Το καλό και το κακό της ημέρας

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
nemo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5829
Joined: Sun Dec 09, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: Braga
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Run Theo Run
Location: Εδώ κι εκεί και παραπέρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το κακός της ημέρας: :arrow: Οι προοπτικές σε πολλούς τομείς μοιάζουν άσχημες. Δεν απελπιζόμεθα, θα πάλεψουμε κι όπου βγάλει.

Το καλό της ημέρας: :arrow: Απολυόμεθα, αυτό αρκεί.
:arrow: Από το πουθενά προέκυψε μιαν αχτίδα φωτός και η ελπίδα να συμβεί κάτι πάρα πολύ καλό στα επαγγελματικά. Δεν είναι εύκολο, θα πρέπει να ρίξουμε λίγο τη μύτη και τον εγωισμό μας, θα μαμηθούμε στη δουλειά και θα έχουμε υποχρέωση τεράστια σε ένα πρόσωπο που προσφέρθηκε να βοηθήσει(βασικά έχει ήδη κάνει πάρα πολλά με κίνδυνο να εκτεθεί αν δεν τα πάω καλά). Το καλό όμως παραμένει, αν γίνει αυτό που ψήνεται έχουμε κάνει επική ανατροπή από 3-0 στο 80'.
Dilbert wrote:Never argue with an idiot, they will drag you down to their level, and defeat you with experience!
http://dendurent.com/Humor/dilb.htm
sindarta wrote:Ψάξε πως «εμείς» θα σώσουμε την Ελλάδα και όχι πως θα την σώσουν οι «άλλοι».
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα μπορούσα άνετα να γράψω ένα ακόμα σεντόνι...

Δεν έχω την διάθεση ομως. Το μονο που θέλω ειναι απλα να το πω. Απλα να δηλώσω ότι ο Φωσκολος κακώς θεωρείται υπερβολικός...

Η ζωή τον ξεπερνα... πολλές φορές και με πιο αστείο τρόπο μάλιστα.

Η ιστορία:

Εδώ και 3 βδομάδες συζητάμε με την κοπέλα μου το ενδεχόμενο να συζήσουμε. Είμαστε μονο 9 μηνες μαζί αλλα και οι 2 νιώθουμε ότι "αυτό ειναι"...

Ψάχνουμε για σπίτια και τελικά βρίσκουμε το πιο ονειρεμένο σπίτι εβερ.
Εξαιρετική τιμή, ολοκαίνουργιο, μοντέρνο, με κήπο, πισινα του συγκροτήματος και μια θέα απίστευτη..

Σήμερα στις 4 πρέπει να δώσουμε απάντηση.

Το σκεφτομαστε και το συζητάμε εδώ και μέρες. H τελική απόφαση είναι να κάνουμε την μετακόμιση.

Στις 12 παίρνω τηλ. τον πατέρα μου να του το ανακοινώσω. Μου λέει κλείσε να σε πάρω εγώ για να μην χρεώνεσε. Πριν προλάβω να κλέισω το τηλ χτυπάει το κινητο.

Το σηκώνω και όσο μιλάω πέρνει και ο πατέρας στο σταθερο. Συνεχίζω να μιλάω και μου γίνεται η ανακοίνωση: Μια δουλεια που ήταν να πάρουμε τον Ιούνη τελικα έκατσε και την πέρνουμε τώρα.
Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να μετακομίσω άμεσα για Αθήνα. Την ίδια στιγμή εδώ και 1 και πλεον μήνα έχω ανοικτά διατυπώσει τις ενστάσεις μου για την εν λόγω δουλεια καθώς είναι πολύ λάθος κίνηση...

Κλέινω το κινητο και τελικά σηκώνω το σταθερο...

Ρωτάει ο πατέρας: Τι με ήθελες?

Απαντάω: Πήρα να σου πω ότι πήρα την απόφαση να συζήσω με την κοπέλα μου. Τώρα πλεον πρέπει να σου πω ότι μάλλον φεύγω μονιμα για Αθήνα...

