Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Trapezitis wrote:
To nou sou... wrote:Καλημέρες! Γενικά νομίζω ότι έχει δοθεί μεγάλη έκταση στο θέμα. Προφανώς δεν είναι απλό, αλλά έχει περαστεί πως όποιος κολλάει πεθαίνει κιόλας, πράγμα που δεν είναι αλήθεια. Θέλει προσοχή σε ευαίσθητες ομάδες (ηλικιωμένους, αδύναμους οργανισμούς και μωρά).
Spartakus wrote:Βασικά με βάση τα μέχρι τώρα στοιχεία που έχουμε η θνησιμότητα του ιου ειναι 2%. Απλά γίνεται λόγος διότι έχει ταχεία ανάπτυξη...
Το πραγματικό θέμα και πρόβλημα είναι πως η θνησιμότητα είναι 3% μεν στους 200 προσβληθέντες, αλλά σε ένα πολύ σημαντικό βαθμό αυτό οφείλεται στο ότι τα 200 άτομα αυτά δύναται να νοσηλευτούν properly και με full attention και καραντινάιζντ.

Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο όμως να μπορεί να γίνεται το ίδιο αποτελεσματική θεραπεία όταν τα κρούσματα γίνουν 2.000, πολλώ δε μάλλον 20.000 και το τι θα ακολουθήσει μπορεί εύκολα να το καταλάβει κανείς.

Δεν μπορούμε στην Ευρώπη να χτίσουμε νοσοκομεία 10Κ ατόμων σε 2 εβδομάδες, ούτε να κρατάμε με τα όπλα σε καραντίνα πόλεις των 3 και 5 εκατομμυρίων, άρα θέλει τεράστια προσοχή κυρίως στην πρόληψη...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ότι δλδ στη Κίνα οι 65κ που έχουν προσβληθεί και έχουν πεθάνει οι 1400 είναι όλοι σε νοσοκομειαρες. Οκ... και πώς βγήκε αυτό;βτς κορονοιοι υπήρχαν πρίν από αυτόν. Ένα νέο είδος συγκεκριμένο δεν είναι; Τεσπά δε συμφωνώ με το παραπάνω και δεν καταλαβαίνω και από πού βγαίνει ότι είναι"ιος" που θα προσβάλει ότι και να γίνει οποιονδήποτε έρθει σε επαφή.

Θάνο από τη στιγμή που εγώ έχω άλλες εικόνες, δε νομιζω ότι μπορούμε να συμφωνήσουμε οπότε δε το συνεχίζω.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10067
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

zidane72003 wrote: Tue Feb 25, 2020 12:44 pm Χάθηκα λίγο. Ένα παιδί δεν είχες;
1 μωρό 4.5 μηνών και ένα 10 χρονών τώρα που είχε η γυναίκα εκτός γάμου...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3611
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

To nou sou... wrote: Tue Feb 25, 2020 12:27 pm Καλημέρες! Γενικά νομίζω ότι έχει δοθεί μεγάλη έκταση στο θέμα. Προφανώς δεν είναι απλό, αλλά έχει περαστεί πως όποιος κολλάει πεθαίνει κιόλας, πράγμα που δεν είναι αλήθεια. Θέλει προσοχή σε ευαίσθητες ομάδες (ηλικιωμένους, αδύναμους οργανισμούς και μωρά).

In other news, καμία ιδέα για δώρο γενεθλίων στη γυναίκα; Να πω ότι το έχω πολύ όταν διαλέγω κόσμημα, αλλά δεν τα φοράει, αφού δεν έχουμε να παραστούμε σε πολλές εκδηλώσεις που να απαιτείται επισημότητα. Στις υπόλοιπες επιλογές δώρων που έκανα οι αντιδράσεις ήταν ψιλοaverage.
Αν έχεις καβάτζα κάτι που ξέρεις ότι χρειάζεται ή της αρέσει και δεν το χει πάρει, το παίρνεις μαζί με κανα λέλουδο και είσαι άρχοντας. Αλλιώς τα καλύτερα δώρα σύμφωνα με 120 κατασκευαστές γενεθλίων είναι τα experience κλπ. ΠΧ. κανα spa ή καμιά ιππασία κλπ (ανάλογα τα γούστα). Η κοπέλα μου, 10 χρόνια δώρα κλπ, αυτό που λέει πάντα ως καλύτερο είναι που την είχα πάει για sky diving πχ.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

To nou sou... wrote:
zidane72003 wrote: Tue Feb 25, 2020 12:44 pm Χάθηκα λίγο. Ένα παιδί δεν είχες;
1 μωρό 4.5 μηνών και ένα 10 χρονών τώρα που είχε η γυναίκα εκτός γάμου...
Σωστός.

Γουελ και είκοσι να έχεις αν θές Γλασκώβη τα κρατάω μανImageImage.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27185
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Spartakus wrote:Και τότε με τις τράπεζες υπερβολή ήταν πιστεψε με...
Να σε πιστέψουμε δε λέω, αλλά πως μπορείς να αλήθεια να τοποθετηθείς εσύ και ο οποιαδήποτε δηλαδή, για το αν ήταν ή όχι υπερβολή αναρωτιέμαι.

