Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Έχω ξαναπεί ότι τπτ σεξιστικού και δεν τίθεται θέμα επί τούτου. Κατέβηκε λόγω ανόητης κατακραυγής. Καλύτερα να κατέβαινε λόγω απαισιας αισθητικής. Δεν το θεωρώ συζητήσιμο. Ότι έκανε η λεχου ακριβώς το ίδιο ύφος και του Σούλη. Σαν τους ηλίθιους του υτυβε που κατέβαζαν 5g βίντεο σχετικά με κορωνοιο: κατεβαίνουν βίντεο γιατί υπάρχουν προβλήματα αντίληψης και κάποιοι πιστεύουν ότι ναναι. Ε κατάλαβε το κράτος ότι ο Έλληνας έπιασε ότι ναναι ως μνμ και το κατέβασε. Για τη μειοψηφία κατέβηκε το βίντεο.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk




Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3608
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

zidane72003 wrote: Thu May 28, 2020 11:40 am ΣΕ ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ(έχεις σχέση η απλά το έχεις διαβάσει κάπου). Και σε φίλο της κοπέλας μου είπανε ότι να μείνει έως 31/5 σε καραντινα αλλά μετά δεν θα γίνεται έλεγχος. Επίσης μέχρι 31/5 το προξενείο δίνει χαρτί transit μέσω 3ης χώρας (για εμένα πού ταξιδεύω μέσω Φρανκφούρτης αν ταξίδευα μέχρι τότε θα μου δίνανε πχ).

Θα προτιμούσα είναι η αλήθεια για ασφάλεια και για το κράτος και για φίλους,να πληρώσω και δύο τεστ ανά 7 μέρες (με την και να τα στείλω με κάποιο application. Θα ήταν πολύ πιο ασφαλή η διαδικασία και μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω(απλά δεν θα τα στείλω σε κάποιον).

Μακάρι να ανακοινωθεί και επίσημα αν και για να ανοίγουν πτήσεις στις 15/6 μου κάνει τρελό.

Απλά άκουσα ΚΑΙ διάβασα τον υφυπουργό τουρισμού ο οποίος ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΆ ανέφερε δε θα δέχονται τουρίστες από Αγγλία Γαλλία ΗΠΑ(Σκωτία εν το μεταξύ έχουμε καλύτερο R και είμαστε ακόμα σε καραντινα σε σχέση με Γερμανία που "θα δέχεται" με Ρ-0.9 που τσεκαρα σήμερα).

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Ειδικός δεν είμαι απλά ένα μεγάλο μέρος της δουλειάς μου είναι να μετακινώ εργαζόμενους της εταιρίας στην Ευρώπη, οπότε του τελευταίους μήνες μιλάμε συνεχώς με υπουργείο,προξενεία κλπ. Αυτό που έγραψα είναι ότι ξέρουμε μέχρι σήμερα.

Αν μέχρι τότε υπάρχει θέμα με GB και δεν δέχονται πτήσεις, στη χειρότερη κλείνεις 2 τικέτα μέσω Βουλγαρίας για να μη φαίνεται το transit και δεν σου λέει κανείς τίποτα.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Σούπερμαν είσαι καλύτερος και από τον Σπάιντερμαν. Ούτως η άλλως μέσω Φρανκφούρτης έρχομαι θα κάτσω αν είναι εκεί δύο μέρες. Βλέπω και κάναν οδοντιατρο Γερμανία που τους έχουν ανοιχτούς. Φοβάμαι να πάω οδοντιατρο Βουλγαρια.

Νασαι καλά μας έφτιαξες τη μέρα. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

οχι σε συγκρισιμα μεγέθη, αλλά και στον Καναδά έχει αρκετό ρατσισμό, που τον βλέπεις και στις ειδήσεις όταν γίνονται περιστατικά, τον βλέπεις σε εκφράσεις ανθρώπων και σου γυρνανε τα άντερα, τον βλέπεις και να σιγοψήνεται ίσως στην πλειονότητα του πληθυσμού με προκαταλήψεις ηλίθιες ρατσιστικές αντιλήψεις κλπ κλπ.

χωρίς να μπορώ να το μετρήσω ή να το αποδείξω, από τις ενδείξεις που έχω, πιστεύω πως η πλειονότητα του πληθυσμού στον Δυτικό κόσμο και ίσως και σε όλο τον πλανήτη, τρέφει καποιου είδους ρατσιστικά αισθήματα για καποια ομάδα ανθρώπων(ή/και σεξιστικά), και αυτό εκδηλώνεται πολύ συχνά και βίαια/θανασιμα.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Αν σκεφτείς πως στην Αμερική υπήρχε δουλεία μέχρι πριν 150 χρόνια δεν είναι εύκολο να ξεριζωθεί μια αντίληψη αιώνων μέσα σε 1,5 αιώνα.. Το πρόβλημα με την Αμερική είναι πως εδώ και μια τριακονταετία τα πράγματα δείχνουν πολύ στάσιμα με συνεχείς παλινδρομήσεις..!

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Geologos wrote: Thu May 28, 2020 1:18 pm οχι σε συγκρισιμα μεγέθη, αλλά και στον Καναδά έχει αρκετό ρατσισμό, που τον βλέπεις και στις ειδήσεις όταν γίνονται περιστατικά, τον βλέπεις σε εκφράσεις ανθρώπων και σου γυρνανε τα άντερα, τον βλέπεις και να σιγοψήνεται ίσως στην πλειονότητα του πληθυσμού με προκαταλήψεις ηλίθιες ρατσιστικές αντιλήψεις κλπ κλπ.

