Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάλι πρώτη φορά που δηλώνω το πραγματικό μου εισόδημα και θα πληρώσω 300€ φόρο.

Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γινόταν αν δηλώναμε και τα tips όπως σε άλλες χώρες.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εγω πάλι που έχω κρατήσεις για τα εισοδήματά μου, αλλά πληρώνω και φόρο, δε το κατάλαβα. Εχω συμβαση. Εχει κρατήσεις. Εχω και συνεργασίες. Που έχουν και αυτές κρατήσεις. Και το συνολικό ποσό που προκύπτει μετά από κρατήσεις, το φορολογούν. Εσεπιανειμιαηδια
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Εγώ είχα επιστροφή φόρου εδω. Είχα πορωθεί τον Απρίλιο με τις δηλώσεις έψαχνα δικαιολογήσιμα έξοδα ώστε να αυξήσω την επιστροφή, φανταστική δραστηριότητα

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Εγώ έχω επιστροφή φόρου κάθε χρόνο όσο καιρό ήμουν Phd χοντρικά $1400 από federal και άλλα $700 από ΝΥ state. Προφανώς όταν στο πρώτο έτος με έβαλαν να συμπληρώσω τα χαρτιά έκανα [System Interruption: Μη βρίζεις!] και έβαλα να μου κρατάνε το μέγιστο που γινόταν. Από την άλλη ήταν θετικό γιατί κάθε χρόνο ήξερα ότι και μέσα να έχω μπει κατά την διάρκεια της χρονιάς είχα 2k χοντρικά να περιμένω τον Απρίλιο.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

del
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλημέρες μια γύρα .

Λίγο περίεργη φάση με τη πλοίαρχο που έσωσε το κόσμο στην Ιταλία. Περίεργο γιατί δε καταλαβαίνω πώς ένας άνθρωπος που βρίσκεται σε θέση δύναμης τη χαρακτήρισε (σύμφωνα με ελληνικά μέσα):"εγκληματία". Ξεφεύγουμε λίγο από τα όρια του ακροδεξιού ναζιστοιδους (?), αλλά προσπαθώ να καταλάβω σε τι ακριβώς λβλ βρίσκεται το είδος όταν μετά από 40+αιώνες εξέλιξης έχουμε φτάσει στο σημείο να προτιμούμε να πεθάνει ο διπλανός ή και να τιμωρηθεί αυτός που τον έσωσε, επειδή απλά δεν είχε κάποιο κωλοχαρτο.

Δεν είμαι γενικά τόσο πολύ υπέρ του μπατε σκύλοι αλεστε, μιας και καλώς η κακώς οι διαφορετικές κουλτούρες κάποιες στιγμές δημιουργούν εντάσεις που θα προτιμούσα κάποιο έλεγχο (ειδικά αν οι εισροές των ανθρώπων δεν διατίθεται να γίνουν μέλη του συνόλου και να δεχτούν κάποιους"κανόνες") και γενικά θα προτιμούσα μια προσπάθεια κοινή από οργανισμούς με σκοπό κάποια στιγμή να δεχτούμε όλοι ότι 1+1=2 παρόλες τις διαφορές μας, αλλά μιλάμε για ανθρώπινη ζωή και αυτό νομίζω είναι πάνω από διάφορες, χαρτιά, απόψεις.

Δε ξέρω... νομίζω απλά το χειροτερο ότι υπάρχει πολύ ακόμα για τον πάτο και με φοβίζει λίγο αυτό.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν πουλάνε τα όπλα και στήνουν εμφυλίους και εξοπλίζουν τον κάθε καθυστερημένο και κονομάνε είναι καλά. Μετά τρέχει να γλυτώσει ο κοσμάκης και είναι λαθρομετανάστες. Που να νεκροφιλήσουν τα παιδιά τους οι μεγάλοι και οι τρανοί.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Πολλοί μεγάλοι και τρανοί δε πουλάνε όπλα. Το τσουβαλιασμα πάει .

Όλα αυτά γενικά σε ένα πλανήτη που και με το παραπάνω θα μπορούσε να προσφέρει όλες τις ανέσεις (και κάποιες παραπάνω για τους κονομημενους)το να πουλάς όπλα αντί να προσπαθήσει να διορθώσεις τα λάθη σου ως είδος είναι αυτό που δε καταλαβαίνω.

