Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και η Μενδώνη δεν πάει πίσω. Γενικά, διάφοροι Υπουργοί είτε από αλαζονεία είτε από ανικανότητα, κάνουν ότι μπορούν για σκοράρουν αυτογκόλ.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14562
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

tiziano wrote: Tue Feb 23, 2021 12:34 pm Αυτοδυναμία δεν μπορεί κανείς στις επόμενες λόγω συστήματος, από τις μεθεπόμενες και μετά.
karembeu-7 wrote: Κρατήστε κλειστά τα πανεπιστήμια
Για την ταμπέλα που κρέμασαν στον πρύτανη εννοείς έτσι; (για πλάκα το λέω παιδιά μην αρπαχτεί κανείς)
Ειρωνικά το είπα.

Πάντως 2 χιλιάδες κρούσματα σήμερα ενώ όλα είναι κλειστά (ή τέλος πάντων τα περισσότερα) είναι τελείως γ@μησέ τα η φάση. Έχει κουράσει το πράγμα.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

karembeu-7 wrote: Tue Feb 23, 2021 7:31 pm
tiziano wrote: Tue Feb 23, 2021 12:34 pm Αυτοδυναμία δεν μπορεί κανείς στις επόμενες λόγω συστήματος, από τις μεθεπόμενες και μετά.
karembeu-7 wrote: Κρατήστε κλειστά τα πανεπιστήμια
Για την ταμπέλα που κρέμασαν στον πρύτανη εννοείς έτσι; (για πλάκα το λέω παιδιά μην αρπαχτεί κανείς)
Ειρωνικά το είπα.

Πάντως 2 χιλιάδες κρούσματα σήμερα ενώ όλα είναι κλειστά (ή τέλος πάντων τα περισσότερα) είναι τελείως γ@μησέ τα η φάση. Έχει κουράσει το πράγμα.
Ναι ρε το κατάλαβα, και εγώ ειρωνικά το είπα.

Πράγματι ανησυχητικό που ανεβαίνουν τα κρούσματα, αλλά αν δεν παίρνεις μέτρα τηλεργασίας και ΜΜΜ δεν πέφτει μαγικά.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Μεγάλο πρόβλημα είναι και η απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τις 6 τα σκ.. Πολύς κόσμος τις καθημερινές δεν προλαβαίνει να πάει να κάνει τα ψώνια του και επιλέγει να το κάνει το Σάββατο.. Οι ουρές που βλέπω στα σούπερ μάρκετ, κρεοπωλεία, φούρνους της γειτονιάς μου τα σκ είναι πραγματικά απίστευτες..

Πέρα από το ότι προσωπικά στο μέτρο της απαγόρευσης κυκλοφορίας με ωράριο (είτε 9 είτε 6) δεν βρίσκω κανένα λόγο ύπαρξης.. Ειδικά από όταν άρχισε το κλείσιμο τα σκ μετά τις 6, ο Rt άρχισε να πέφτει πιο δύσκολα και σιγά σιγά να ανεβαίνει..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13709
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Πάντως χτες είχαμε 2κ κρούσματα αλλά με περισσότερα τεστ... Σαν ποσοστό δλδ έπεσε σε σχέση με την προηγούμενη μέρα...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μια μεγάλη καλημέρα σε όλους και ένα καλό κουράγιο για τις περίεργες μέρες που ζούμε, και όχι μόνο δεν τελειώνουν αλλά είναι συνεχώς περίεργες...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Είναι λάθος γενικά να κάνεις τη σύγκριση ανά ημέρα eg Τρίτη vs Τετάρτη.

Η σύγκριση σωστά πρέπει να γίνεται με την ίδια μέρα τη περασμένη βδομάδα ακα Τρίτη με περασμένη Τρίτη(+καθημερινά καλύτερος δείκτης για κρούσματα είναι το average 7 ημερών). Χθες επίσης ήταν Τρίτη που αν δε κάνω λάθος μπορεί απλά να ήταν κάποιο spike λόγω τους lag του ΣΚ άρα η απομόνωση δεν δείχνει κάτι. Γενικά δεν έχει κάποιο πλέον ιδιαίτερο ρόλο τα κρούσματα μόνα τους μιας και ο σημαντικός indicator είναι οι εισαγωγές.

Και 7 δις κρούσματα κάθε μέρα για 2 μήνες να έχεις αν μπαίνει στο νοσοκομείο 1 κάθε μέρα αδιάφορο είναι το positive rate.