χωρίς να μπορώ να το μετρήσω ή να το αποδείξω, από τις ενδείξεις που έχω, πιστεύω πως η πλειονότητα του πληθυσμού στον Δυτικό κόσμο και ίσως και σε όλο τον πλανήτη, τρέφει καποιου είδους ρατσιστικά αισθήματα για καποια ομάδα ανθρώπων(ή/και σεξιστικά), και αυτό εκδηλώνεται πολύ συχνά και βίαια/θανασιμα.
Και στην Ελλάδα φυσικά. Ίσως η διαφορά στις ΗΠΑ να είναι ότι υπάρχουν πολυπληθείς μειονότητες και μάλιστα αμερικανικής υπηκοότητας.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

και για να μην ξεχνιομαστε, νεο ημερισιο ρεκορ με 116K+ κρουσματα παγκοσμιως
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Πάλι έπεσε το app του tapatalk.

Edit: Έφτιαξε.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Σε ποιον να τα πούμε και ποιος να μας πιστέψει.

Έχουμε ψάξει έχουμε κλείσει τικετς κανονικά 19/6 δίχως καραντίνες κτλ Χίθροου Ελλάδα μέσω Μονάχου.

Σήμερα (3 βδομαδες πριν το ταξίδι) έρχεται 4ο συνολικά ακυρωτικό. Μέσα στη πίκρα μας μεταξύ κλαμματων για τα voucher που μας έχουν δώσει μιλάω με φίλο που έχει κλείσει το ίδιο τικετ και πτήσεις, και μας λέει τσεκαρε σαιτ βάλανε απευθειας απόγευμα. Κοιτάω και βλέπω μια μικρή αύξηση αλλά αποφασίζουμε εγώ και η κοπέλα (και με το φίλο να σκέφτεται να ακολουθήσει)να κλείσουμε για 4η φορα με aegean.

Πράγματι χρησιμοποιώ εγώ ένα από τα βαουτσερ (πόσα λεφτά έχουμε χάσει με βαουτσερ δε ξέρω)και κλείνω το νέο τικετ μέσω του σάιτ για απευθείας Χίθροου Άθενς δίχως ενδιάμεσο. Πάει η κοπέλα και βλέπει ότι στο app της Aegean που άνοιξε η πτήση αυτή ήδη υπάρχει ως update με την υποσημείωση ότι υπάρχει κάποιο θέμα (μόνο ένα???)και πρέπει να επικοινωνήσουμε-τελευταια προσπάθεια επικοινωνίας τη περασμένη βδομάδα οδήγησε σε 65 λίρες λογαριασμό ΚΑΙ ΚΟΦΤΗ από την αγγλική εταιρεία τηλεφωνίας(νομίζανε ότι έχω πέσει θύμα από Τηλέφωνο από το τζατζικισταν)για το τικετ.

Με λίγα λόγια:η εταιρεία ακύρωση τη πτήση με τρανζιτ που είχα και ειδοποίησε και με μετέφερε αυτόνομα δίχως ειδοποιηση-αλλα πρέπει να καλέσω για κάποιο θέμα-με αποτέλεσμα εγώ να έχω δύο τικετ στο όνομα μου(μια την αυτόματη μεταφορά και ένα που έκλεισαν μην γνωρίζοντας)για τη νέα πτήση.

Τι να πώ ρε μαλακες...



Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Ρε μάγκες, το έγραψα και αλλου αλλα το γραφω και εδω μπας και έτυχε σε κανέναν σας. Ειχα κανει αμφισβήτηση συναλλαγης για μια πτηση 27/2 προς Ρώμη γιατι επελεξα να μην πετάξω για λόγους προσωπικης ασφάλειας ωστόσο απορρίφθηκε από τη VISA και δεν έλαβα τα χρήματα πίσω. Η Ryanair ομως ισχυρίζεται ότι τα πήρα, πράγμα που δεν ισχυει, το τσέκαρα και με την τραπεζα ξανά, και δε θα μου επιτρέψει να επιβιβαστώ στην επόμενη πτηση μου (τον Ιουλιο) εκτός και αν εξοφλήσω το ποσό στην πύλη.

Τι μπορώ να κανω; Μιλησα με το live chat με δινουν εναν αριθμο που δε λειτουργει.
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Τι σχέση έχει η συναλλαγή με την εξόφληση στην πύλη; Μπερδεύτηκα. Οτι τους εκανες μπινια;

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Last edited by lisandro9 on Fri May 29, 2020 8:21 pm, edited 1 time in total.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ράιαν ότι χειρότερο. Μακριά την επόμενη


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Πολύ μακρια george αλλα ειναι μπατζετ και συμφερεη που***. 56 ευρω 4 εισιτηρια πληρωσα.
@Lisandro Οτι και καλα είναι απάτη γιατί έγινε η πτήση κανονικά και εγω απλα επέλεξα να μην πετάξω άρα δε δικαιούμαι επιστροφή των χρημάτων Το θέμα είναι οτι δεν πήρα χρήματα πίσω από αυτό οποτε μου λενε να πληρωσω πάλι κάτι που έχω πληρώσει ήδη μια φορά, απλα η πληρωμη να γινει στην πυλη του αεροδρομιου
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Lol και μόλις διαβάσαμε ότι η πτήση από γερμανία πχ θα ερχόταν διχως καραντίνα ενώ τώρα πρέπει να μείνουμε επειδή θα έρθουμε από UK 14 μέρες σπίτι καραντίνα...

Ρε μαλάκες γαμω τον αντίχριστό σας για κωλόζοα της AEGEAN...
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”