Όνειρα!

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
dem0nhunter
Backup
Backup
Posts: 895
Joined: Mon Feb 27, 2012 6:00 pm
Football Manager της ομάδας: Botswana U20
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π., Arsenal
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ονειρεύτηκα ότι είμουν σπίτι και σε κάποια φάση κοιτάω την ώρα στο ρολόι που φοράω και βλέπω 21:00 και φρικάρω γιατί είχα μάθημα στις 19:00 και μετά συνηδητοποιώ ότι φοράω το ρολόι ανάποδα και είναι 15:00 τελικά :D -wall
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Τρεισήμισι
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
dem0nhunter
Backup
Backup
Posts: 895
Joined: Mon Feb 27, 2012 6:00 pm
Football Manager της ομάδας: Botswana U20
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π., Arsenal
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ τρεις θυμάμαι και έλεγε όταν το έβγαλα και το έβαλα σωστά. μάλλον το συνηδητοποίησα μετά από μισή ώρα που είχε πάει 3 :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Έβλεπα ένα όνειρο ότι το fmgreece λέει δεν ήταν site αλλά ήταν σχολείο και όλοι οι users ήμασταν μαθητές εκεί.
Εγώ πήγαινα κάθε μέρα από πολύ νωρίς για να μην αργήσω στο μάθημα. Φτάνω λοιπόν στο σχολείο και μπαίνω στην τάξη όπου μέσα βρισκόταν η καθηγήτρια της τάξης η Liv Tyler η οποία φόραγε ένα πολύ ανοιχτό μπλουζάκι και το στήθος της ήταν τεράστιο. Έμοιαζε αρκετά με κάτι πορνασταρ που τους είναι παραφουσκωμένο :D

Πριν προλάβω να τις πω καλήμερα, μπαίνει φουριόζος μέσα στην τάξη ο master yoda. Πλησιάζει στην καθηγήτρια, την αγκαλιάζει σφιχτά και ακουμπάει το κεφάλι του πάνω στο στήθος της κλείνοντας τα μάτια και με ύφος λες και βγήκε από χαζοχαρούμενο ιαπωνικό anime μουρμούριζε "Είναι μαλακά εδώ, είναι πολύ μαλακά. Αφήστε με να κοιμηθώ"

Ε μετά δεν άντεξα από σοκ και ξύπνησα :D
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

αντε και στον ξυπνιο μου :D
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13695
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Θάνατος στα γαμωόνειρα........
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

zidane72003 wrote:Έχει συμβεί αρκετές φορές.

Οδηγάω σε ένα δρόμο δίπλα μου είναι μια κοπέλα.Κάθε φορά η κοπέλα αλλάζει αλλά το όνειρο ίδιο.Πάω σε μια "εθνική" οδό όπου ξέρουμε ότι υπάρχουν κάμερες,αλλά τρέχουμε αρκετά όλοι.Ξαφνικά φεύγοντας ευθεία μένω εγώ με ένα αμάξι πίσω και ένα μπροστά.Το μπροστά οδηγάει τη κούρσα το πίσω εξαφανίζεται σε κάποια στιγμή...και χωρίς να προλάβω να αντιδράσω ενώ θέλω και ξέρω ότι πρέπει να πάω απ'το στενό που θα στρίψει(και στρίβει τελικά)το μπροστά αμάξι δε προλαβαίνω ποτέ.Και συνεχίζω ευθεία όπου ψιλο καταλαβαίνω που βρίσκομαι.Το σκηνικό αλλάζει(πάντα ξεκινάω πρωΐ καταλλήγω βράδυ)σε ένα πράγμα σαν δάσος και ενώ μπροστά μου βλέπω δρόμο ξαφνικά ο δρόμος όλο και μικραίνει/στενεύει μέχρι που βρίσκομαι σε ένα στυλ μονοπάτι αλλά δεξιά και αριστερά(Για να στέκεται το αμάξι γιατί αλλιώς θα πέφταμε τόσο στενό είναι)υπάρχουν ξύλα.Γενικά φανταστείτε ένα μονοπάτι που χωράει να περπατήσει ένας άνθρωπος λίγο υπερυψωμένο και να υπάρχουν ξύλα αριστερά και δεξιά.Και τότε καταλαβαίνω ότι είμαι στο τόπο που υπάρχει κάτι σαν Θεότητα φάντασμα.Τρομοκρατούμαι και μόνο 1 φορά τον/την έχω δεί να έρχεται αργά προς το μέρος μου.Σήμερα κατάλαβα νωρίς και την έκανα ενώ η κοπέλα δίπλα μου πήρε τηλέφωνο κάποιον(αδερφό ή πρώην)και τον ρωτάει για αυτό το πλάσμα.Και ενώ ακούω ότι γενικά είναι πολύ κακό,τον ακούω να λέει ότι"όμως αυτός μπορεί να έχει απο μικρός αν τον έχει δει παλαιότερα κάποια μαγεία ή ασπίδα μαγική που να τον προστατεύει και να μη μπορεί να τον...".Δεν θυμάμαι κάτι άλλο παρα ότι μίλησα με αυτό το άτομο καθώς έκανα όπισθεν και μου έλεγε τα ίδια"είσαι τυχερός που σώνεσαι,μη κυνηγάς κτλ".Προφανώς και ξανάφτασα στο σημείο για να στρίψω(εθνική)και εκεί κάπου ξύπνησα.