Α ρε Φωσκολε πόσο παρεξηγημένος είσαι τελικά!!!!!!!

Την ίδια στιγμή με πέρνει τηλ η κοπέλα μου και ρωτάει: Εκλεισες το σπίτι πότε υπογράφουμε??

Της λέω έλα από εδώ να μιλήσουμε... και της ανακοινώνω ότι όχι μονο μπορει να μην συζήσουμε αλλά πολύ πιθανόν να έχουμε σχέση από απόσταση...

Φώσκολε μεγάλε φώσκολε....
6-12-2008

Success is like being pregnant, everyone congratulates you but no one knows how many times you 've been fucked to get there...
requiem_for_a_dream
Rotation
Rotation
Posts: 1059
Joined: Mon Nov 22, 2010 12:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάθε εμπόδιο για καλό...;

Υ.Γ. Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια κάποιος γελάει...ίσως...;;; :wink:
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9567
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Δεν ξερω, δεν ξερω, περιεργα τα πραγματα. Περιεργη ψυχολογια, περιεργα γενικα. Δεν ξερω ποια ειναι τα καλα, ποια ειναι τα κακα.

Τελειωσα εξεταστικη, θα μου πεις. Ε και τι εγινε? Ηταν καλη εξεταστικη βεβαια, η καλυτερη μου εαρινη. 3 μαθηματα. Αλλα και παλι 25 χρωσταω το κερατο μου. Δε φταιει κανεις αλλος, εγω φταιω που τα 2 πρωτα χρονια τον ειχα κανει λαστιχο. Αντε τωρα τρεχα Σταματακο. Και σιγα μην παρεις πτυχιο στα 5 χρονια. Στα 6 κι εκει τρεξιμο θελει. Να παρω πτυχιο... Να παρω πτυχιο, αυτο ειναι. Μετα θα φυγω. Και βλεπουμε. Βεβαια εχουμε 4 χρονια μεχρι τοτε, καλως εχοντων των πραγματων. Εεεεεχουμε δηλαδη. Ποιος ζει, ποιος πεθαινει. Οσο κανεις σχεδια, ο Θεος γελαει. Ελα ομως που εγω χωρις να βαλω μια ταξη στα παντα δεν μπορω να προχωρησω παρακατω... Το'χω σκεφτει λοιπον! Πτυχιο, στρατος και μετα εξω! Μεταπτυχιακο και βλεπουμε. Κατσε να δουμε και πως θα ειναι η κατασταση οικονομικα μεχρι τοτε ομως. Τα πραγματα ζωνουν απο παντου και τους καταλαβαινω κιολας τους γονεις μου. Και δοξα τω Θεο να λεω που μεχρι τωρα ειμαστε σε ακρως ικανοποιητικη κατασταση.

Αλλα τι καθομαι και σκεφτομαι κι εγω τωρα? Παει μπροστα και χανεται το θεμα. Γυρναμε παλι στα τωρινα. Ενα μηνακι διακοπες. Καλα ειναι. Καλα ειναι? Ε με φιλους θα πας ρε βλαμενε, μια χαρα δεν ειναι? Βαριεμαι ομως. Βαριεμαι τα παντα, ακομα και τις διακοπες αυτη τη στιγμη. Ειχα μπει σε ενα καλο ρυθμο φετος και νιωθω οτι τσακανει λιγο το ολο θεμα. Βεβαια απ'την αλλη την εχω πολυ αναγκη την ξεκουραση. Και το προγραμματακι ιδανικο. 5 μερουλες Ελαφονησο με την παρεα απ'τη σχολη, 4 μερουλες Παρο με τους κολλητους και μετα αραγμα Κυθνο. Καλα ειναι, καλα ειναι. Ισως νιωθω ετσι επειδη βαριεμαι τις ετοιμασιες κτλ. Μολις αρχισεις να απολαμβανεις το ολο θεμα αρχιζεις και γουσταρεις.

