Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SV είναι ψιλοεπιθετικός ρόλος (για τα δεδομένα της θέσης), οπότε θεωρητικά Anchor Man/BWM/Half Back θα ταίριαζε.

Σε ένα σύστημα που ήταν ψιλο-cheat στο 19 υπήρχαν τρία DM στη σειρά με ρόλους SV(A)-AM(D)-SV(A).
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10075
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα 4-2-3-1 με 2 DM κι ο ένας σε ρόλο SV. Το θέμα είναι πως το κέντρο μου έχει πολλούς μπαλαδόρους αλλά είναι λίγο light οπότε πρέπει να πάρω κάτι που να βαράει.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9930
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Έχουμε κανενα τηλεφωνο με πληροφορίες για τη φόρμα ή την πολιτικη προστασια γιατι δε δουλευει τιπτοα σε τηλεφωνο στο σάιτ τους;
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62699
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Μάιος "επιστροφή" Μπουντεσλίγκας.

Και Ελλάδα ακόμα θα αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος δεν ακολουθεί τις οδηγίες.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10075
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

"Έπειτα από την τηλεδιάσκεψη που ολοκληρώθηκε νωρίτερα σήμερα, οι πρόεδροι των 36 επαγγελματικών ομάδων αποδέχθηκαν την περαιτέρω αναβολή των πρωταθλημάτων, η οποία ολοκληρώνεται στις 30 Απριλίου. Και έως τότε θα υπάρξουν νέες συνεδριάσεις και ανάλογα με το πως βαδίζει ο κορωνοϊός θα παρθούν οι αποφάσεις."

Δε φαίνεται για τελεσίδικη απόφαση.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62699
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν το είχα διασταυρώσει απλά το είδα Τουίτερ. Γερμανία βέβαια γενικά πολύ καλά νούμερα.

@Beorn καλησπέρες. Δε ξέρω αν μπορείς να ξέρεις η να επιβεβαιώσεις:οι θάνατοι που ανακοινώνονται από Κορωνοιο στην Ελλάδα επιβεβαιώνεται έπειτα ότι αιτία είναι ο ιός, η απλά επιβεβαιώνεται ότι το άτομο που χάνεται είχε και Κορωνοιο?

Διαβάζω άρθρο για την Ιταλία και λένε άλλα είναι τα πραγματικά επιβεβαιωμένα κρούσματα που άτομα φεύγουν από τον ιό (2.1% νομίζω)και άλλα τα άτομα που φεύγουν από άλλα νοσήματα και απλά έχουν και κορωνοιο.

Edit: source

Sent from my GM1913 using Tapatalk




Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14799
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α τωρα ειναι καλος ο Μπογρης καλο το τουιτερ
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

zidane72003 wrote:Μάιος "επιστροφή" Μπουντεσλίγκας.

Και Ελλάδα ακόμα θα αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος δεν ακολουθεί τις οδηγίες.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Κατσε γιατι αν δεν πειθαρχήσουμε θα βγει στο ΟΠΕΝ ρεπορταζ οτι ο απειθαρχος κόσμος οργάνωσε καρναβάλι στην Πατρα, με πλάνα του 2014

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

παραλια θεσσαλονικης χτες συμφωνα με τα καναλια

Image
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αστεια τα video edit απο παραλια θεσσαλονικης, ενω υπαρχουν livecams που μπορουν να διαψευσουν τα ΑΡΔορεπορταζ
zidane72003 wrote: Tue Mar 31, 2020 3:35 pm Δεν το είχα διασταυρώσει απλά το είδα Τουίτερ. Γερμανία βέβαια γενικά πολύ καλά νούμερα.

@Beorn καλησπέρες. Δε ξέρω αν μπορείς να ξέρεις η να επιβεβαιώσεις:οι θάνατοι που ανακοινώνονται από Κορωνοιο στην Ελλάδα επιβεβαιώνεται έπειτα ότι αιτία είναι ο ιός, η απλά επιβεβαιώνεται ότι το άτομο που χάνεται είχε και Κορωνοιο?

Διαβάζω άρθρο για την Ιταλία και λένε άλλα είναι τα πραγματικά επιβεβαιωμένα κρούσματα που άτομα φεύγουν από τον ιό (2.1% νομίζω)και άλλα τα άτομα που φεύγουν από άλλα νοσήματα και απλά έχουν και κορωνοιο.