ΜΜΕ, σουπερμάρκετ, κρυφά πάρτι, εργασία έχουν βρει στο UK ως τους κύριους λόγους των κρουσμάτων ε φαντάζομαι παρόμοια είναι παντού. Παλαιότερα βέβαια είχαμε θέματα άπειρα με care homes. Δεν είναι δύσκολο να μεταφέρει ένας ασυμπτωματικός σε άνθρωπο σε γηροκομείο/η σε νοσοκομείο να κολλήσεις.


Sent from my GM1913 using Tapatalk






Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3611
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Ρε φίλε κάνεις ολόκληρο θέμα και αλλάζεις τις βεβαιώσεις μετακίνησης για να πιάσεις και καλά την ψευδώς δηλωμένη αναστολή και τηλεργασία. Βάζεις πάνω τις παναγίας τα μάτια σε στοιχεία και έχουν και ημερομηνία λήξης. Δημιουργείς χιλιάδες εργατοώρες ειδικά για τις μεγαλύτερες σε αριθμό εργαζομένων εταιρείες (αν δουλεύεις και σε πολλά έργα, θες έναν άνθρωπο μόνο για αυτή δουλειά).

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. Πόσο μείωσε αυτή η μπαρούφα την ψευδώς δηλωμένη τηλεεργασία και αναστολή? Αφού δεν κοιτάει κανείς τίποτα. Τι θα φοβήσει τον εργοδότη που εξαναγκάζει τους υπαλλήλους του να δουλεύουν αγκαλιασμένοι ενώ τους έχει σε τηλεεργασία ή/και αναστολή όταν κανείς δεν ελέγχει τίποτα?

Κατα τ' άλλα φταίνε άμα μαζευτούνε 10 πιτσιρικάδες στην πλατεία ή αμα κάνεις ένα τσιγάρο έξω από το μαγαζί που παίρνεις καφέ.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26808
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Η πιο αστεία κυβέρνηση στην πιο κρίσιμη εποχή. Να 'ναι καλά τα πρόβατα που ψηφίζουν με βάση τις οικογένειες.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Δυστυχώς δεν είναι μόνο αυτά που αναφέραμε παραπάνω..
Η απόλυτη παράνοια βρίσκεται στα σχολεία.. Αν πχ έχει κρούσματα ένα σχολείο, δεν κλείνει τελείως, κλείνουν τα τμήματα στα οποία βρέθηκαν κρούσματα.. Αν πχ έχει 5 κρούσματα το Α2, 6 το Β2 κι 1 το Β3 και 3 το Γ1, αντί να κλείσει όλο το σχολείο, θα κλείσουν μόνο το Α2, το Β2, το Β3 και το Γ1..
Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Η πανδημία είναι κάτι καινούργιο, δεν ξέρουν πως να το αντιμετωπίσουν, και άλλες 1002 δικαιολογίες.
Θα πεθάνει και ένας απεργός πεινας-διψας στη φυλακή γιατι δεν εκτελούν το ψηφισμενο από τους ίδιους δικαίωμα μετακίνησης του.
Επιτελικά θα λυθούν όλα.Σκασμο να βγάλουμε να τρώμε φάπες.

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Τεράστια συζήτηση πολύ περίεργη ερμηνεία. Αλλά σε αντίθεση με ότι μαλακια γράφεται και λέγεται στα ίντερνετς, στα σοσγχιαλς και στα διαδικτυγια στη δημοκρατία ουσιαστικά έχεις ελευθερία λόγου ακα μπορείς να γράψεις ότι θες και να ερμηνεύεις ότι θες, και προφανώς να κρίνεσαι για τα γραπτά σου/λεγόμενα σου/απόψεις σου.

Προσωπική άποψη: από τη στιγμή που υπάρχει νόμος, έστω και φωτογραφικός, να γίνει ότι λέει ο νόμος. "Φωτογραφικά" έστω και έτσι.

Από εκεί και πέρα πρέπει με κάποιο τρόπο να βρεθεί μια λύση με όλα τα κόμματα για την από εδώ και πέρα λύση παρόμοιων θεμάτων.

Προσωπικά θα ήθελα Φυλακές τύπου γ δ ε και οτιδήποτε άλλο για συγκεκριμένη κάστα ανθρώπων από οποιοδήποτε ιδεολογικό/πολιτικό χωρο που δεν θα έχουν κανένα σωφρονιστικό σκοπό και ανάλογα το ποσό βαρύ είναι το αδίκημα σου μέσα. Και καμία κυβέρνηση να μη μπορείς να τον αλλάξει πάρα μόνο με τρομακτική πλειοψηφία ( eg 90/10).

