Όνειρα!

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
al3xk
Manager
Manager
Posts: 4332
Joined: Sun Jul 01, 2007 11:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Man Utd,Εργο,Πανναυπλιακος
Location: Στον κοσμο μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

master yoda wrote:inb4
Spoiler: show
Image
-rofl

Αυτος ειναι κοτα ρε, απλα εκατσε να τους κλεισει το δρομο!! Εγω πηγα σαν τον καμικαζι. :D
http://den-pame-kala.blogspot.com/

Η ζωη ειναι ωραια...
Οι π.....ες ειναι ωραιες...
Αρα η ζωη ειναι π.....να!!
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

2 κρατούμενα από το Αρόνειρο:

1. Επί 10λέπτου αγκαλιαζότανε με ψηλά λιγερόκορμα αγόρια της Βαλτικής.
2. ΕΨΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΜΑΔΑΦΑΚΑΖ!!
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62639
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Όταν γίνω πρωθυπουργός τα 2 πρώτα εργοστάσια που θα ερημώσω θαναι γαμώ τους Γκρέϊτζόηδες.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είδα ότι έπαιζα σε ταινία μαζί με τη Σκάρλετ και σε μια σκηνή κοιμόμασταν μαζί -doublekiss και ξέρασα πάνω στο κρεβάτι και δε μας ξαναείδα μαζί σε όλη την ταινία.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σημερα ξυπνησα επειδη εβλεπα ονειρο οτι ξεκινουσα εξεταστικη και δεν θυμομουν τι εργαστηρια ειχα δηλωσει

και αγχωθηκα επειδη ηταν κλειστη η γραμματεια και δεν μπορουσα να παρω αναλυτικη για να δω τι χρωσταω κ τι οχι και σε 10 λεπτα ξεκινουσαμε την εξεταση του πρωτου εργαστηριου (αντοχη υλικων συγκεκριμενα)

εφιαλτης,οχι [System Interruption: Μη βρίζεις!] :P
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Και βλεπω δυο ονειρα σημερα το πρωϊ(ναι ρε πρωϊ κοιμηθηκα, παρακολουθησα το dnc)

ενα λεει συναντησα δυο παλιες συμμαθητριες, η μια στο χαιρετισμο μου εσφυγε πολυ το χερι, τελικα ανακαλυψα οτι κοιμομουν πανω στο χερι ο βλακας και ειχε μουδιασει!!!

και στο δευτερο λεει μου προτεινε ενας φιλο δουλεια! να ελεγχω αρδευτικα φραγματα στην αγγλια απο το σπιτι μου μεσω ενως προγραμματος, ε λεω δε γαμιεται ας παω για την εκπαιδευση

η εκπαιδευση γινοταν σε ενα ορεινο τοπιο με ποταμακια και φραγματακια και στο τελος της "αποφοιτησης" εγινε μια ληστεια, ηρθαν κατι λεσια με μηχανες και πηραν κατι λεφτα, τελικα καταφερα να παρω πισω τα λεφτα και κρυφτηκα με εναν φιλο σε ενα ξενοδοχειο, και πανω στην χαρα οτι εχω χρηματα, ΞΥΠΝΗΣΑ
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τυχερός είσαι. Η κατάληξη θα μπορούσε να ήταν:

"...τελικα καταφερα να παρω πισω τα λεφτα και κρυφτηκα με εναν φιλο σε ενα ξενοδοχειο, και πανω στην χαρα οτι εχω χρηματα, ΠΗΔΗΧΤΗΚΑΜΕ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΑ"
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
User avatar
al3xk
Manager
Manager
Posts: 4332
Joined: Sun Jul 01, 2007 11:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Man Utd,Εργο,Πανναυπλιακος
Location: Στον κοσμο μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημουν λέει για ταξίδι μαζί με τον αδερφό μου, τη μητέρα μου, δυο (!) κουτσούβελα (εγώ μέχρι πριν νόμιζα οτι είχα ΕΝΑΝ ανιψιο), και άλλες δυο θείτσες που ούτε που τις ήξερα. ( :?: )

