Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Vegeta prince of all saiyans
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 470
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Διάβασα ένα σχόλιο ενός απλού πολίτη σήμερα, που προσωπικά το βρίσκω πολύ σωστό...

Με λίγα λόγια έλεγε:
"Φοβάμαι...φοβάμαι μα όχι τον ιό...φοβάμαι τι θα κάνουν οι κυβερνώντες πάνω σε αυτό το θέμα... φοβάμαι αυτους που αποφασίζουν για τη ζωή μου...φοβάμαι ότι δεν θα είμαστε ποτέ ξανά όπως πριν...φοβάμαι ότι δεν θα μας αφήσουν να είμαστε όπως πριν... φοβάμαι ότι ο φόβος που μας καλλιεργούν, θα έχει συνέπειες στο μέλλον όσον αφορά το τρόπο κ τους νόμους που θα μας επιβάλουν να ζούμε...φοβάμαι για την ελευθερία μας..."

Και όχι δεν ψάχνω τρόπους να βγω έξω για να βολταρω...όμως μου κάνει εντύπωση πόσο εύκολα στο όνομα ενός ιού, όλη η ανθρωπότητα κλείστηκε σπίτι κ με τον νόμο κυριολεκτικά κ πλέον θα φοβάται από δω κ πέρα κ την σκιά της.


Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

vandervaggos wrote: Fri Mar 20, 2020 3:02 pm Αυτό που με ανησυχεί είναι το πόσο ήρεμος είναι ο κόσμος με τον οποίο δουλεύω μαζί. Ναι όλοι από το σπίτι δουλεύουμε. Ναι τα σουπερ μάρκετ είναι άδεια. Αλλά δεν γίνεται καν συζήτηση επί του θέματος. Αναρωτιέμαι αν ο μέσος κόσμος αντιλαμβάνεται έστω και κατά 10% τι παίζει.
Πού έχεις πέσει πάλι ρε. Όλος ο κόσμος συζητά αποκλειστικά αυτό (είναι η δικιά μου εμπειρία).
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έλα ντε; Εσύ είσαι Λονδίνο;
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Κλειδωστε τους παππουδες και τις γιαγιαδες στο σπιτι λεμεεεεεε
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μακάρι απαγόρευση εξόδου από Δευτέρα.

Στάλθηκε από το GM1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δε ξέρω που είναι ο τιζι. Γλασκώβη η πλειοψηφία περιμένει να πάει στις παμπ η να βολταρουν. Οκ έχει πέσει η κίνηση αλλά όχι κάτι τρελό. Κάποιοι δε βολταρουν ήδη:Image

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ε πόσες μέρες με ήλιο έχει ρε; Χαλάλι ένας βάϊρους ξέρω ρε μέϊτ.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

anosamos wrote: Fri Mar 20, 2020 4:48 pm Διάβασα ένα σχόλιο ενός απλού πολίτη σήμερα, που προσωπικά το βρίσκω πολύ σωστό...

Με λίγα λόγια έλεγε:
"Φοβάμαι...φοβάμαι μα όχι τον ιό...φοβάμαι τι θα κάνουν οι κυβερνώντες πάνω σε αυτό το θέμα... φοβάμαι αυτους που αποφασίζουν για τη ζωή μου...φοβάμαι ότι δεν θα είμαστε ποτέ ξανά όπως πριν...φοβάμαι ότι δεν θα μας αφήσουν να είμαστε όπως πριν... φοβάμαι ότι ο φόβος που μας καλλιεργούν, θα έχει συνέπειες στο μέλλον όσον αφορά το τρόπο κ τους νόμους που θα μας επιβάλουν να ζούμε...φοβάμαι για την ελευθερία μας..."

Και όχι δεν ψάχνω τρόπους να βγω έξω για να βολταρω...όμως μου κάνει εντύπωση πόσο εύκολα στο όνομα ενός ιού, όλη η ανθρωπότητα κλείστηκε σπίτι κ με τον νόμο κυριολεκτικά κ πλέον θα φοβάται από δω κ πέρα κ την σκιά της.


Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν κλείστηκε στο όνομα ενός ιού. Κλείστηκε γιατί 255k άνθρωποι νοσούν, 10k άνθρωποι πέθαναν και κανείς δεν ξέρει πόσοι εξτρά πέθαναν ή θα πεθάνουν λόγω υπερφόρτωσης των νοσοκομείων. Σόρρυ αλλά δεν ζούμε μια νορμαλ κατάσταση ώστε να λέμε "κοίτα την κακή κυβέρνηση που το πάει για δικτατορία και δεν μας αφήνει να κυκλοφορούμε".
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9567
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Με προλαβες κι εισαι κ 3 ωρες πισω.

Αμπελοφιλοσοφιες το ποστ του "απλου πολιτη".

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 470
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ρε παιδιά, αν κρατήσει αυτό παραπάνω από 3-4 μήνες, έχετε σκεφτεί τι συνέπειες μπορεί να έχει το μετά? Σε παγκόσμια κλίμακα προφανώς...για οικονομία, παραγωγή, άνθρωπο...τα πάντα...

Χιλιάδες νεκρούς έχουμε κάθε μέρα έτσι κ αλλιώς σε όλο τον κόσμο για διάφορους λόγους...αν είναι να κλείσουμε τον διακόπτη όποτε έχει μια πανδημία, ε τότε ο κάθε "τρελογιατρος" θα φτιάξει έναν ιό κ θα τον ξαμολαει κ δώστου πάλι μέσα όλοι κάθε τρεις κ λίγο...

Η δικιά μου η γνώμη είναι, καλύτερα να "θυσιαστουν" μερικοί που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, πάρα σε δύο χρόνια πχ να μην έχουν μέλλον δύο γενιές λόγω οικονομίας/πείνας/κοκ

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Να υποθέσω εσύ δεν ανήκεις στις ευπαθείς ομάδες ε?
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 470
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Εγώ ανήκω σε 6μελη οικογένεια με ένα άτομο σε ευπαθή ομάδα (ηλικιωμένη)... προφανώς θα με πονέσει μια τέτοια απώλεια όμως αυτή τη στιγμή δουλεύει μόνο ένα μέλος κ αυτός όχι κάθε μέρα...πόσο θα αντέξουμε με μισό μισθό 6 άτομα?

Τι είναι καλύτερο, να πεθάνουμε από τη πείνα κ οι 6? Να ζούμε με επιδόματα κ συσσίτια? Για πόσο? Ξέρουμε πόσο θα κρατήσει όλο αυτό? Αν γίνει παγκόσμιο κραχ, τι θα γίνει? Θα γυρίσουμε σε εποχές 1929?

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Θα έχει πλάκα πάντως να δούμε πόσο έχουνε μειωθεί θάνατοι από ληστείες, φόνους, ναρκωτικά, τροχαία και γενικά δυστυχήματα πλέον στις χώρες με κορονοιο όσο καιρό κρατάνε τα λοκ νταουν σε σχέση με παρόμοιο seasonality (πχ Γενάρης-Μάρτιος 2019,2018 etc).

Και κάποια στιγμή θα αρχίσουμε να μετράμε όντως τις ανθρώπινες ζωές και αν η ζωή ενός ευπαθή ηλικιωμένου έχει μεγαλύτερη αξία από μιας οικογενειας και θα έχουμε νέες διακρίσεις (well για 2-3 χρόνια ώσπου να βγουν σωστά φάρμακα και εμβολια).

Sent from my GM1913 using Tapatalk



Last edited by zidane72003 on Fri Mar 20, 2020 6:20 pm, edited 2 times in total.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Εχει θολωσει το μυαλο και δεν σκεφτομαστε καλα. Ειδικα οσο πιο πολυ τα σκεφρομαστε τοσο μας παιρνει απο κατω.

Φιλε μου, σκεψου πως θα ειμασταν σημερα εαν δεν ειχαν παρθει αυτα τα μετρα.

Δλδ τι πιστευεις οτι ειναι υπερβολη, δεδομενου την κατασταση που ζουμε?
Και μετα δες σε χωρες που ισως το θεωρησαν κ αυτοι υπερβολη, σε τι κατασταση βρισκονται τωρα.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”