Edit: source

Sent from my GM1913 using Tapatalk
δεν ξερω αν ανακοινωνουμε μονο αυτους που φευγουν απο covid, ή και αυτούς που πεθαινουν απο επιπλοκές αλλων προβληματων υγειας που χειροτερεψαν απο Covid. Στο ημερησιο ανακοινωθεν συνηθως τονιζεται εαν ο ασθενης επασχε απο παρεμφερη νοσήματα.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ασχετο, αλλά ήθελα να το πω

Πρώτη φορά Τσιόδρα είδα το Σάββατο. Κλασικός Τσακ, αν καταλάβει οτι κάποιος, κάτι έχει hype, αρχίσει να τρελαίνεται και παρακολουθεί να δει τι παίζει. Θα πρέπει να σημειώσω πως λόγω της hypeίλας, ήμουν αρνητικά προκατειλημμένος.

Το πρώτο πράγμα που δε μου άρεσε ήταν η εικόνα του την ώρα των τοποθετήσεων. Καθαρά επικοινωνιακά. Κάθισα να δω έναν άνθρωπο να μου μιλάει και δεν έβλεπα το πρόσωπό του. Είδα έναν άνθρωπο σκυμμένο πάνω στο γραπτό, να το διαβάζει λέξη προς λέξη.

Επικοινωνιακά με χάλασε, δε με έπεισε. Δε θα ήθελα κάποιος να μου διαβάζει 10 λεπτά για το τι έγινε με λεπτομέρειες, τι έκανε, τι δεν έκανε. Ως ξεκίνημα. Θα προτιμούσα έναν άνθρωπο να μου με 2-3-4 πράγματα κοιτώντας τη κάμερα, να τα πει στη γλώσσα μου και να νιώσω οτι ανά πάσα στιγμή που να τα πει και πιο «ακαδημαϊκά» δείχνοντας μου οτι έχει γνώσεις.

Δεν είναι εύκολο να κληθείς να ισορροπήσεις ανάμεσα στο «ρε βλάκες, το καταλαβαίνετε οτι πρέπει να καθίσετε μέσα» και το ιατροεπιστημονικό της υπόθεσης. Και ειδικά σε μια κατάσταση πρωτόγνωρη.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Σιγουρα δεν ειναι ευκολο. Καποιες φορες θελει να κραξει αλλα κρατιεται κ τα λεει πιο επισημα..

Οταν ξεκιναει την ενημερωση ειναι λογικο να κοιταει τα χαρτια του,, πρεπει να λεει σωστα τα νουμερα. Καθε φορα ειναι ποιηματακι αυτα που λεει. Μονο οι αριθμοι αλλάζουν.

Κατα την διαρκεια των ερωτησεων πχ ομως, δεν κοιταει τα χαρτια τοσο, απο οτι θυμαμαι.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2129
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εμενα μου αρεσει ο τροπος του. Ειναι επιστημονας και γι αυτο ειναι εκει. Λεει τα νεα δεδομενα καθημερινα, επεκτεινεται σε προηγουμενα που εχει πει εαν τυχον υπαρχουν εξελιξεις κλπ. Βγαζει μια αξιοπιστια κατ'εμε σε σχεση με τους υπολοιπους με τους οποιους εμφανιζεται μαζι καθε μερα. Και την ωρα των ερωτησεων απανταει μετρημενα και κατοπιν σκεψης. Στο κατω κατω μιλαει για ενα παρα πολυ σημαντικο ζητημα για το οποιο δε γνωριζει κανενας πολλα και τα δεδομενα αλλαζουν συνεχως με νεες ερευνες κλπ οποτε ειναι λογικο να θελει να μεινει σε λιγα και μετρημενα λογια χωρις να πει ουτε λεξη παραπανω, να δωσει ελπιδες ή να πει κατι εντελως λαθος.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η αναφορά μου ήταν για να σας δείξω την εικόνα που εισέπραξα μια μέρα που τον είδα. Δεν τον είχα δει πριν, δεν τον έχω δει μετά. Ήμουν αρκετά σχολαστικός απέναντί του και δεν σημαίνει οτι επειδή εμένα δεν με κέρδισε, δεν είναι και κακός σε αυτό που κάνει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13715
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Επίσης για κάθε "ψεύτικο" βίντεο που έχουν τα ΜΜΕ , δυστυχώς υπάρχει και τα πραγματικά που βλέπουμε έξω από τις τράπεζες, στα σουπερμάρκετ, στα ΕΛΤΑ κλπ κλπ....
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”