Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Για να το ελαφρυνω λίγο στη Μύκονο και Σαντορίνη από 1100&2700 κατοίκους το Γενάρη φτάνουνε στο 70-90Κ το καλοκαίρι,και Χανιά από 15-18 φτάνουμε 60+

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3608
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

To nou sou... wrote: Thu Feb 27, 2020 5:00 pm Δεν έχεις δει δηλαδή να πηγαίνει ο Τσίπρας στην Κω φρουρούμενος σαν να πήγαινε ο Μαρινάκης στην Τούμπα; Δεν μπορώ να ξέρω τις ακριβείς κινήσεις που έχουν κάνει αυτοί οι άνθρωποι, αλλά είμαι βέβαιος ότι δεν ήταν μόνο α ου προς τους ξένους. Επίσης επειδή μπορώ να μιλήσω για Χίο σύγκεκριμένα, έβλεπα μετανάστες να κυκλοφορούν ανενόχλητοι στους δρόμους χωρίς να συμβαίνει το παραμικρό. Επίσης ειδικά στη Χίο δεν έχω ακούσει περιστατικά επιθέσεων προς τους ξένους, πλην κάποιων μεμονομένων όπως προείπα.

Πάντως δεν είναι απλό σε έναν τόπο με 50 χιλιάδες κατοίκους ξαφνικά να βάλεις άλλες 10 χιλιάδες. Μιλάμε για το 1/5 του συνολικού πληθυσμού πάνω. Και δεν γίνεται να δικαιολογείς την αγανάκτηση από τη μία πλευρά λόγω των συνθηκών, αλλά η αγανάκτηση από την άλλη πλευρά να είναι καθαρός ρατσισμός. Το καθαρά ρατσιστικό μέρος πιστεύω πως είναι πολύ μικρότερο από αυτό που πιστεύουμε, χωρίς να λέω ότι δεν υπάρχει.
Πως ακριβώς ορίζουμε τα μεμονομένα περιστατικά? Γιατί στη Χίο συγκεκριμένα δρα εδώ και χρόνια ανενόχλητη ομάδα (με σύνδεση στα αυγά) που επιτίθεται συστηματικά σε πρόσφυγες, πέταγε μολότοφ στις σκηνές με σκοπό να κάψει ανθρώπους, έδειρε ΑΜΕΑ αλληλέγυο και δημοσιογράφους κλπ κλπ.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10058
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Πόσα άτομα είναι αυτή η ομάδα; Είναι η πλειοψηφία του νησιού; Δε νομίζω... Χρυσαύγουλα υπάρχουν παντού και κάνουν τα ίδια παντού. Δεν μπορείς να τσουβαλιάζεις όλους τους κατοίκους του νησιού με αυτούς.
I LOVE THIS SITE!!!
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Η σιωπηρή αποδοχή των κατοίκων σε τέτοιες ενέργειες τους τσουβαλιαζει απο μόνη της.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Τα πιστεύετε αυτά που λέτε για σιωπηρή αποδοχή και τσουβάλιασμα; Με την ίδια λογική ο κομμουνισμός και η Σοβιετική Ένωση ήταν Ναζιστες. Τι; Όχι; Αφού συνθηκολόγησαν με τον Χιτλερ και κοιτούσαν από την άλλη όταν άρχισε η επεκτατική πολιτική του και τα εγκλήματα κατά των μειονοτήτων και των Εβραίων.

Τσουβάλιασμα.

Από την άλλη, πηγαίνετε να ζήσετε εσεις όλοι που στρέφεστε εναντίων των νησιωτών στα σπίτια τους, να κάνετε και διακοπαρες όλο το χρόνο, και να έρθουν αυτοί στα δικά σας σπίτια να είναι όλοι ικανοποιημένοι.

Εκφέρετε άποψη για τη Χίο, για τη Σάμο, για τη Μυτιλήνη λες και είστε όλοι σας εκεί 24/7 και βιώνετε τη δίκη τους καθημερινότητα.

Ξέχασα οι Έλληνες είμαστε ναζιστες και εθνικιστές και δεξιοί και και και.