Δεν θυμάμαι τι ακυρίλες γίνανε κατα τη διάρκεια του ταξιδιού, αλλά σε μια στιγμή κάναμε μια στάση στο σπίτι μας.
Εδώ θυμάμαι μόνο οτι η μια απο τις θείτσες, μας έβαλε όλους για ύπνο απο τις 8 η ώρα, και έλεγε κάτι συντηρητικά του τύπου "ξέρετε τι φταίει που δεν έχετε όρεξη να ξεκουραστείτε; Αυτά τα μαραφέτια!! (δείχνοντας το PC) Θα σας τα κλείσω εγώ, και πείτε με όπως θέλετε"

Τώρα αρχίζει το καλό.
Μετά βρισκόμασταν όλοι αυτοί στο σπίτι μου στο Ηράκλειο. Που όμως τώρα που το σκέφτομαι, ήταν στο σπίτι ενός φίλου μου, στην ανηφόρα προς το ΤΕΙ (και η ανηφόρα έμοιαζε πιο απότομη, και όχι τόσο ψηλά σε σχέση με την υπόλοιπη πόλη)
Εγώ ήμουν έξω στο δρόμο, όταν παρατήρησα οτι απο κάπου έβγαινε καπνός στον ορίζοντα. Απο τις σπίθες που κόχλαζαν κιόλας, κατάλαβα οτι ήταν απο το ηφαίστιο της Σαντορίνης. :!:

Μέχρι να προλάβω να ειδοποιήσω τους υπόλοιπους, έρχεται ένα τσουνάμι. Που θα φτάσει μωρε σε ύψος;; Μέχρι τα παραλιακά σπίτια;
Αμ δε, το βλέπω να έρχεται μέχρι το σημείο που βρισκόμασταν.

Πηδάω αμέσως στο μπαλκόνι, και πάνω στην ταραχή μου έχει πέσει και το τσαντάκι με τα κινητά, τα πορτοφόλια και ιστορίες, και φωνάζω στην κοπέλα που έτρεχε να γλιτώσει δίπλα μου (μια που την ήξερα μέχρι το λύκειο. Ζντοινγκ!! ούτε που με νοιάζει αμα ζει), αλλά αυτή ήταν κουφάλογο.
Ετσι πριν τρέξω κάτω, σκάει και δεύτερο τσουνάμι, με τους πάντες να τρέχουν πάνω προς το ΤΕΙ για να σωθούν, και χάνουμε τα πράγματα μου μια και καλή.

Μετά απο λίγα δευτερόλεπτα καθησυχασμού, βλέπω όλη τη θάλασσα να τραβιέται προς τα έξω (φαίνονταν τα φύκια σαν λιβάδι), οπότε μπαίνω στο σπίτι αφού αυτό σήμαινε νέο τσουνάμι.
Τελικά είναι τόσο μεγάλο, που φτάνει μέχρι το ταβάνι του διαμερίσματος μας, και εμείς πνιγόμαστε αβοήθητοι. Εδώ λοιπόν που λέω "πάει, τελείωσε", ευτυχώς τελευταία στιγμή το νερό υποχωρεί, και ευτυχώς δεν μετράμε απώλειες.

Αργότερα η θάλασσα υποχωρεί και πάλι, οπότε τρέχουμε να ανεβούμε στο παραπάνω διαμέρισμα (που παρεπιπτόντως δεν βρήκαμε να κατοικεί κανεις), κι έτσι τη γλιτώνουμε. Στο μεταξύ όλα γίνονται με τη συνοδεία δυνατής βροχής.
Όταν η θάλασσα ξανανεβαίνει όμως, μερικοί απο μας πρόλαβαν να ανέβουν στο 3ο διαμέρισμα, αλλά εγώ όχι, και το νερό έφτασε μέχρι το ταβάνι μας, οπότε κόντεψα και πάλι να πνιγώ. Όταν υποχώρησε το νερό, ανεβηκα στον 3ο.

