Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εδώ οι γιατροί ζητούν από την κυβέρνηση lock down, να πανικοβληθω;



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Εγώ, κολλητέ, έφευγα σήμερα ταξίδι για Μπρατισλάβα-Βιέννη και έφαγα άκυρο από Μπρατισλάβα (κλείσανε τα αεροδρόμια χθες στις 14:00) και θα μείνω σπιτάκι.

Οι πστδς της Aegean από εχθές προσπαθώ να τους βρω στα τηλέφωνα και έχουν ρίξει το τηλεφωνικό κέντρο. Πέφτουν καντήλια στα σχόλια. Δεν το περίμενα από σοβαρή εταιρία. Συνήγορο του πολίτη θέλει εδώ.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Mε Aegean πηγαινοερχομαστε και εμείς.

Κοίτα δε θέλω να πάρω το μέρος τους. Καταλαβαίνω όμως ότι αυτή τη στιγμή εταιρείες βρίσκονται υπό συχγηση. Φαντάζομαι ότι ακυρώθηκαν και άλλες πτήσεις.

Λογικό. Αν και όταν εξομαλυνθεί η κατάσταση φαντάζομαι θα βρεθεί άκρη αν υπάρχει aegean και λοιπές αεροπορικές γραμμές όταν τελειώσει το πάρτι. Σίγουρα τα λεφτά σου/μας θα ζητήσουμε απλά εδώ να δώσουμε ένα ποιντ ότι αυτό δεν είναι κάτι γειτονικό. Είναι παγκόσμιο. Και επειδή δείχνει τις ελλείψεις και τη γυμνεια στα δημόσια συστήματα υγείας (που και καλά να ήταν πάλι δε θα καλυπτόταν όλο αυτό απλά τώρα παραγινεται) κάπως πρέπει να εγκλωβιστεί όλο το φαινόμενο ακόμα και αν δεν είναι 100% θανατηφόρο.

Οι άνθρωποι Σκωτία είναι χειρότεροι από Αγγλία στο θέμα.

Αυτή την αντίληψη μου δίνουν μιλώντας για το ντέρμπι με παιδιά από διαφορετικά τμήματα από τη δουλειά. Χθές είχαν έρθει και Γερμανοί από Λεβερκούζεν. Δε ξέρω ρε γαμωτο πόση ανάγκη έχει ένας λαός για ένα παιχνίδι μπάλας

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θενκς για την πληροφορία Τραπ.
Γενικα αυτό με τη νοσηλεία και τις εξετάσεις δεν ισχύει μόνο Ισπανία αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Από τους αριθμούς βλέπω πως η Ισπανία είναι ήδη η νέα Ιταλία σε νέα κρούσματα καθημερινά.

Ζιζου θα έλεγα να μην πηγαίνεις γυμναστήριο ούτε να ταξιδέψεις. Εμένα πριν μου ζήτησε ο μανατζερ μου αν θέλω να ταξιδέψω Ελλάδα και ευτυχώς δεν τον έβρισα στα Ελληνικά και αρνήθηκα ευγενικά.

Χθες αναγκάστηκα να ταξιδέψω από Αγγλία αρχικά για να μην γίνει καμία απαγόρευση πτήσεων και μείνω εδώ και αν νοσήσω να είμαι τουλάχιστον σπίτι μου και όχι να είμαι βάρος φίλων που με φιλοξενούσαν. Αν μπορούσα να το αποφύγω θα το έκανα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Γυμναστήριο κόπηκε σήμερα και δε θα πάω μέχρι Πέμπτη. Να μη πετάξω, αν δεν γίνει απαγόρευση δε γίνεται (& δε θέλω)για οικογενειακούς λόγους. Δεν έρχομαι για διακοπές.

Το τραγικό είναι ότι δουλειά εδώ εμείς είμαστε ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο για να δουλεύουμε από το σπίτι και είναι μόνο δύο άτομα οφφ. Τρίτη Τετάρτη μάλλον θα πάρω άδεια η άδεια δίχως πληρωμή.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

zidane72003 wrote:Mε Aegean πηγαινοερχομαστε και εμείς.