Κρίμα που στην πραγματικότητα, η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι σοσιαλοδημοκρατες όμως.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10058
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ωραία... Τότε είμαστε όλοι ρατσιστές γιατί αποδεχόμαστε σιωπηρά τις ενέργειες των τραμπούκων μιας και παντού γίνονται. Τι όχι;
I LOVE THIS SITE!!!
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13702
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Κανένα μακαρονακι να προλάβετε να πάρετε αν θέλετε :p :p Αντισηπτικά τέλος :p
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντελιβερι πάλι και θέλω να χάσω κιλά ....

Επίσης είμαστε όλοι δεξιοί φασίστες γιατί ανεχόμαστε σιωπηλά τη ΝΔ

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Αφού το γυρίσαμε στο σοβαρό πάντως, να πω και γω ότι διάβασα πως οι συγκεκριμένοι ματατζήδες που πήγαν και χουλιγκάνισαν στα νησιά Δεν είναι Έλληνες αλλά αλλοδαποί που τους οργάνωσε και τους εκπαίδευσε ο Σορος

Να το χουμε και αυτό στα υπόψιν όταν κρίνουμε τα γεγονότα για να μην τσουβαλιαζουμε

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Και εδώ Γιάννενα λέει το Λιντλ άδειασε από ζυμαρικά κλπ. Γενικα ψύχραιμος ο κόσμος. Τέλος παμτων θα είναι εξασφαλισμένοι μέχρι το καλοκαίρι σε ψωνια😂
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μια μεγάλη καλημέρα σε όλο το ντουνιά, ειδικά στα παιδιά που είναι στα εξωτερικά και δεν βλέπουν κόσμο να αγοράζει μακαρόνια και ντετόλ
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Καλημέρες.

Αρχικά μια συγγνώμη από εδώ εμενα γιατί αλλάζουμε το θέμα του τόπικ και μπορεί να κουράζουμε με αυτά που γράφουμε κάποιον χρήστη που απλά θέλει να σπαμμάρει, να γράψει κάτι άσχετο και καλά κάνει. Εγώ θα ξαναπρότεινα πάντως να ανοίξει ένα τόπικ για τέτοια θέματα, μεγάλα παιδιά είμαστε και νομίζω ότι μπορούμε να το διαχειριστούμε χωρίς τσακωμούς και μαλώματα.

Τέλος πάντων επειδή χθες γράφτηκαν κάποια πράγματα στα οποία έχω την αναγκη να απαντήσω, θα το κάνω μέσα σε σπόηλερ για να μην κουράζω και θα τελείωσω με το συγκεκριμένο θέμα στο τώρα. Σόρρυ και παλι σε όλους όσους δεν έχουν την διάθεση να διαβάζουν για πολιτική εδώ μέσα.
Spoiler: show
Ώπα ώπα, κανείς δεν νομίζω ότι μπήκε στην διαδικασία να τσουβαλιάσει κανένα και με αυτά που γράφτηκαν μπήκα στην διαδικασία να ξαναδιαβάσω τα ποστ μου για να δω τι έγραψα που μπόρεσε να οδηγήσει σε αυτό το συμπέρασμα. Δεν βρήκα κάτι.

Δεν είπα πουθενά ότι πχ χιώτης=ρατσιστής ή κάτι τέτοιο ή ότι κάθε κάτοικος είναι ρατσιστής. Ίσα ίσα, ευτυχώς βρέθηκαν κάτοικοι των νησιών που έδειξαν αξιοπρέπεια και εντιμότητα στο θέμα χωρίς να ξεσπούν σε απλούς ανθρώπους. Το μόνο που είπα είναι ότι ως τώρα στα νησιά, οι διαμαρτυρίες εναντίον της διαχείρισης του μεταναστευτικού είχαν έντονο ρατσιστικό και ακροδεξιό χαρακτήρα. Όταν βγαίνει δηλαδή αρκετός κόσμος στον δρόμο με πρόταγμα έξω οι ξένοι-η ελλαδα στους ελληνες-να παρουμε το νησί μας πισω, στοχοποιόντας καθαρά και ξάστερα τους μετανάστες, προτρέποντας σε βια εναντίον των μεταναστών κλπ με μέση ρητορική το είναι ξένοι, αλλόθρησκοι, βρωμιάρηδες, βιαστές, εγκληματίες..τι είναι; Δεν είναι ρατσιστές και ξενοφοβικοί; Και άντε ας πούμε ότι άλλοι αυτοί που κατέβηκαν στο δρόμο να διαδηλώσουν πίσω από ένα πανό που λέει "έξω οι ξένοι" δεν είναι ρατσιστές, τόσο αφελλείς είναι για να κατέβουν στο δρόμο με τους ακροδεξιούς; Τώρα για το ποιοι υποκινούν τοπικά όλα αυτά, με τι σκοπό κλπ είναι μια συζήτηση που μπορώ να κάνω ώρες, να γράφω σελίδες...

