Βιβλία

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Να διαβάσεις του Bosch τα βιβλία κομπος δεν θα το μετανιώσεις στο λέω γιατί από ένα ξεκίνησα και έχω τελειώσει ότι έχει βγάλει μέχρι τώρα. Ξεκίνα από το πρώτο του το black echo.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εδω και 25 μερες εχω ξεκινησει το Wheel of Time του Ρομπερτ Τζόρνταν και ειμαι στο 6ο βιβλιο. Επειδη ειναι τερατακι γκουγκλαρα να δω ποσο μεγαλο ειναι απο περιεργεια, και επαθα ενα μικρο σοκ, περιπου 4.5 εκατομυρια λεξεις, 12.000 σελιδες πανω κατω, κι εχω διαβασει γυρω στα 2 μυρια λεξεις μεσα στον Ιουλιο, εχω παθει σοκ [System Interruption: Μη βρίζεις!]
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Beorn wrote:εδω και 25 μερες εχω ξεκινησει το Wheel of Time του Ρομπερτ Τζόρνταν και ειμαι στο 6ο βιβλιο. Επειδη ειναι τερατακι γκουγκλαρα να δω ποσο μεγαλο ειναι απο περιεργεια, και επαθα ενα μικρο σοκ, περιπου 4.5 εκατομυρια λεξεις, 12.000 σελιδες πανω κατω, κι εχω διαβασει γυρω στα 2 μυρια λεξεις μεσα στον Ιουλιο, εχω παθει σοκ [System Interruption: Μη βρίζεις!]
Εντυπώσεις??? Γιατί έμεινα από φανταστικό. Τελείωσα και το καινούργιο της hobb.
Και διαβάζω ποιότητα (Γκάμπριελ Μαρκεζ-καταπληκτικα μικρά διηγήματα ) αλλά Αύγουστος και ποιότητα δεεεεε

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Της Χομπ μπαινουν και δεν μπαινουν στο τοπ-10 μου αν τα γκρουπαρω ως 1 "οντοτητα", αλλα εχουν και σημαντικες ποιοτικες διακυμανσεις -για τα δικα μου γουστα- μεταξυ τους.

Εξαιρετικο. Ειμαι ακομη στη μεση και ρισκαρω να σου προτεινω κατι που στα επομενα μπορει να εξελιχθει μαπα :D Γενικα αυτη την εβδομαδα επιασα εφ εμ παλι και αντι να διαβαζω πριν κοιμηθω (aka να κοβω τις ωρες υπνου μου στις μισες) να κοιμαμαι κατευθειαν.

Το τοπ-10 μου στην κατηγορια, σε τυχαια σειρα:

ASoIaF
LotR
Kinglikker Chronicles
Stormlight Archives
Gentleman Bastards
Book of the Fallen και Crimson Guard
The First Law
Wheel of Time (πρωιμη προβλεψη)
οτιδηποτε του GG Kay -φερνει σε Μαρκεζ σε στυλ παρα πολυ η αφηγηση του-
Broken Empire/Red Queen

Κι εγω μεχρι πριν 3-4 χρονια μονο σοβαρα διαβαζα, με προτιμηση στα ιστορικα. Μαρκεζ πιο πολυ στα ισπανικα τον εχω διαβασει για να κανω εξασκηση, τρομερος
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Απολαυστικός ο γκαβριελ ο Κεϊ!!!!!!
(η sola είναι φαντάζομαι Μάρτιν :))
Σταμάτησα να διαβάζω οτιδήποτε ιστορικό για κάνα δυο χρόνια μετά τον Ραφαηλιδη και την κωμικό τραγική ιστορία της ελλαδος

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λέω να πιάσω αυτές τις μέρες το "(Μυθ)ιστορία των Βάρβαρων Προγόνων των σημερινών Ευρωπαίων". Το έχει διαβάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι
Πολύ ωραίο και εύκολο ανάγνωσμα
Προτείνεται!