Κοίτα δε θέλω να πάρω το μέρος τους. Καταλαβαίνω όμως ότι αυτή τη στιγμή εταιρείες βρίσκονται υπό συχγηση. Φαντάζομαι ότι ακυρώθηκαν και άλλες πτήσεις.

Λογικό. Αν και όταν εξομαλυνθεί η κατάσταση φαντάζομαι θα βρεθεί άκρη αν υπάρχει aegean και λοιπές αεροπορικές γραμμές όταν τελειώσει το πάρτι. Σίγουρα τα λεφτά σου/μας θα ζητήσουμε απλά εδώ να δώσουμε ένα ποιντ ότι αυτό δεν είναι κάτι γειτονικό. Είναι παγκόσμιο. Και επειδή δείχνει τις ελλείψεις και τη γυμνεια στα δημόσια συστήματα υγείας (που και καλά να ήταν πάλι δε θα καλυπτόταν όλο αυτό απλά τώρα παραγινεται) κάπως πρέπει να εγκλωβιστεί όλο το φαινόμενο ακόμα και αν δεν είναι 100% θανατηφόρο.

Οι άνθρωποι Σκωτία είναι χειρότεροι από Αγγλία στο θέμα.

Αυτή την αντίληψη μου δίνουν μιλώντας για το ντέρμπι με παιδιά από διαφορετικά τμήματα από τη δουλειά. Χθές είχαν έρθει και Γερμανοί από Λεβερκούζεν. Δε ξέρω ρε γαμωτο πόση ανάγκη έχει ένας λαός για ένα παιχνίδι μπάλας

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Δεν ακυρώθηκε η πτήση γιατί πετούσα για Βιέννη πρώτα (λάθος διατύπωση) και λογικά θα γίνει κανονικά σε λίγο. Θα μου πουν καμία πτήση δεν ακυρώθηκε και δεν δικαιούστε κανένα refund.

Τέλος πάντων, εγώ κυρίως να αλλάξω ημερομηνίες ήθελα για τέλη Οκτωβρίου, αλλά ούτε αυτό μπορώ να κάνω.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14791
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποσο καιρο πιστευετε οτι μπορει να αντεξει η κοινωνια σε κατασταση γενικου αποκλεισμου?
Ιδιαιτερα μπροστα σε ενα "αορατο" κινδυνο
Να πουμε 2 βδομαδες ή ειναι πολυ?
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Με τόσες επιταγές στην αγορά, πολύ λες.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ααααχα. Κατάλαβα. Ναι αυτό είναι μανίκι και μαλακια. Πω ρε φίλε τι να πω. Πολύ φουτσα έφαγες .

Νομίζω ότι θα δώσουν κατευθείαν σε κάποια στιγμή χρήματα σε λογαριασμούς πολιτών σε περίπτωση που γίνει κάτι.

Επίσης να ξέρετε Αφρική μπαναρε όλους τους Ευρωπαίους πολίτες και δε δέχεται πτήσεις από Ευρώπη.

Δε σας χάλασε τώρα που θα κολυμπάτε να πάτε Αφρική νουνακια .

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

karembeu-7 wrote: Fri Mar 13, 2020 2:13 pm
zidane72003 wrote:Mε Aegean πηγαινοερχομαστε και εμείς.

Κοίτα δε θέλω να πάρω το μέρος τους. Καταλαβαίνω όμως ότι αυτή τη στιγμή εταιρείες βρίσκονται υπό συχγηση. Φαντάζομαι ότι ακυρώθηκαν και άλλες πτήσεις.

Λογικό. Αν και όταν εξομαλυνθεί η κατάσταση φαντάζομαι θα βρεθεί άκρη αν υπάρχει aegean και λοιπές αεροπορικές γραμμές όταν τελειώσει το πάρτι. Σίγουρα τα λεφτά σου/μας θα ζητήσουμε απλά εδώ να δώσουμε ένα ποιντ ότι αυτό δεν είναι κάτι γειτονικό. Είναι παγκόσμιο. Και επειδή δείχνει τις ελλείψεις και τη γυμνεια στα δημόσια συστήματα υγείας (που και καλά να ήταν πάλι δε θα καλυπτόταν όλο αυτό απλά τώρα παραγινεται) κάπως πρέπει να εγκλωβιστεί όλο το φαινόμενο ακόμα και αν δεν είναι 100% θανατηφόρο.