Αν σου έλεγα ας πούμε ότι μια συγκεκριμένη ημερομηνία μετά το κλείσιμο των τραπεζών τα διαθέσιμα όλου του τραπεζικού ελληνικού συστήματος έφταναν για ένα γέμισμα με 60αρια€ per πελάτη και μόνο εφόσον (όπως κάναμε) δανείζοντας η μια την άλλη το πόσο που χρειαζόταν και μεταφέροντας λεφτά επο ΑΤΜ σε ΑΤΜ, πως θα σου φαινόταν;

Τι πιστεύεις θα γινόταν όταν ο θα πήγαινε ο Έλληνας να βγάλει το 60αρι και οι τράπεζες θα τον ενημέρωναν ότι δυστυχώς επτωχεύσαμεν; Θα σου χρησίμευε λίγη ξηρά τροφή και καμία φασολάδα για λίγο καιρό ή όχι λες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13709
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Trapezitis wrote: Tue Feb 25, 2020 1:09 pm
Τι πιστεύεις θα γινόταν όταν ο θα πήγαινε ο Έλληνας να βγάλει το 60αρι και οι τράπεζες θα τον ενημέρωναν ότι δυστυχώς επτωχεύσαμεν; Θα σου χρησίμευε λίγη ξηρά τροφή και καμία φασολάδα για λίγο καιρό ή όχι λες;

Το πιο πιθανο θεωρω μετά θα γίνοταν πλιάτσικα παντού. και πίστεψε θα εισέβαλαν στα σπίτια μετά γιατί θα ήξεραν οι περισσότεροι ότι θα υπήρχαν τρόφιμα..
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ξεφεύγουμε λίγο από τη κουβέντα αλλά κανένας δε θα έφερνε στην Ελλάδα δίχως χρήμα προϊόντα, οπότε ούτε σούπερ μάρκετ θα γέμιζαν (άσε που για να γέμιζαν θα χρειαζόταν φορτηγά...τα οποία δε θα μπορούσαν να κινηθούν δίχως βενζίνη η οποία δε θα υπήρχε...ενιγουει) και τεσπά θεωρώ πολύ πιο λογικό έτσι όπως είναι δομημένες οι κοινωνίες οι δυτικές (βόρεια και δυτικά αντίθετες πλευρές) να τρελαίνεσαι και να αγοράζεις φαγητό επειδή θα μείνεις χωρίς λεφτά για ένα Χ χρονικό διάστημα, πάρα επειδή ένας ιός στην άλλη άκρη του κόσμου και σε παρακείμενες χώρες σε συγκεκριμένα άτομα σε συγκεκριμένες πόλεις χτύπησε. Τι να πω μπορείς να είμαι και εγώ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27185
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Άρα τι Θάνο;

Ήταν υπερβολή το να αγοράζεις τρόφιμα σε ποσότητες, γιατί μετά:

a) θα σου τα έπαιρναν εισβάλλοντας στο σπίτι σου;

b) αν ήθελες να φας θα μπούκαρες απλά σε σπίτια και θα έπαιρνες ότι χρειαζόσουν;

Προτιμώ να στοκάρω τρόφιμα και να έχω ήσυχη την συνείδηση μου απέναντι στα παιδιά μου, any day of the week.

Επίσης Bill μην τρελαίνεσαι, 65.000 στα 1.4Βillion population, είναι σαν να προβλήθηκαν στην Ελλάδα 450 άτομα.



Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Νταξει στατιστική είναι εύκολος τρόπος να κοιτάς γενικότητα. Πχ

200 στην Ιταλία περιοχή βερανο χωριό του Μιλάνο ευρύτερα (50Κ άτομα) είναι 4‰ άρα στην Ελλάδα των 10Μ θα μπορούσε να είναι 40Κ.

Δε το πιάνω καθαρά στατιστικά. Αλλού είναι το πόιντ μου. Τεσπά τι αναλύσαμε τόσο πολύ. Η υπερβολή δίχως λόγο απλά νομίζω ότι είναι κατακριτέα (εάν είναι δίχως λόγο προφανώς).

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14796
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γαμω τους εξαναγκασμους που έχω

Έχω φρικάρει τη τελευταία ώρα καμία 10 φορές ότι ξέχασα τα κλειδιά μου ενώ τα άφησα επίτηδες πίσω

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Και πως συμβαίνει αυτό; Ξαφνικά θυμάσαι ότι δεν έχεις κλειδιά και ψάχνεσαι;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14796
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσεκάρω τις τσέπες με τρία χτυπήματα. Κινητό πορτοφόλι κλειδιά, και το τρίτο χτύπημα δε βρίσκει πράμα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
theoatis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1528
Joined: Sat Oct 28, 2006 8:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Ερμιονίδα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το θέμα με τον Coronavirus είναι ότι α) έχει μεγάλη περίοδο επώασης β) επηρεάζει κυρίως όσους έχουν ήδη πρόβλημα υγείας και κατά βαση τους 60+. Η επώαση, αν δεν κάποιο σοβαρο λάθος, είναι αυτή που επηρεάζει πιο πολύ στο πότε θα εμφανιστεί.Μπορεί κάποιος να μολυνθεί, να μην έχει κάποιο σύμπτωμα, να έρθει από Κίνα, Ιταλία κτλ, να νομίζει ότι είναι όλα οκ και να νοσίσει μετά από 25 μέρες. Αυτή είναι μια ωραία έρευνα που δημοσιεύτηκε πριν 2 βδομάδες, με τα τότε δεδομένα.
http://weekly.chinacdc.cn/en/article/id ... a8db1a8f51
Red Point Guard
Ένας εναλλακτικός χώρος απόψεων για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Το πρόβλημα είναι η μεταδοτικότητα του ιού.. Το death rate προφανώς και είναι σχετικά μικρό (~3,5%) αλλά είναι εύκολο να νοσήσει κάποιος..! Πάντως το ποσοστό είναι μεν μικρό σαν ποσοστό αλλά είναι μεγάλο αν σκεφτείς ότι σε ευπαθείς ομάδες φτάνει 15% θνησιμότητα..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ πάντως στο μπρέξιτ δεν θα στοκάρω, θα πάρω το αεροπλάνο για "διακοπές".
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”