Είναι τραγικά επική ξεφτίλα να γράφεται για το συγκεκριμένο(και παρόμοιους) απόψεις περι πολιτικού κρατούμενου και να γράφεται για εκδικητική δημοκρατία. Έχω πολύ συγκεκριμένη άποψη για τρομοκράτες είτε του αριστερού είτε του αναρχικού είτε του ναζιστικού είτε του (άκρο)δεξιού χώρου & παιδοφιλους αλλά δεν είμαι νομικός. Πιθανότατα στις κατηγορία των παραπάνω προσωπικά να έβαζα στα παραπάνω και τους βασανιστές/δολοφόνους ζώων+βιαστες δολοφόνους αλλά υπάρχουν άνθρωποι που σπουδάζουν για νομοθετούν και δεν έχει αξία/σημασία τι επιθυμώ εγώ πέραν της έκφρασης αποψης για το τι ιδανικά θα περιείχε η κατηγορία 'ειδεχθή έγκλημα'.

Αλλά είπαμε ο καθένας θα έβαζε ότι πιστεύει οπότε γι'αυτό υπάρχουν οι νομοθέτες... που δυστυχώς ανάλογα τη κυβέρνηση και τη πολιτική αισθάνομαι ότι νομοθετούν κατά το (πολιτικό τους)δοκούν.

Και μιας και μιλάμε για τρομοκράτες καλύτερα να αναρωτιόμαστε και να αναζητάμε ευθύνες γιατί δύο καταδικασμένοι μέλη εγκληματικής οργάνωσης ανάλογης της 17Ν κυκλοφορούν ακόμα ελεύθεροι.

Sent from my GM1913 using Tapatalk






Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Αν είχες δημοκρατία, θα μπορούσες να πεις για εκδικητική δημοκρατία.. Τώρα όμως δεν έχεις δημοκρατία.. Έχεις ένα ημιδημοκρατικό υβρίδιο, με απολυταρχικές απολήξεις, όπου νόμοι τηρούνται κατά το δοκούν (πχ σε αυτή την περίπτωση, πχ στην περίπτωση της τηλεκπαίδευσης κτλ), όπουβασανισμός ανθρώπου δημοσίως περνάει στα ψιλά (πχ στο ΑΠΘ, πχ την εμβόλιση διαδηλωτών από τους μηχανόβιους της αστυνομίας) κτλ κτλ.. Οπότε έχεις σκέτο μια εκδικητική συμπεριφορά κατά πρόσωπο κι όχι μια εκδικητική δημοκρατία, ιδίως αν σκεφτείς πως πρόκειται για νόμο που τον ψήφισαν οι ίδιοι, αλλά δεν τον εφαρμόζουν..
Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Είναι ημιδημοκρατικο υβρίδιο indeed και είναι το ίδιο απολυταρχικό όπως είναι τα τελευταία 35-40 χρόνια της μεταπολίτευσης σε διαφορετικά λβλ αλλά ελάχιστα διαφορετικό. Και είναι αρκετά πιο κοντά σε δημοκρατία και ελευθερία σε σχέση με καθεστώτα σε Ρωσία, Κούβα, Β.Κορεα, Τουρκία κτλ.

Και μακάρι να μην είχαμε προφανώς βαναυσους ξυλοδαρμούς, όπως μακάρι να μην έχει είχαμε και καταλήψεις κτιρίων με λοσταρια και ξυλοδαρμους σεκιούριτι των 440 ευρώ από των όχλο. Αυτό όμως εκτός από δημοκρατία είναι και σημαντικό δείγμα έλλειψης παιδείας.

Για να μη κουράζω με άποψη:αν γίνεται εκδικητικά η απόφαση είναι λάθος αν γίνεται επειδή έχουν αλλάξει το ποιοί μπαίνουν στο Κορυδαλλό να κάνουν ότι είναι δυνατόν να κρατήσουν αυτό, στη ζωή.

Οποία άποψη βολεύει τη κάθε πλευρά θα προεξοφλήσει το ανάλογο"αν" που έγραψα παραπάνω.

Sent from my GM1913 using Tapatalk





Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Βάζεις Κούβα σε μια κουβέντα με Ρωσία, Β. Κορέα κτλ.. Τελείως άσχετα μεταξύ τους.. Όλα λάθος..
Και επειδή προσπαθείς να βάλεις πλευρές, δεν με νοιάζει για τον Κουφοντίνα.. Ανέφερα απλώς πως κάτι που ψήφισες σαν κυβέρνηση, μετά δεν το εφαρμόζεις..
Τεσπά..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”