Δε ξέρω τί ήταν αυτό και γιατί το βλέπω αρκετά συχνά αλλά η απορία παραμένει:πως κατάφερα και έβγαλα έξω το γκομενάκι;;;

αχαχαχαχα αυτο τωρα το ειδα χαχψαχαχα
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62639
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Είχα πάει χθες στην Αγγλία.Λέγοντας χθες εννοώ όχι στον κανονικό κόσμο...Στο όνειρό μου...Δλδ το όνειρο το είδα προχθες.Το χθεσινό βράδυ δεν είδα.Δλδ...

...

Anyway.

Ήμουνα Αγγλία σε γραφικό χωριό με αρκετό πράσινο 3-4 ανηφόρες με πέτρινους δρόμους.Αν δεν έβλεπα καμιά 200ρια σκαραβαίους και 300 mini θα έλεγα ότι μάλλον είμαι στα Ζαγωροχώρια ξέρω γω.Περπατώντας και έχοντας αφήσει το accent μου(dafaq)σε μια ανηφόρα και μπαίνοντας σε ένα γραφικό στυλ περίπτερο με δίσκους πράγμα όπου πουλάγανε μουσική metal και δίσκους αυτού του είδους(dafaq Πήγα να κάνω γω κει?)αλλά μέσα οι θαμώνες ομιλούσανε την Ελληνική.Ακούγοντας απλά αλλά μη μπορώντας να μιλήσω με κανέναν(τί να πω εγώ για μέταλ?)ξεκίνησα να φύγω...αλλά στο δρόμο και τη κατηφόρα ένας μυστήριος τύπος με σταμάτησε.Ο τύπος ήταν ο badass zidane72003.Βασικά μπορεί να μην ήταν ο ίδιος αλλά έτσι θα ήθελα να είναι ΑΝ.

Για να καταλάβουμε στο περίπου ο τύπος ήταν κάπως έτσι:

Image

(Seamus από charlie angels).

Και ο τύπος με το τσιγάρο στο στόμα μου μιλούσε Αγγλικά(/Εγγλέζικα).ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΦΑΡΣΙ.Προσπερνώντας αυτό το αστείο(έως γελοίο)κομμάτι ο τυπάς μου έδινε συμβουλές για επιτυχημένο καμάκι.Και στη τελική με ρώτησε:θες να γ@μήσεις;

Η προφανής απάντηση θα ήταν όχι γιατί έχω να κάνω 2-3 ασκήσεις gym...Ανταυτού όμως του πα μεγαλοπρεπέστατο"ναι".Και ακολουθώντας μια ΓΕΛΟΙΑ συμβουλή σε μια Αγγλίδα μπαργούμαν(Στυλ:ωραίο αυτό το φόρεμα)θυμάμαι να σπρώχνω στο WC του μπαρ εκείνου.Ξεπερνώντας και αυτό το ψεύτικο σκηνικό,αμέσως μετά το ο Badass zidane μου λέει εύγε και μπράβο και συγχαρίκια αλλά αυτό είναι μόνο η αρχή.Αποτέλεσμα ήταν να σπρώχνω και δεύτερη ΤΟΥΜΠΑΝΗ νεαρά μέσα σε μια μέρα Εγγλέζα.Ε ουρλιάζοντας:ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ,κατάφερα και ξύπνησα.