Αν δεν είναι ρατσιστής κάποιος τότε γιατί επιλέγει να στηρίξει συνειδητά μια πολιτική δράση με τέτοια χαρακτηριστικά; Η πολιτική έχει ευθύνη, αν δεν είσαι ρατσιστής, δεν πας με αυτούς που έχουν ρατσιστική ρητορία. Δεν υπάρχει δικαιολογία νομίζω για κάτι τέτοιο και ειδικά στο σήμερα και στις συνθήκες που ζούμε. Και εγώ που θα δω από το pc μου να συμβαίνει κάτι τέτοιο δεν θα πω ότι ναι αυτοί οι άνθρωποι είναι ρατσιστές ξέρω γω; Δηλαδή αν με δει εμένα κάποιος στην 4 να φωνάζω συνθήματα σε ματς του ΠΑΟΚ, τι θα πεί; Να ένα φανατικό παόκι ή να ένας ποδοσφαιρόφιλος που ήρθε να δει ενα ματς;

Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτή ειναι η αλήθεια. Έπαιξε αρκετή ρατσιστική προπαγάνδα από συγκρεκριμένο πολιτικό χώρο και αρκετός κόσμος αποφάσισε να το στηρίξει. Ας πούμε ότι συμφωνούμε ότι υπάρχει ρατσιστικό κίνητρο, ο Χάρης πχ το βλέπει μικρό με την δικιά του οπτική γωνία και αυτό είναι σεβαστό. Εγώ το βλέπω εντονότερο και ανησυχώ για τον μακροπρόθεσμο αντίκτυπο που μπορεί να έχει στις τοπικές κοινωνίες μιας και οπως ξαναείπαμε ζούμε περίεργους καιρούς.

Κανένας δεν παραβλέπει ότι οι κάτοικοι περνάνε δύσκολα και έχουνε προβλήματα, μάλιστα το αναφέρω και εγώ 3-4 ποστ μου πριν. Δεν μειώνουμε τα προβλήματα των κατοίκων μιλώντας για τους μετανάστες και τα προβλήματα τους. Δεν είμαστε εκεί 24/7 και δεν γράφουμε άποψη λες και είμαστε έτσι, αλλά εχουμε αυτιά μάτια και μυαλό για να κρίνουμε αυτά που βλέπουμε είτε μέσω ίντερνετ είτε μέσω φίλων που ζουν εκεί. Αν είναι έτσι παιδιά μην γράφουμε και τις αποψάρες μας για την μπάλα γιατί ούτε προπονητές ούτε ποδοσφαιριστές είμαστε, ούτε για ταινίες γιατι σκηνοθέτες δεν είμαστε και πάει λέγοντας... Δεν κατηγορούμε λοιπόν κανέναν νησιώτη γιατί αντιδράει στην μεταναστευτική κρίση, κατηγορούμε αυτούς που επιλέγουν ως εξιλαστήρια και εύκολα θύματα, ανθρώπους που ζουν στην εξαθλίωση παραβλέποντας τους πραγματικούς υπαίτιους του προβλήματος. Κατηγορούμε αυτούς που πήγαιναν και την πεφτανε με πετρες και φωτοβολιδες στα γυναικόπαιδα και αυτούς που τους υποστήριζαν. Κατηγορούμε αυτούς που βρίσκουν αφορμή το μεταναστευτικό για να προωθήσουν τις ρατσιστικές και εθνικιστικές τους απόψεις. Γιατί τέτοιοι άνθρωποι ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ και στην Λέσβο και στην Σάμο και στην Χίο. Δεν ξέρω αν είναι πλειοψηφία, μειοψηφία, μεμονωμένοι, περιθωριακοί ή ότι αλλο; Το θέμα είναι όμως ότι πλην αναρχικών,αριστεράς και ΚΚΕ δεν αντέδρασε κανενας άλλος σε αυτά από τους απλούς κατοίκους και η σιωπή σε τέτοια ζητήματα, στα δικά μου μάτια είναι τουλάχιστον ανησυχητική.