Οι άνθρωποι Σκωτία είναι χειρότεροι από Αγγλία στο θέμα.

Αυτή την αντίληψη μου δίνουν μιλώντας για το ντέρμπι με παιδιά από διαφορετικά τμήματα από τη δουλειά. Χθές είχαν έρθει και Γερμανοί από Λεβερκούζεν. Δε ξέρω ρε γαμωτο πόση ανάγκη έχει ένας λαός για ένα παιχνίδι μπάλας

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Δεν ακυρώθηκε η πτήση γιατί πετούσα για Βιέννη πρώτα (λάθος διατύπωση) και λογικά θα γίνει κανονικά σε λίγο. Θα μου πουν καμία πτήση δεν ακυρώθηκε και δεν δικαιούστε κανένα refund.

Τέλος πάντων, εγώ κυρίως να αλλάξω ημερομηνίες ήθελα για τέλη Οκτωβρίου, αλλά ούτε αυτό μπορώ να κάνω.
H Aegean δεν προσφέρει αλλαγή ημερομηνιών άνευ κόστους; Κάνω λάθος; Ή ήταν μόνο προς Ιταλία;
User avatar
theoatis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1528
Joined: Sat Oct 28, 2006 8:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Ερμιονίδα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά θυμάσαι Πάνο. Γενικά προς προορισμούς για πτήσεις μέχρι 20 Απριλίου. Είχα πτήση για Nice, για 25 Μαρτίου, και την άλλαξα για αρχές Ιουλίου πληρώνοντας μόνο τη διαφορά, και όχι το κόστος αλλαγής που είναι 100 €. Είχα ρωτήσει μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να αλλάξουμε και μου είχαν πει μέχρι και 2 ώρες πριν την πτήση. Θέλει πολλή υπομονή για να πιάσεις γραμμή η αλήθεια είναι, αλλά ξέρω από φίλη που δουλέυει μέσα ότι γίνεται πραγματικός πανικός.
Red Point Guard
Ένας εναλλακτικός χώρος απόψεων για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13701
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Με βάση ανακοίνωση της εταιρείας, βρέθηκε κρούσμα του ιου στο Golden Hall και αυτή την στιγμή εκκενώνεται και κλείνει
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Νομίζω πριν το σ/κ (το αργότερο) η Ελλάδα θα ανακοινώσει ότι κλείνουν τα πάντα από θέμα εμπορικών καταστημάτων πλην φαρμακεία και sm.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

@karembeu
Έχεις πμ.

Ανακοινώθηκε το κλείσιμο των σχολείων στη Γερμανία για 5 βδομάδες. Η αντίδραση ενός γονιού στο γκρουπ της τάξης που έχουμε: "Ευκαιρία να την κάνουμε για λίγο Ελλάδα 😁😁"...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17748
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times


zidane72003 wrote:Ααααχα. Κατάλαβα. Ναι αυτό είναι μανίκι και μαλακια. Πω ρε φίλε τι να πω. Πολύ φουτσα έφαγες Image.

Νομίζω ότι θα δώσουν κατευθείαν σε κάποια στιγμή χρήματα σε λογαριασμούς πολιτών σε περίπτωση που γίνει κάτι.

Επίσης να ξέρετε Αφρική μπαναρε όλους τους Ευρωπαίους πολίτες και δε δέχεται πτήσεις από Ευρώπη.

Δε σας χάλασε τώρα που θα κολυμπάτε να πάτε Αφρική νουνακια Image.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Το έχεις δει κάπου αυτό γιατί δεν είδα κάτι. Βρήκα για κάτι πριν 2 μέρες ότι είναι σε σκέψη.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”