Αυτά.

Α και ο badass zidane72003 είχε και γαμώ τα τατού
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και γαμώ τα τόπικ. Πάμε ένα προχθεσινό.

Ήμουν λέει στο Praktiker της Θεσσαλονίκης για βόλτα(;) και ξαφνικά βλέπω τον Στέφενς με τη φαμίλια του. Του ζητάω φωτογραφία, αλλά λέει όχι και μόνο αυτόγραφο δίνει, αλλά δεν είχα χαρτί πάνω μου. Τραβάω για το σπίτι να πάρω(που κανονικά είναι αρκετά μακριά φυσικά, ενώ στο όνειρο ήταν λίγο πιο μακρία από ένα πάρκο πίσω από το σπίτι). Αλλά βλέπω στο στο παράθυρο από το σπίτι της γιαγιάς μου που μένει δίπλα έναν φίλο και πίασαμε κουβέντα. Μετά πάω σπίτι, παίρνω χαρτί και στυλό και τραβάω ξανά για το Praktiker. Σε ένα καφενείο, του στυλ με φουλ OTE TV και Novasports, βλέπω τον πατέρα μου και μπαίνω να χαιρετήσω. Όταν μετά από 2'΄βγαίνω έξω έχει νυχτώσει εντελώς, και επιστρέφω σπίτι.

Αυτό.
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Σημερινό...


Καλοκαίρι φάση,ντάλα ήλιος και ζέστη.Είμαι προς πανεπιστήμια μεριά και πρέπει να πάω να βρω την μάνα μου.Η μάνα μου κάθεται στην Μελενίκου(μάλλον) σε μια καφετέρια και πίνει καφέ με 2 κοπελιές γύρω στα 20.Εεεε κάθομαι και εγώ και αρχίζει η μια τύπισσα να μου αρέσει.Αρχίζουμε να μιλάμε ξέρω γω κλπ κλπ και εμένα με τρώει από μέσα μου η ενοχή ότι έχω κοπέλα και λείπει και δεν πρέπει να την απατήσω κλπ κλπ.Σε κάποια φάση σηκωνόμαστε να φύγουμε και η μάνα μου φεύγει και εγώ θα πήγαινα τα κορίτσια σπίτι τους.Εντωμεταξύ ξαφνικά αυτή που μου αρέσει έχει και έναν σκύλο μαζί.Οπότε τις πάω σπίτι τους,λίγο πιο πάνω από εκεί που καθόμασταν.Αρχίζω να της φέρνω απέξω απέξω αυτης που μου άρεσε να μου δώσει το τηλέφωνο της.Αλλά ταυτόχρονα ενώ με τρώνε οι ενοχές,σκέφτομαι να το πάω φιλικά και να μην κάνω κίνηση.Βλέπω ότι η κοπέλα που μου αρέσει ψήνεται και ψιλοκολλάει και μου πετάει την ατάκα "Ρώταμε αν έχω σχέση",εμένα στην αρχη μου έρχεται στο μυαλό το "Έχεις χέσει;;;" και αρχίζω να γελάω αλλά ταυτόχρονα ρωτάω σοβαρά "Έχεις σχέση" και αυτή μου απαντά "Και ναι και όχι και δεν είναι κάτι σοβαρό και πάρε με εσύ τηλέφωνο...κλπ κλπ",εγώ συνεχίζω να έχω τις ενοχές μέσα μου ότι δεν πρέπει να το κάνω επειδή έχω κοπέλα αλλά παράλληλα να σκέφτομαι ότι λίγο φλερτ δεν κάνει κακό.Επίσης εκεί στα τελευταία του ονείρου που γίνεται η συζήτηση με την κοπέλα,σαν κλασσικός Τανάσης In real,αρχίζω να παρατηρώ μικρολεπτομέρειες πάνω τις που δεν μου αρέσουν,επιλεκτικός κάργα.Και μετά ξύπνησα. :D
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15602
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Ήμουν που λέτε με την Εθνική στο Μουντιάλ ή στο Γιούρο το οποίο δεν γινόταν Μπραζίλ αλλά κάπου στην Ευρώπη, ίσως Ουκρανία. Και ήμουν στη προπόνηση της εθνικής και ο Μήτρογλου συμμετείχε στο τρέξιμο αλλά έβγαλε πρόβλημα και λέω "ας βγει έξω δεν μπορεί". Και ήρθε ο Μήτρογλου και με άρχισε στα μπουνίδια για αυτό που είπα ότι τον μειώνει και γιαυτά που γράφω στο φόρουμ. Και σε μια φάση ο Μήτρογλου έγινε Ζιντάν (ο δικός μας) και συνέχισε τα μπουνίδια για αυτά που γράφω στο φόρουμ.
Παίζει να ήταν και κανας Ακύλα στο όνειρο να κράζει ζιζού.