Καλα ειναι, ολα καλα, ολα τελεια. Παραπονο κανενα. Υπαρχουν βεβαια και μαλακιουλες, μικρα ηλιθια ζουζουνακια που ερχονται και σε τσιγκλανε σε ασχετες στιγμες. Ηλιθια, ασημαντα, ανουσια. Οσο τους δινεις σημασια, τοσο αυτα αποκτανε αξια. Επομενως ξερετε τι λεω και γι'αυτα? Κλαιν. Κλαιν για ολα στην τελικη.

Αισιοδοξος Σταματης - Απαισιοδοξος Σταματης : 1-0. Και το ματς συνεχιζεται...
pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε πως το λένε αυτό με τα λεμόνια που σου δίνει η ζωή. :!:

Ξεκινάμε το πρωί και χάνουμε στο σόκκερ σε κομβικό ματς.

Μετά έρχεται το 8-2.

Και πάμε μετά να παίξομε FM (καμιά ωρίτσα λέγαμε) με τον OFI Crete, και στο πρώτο continue, μου λέει (είχα πάει στο δίπλα δωμάτιο ξερωγώ) "ρε απολύθηκες; απολύθηκες!"

wtf, ρε , επειδή στα πρώτα 4 ματς είχα 4 βαθμούς (1-1-2) ;;; , wtF!! :!: :!: :!:
και είμαι και νεοφώτιστος στην κατηγοριά, τι σκτ ήθελαν, να κερδίζω για πάντα; :shock: :shock: :shock: :shock:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το καλό της ημέρας: Τα έφτιαξα με μία που γούσταρα
Το κακό της ημέρας: Χώρισα την κοπέλα που τα φτιάξαμε το πρωί

:D :D :D
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-wall
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έλα ρε Σουπ... Θα βρει άλλη το παιδί. :D

Βασικά καλύτερα έτσι. Μετά θα έπρεπε να αλλάξει και nik.
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Το nickanme δεν οφείλετε σε αυτό :P

Το nick μου βασίζεται στο εξής. Προσπαθούσα εκείνη την μέρα να γραφτώ και δεν με άφηνε με κάποια usernames και μου έπσαγε τα νεύρα :P. Έτσι έφυγα, πήγα είδα TV όπου είχε το τελευταίο επεισόδιο των singles όπου το έβλεπα τρελά κι είχα ψιλο-πωρωθεί. Έτσί είπα δεν βάζω αυτό για nick; Κι έτσι έγινε ο SiNgLe 8)

:D :D
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Πόσο γαμεί να σε έχουν ήδη ξεγράψει όλοι και το μόνο άτομο που να σε πιστεύει ότι μπορείς να πετύχεις να 'ναι αυτή που έγραψα στο γκομενοτόπικ; Και πιθανότατα δεν θα βγει ούτε και με 'κεινη τίποτα. Αυτή η βδομάδα θα δείξει.
Δηλαδή ακόμα και οι καθηγητές του φροντιστήριου... Ας μου κάνουν το μαθηματάκι όμως και ας λένε ότι θέλουν για μένα. Ούτως ή άλλως ποτέ δεν έδωσα 100% στο φροντιστήριο. Με βοηθούσε απλά για το σχολείο, επειδή τα 'χα ήδη κάνει.

Και ακολουθεί εβδομάδα κανονικού γαμησιού. Πολύ διάβασμα, δεν φτάνουν οι ώρες και στις 28 φεύγει ο ένας κολλητός Αθήνα για φοιτητής, ο άλλος ευτυχώς πέρασε στο νησί. Λογικά το Σάββατο θα βγούμε, αλλά την Κυριακή γράφω και γενικά γαμώ τα πάντα. Ήδη έχουν μαζευτεί πολλά μαζί και δεν είμαστε στα καλύτερά μας. Μια αφορμή θέλω να ξεσπάσω. Και ακόμα δεν μπήκε ο Οκτώβρης...
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κακό:


Το ζήσαμε κι αυτό.

Αλλάξαμε μέρα στη δουλειά.