Με το που βλέπω τη θάλασσα να υποχωρεί και πάλι προς τη Σαντορίνη, αποφασίζουμε όλοι να ξανανέβουμε οσο μπορούμε. Χάνομαι με τους πάντες, και ακολουθώ τον αδερφό μου. Ανεβαίνουμε κάτι σκαλιά. Μετά έχει κι άλλα σκαλιά.
Μετά έχει κι άλλα σκαλιά προς διαφορετικές κατευθύνσεις, και κάπου εδώ αρχίζουμε και χωριζόμαστε.
(ουσιαστικά ήταν σαν λαβύρινθος με σκαλιά)
Βρίσκομαι παλι σε σκοτεινό διάδρομο. Βρίσκω κι άλλα σκαλιά. Τα ανεβαίνω.
Ανεβαίνω κι άλλα σκαλιά. (έχει αρχίσει να με φοβίζει και το ύψος για κάποιο λόγο)
Μετά ανεβαίνω κι άλλα σκαλιά.

Κάτι "ορόφους" αργότερα, βλέπω τα τελευταία σκαλιά.
Τα ανεβαίνω, ανοίγω το πορτάκι, και επιτέλους βρίσκομαι στην ταράτσ....

Εμμμ.... δεν μου μοιάζει και πολύ για ταράτσα κτιρίου σε ένα Ηράκλειο εκτάκτου ανάγκης.
Βρισκόμουν σε ένα καλιγραφικό στέγαστρο Ιαπωνικού τύπου (λιακάδα εν τω μεταξύ), με πλακόστρωτο πάτωμα (χωρίς κάποιο γκρεμό η κάτι τέτοιο)
Στις άκρες βρίσκονται κάτι Ασιάτισσες με κόκκινα κολάν (σε φάση Γκραν Πρι Ιαπωνίας ξερω γω), και δίπλα μου βρίσκεται ένας γέρος που έμοιαζε... χμμ... ποιον μου θυμίζει μωρε...
Α ναι, σαν Πάπας έμοιαζε.

Εν πάσει περιπώσει, πάω λίγο έξω να πάρω τηλέφωνο τον πατέρα μου να τον ειδοποιήσω για τη θεομηνία. Αφού βλέπω οτι δεν πιάνει σήμα, λέω να κατεβω πάλι κάτω.
Παω στον παππού: "Καλημέρα γέροντα, απο που πάμε για κάτω;"
"Φίλε μου, Βατικανό είσαι εδώ"
"Και πως γυρίζω πίσω;"
"Απο την τρύπα"
Και προσπαθώ εγώ να πηδήξω πάνω στα πλακάκια που έμοιαζαν "άσχετα", αλλά δεν ανοίγει τίποτα.
"Απο την πόρτα φίλος"
"Μιλάς με γρίφους γέροντα"
"Εδώ ρε!!"

Και μου δείχνει μια καταπακτή.
Την ανοίγω, μπαίνω μέσα...


THE END

Κλαπ-κλαπ-κλαπ....
http://den-pame-kala.blogspot.com/

Η ζωη ειναι ωραια...
Οι π.....ες ειναι ωραιες...
Αρα η ζωη ειναι π.....να!!
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ελπίζω μόνο με τόσο νερό στο όνειρο να μην κατουρηθηκες!
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

αν γίνει Τσουνάμι το υψόμετρο του ΤΕΙ δεν σε σώζει. Κινηματογραφικό δε λες τίποτα.


Sent from my toilet.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Έχω δει 2-3 φορές το ίδιο όνειρο στη ζωή μου.. :roll:

Με κυνηγούν κάτι τύποι και εγώ κάνω τα χέρια σαν πουλί(πτηνό εννοείται :P ) και πετάω για λίγο και ξεφεύγω, μετά πάλι τα ίδια..
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Χμμμ κατσε να σκεφτώ ένα ανάλογο στην φύση....