Ντιέγκο πρόσεξε μην σου έρθει ο Μασάδο και ο Μανωλάς στον ύπνο σου και σε κάνουν τουλούμι.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Ακύλα στο όνειρο σου αντιπροσωπεύει την κοινή λογική αφού κράζει Ζιντάν,να το ξέρεις.
Εκτός αν γουστάρεις μουσάτα αγόρια και μας το φέρνεις πλαγίως.
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα τι λεει ρε ο Λαζαρος
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15602
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Ήταν κι άλλος γνωστός κόσμος στο όνειρο από διάφορες παρέες που τώρα δεν θυμάμαι. Σίγουρα κάποιοι φορουμικοί παραπάνω.
User avatar
al3xk
Manager
Manager
Posts: 4332
Joined: Sun Jul 01, 2007 11:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Man Utd,Εργο,Πανναυπλιακος
Location: Στον κοσμο μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκεί που είχα καιρό να δω κάτι άκυρο, σήμερα είδα 2 απανωτά:

1ο, είδα οτι ήμουν σε κάτι σαν σχολή με ορισμένα παιδιά που ήξερα φατσικά μόνο. Σε μια στιγμή με αναγνωρίζει όλη συγκίνηση μια κοπελίτσα η οποία ισχυρίστηκε οτι με ήξερε απο τη θεατρική ομάδα. Της λέω "Α ναι, ήμασταν στη Ρόδο. Σε διαφορετικό λόχο" -suicide -suicide -suicide
Μετά άρχισε να πετάει κάτι υπονοούμενα σαν να μου την έπεφτε. Μου είπε αργότερα οτι μαζί με κάτι φίλους της σκόπευε να φτιάξουν μια μουσική μπάντα καλλιτεχνικού πατινάζ. -suicide -suicide -suicide
Πήγα να της την πέσω κι εγώ, αλλα μέχρι να πάμε στο ψητό ξύπνησα. :P

2ο, είδα στο contra.gr οτι η εθνική ομάδα μπάσκετ προσέλαβε καινούργιο προπονητή, έναν έμπειρο Βραζιλιάνο με το όνομα "Καρέκας". Μάλιστα ο Αναστασίου δήλωνε σε διπλανή είδηση οτι κάνει εξαιρετική δουλειά. Στο ρεπορτάζ, είχε ένα βιντεάκι στο youtube, που απεικόνιζε higlights στην καριέρα του ως ποδοσφαιριστής, με τη φανέλα κάποιας λατινοαμερικάνικης χώρας, να σκάει κάτι ντριμπλίδια στον Πελέ. Στο wikipedia που έψαξα, είδα οτι είχε προπονήσει μόνο ομάδες ποδοσφαίρου, και οτι εμείς ήμασταν η μόνη μπασκετική ομάδα που θα προπονούσε στην καριέρα του, εκτός απο το Περού U-21. Καπου εκεί αναρωτήθηκα πως γίνεται αυτός να θεωρείται έμπειρος προπονητής, αλλα πριν προλάβω να σκεφτώ κάτι άλλο, με ξύπνησε το τηλέφωνο.
-suicide -suicide -suicide
http://den-pame-kala.blogspot.com/

Η ζωη ειναι ωραια...
Οι π.....ες ειναι ωραιες...
Αρα η ζωη ειναι π.....να!!
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”