Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9909
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Δε το έβαλα για να δείξω ότι ο ιός είναι ντε και καλά προϊόν εργαστηρίου, το Γιαπρακι είναι σάιτ με τοπικά νέα για την Δυτική Μακεδονία και κυρίως Κοζάνη και Γρεβενά. Από όσο καταλαβα αναπαράγει η αρθρογράφος κάποιο άρθρο από το 2015 που υπήρχε στο in.gr και έθιγε το τότε θέμα.
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9568
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Ακομα πιο τραγικος ο/η αρθρογραφος τοτε, γιατι η τελευταια δημοσιευση που "επικαλειται" εχει επικαιρη σημειωση απο τον editor του περιοδικου οτι δεν υποστηριζει καμια τετοια θεωρια.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk


pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Νυστάζω αλλά δε με πιάνει ύπνος, η σύζυγος δουλεύει σεκιουριτι σε νοσοκομείο, η πεθερά μου είναι 83 και από όλα αυτά που συμβαίνουν, είμαι ακόμα σε φάση «έλα ρε, υπερβολικοί είναι, σιγά, σε μια εβδομάδα θα στρώσουν όλα». Και η Παρασκευή ήταν ουσιαστικά η day 0 της παραμονής στα σπίτια. Και σα να μην έφταναν όλα αυτά, αποκλειστικά σε ημιτελικό τσουλου με νίκη 4-1 στο πρώτο ματς.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9909
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

equi_gonzalez wrote: Sat Mar 14, 2020 2:30 am Ακομα πιο τραγικος ο/η αρθρογραφος τοτε, γιατι η τελευταια δημοσιευση που "επικαλειται" εχει επικαιρη σημειωση απο τον editor του περιοδικου οτι δεν υποστηριζει καμια τετοια θεωρια.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
Ναι οκ συμφωνώ σε αυτό και μαζί σου, αλλά άλλου θέλω να καταλήξω. Ακόμη και αν δεν έχει κατασκευαστεί σε εργαστήριο ο τρέχον ιός, πράγμα που κατά 99.9% είναι και η αλήθεια, έχουμε φτάσει σε εσένα σημείο το οποίο υποδεικνύει ότι ο άνθρωπος μπορεί και κινδυνεύει από bioterrorism μελλοντικά. Σκέψου ότι με την απεριόριστη πρόσβαση στην πληροφορία, μπορεί να συνθέσει έναν ιό και να τον αφήσει ελεύθερο. Ή τέλος πάντων αν όχι ο οποιαδήποτε (γιατι θέλει και χρήματα για τον εξοπλισμό αλλά και εμπειρία / γνώσεις να μπεις σε ένα εργαστήριο και να παρέμβεις σε ένα βακτήριο, ιό κλπ), μπορεί κάποιος να κατασκευάσει κάτι και να το βάλει να «εξοντώσει» άτομα με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Ένας τρελός είναι αρκετός για να τα τινάξει όλα στον αέρα.

Ακραίο; Ναι. Πιθανό σενάριο; Ίσως.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Μαν κοιμόμαστε κάθε βράδυ εδώ και 3+ χρόνια με τον Trump και τον Kim να ελέγχουν πυρηνικά όπλα. Δεν χρειάζεται να φανταστούμε φουτουριστικά σενάρια καταστροφής με βιολογικά όπλα :P
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Χτες το βράδυ πάντως, απο βουλιαγμένης για λεωφόρο Αλέξανδρος κάναμε με αμαξι οριακά ενα τέταρτο, κρανίου τόπος, ευτυχώς, η πόλη.
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27182
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Πείτε μου εσείς.


https://www.protothema.gr/greece/articl ... stima/APP/


Sent from my iPhone using Tapatalk
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Tsakalaki wrote: Sat Mar 14, 2020 2:31 am Και σα να μην έφταναν όλα αυτά, αποκλειστικά σε ημιτελικό τσουλου με νίκη 4-1 στο πρώτο ματς.
Εμένα μου σπάσανε το αήττητο των 50 ματς στην Serie A, σε ένα ματς που έληξε 4-2 και με τα σουτ στο 7-22 και να έχω 6 ccc.