ΒΤς πάμπολλοι είναι αυτοί που παίρνουν όπλα και τα πετάνε στα σκουπίδια. Στο χέρι και στη παιδεία του καθενός είναι να κατανοήσεις ότι ζεις μια φορά,και καλό θα ήταν να ζήσεις καλά. Αν μάθεις να σέβεσαι το διπλανό σου και τις απόψεις του αρκεί να μην είναι "ακραίες" τότε όλα θα ήταν πολύ πιο εύκολα.

Σε ένα ωραίο παραμυθοτοπο όλα αυτά αλλά κάπως έτσι θα έπρεπε να έχουμε φτάσει σήμερα.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Όπου μεγάλοι βάλε μεγάλα ευρωπαϊκά κράτη και είσαι μέσα θαρρώ. Γαλλία και Γερμανία μια χαρά δίνανε όπλα, πυραύλους κλπ στην Συρία πχ αλλά τώρα σύνορα κλειστά. Ταυτίζομαι με λίγα λόγια με τον θείο στόπερ που ειναι σε ρεητζ μόουντ.

Και στο τέλος είναι αυτό που λέει ο Ζιντάν, πάνω από όλα η ανθρώπινη ζωή, που φανερά έχει ταξικό κριτήριο όσο και αν κάποιοι προσπαθούν να πείσουν την κοινή γνώμη ότι όλες οι ζωές αξίζουν το ίδιο.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

zidane72003 wrote:Πολλοί μεγάλοι και τρανοί δε πουλάνε όπλα. Το τσουβαλιασμα πάει Image.

Όλα αυτά γενικά σε ένα πλανήτη που και με το παραπάνω θα μπορούσε να προσφέρει όλες τις ανέσεις (και κάποιες παραπάνω για τους κονομημενους)το να πουλάς όπλα αντί να προσπαθήσει να διορθώσεις τα λάθη σου ως είδος είναι αυτό που δε καταλαβαίνω.

ΒΤς πάμπολλοι είναι αυτοί που παίρνουν όπλα και τα πετάνε στα σκουπίδια. Στο χέρι και στη παιδεία του καθενός είναι να κατανοήσεις ότι ζεις μια φορά,και καλό θα ήταν να ζήσεις καλά. Αν μάθεις να σέβεσαι το διπλανό σου και τις απόψεις του αρκεί να μην είναι "ακραίες" τότε όλα θα ήταν πολύ πιο εύκολα.

Σε ένα ωραίο παραμυθοτοπο όλα αυτά αλλά κάπως έτσι θα έπρεπε να έχουμε φτάσει σήμερα.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Περιμένω μια λίστα μεγάλων και τρανών που πέσαν θύματα τσουβαλιάσματος.

Ο Ομπάμα πάντως, όχι πως τον ανέφερες αλλά είναι κατεξοχήν μεγάλος που χαίρει την εκτίμηση ενος τεράστιου φασματος ανθρώπων, πρέπει να χει το ρεκόρ πολέμικών συρράξεων στον πλανήτη επι των ημερών του.

Και επίσης μια χαρά ανθρωποι ζούνε στα μέρη από τα οποία προέρχονται οι μετανάστες και δεν καταλαβαίνω τι εννοεις οτι δεν δεχονται κανονες ή τι ξερωγώ. Είναι κανονικοί άνθρωποι που θα γραφε και η AV, δεν είναι όπως στις ραμποταινιες που είναι όλοι κακοι ξερωγω.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ο Ομπάμα πάντως, όχι πως τον ανέφερες αλλά είναι κατεξοχήν μεγάλος που χαίρει την εκτίμηση ενος τεράστιου φασματος ανθρώπων, πρέπει να χει το ρεκόρ πολέμικών συρράξεων στον πλανήτη επι των ημερών του.
"Δε πουλάει" ο Ομπάμα όπλα αλλά βιομήχανοι. Μεγάλοι και τρανοί είναι ο Ζουκεμπεργκ και ο Μάτεσκλα και όταν αναφέρονται μεγάλοι και τρανοί στο μυαλό μου πιανονται και αυτοί.

Δεν κρατάω αριθμούς για να το λές αλήθεια θα είναι. Ούτε μου αρέσει η λογική του Ομπάμα σε τέτοια θέματα (προτιμάω το ομπαμακεαρ και τις απόψεις του πάνω στο θέμα της υπερθέρμανσης).

