Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9916
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Θα γίνει. Θέμα χρόνου είναι, στα θετικά είναι ότι έχουμε τη Γαλλία λόγω των δικών της συμφερόντων στη Λιβυη με το μέρος μας και λογικά Αίγυπτο - Ισραήλ. Και οποίος έχει το Ισραήλ, έχει και τις ΗΠΑ.

Γενικότερα ωστοσο, απαράδεκτη η ΕΕ με τη στάση της. Η Ελλάδα είναι μέλος της και θα έπρεπε να δείξει με σθένος ναυτική παρουσία και ίσως και στρατιωτική δύναμη στα σύνορα (πέρα από εμπάργκο) κατά της Τουρκίας. Για να το θέσω πιο σωστά η Τουρκία παραβιάζει όχι μόνο τα ελληνικά χωρικά ύδατα αλλά και τα Ευρωπαϊκά σύνορα.

Καλά να μη μιλήσω για το ΝΑΤΟ. Ούτε για το ότι φτάσαμε 2020 και η Κύπρος είναι ακόμα χωρισμένη στα δυο.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14563
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Καλού-κακού κατέβασα το λουκάνικο από το πατάρι.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3907
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Εχει πάψει να υπάρχει σοβαρή ΕΕ χρονια τωρα (ισως να μην υπήρχε και ποτε)! Το θεμα ειναι οτι ο Σουλτανος το εχει καταλαβει και ισως θελει να την εκθεσει ανεπανόρθωτα μεσω της Ελλαδας! Το ΝΑΤΟ θελω να ξερω τι κανει και που βρίσκεται.... Ο Τουρκος κανει οτι γουσταρει με τους πυραύλους του μεγαλυτερου εχθρου του ΝΑΤΟ και το μονο που εκανε ειναι.... να μην τους δωσει τα F35 για γέλια!
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Το ΝΑΤΟ σαν ΝΑΤΟ δεν νομίζω ότι μπορεί να κάνει τίποτα από την ώρα που είναι και οι 2 χώρες μέλη του. Με τον Trump για πρόεδρο πάντως, προσωπικά φοβάμαι κάθε "πρωτοβουλία" των ΗΠΑ για να "λύσουν" το πρόβλημα.
Σφίξαμε με αυτά που διαβάζω για τα 17 πλοία.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62689
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Στο πατάρι βάζεις τα λουκάνικα για να ωριμάσουν;;;;

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9916
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

johndoe wrote: Tue Jul 21, 2020 8:23 pm Το ΝΑΤΟ σαν ΝΑΤΟ δεν νομίζω ότι μπορεί να κάνει τίποτα από την ώρα που είναι και οι 2 χώρες μέλη του. Με τον Trump για πρόεδρο πάντως, προσωπικά φοβάμαι κάθε "πρωτοβουλία" των ΗΠΑ για να "λύσουν" το πρόβλημα.
Σφίξαμε με αυτά που διαβάζω για τα 17 πλοία.
Αμφισβητούμενα ύδατα λέει το ΥΠΕΞ των ΗΠΑ. Μάλιστα. Καλά θα πάει και αυτό.
User avatar
kalitzaros
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5269
Joined: Fri Oct 18, 2013 9:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα η Τουρκία αυτό επιδιώκει.το να χαρακτηριστεί μια περιοχή 180 μίλια από το Καστελόριζο ως αμφισβητούμενα. Εμείς από μια τέτοια διαπραγμάτευση δεν έχουμε να κερδίσουμε τίποτα δυστυχώς. Όταν είσαι μια τόσο μικρή χώρα κατά τη γνώμη μου παιρνεις τα πετρέλαια και λες σε δυνατούς συμπαίκτες πάρτα και εκμεταλεσου τα και δώσε μου εμένα το 20 30 40%. Και ησυχάζεις
Λέω εγώ τώρα

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Hoc est simplicisimum —contestó él—: porque estoy loco
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνεται και τώρα απλά είναι πάρα πολλοί οι καρχαρίες και αντικρουόμενα συμφέροντα

Πχ οι ΗΠΑ είναι με Τουρκία γιατί μέσω της παρουσίας της ενισχύει τη δική της . Η Ρωσία αν έχω καταλάβει καλά το γεωπολιτικό εξασφαλίζει παρουσία μέσω ημών αλλά τα έχει καλά και με την Τουρκία για άλλο λόγο

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9127
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