Καλήμερες. Δυστυχώς έιμαστε υπονάπτυκτικα κωλόζωα. Στην γειτονία μου, 3 καφενειά ήταν χθες κανονικά ανοιχτά ως αργά το βράδυ. Έρχεται ένας μπάρμπας στο μαγαζί σήμερα και λέει " μας κλείσανε και τα καφενεία...". Δεν υπάρχει σωτηρία. Έχω και έναν πατέρα 70 χρονών με καρδιολογικό ιστορικο που ότι και να του πεις για να προσέχει, θα σου απαντησει "εγώ δεν παθαίνω τίποτα".
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Εντωμεταξυ η πλειονοτητα οσων ειναι στην ευαισθητη ομαδα των 65+ εχει παντελη αγνοια κινδυνου, σε βαθμο να ειναι πληρως εκνευριστικη.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

foggy wrote: Sat Mar 14, 2020 2:16 am Btw μιας και διαβάζω ότι έχουν κλείσει όλα, να σας επαναφέρω στην πραγματικότητα του ότι κανονικά θα λειτουργούν επιχειρήσεις, βιομηχανίες, εργοστάσια και εταιρείες με αρκετά άτομα προσωπικο, για να μην πω και 100αδες σε μερικές περιπτώσεις, "εκτελώντας διοικητικές ή άλλες εργασίες κεκλεισμένων των θυρών με την τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής"!
Για να ξέρουμε τι συμβαίνει γύρω μας...
Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ζήτημα σοβαρό και αυτό. Σε αυτή τη φάση θα είμαι εγώ από Δευτέρα.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10060
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Επίσης θα πρέπει να δούμε και το θέμα από τα κόστη των επιχειρήσεων που έκλεισαν. Πχ ένα καφέ που έκλεισε συνεχίζει να έχει ενοίκιο, μισθούς υπαλλήλων να τρέχουν κλπ. Αυτά πως θα τα καλύψουν; Δε μιλαμε για μεγάλες επιχειρήσεις, αλλά μικρές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I LOVE THIS SITE!!!
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Παιδιά...η παραγωγή δεν γίνεται να σταματήσει... Και λογικό είναι.. όπως και τα σούπερ μάρκετ (κι εγώ εκεί δουλεύω με 500+ πελάτες την ημέρα)


Εδιτ.. όσες επιχειρήσεις έκλεισαν με κρατική εντολή δεν θα πληρώσουν τους εργαζόμενους από 14/3 μέχρι όσο κρατάει η εντολή... Σκέφτεται η κυβέρνηση να δώσει επιδομα
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14791
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θεωρω μαθηματικα σιγουρο οτι θα κλεισουν τα παντα μεχρι την Δευτερα

Το κραχ της οικονομιας θεωρω οτι θα ειναι τεραστιο,ειδικα αν επικρατησει η λογικη του αποκλεισμου για πανω απο βδομαδα νομιζω οτι θα παμε σε χειροτερες καταστασεις απο το καλοκαιρι του 15,με το αγχος αυτη τη φορα να κατακλειζει κυριως τους μη εχοντες
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

κάνοντας το καθιερωμένο δρομολόγιο της δουλειάς, έχω να πω ότι δυστυχώς δεν βάζουμε μυαλό. το τι γινόταν στα μαγαζιά(όσα ήταν ανοιχτά τέλος πάντων) δεν μπορείτε να φανταστείτε. ειδικά στο παζάρι γινόταν πανικός από άτομα τρίτης ηλικίας. τρομερή άγνοια κινδύνου. ελπίζω να μην γίνει αλήθεια αλλά οι καταστάσεις της Ιταλίας είναι πιο κοντά αποτι ίσως πιστεύουμε. εδώ διαβάζουμε στο άρθρο που έβαλε ο τραπ ότι ο άλλος σε καραντίνα πήγε να πάρει παπούτσια ρε φίλε και λιποθυμισε κι όλας. μακάρι να επέμβει εισαγγελέας να τα πληρώσει 1000 φορές στα πρόστιμα.
Spoiler: show
Image
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

πάνω από μισό μίλι ουρά για να ΜΠΕΙΣ στο κοσκο στην Αμερική.
Κόσκο για όσους δεν ξέρουν, είναι ενα μέρος που πας και ψωνίζεις ψώνια σε φυσιολογικές συνθήκες, ΠΑΡΑΠΑΝΩ ποσότητες από όσα ψωνίζουν στην Ελλάδα λόγω πανικού.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”