χμμμ
ναι αυτό!
Spoiler: show
Image
:D

Μην ανησυχείς, υπάρχουν και χειρότερα όπως το να βλέπω τον ευατό μου να τραβάει κουπί στην μέση του πουθενά για να φτάσω ένα πειρατικό πλοίο :D
High Ambitions λέμε!
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

είδα όνειρο ότι έπινα καφέ μαζί με τον τεό στο Ηράκλειο και μετά πήγαμε για κάουντερ.
έχω πρόβλημα.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62639
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Έχει συμβεί αρκετές φορές.

Οδηγάω σε ένα δρόμο δίπλα μου είναι μια κοπέλα.Κάθε φορά η κοπέλα αλλάζει αλλά το όνειρο ίδιο.Πάω σε μια "εθνική" οδό όπου ξέρουμε ότι υπάρχουν κάμερες,αλλά τρέχουμε αρκετά όλοι.Ξαφνικά φεύγοντας ευθεία μένω εγώ με ένα αμάξι πίσω και ένα μπροστά.Το μπροστά οδηγάει τη κούρσα το πίσω εξαφανίζεται σε κάποια στιγμή...και χωρίς να προλάβω να αντιδράσω ενώ θέλω και ξέρω ότι πρέπει να πάω απ'το στενό που θα στρίψει(και στρίβει τελικά)το μπροστά αμάξι δε προλαβαίνω ποτέ.Και συνεχίζω ευθεία όπου ψιλο καταλαβαίνω που βρίσκομαι.Το σκηνικό αλλάζει(πάντα ξεκινάω πρωΐ καταλλήγω βράδυ)σε ένα πράγμα σαν δάσος και ενώ μπροστά μου βλέπω δρόμο ξαφνικά ο δρόμος όλο και μικραίνει/στενεύει μέχρι που βρίσκομαι σε ένα στυλ μονοπάτι αλλά δεξιά και αριστερά(Για να στέκεται το αμάξι γιατί αλλιώς θα πέφταμε τόσο στενό είναι)υπάρχουν ξύλα.Γενικά φανταστείτε ένα μονοπάτι που χωράει να περπατήσει ένας άνθρωπος λίγο υπερυψωμένο και να υπάρχουν ξύλα αριστερά και δεξιά.Και τότε καταλαβαίνω ότι είμαι στο τόπο που υπάρχει κάτι σαν Θεότητα φάντασμα.Τρομοκρατούμαι και μόνο 1 φορά τον/την έχω δεί να έρχεται αργά προς το μέρος μου.Σήμερα κατάλαβα νωρίς και την έκανα ενώ η κοπέλα δίπλα μου πήρε τηλέφωνο κάποιον(αδερφό ή πρώην)και τον ρωτάει για αυτό το πλάσμα.Και ενώ ακούω ότι γενικά είναι πολύ κακό,τον ακούω να λέει ότι"όμως αυτός μπορεί να έχει απο μικρός αν τον έχει δει παλαιότερα κάποια μαγεία ή ασπίδα μαγική που να τον προστατεύει και να μη μπορεί να τον...".Δεν θυμάμαι κάτι άλλο παρα ότι μίλησα με αυτό το άτομο καθώς έκανα όπισθεν και μου έλεγε τα ίδια"είσαι τυχερός που σώνεσαι,μη κυνηγάς κτλ".Προφανώς και ξανάφτασα στο σημείο για να στρίψω(εθνική)και εκεί κάπου ξύπνησα.

Δε ξέρω τί ήταν αυτό και γιατί το βλέπω αρκετά συχνά αλλά η απορία παραμένει:πως κατάφερα και έβγαλα έξω το γκομενάκι;;;
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως ήταν ο Σπάρτακος με περούκα? :D
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”