16 ώρες και θα ήταν still counting αν δεν μαθαίναμε σε κόσμο που βγάζει σε 1 τρίμηνο όσα βγάζουμε εμείς το χρόνο ότι μπορείς να εκτυπώσεις αρχεία κατευθείαν από τον explorer αντί να τα ανοίγεις ένα ένα ξεχωριστά.


Καλό:

Ωραία εμπειρία να πίνεις αλκοόλ στο γραφείο που τρως τη μισή μέρα σου. Το μόνο θετικό σήμερα και ίσως τις τελευταίες ημέρες.
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
User avatar
Dal-
Banned
Banned
Posts: 4626
Joined: Mon Sep 08, 2008 11:45 pm
Status: I was born into the Christian persuasion, but when I got older I converted to narcissism.
Location: Moravia.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pirovatis wrote:

Καλό:

Ωραία εμπειρία να πίνεις αλκοόλ στο γραφείο που τρως τη μισή μέρα σου. Το μόνο θετικό σήμερα και ίσως τις τελευταίες ημέρες.
Σιγά ρε Don Draper!
Black-and-white TV with the sound turned low.
Spoiler: show
Image
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Spoiler: show
Στην ίδια σελίδα, 2 ποστ πιο πριν είχα γράψει ότι οι καθηγητές στο φροντιστήριο δε με πίστευαν. Μεγάλο λάθος.

Ενώ το μεσημέρι έρχομαι σπίτι αφού μου έχει γαμήσει την ψυχολογία πάλι η άλλη η μαλακισμένη, πάω στο φροντιστήριο με χαρά καθώς υπήρχε η περίπτωση να μην κάνω μάθημα επειδή δεν είχε ρεύμα. Και μου λέει ένας φίλος 'ο τάδε[καθηγητής] λείπει ε'. Πάω στη γραμματεία να ρωτήσω αν θα κάνουμε μάθημα ή να φύγω και ρωτάω για τον καθηγητή μου και μου ανακοινώνει ο γραμματέας ότι είναι στην Αθήνα επειδή η 35χρονη έγκυος γυναίκα του έπαθε σοβαρό εγκεφαλικό. Κάγκελο εγώ.

Ένας από τους καλύτερους καθηγητές, από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω συναντήσει παίρνει αυτό; Ένας δικός μου άνθρωπος ουσιαστικά πια, με έχει βοηθήσει και μ' έχει στηρίξει απίστευτα. Μ' έχει πιάσει να μου μιλήσει άπειρες φορές για τις δυνατότητές μου κι εγώ ο [System Interruption: Μη βρίζεις!] δεν διάβαζα.

Έχω χαλαστεί απίστευτα, και σκέφτομαι πόσο [System Interruption: Μη βρίζεις!] είμαι που χαλιέμαι για [System Interruption: Μη βρίζεις!] που τελικά μάλλον δεν αξίζουν. Και επίσης θεωρώ τον εαυτό μου καλό άνθρωπο. Αλλά ποιος ο λόγος του να είσαι καλός όταν σε αντάλλαγμα παίρνεις τέτοια;

ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΟΥΤΑΝΑ ΖΩΗ
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΟ:
Έχει έξοδο το βράδυ. Ήρεμα κι ωραία πράγματα.
Επίσης όλα στη σχολή έχουν μπει σε μια σειρά. Μόνο τα βιβλία περιμένουμε. Κατά τ' άλλα δε μας προβληματίζουν ούτε οι εργασίες ούτε οι πολλές ώρες αφού ακόμα τα βγάζουμε πέρα και σε λίγο καιρό τελειώνουν κάποια εργαστήρια και θα καλυτερέψει το πρόγραμμα.

ΚΑΚΟ:
Δύο πραγματάκια με χάλασαν τελευταία αλλά είναι χαζομάρες.



Οπότε γενικά η ψυχολογία μου πάει καλά. :-D
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κακό: Χρωστάω 72 μαθήματα στην σχολή και σε αυτά δεν έχουν προστεθεί αυτα που δεν έχω παρακολουθήσει... Θέλετε και καλό?? -toixos2 -toixos2
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”