Κανείς δεν είπε επίσης ότι ο μετανάστης δεν μπορεί να κυκλοφορήσει μεσα στα νησιά ή κάτι τέτοιο. Η κατάσταση προφανώς δεν είναι φλατ, έχει διακυμάνσεις με εξάρσεις και υφέσεις στις αντιδράσεις του κόσμου. Υπήρξαν πολλές φορές όμως που έγιναν μαζικές επιθέσεις σε μετανάστες, από 20-30 άτομα ξέρω γω και η τοπική κοινωνία στην καλύτερη έμενε αμέτοχη και στην χειρότερη στήριζε δημόσια με ατάκες του στυλ "καλά κάνουνε τα παιδια". Δηλαδή αυτό δεν σας τρομάζει; Δεν σε προκαλεί αρνητική εντύπωση; Είναι μια νορμάλ αντίδραση; Και είναι κακό που εμείς το βρίσκουμε υπερβολικό και επικίνδυνο όλο αυτό; Το ότι καποιοι προσπαθούν να σπείρουν τέτοιες λογικές μέσα στις τοπικές κοινωνίες, δεν είναι κατακριτέο;

Όσο επικίνδυνο είναι το τσουβάλιασμα που και παλι εγώ επιμένω ότι δεν έγινε ούτε από εμένα ούτε και από κανεναν άλλο συμφορουμίτη που έχει παρόμοια άποψη με την δικιά μου, άλλο τόσο και περισσότερο επικίνδυνο είναι το να χρεώνουμε σε λεγόμενα ανθρώπων λέξεις όπως φάσίστας και ναζιστής. Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο και είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και προβοκατόρικο κάποιος να υπονοεί ότι θα τον πω φασίστα και ναζιστή επειδή είναι Έλληνας και έχει διαφορετικές πεποιθήσεις από τις δικές μου και να προσπαθεί να με παρουσιάσει ως τέτοιο άτομο που θα κάνω τέτοιες δηλώσεις. Αν ειλικρινά κάποιος πιστεύει ότι μέσα από τα δικά μου λεγόμενα ή των υπόλοιπων εδώ μέσα θα κατέληγε η συζήτηση σε τέτοιους χαρακτηρισμούς, να το κοιτάξει γιατί πραγματικά είναι προβληματικό. Εκτός αν αυτός ο κάποιος έχει την μύγα και μυγιάζεται ξέρω γω. Σκέφτομαι πάντως από χθες τον μηχανισμό που αποτρέπει έναν σοσιαλοδημοκράτη όπως είναι ο μέσος έλληνας να έχει και ρατσιστικές απόψεις και δεν μπορώ να βρω κάτι...

ΥΓ. Γκέο καλά που έγραψες για τον Σόρος, με υπενθύμισες να δω τον τραπεζικό μου λογαριασμό να δω αν μου έβαλε κάνα φράγκο ο θείος Τζώρτζ. :D

Αυτά.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

[System Interruption: Μη βρίζεις!] τι ποστ είναι αυτό; Κουράστηκα. Σε πολλά συμφωνώ σε πολλά διαφωνώ δε θα κάτσω να αναλύσω απλά εύκολα πήγαινα στη 4 και έβριζα και γαύρο και Μαρινάκη και στη δεκατρία. Και κλαιν μαιν τι θα πουν για μένα. Επίσης θεωρώ λάθος συλλογιστική τι έκαναν και γιατί διαδήλωσαν με αυτούς
Όποιος πιστεύει ότι έπρεπε να τους ξυλοφορτωσουν η ότι έχουν δικαίωμα πολίτες να ξυλοφορτωνουν άλλους (ότι μυαλά και να κουβαλάνε) συγνώμη αλλά είμαι παντελώς κάθετα ανάποδα. Θα συνδιαλέγομαι με όποιους θέλω θα κάνω πορεία με όσους θέλω για τους λόγους που εγώ θέλω. Αυτό είναι το τσουβαλιασμα για εμένα. Πάντως σίγουρα θα έπρεπε να υπάρχει δυνατότητα να εξηγήσεις σε ανθρώπους το πόσο απλά λάθος και ανόητο είναι να θεωρείς ότι είσαι καλύτερος από κάποιον λόγο επειδή έχεις λεφτά, ειδικά πιο ωραίος, έχεις άλλο χρώμα, έχεις άλλο θεό, πιστεύεις σε άλλη ομάδα, είσαι χοντρός, είσαι ψηλός, είσαι αδύνατος, είσαι μπάτσος είσαι τσατσος.