βρε ούτε 5% δεν χρειάζεται. μόνο στόλο από Σαμοθράκη μέχρι Καστελόριζο να έχουν και λίγα μαχημια στον Έβρο να στείλουν και είναι σαν να πήραμε το 50%. αφού τα ευρωπεοι δεν ασχολούνται με τα σύνορα, ας ασχοληθούν οι Αμερικανοί που θα χουν και συμφέρον.
Spoiler: show
Image
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13710
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Αφού έβγαλαν ανακοίνωση οι ΗΠΑ ηρέμησα τωρα
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9916
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Βασικά η ανακοίνωση τους ευνοεί τη θέση της Άγκυρας και όχι την ελληνική πλευρά (αν καταλαβαίνω τη ειρωνία). Το πιο σωστό είναι αυτό που λέει ο καλίτζαρος αλλά όλοι είδαμε τι γίνεται σε χώρες με πετρέλαια.

Από εκεί και πέρα, εγώ θεωρώ ότι τα δίνεις στις ΗΠΑ και ξεμπερδεύεις οριστικά. Κανείς δεν πρόκειται να σε ακουμπήσει. Νομίζω η εκμετάλλευση του ορυκτού πλούτου μας ή η συνεκμετάλλευση είναι το way out για εμάς οικονομικά. Εναλλακτικά κάθεσαι στο τραπέζι με Γερμανία και Γαλλία και τα μοιράζεστε μεταξύ σας ως μέλη της ΕΕ με την προϋπόθεση να διαγραφεί το χρέος σου ή να επιστραφεί κομματι αν όχι όλα τα λεφτά των αποζημιώσεων του Β' Παγκοσμίου πολέμου. Μακροπρόθεσμα το κέρδος της Γερμανίας θα ήταν μεγαλύτερο από μερικά δις.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

kalitzaros wrote:Μα η Τουρκία αυτό επιδιώκει.το να χαρακτηριστεί μια περιοχή 180 μίλια από το Καστελόριζο ως αμφισβητούμενα. Εμείς από μια τέτοια διαπραγμάτευση δεν έχουμε να κερδίσουμε τίποτα δυστυχώς. Όταν είσαι μια τόσο μικρή χώρα κατά τη γνώμη μου παιρνεις τα πετρέλαια και λες σε δυνατούς συμπαίκτες πάρτα και εκμεταλεσου τα και δώσε μου εμένα το 20 30 40%. Και ησυχάζεις
Λέω εγώ τώρα

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν υπαρχει χειροτερη λογική. Κανεις ποτε δεν σεβαστηκε κανενος το τσουτσέκι, και κανεις ποτε δεν προστατεψε ενα τσουτσεκι. Επισης, με τετοια λογικη, απλά λεει ο τουρκος οτι σας δωσουν οι ελληνες εμεις δινουμε ενα 5 τα εκατο εξτρα, οποτε βαζουμε σε πληστιριασμο κατι δικο μας και ελπιζουμε να μην κανει ο αλλος καλυτερη προσφορα.
Επίσης, αυτή η τακτική είναι που ακολουθειται χρόνια τώρα, και δεν μας έβγαλε πουθενα. Ιστορικά οποτε βασιστηκε η χώρα στις ξένες δυνάμεις και στις υποσχέσεις τους, πήγε άπατη. Αντίθετα οποτε βασιστηκε στον εαυτό της πήγε καλύτερα και οι παρεμβασεις των ξενων δυνάμεων ηταν πιο θετικές.

Και στην τελική αν δεν εισαι σε θέση να διαφυλαξεις τον ιδιο σου τον χώρο μπνος σου, καλό ειναι να μην ξετσουτσουνιζεις στις Λιβύες και να μην κερνας σουβλάκια στον Χαφταρ. Αν παρεις τον ρολο του καρπαζοεισπρακτορα της μεσογειου, θα σου ριχνει καρπαζιές και ο ενοχλητικος νταής της γειτονιάς, όχι μόνο οι κουλ ευρωπαιοι

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62689
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ρε γκεο. Γράφεις ένα κάρο [System Interruption: Μη βρίζεις!] πιο πάνω και δε λές ότι είσαι ο κύριος υπεύθυνος.

Πήγες Ελλάδα και γίνεται πόλεμος για τα μάτια σου. Εσένα ζητάνε γλυκέ λουκουμα.

Καλημέρες σε όλους.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Να γράψω και οτι παρουσιαζομαι Ε ΕΣΣΟ τον Σεπτεμβρη, ή να σας αφήσω να κοιμαστε ησυχοι?

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62689
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ααα. Μαλακά...θα έρθω για διακοπές τότε αν είναι Σεπτέμβρη. Ξέρω ποιος θα φυλάει τα ζουμπουρλουδικα κωλομαγουλακια μου.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”