε ταυτόχρονα??? Μέχρι όσες συσκευές θέλουμε??
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9105
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

ένας στην tv κι ένας από την εφαρμογή στο free πακέτο. μπορείς να βάλεις και πακέτο(5€ το μήνα) που επιτρέπει περισσότερες συσκευές να βλέπουν από το app αλλά αν δεν κάνω λάθος μόνο ένας μπορεί να βλέπει τα αθλητικά. δλδ στην tv μπάλα, στη μία συσκευή με app μπάλα και οι υπόλοιπες συσκευές με app ταινίες, ντοκιμαντέρ κλπ.
Spoiler: show
Image
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...

Ψάχνει η σύζυγος laptop, για ίντερνετ κυρίως αλλά πχ να μπορεί να έχει και 20 tabs ανοιχτά χωρίς πρόβλημα... Και μεταξύ μας , να μπορώ κι εγώ να παίξω κανένα παιχνιδάκι... Κανένα manager, cities skylines...τέτοια games...

Θα ήθελε Lenovo κυρίως αλλά οκ, δέκτες προτάσεις κι από αλλού

Budget 700 - 750€ εκτός αν υπάρχει κάποια τρελή προσφορά laptop που μπορούμε να φτάσουμε μέχρι τα 800€
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Θα κοίταζα αυτό, τα Dell είναι και ποιοτικότατα.
User avatar
pro66
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 603
Joined: Sun Nov 11, 2007 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

https://www.e-shop.gr/laptop-lenovo-leg ... PER.917258

Υπάρχει και αυτό σε προσφορά αλλά το βλέπω εξαντλημένο. Για μένα vfm και αξίζει το 20αρικο παραπάνω από το ταβάνι που θέτεις, αν ξαναυπάρξει στοκ.

υγ. θα πρέπει να περάσεις μόνος σου τα windows, υπάρχουν κλειδιά για original σε αρκετά χαμηλές τιμές.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Επανέρχομαι και ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις... Με laptop γενικά δεν σκαμπαζω μια οπότε οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή..

Μου πρότειναν και έψαξα τα παρακάτω...

Lenovo ideapad 3 15ada05

Lenovo ideapad gaming 3 15arh05

Lenovo ideapad S340-15api

Lenovo Thinkbook 15G2 are

Με βάση αυτά που θέλει η σύζυγος και τι θέλω εγώ σε ποιο θα πηγαίνατε???? Όλα καλύπτονται από το μπάτζετ δεν υπάρχει θέμα...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
pro66
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 603
Joined: Sun Nov 11, 2007 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα πήγαινα στο Lenovo ideapad gaming 3 15arh05 λόγω καλύτερου επεξεργαστή και ξεχωριστής κάρτας γραφικών που τα άλλα μοντέλα δεν έχουν. Θα παίζεις FM απροβλημάτιστα. Τώρα αν θες να δώσεις βαρύτητα στα 20 tabs ανοιχτά, θα σκεφτόμουν και το Lenovo IdeaPad S340-15API μόνο λόγω της μεγαλύτερης RAM αν και δεν πιστεύω οτι με τα 8GB του πρώτου θα υπάρχει πρόβλημα, άσε που στο μέλλον κάνεις εύκολα μια αναβάθμιση.

Το μόνο αρνητικό που βρίσκω στο 1ο είναι ο μικρός αποθηκευτικός χώρος. Βέβαια αυτό πάει ανάλογα με το τι αρχεία θέλεις να κρατάς στο λάπτοπ.
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Έχω το ideapad gaming 3 εδώ κι ένα πεντάμηνο, απλά έχω διαφορετικό επεξεργαστή και η κάρτα γραφικών είναι η ίδια, απλά είναι η ti.
Ικανοποιημένος είμαι, απλά ανεβάζει θερμοκρασίες καμια φορά με το φμ (φορτωμένο σειβ). Βέβαια δεν έχω ακόμα γραφείο και το έχω πάνω μου στο κρεβάτι. Πήρα μια βάση με ανεμιστήρες και είμαι μια χαρά.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

pro66 wrote: Fri Apr 09, 2021 8:21 pm Θα πήγαινα στο Lenovo ideapad gaming 3 15arh05 λόγω καλύτερου επεξεργαστή και ξεχωριστής κάρτας γραφικών που τα άλλα μοντέλα δεν έχουν. Θα παίζεις FM απροβλημάτιστα. Τώρα αν θες να δώσεις βαρύτητα στα 20 tabs ανοιχτά, θα σκεφτόμουν και το Lenovo IdeaPad S340-15API μόνο λόγω της μεγαλύτερης RAM αν και δεν πιστεύω οτι με τα 8GB του πρώτου θα υπάρχει πρόβλημα, άσε που στο μέλλον κάνεις εύκολα μια αναβάθμιση.

Το μόνο αρνητικό που βρίσκω στο 1ο είναι ο μικρός αποθηκευτικός χώρος. Βέβαια αυτό πάει ανάλογα με το τι αρχεία θέλεις να κρατάς στο λάπτοπ.

Το ένα έχει την AMD Radeon Vega 10 - shared memory και το άλλο έχει την Nvidia GTX 1650

Επίσης το ένα γράφει ότι έχει λειτουργικό windows 10 και το άλλο windows 10 store

Σαν νουμπας θα ρωτήσω τι διαφορές έχουν???
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

To 15arh05 πήρα κι εγώ στην black friday. Kανένα πρόβλημα ένα 5μηνο τώρα. FM και age of empires 2 παίζω χωρίς κανένα πρόβλημα. Θερμοκρασία να ανέβασε μια φορά που δεν είχα βγάλει από κάτω ένα χαζοδιασκομητικό τραπεζομάντηλο στην τραπεζαρία.

Νομίζω το windows 10s το έχουν κόψει στην ουσία αυτό που προσπάθησε να περάσει η microsoft και μπορείς να το γυρίσεις σε κανονικά κατευθείαν.
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”