Οι πράξεις σου σε ξεχωρίζουν και όχι το εξωτερικό κομμάτι. Αν κάποιος δε θέλει τους ξένους σε ένα νησί επειδή κανείς δε του εξηγεί συνθήκες και το τι θετικό θα έχει αυτό για το νησί τότε υπεύθυνος είναι αυτός που δεν του εξηγεί. Η τεσπα δε του κάνει μια ανάλυση του μέχρι πότε πρέπει να συντηρεί αυτή τη κατάσταση ή και γιατί πρέπει μόνο αυτός να τη συντηρεί.

Σε κάθε περίπτωση το λάθος είναι πολιτικό. Όχι του πληθυσμού και δε μπορείς να ρίχνεις το ανάθεμα σε όλο το σύνολο η να τους καταδικάζεις όλους επειδή δε σου αρέσει η συμπεριφορά. Άποψη μου αυτό.

Γενικά δεν είμαι αντίθετος σε καμία δομή σε κανένα μέτρο αν έχει μια λογική και συνέχεια και μου δώσει κάποιος μια)για μένα) λογική εξήγηση: Τι θα προσφέρει αυτό; υπάρχει κάτι καλύτερο;

Ο άλλος πχ λέει "ουσιαστικά είναι φυλακη". Δεν μου έχει δοθεί τέτοια εντύπωση (αν και δε το πολυπαρακολουθω οπότε ίσως είμαι και λάθος) αλλά γενικά κάτι πρέπει να κάνεις σαν κράτος εσύ σε συνεργασία με την ένωση (αν γίνεται που έως τώρα τα ελληνικά προβλήματα δεν είναι καθαρά ελληνικά αλλά είναι μεσογειακά χωρίς να θέλει κανένας να βοηθήσει από αυτή την "ένωση" των 27 υποψήφιων μεταναστευτικών προορισμών του βδβ). Προφανώς και όχι φυλάκιση ανθρώπων που τρέχουν για τη ζωή τους (θυμάσαι Ελληναυ πώς έτρεχε στο μάτι?) αλλά θα έπρεπε 40-50-100 μυαλά έχουμε αυτό το πρόβλημα ο σχεδιασμός για να λυθεί είναι αυτός. Προχωράμε. Αν το προχωράμε σημαίνει φυλάκιση αθώων τότε λυπάμαι πάρα πολύ για τον 21ο αιώνα της ανθρωπότητας (μ.Χ.).

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zidane72003 wrote: Fri Feb 28, 2020 12:31 pm [System Interruption: Μη βρίζεις!] Πάντως σίγουρα θα έπρεπε να υπάρχει δυνατότητα να εξηγήσεις σε ανθρώπους το πόσο απλά λάθος και ανόητο είναι να θεωρείς ότι είσαι καλύτερος από κάποιον λόγο επειδή έχεις λεφτά, ειδικά πιο ωραίος, έχεις άλλο χρώμα, έχεις άλλο θεό, πιστεύεις σε άλλη ομάδα, είσαι χοντρός, είσαι ψηλός, είσαι αδύνατος, είσαι μπάτσος είσαι τσατσος.
Sent from my GM1913 using Tapatalk
Είναι πιο δύσκολο πάντως όταν αυτός ο κάποιος πιστεύει ότι έχει ανώτερο πολιτισμό
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Αν ο χάρτης ήταν για την ιστορία της χώρας ίσως το καταλάβαινα. Δεν κατανοώ πώς βγαίνει αυτό το ποσοστό.

Δεν είπα ότι είναι εύκολο. Αλλά σίγουρα είμαστε σε μια εποχή που πολλά παιδιά μέσω ίντερνετ βρίσκουν τρόπους να κατανοήσουν ότι δύο άτομα έχει σημασία το τι πράττουν και όχι πώς μοιάζουν/τι πιστευουν/τι υποστηρίζουν.

Γενικά βέβαια φαντάζομαι για να γίνει και πιο εφικτό αυτό χρειάζεται βελτίωση της παιδείας και της κουλτούρας της χώρας (πράγμα που θα έπρεπε να είναι μείζον όχι για τη μία κυβέρνηση αλλά συνολικά από το σύστημα).

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”