Όπως δε μου αρέσει (νομίζω την έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση) ούτε σουλτανολογικες, ούτε Τσαβολογικες, ούτε Πουτ(αν)ινολογικες.

Για όλα υπάρχει μέση οδός. Αρκεί να το θες. Και για κάθε ένα μεγάλο ο οποίος πολεμάει για το χρήμα υπάρχει αντίστοιχα και κάποιο πελετοειδες(σε ανάλογο μέγεθος). Αδιανόητο σου φαίνεται; Δε καταλαβαίνεις τι είναι τσουβαλιασμα;
Και επίσης μια χαρά ανθρωποι ζούνε στα μέρη από τα οποία προέρχονται οι μετανάστες και δεν καταλαβαίνω τι εννοεις οτι δεν δεχονται κανονες ή τι ξερωγώ. Είναι κανονικοί άνθρωποι που θα γραφε και η AV, δεν είναι όπως στις ραμποταινιες που είναι όλοι κακοι ξερωγω.
Προφανώς(& ακριβώς). Και υπάρχουν και κάποιοι που δε ζούν μια χαρά. Όπως και σε κάθε χώρα. Τι ακριβώς σου είναι τόσο δυσνόητο να καταλάβεις;δε ξέρω αν γίνεται πιο ταλιρακι.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk




Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10060
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Το πρόβλημα για μένα δεν είναι η κουλτούρα. Το πρόβλημα είναι ότι δε χωράμε. Στην Ελλάδα τουλάχιστον.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Για μένα το πρόβλημα δεν είναι ότι δε χωραμε. Τουναντίον πιστεύω ότι μια χαρά χωραμε. Το πρόβλημα στη χώρα νομίζω ότι δεν έχει υποδομές και γνώση για να απορροφήσει το κόσμο. Αυτό δε σημαίνει ότι όσοι ψαράδες μάζευαν κόσμο στα νησιά κάνανε λάθος το περασμένο καλοκαίρι.

Όταν λέω κουλτούρα εννοώ ότι αν κάπου υπάρχουν κάποιοι νόμοι ότι γυναίκες και άντρες ή άντρες με άντρες μπορούν να κυκλοφορούν και να συζούν ελεύθερα να το αποδέχεται ο άλλος. Ότι αν ο άλλος είναι μωαμεθανός, Εβραίος, Χριστιανός δε χρειάζεται ούτε προπηλακισμός, ούτε να κόβεις τα κεφάλια, ούτε φυλάκιση. Πώς να το πώ... ακραία/μακριά από το δυτικό πολιτισμό τεσπά.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Last edited by zidane72003 on Tue Jul 02, 2019 4:01 pm, edited 1 time in total.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9568
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Το οτι η κατανομη την ανθρωπων σε "κανονικους-μ@λακες-ρατσιστες" κτλ ειναι ιδια σε καθε χωρα του κοσμου ειναι αυτονοητο.

Οπως επισης αυτονοητο θα πρεπει να ειναι οτι η Δυση (με τα χιλια κακα της) περασε κι εναν Διαφωτισμο.

Περα απο τους βιομηχανους οπλων (που δεν πρεπει παντα να εξισωνονται με ηγετες κρατων) πρεπει να δουμε κ τι γινεται στις χωρες απο τις οποιες προερχονται οι μεταναστες (οχι οι προσφυγες) και γιατι ψοφανε (και καλα κανουν οι ανθρωποι) να ερθουν στο Δυτικο κοσμο. Οταν μου λενε φιλες μου απο το Ιραν οτι δε μπορουν (οχι να πηδηχτουν, αλλα) ουτε να περπατησουν χερι-χερι πολλες φορες με τα αγορια τους, ε καταλαβαινεις καποια πραγματα. Δε μιλαω καν για δικαιωματα lgbtq κτλ. Δε φταιει για τα παντα η Δυση.

Ζιντανουλη με προλαβες.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk



pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Πολύ συμφωνούμε τώρα τελευταία...και αρχίζω να τρομάζω μήπως είμαι έτοιμος μιας και μεγαλύτερος σου να ακολουθήσω, & μετά από σένα να κάνω και εγώ το απονενοημενο να στεφανωθω και να ξεκινήσω PhD.



PS:ΜΗ ΠΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΥΦΑΝΟΥΜΕ .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”