Το έχω διαβάσει 2-3 φορές

Sent from my MI 5 using Tapatalk
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Mitsubas
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Tue Jul 02, 2013 11:17 am
Football Manager της ομάδας: Προοδευτικη Εκρηξη Τουμπας
Αγαπημένη Ομάδα: Προο Εκρηξη Τουμπας / ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια, βλεπω 2 χρονια εχει να ενεργοποιηθεί το γκρουπ. Ειναι ποιοτική υποβαθμιση του ΦΜγκρις ή πτωση των δεικτών ανεργίας?
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Beorn wrote: Tue Aug 01, 2017 12:34 am εδω και 25 μερες εχω ξεκινησει το Wheel of Time του Ρομπερτ Τζόρνταν και ειμαι στο 6ο βιβλιο. Επειδη ειναι τερατακι γκουγκλαρα να δω ποσο μεγαλο ειναι απο περιεργεια, και επαθα ενα μικρο σοκ, περιπου 4.5 εκατομυρια λεξεις, 12.000 σελιδες πανω κατω, κι εχω διαβασει γυρω στα 2 μυρια λεξεις μεσα στον Ιουλιο, εχω παθει σοκ [System Interruption: Μη βρίζεις!]


Πέρασαν 2 χρόνια. Το τελείωσες ή ακόμα?
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

ψήθηκα κι εγώ να τα ξεκινήσω τώρα αλλά λέω πρώτα να τελειώσω με την εραγκον σειρά. έχω μόνο το πρώτο βιβλίο(του εραγκον) αλλά θα το ξαναδιαβάσω γιατί έχει κάμποσα χρόνια που το διάβασα και σίγουρα έχω ξεχάσει τα περισσότερα γεγονότα. btw βλέπω το wheel of time έχει και prequel βιβλίο, να φανταστώ δεν ξεκινάς με αυτό?
Spoiler: show
Image
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

happyyy wrote: Thu Mar 14, 2019 1:58 pm
Beorn wrote: Tue Aug 01, 2017 12:34 am εδω και 25 μερες εχω ξεκινησει το Wheel of Time του Ρομπερτ Τζόρνταν και ειμαι στο 6ο βιβλιο. Επειδη ειναι τερατακι γκουγκλαρα να δω ποσο μεγαλο ειναι απο περιεργεια, και επαθα ενα μικρο σοκ, περιπου 4.5 εκατομυρια λεξεις, 12.000 σελιδες πανω κατω, κι εχω διαβασει γυρω στα 2 μυρια λεξεις μεσα στον Ιουλιο, εχω παθει σοκ [System Interruption: Μη βρίζεις!]


Πέρασαν 2 χρόνια. Το τελείωσες ή ακόμα?
-haterosik [System Interruption: Μη βρίζεις!] σημερα το μεσημερι, με παρακολουθεις? Το ειχα παρατησει απο τοτε που εγινε αυτο το ποστ και το ξανασυνεχισα πριν τις γιορτες.
Spoiler: show
περιμενα περισσοτερα πραγματα απο τα τελευταια βιβλια, πολυ προβλεπέ και γλυκαναλατο το τελος
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήθελα καιρό να το γράψω αλλά το ξέχναγα. Μιας και το ζωντανέψατε πάλι, προτείνω αυτό που τελείωσα πρόσφατα.
"Οι μεγάλοι φιλόσοφοι και το προσωπικό μάνατζμεντ" του Μπουραντα.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα ειδα το ποστ του AoC, ναι εχει ενα συντομο το New Spring, καμια 20αρια χρονια πριν τα γεγονοτα της σειρα. Καλο θα ηταν αν ξεκινησεις απο εκει, βοηθαει.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

ψαχτηκα πιο πριν για το prequel και το προτείνουν για διάβασμα μετά το 5-6. λένε ότι δεν είχε γραφτεί για εισαγωγικό στην όλη ιστορία και καλύτερα να μην διαβαστεί πρώτο.
Spoiler: show
Image
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω το διαβασα πρωτο, δεν θυμαμαι τιποτα σημαντικα σπόιλερ. (Inb4: μετα απο 2.5 χρονια σιγαμην θυμοσουν :D )
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”