Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

150 κρουσματα σημερα, μωρε καλα λεω εγω θα παμε στα 500 σε 2-3 βδομαδες.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14771
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομιζω οτι πιο πολυ νοημα εχουν τα νουμερα των ανθρωπων που νοσουν σοβαρα και χρειαζονται μεθ
Ετσι και αλλιως τον ακριβη αριθμο των κρουσματων δε μπορεις να τον εχεις
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Φυσικά και πιο πολύ νόημα έχει αυτό.
Ολοι μια χαρά με πυρετούλη αράζουν σπίτι και σε 15 μέρες θα κυκλοφορούν.
και 1500 να εχει αν ειναι 5 στις μεθ ολα καλα ολα ανθηρά.
Οριστε.
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9541
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Αν φτασεις στα 15000, θα φτασεις κ στα 100000 κ δε θα ειναι 5 στις ΜΕΘ, θα ειναι 500. Και δε θα ειναι στις ΜΕΘ, θα πεθαινουν εξω απο τις ΜΕΘ, οπως εγινε στην Ιταλια, στη Ν. Υορκη κτλ.

Το θεμα ειναι να μη φτασεις εκει. Θα μου πεις γτ ανοιξαν τα συνορα βεβαια.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Από το 150 σημερα παίζει να ειναι και 0 εστω σε απλό νοσοκομείο. Οχι στις ΜΕΘ.
Αρρωσταίνει ολη η νεολαία που φασώνεται χωρίς αυρίο και το περνάνε χωρίς να το ξέρουν.
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14771
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

equi_gonzalez wrote: Thu Aug 06, 2020 6:41 pm
Θα μου πεις γτ ανοιξαν τα συνορα βεβαια.
Γιατι δε μπορει να αναπληρωσει η ελληνικη οικονομια τα λεφτα που χαθηκαν απο τον τουρισμο.
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Τα σύνορα τα άνοιξαν για να μειώσουν τις επιπτώσεις στην οικονομία.. Δεν φταίει η κυβέρνηση σε αυτο.. Η κυβέρνηση φταίει στο ότι καλλιέργησε ένα κλίμα με δηλώσεις ότι κερδίσαμε τον κορονοιο, έβγαιναν και έδιναν συνεντεύξεις για το πώς η χώρα βγήκε νικητής κτλ.. Οπότε δημιουργώντας ένα κλίμα ασφαλείας ο κόσμος χαλάρωσε..! Από την άλλη φταίει και ο κόσμος που παραμένει απρόσεκτος, μην εφαρμόζοντας τους κανόνες κτλ.. Βλέπεις κόσμο με τη μάσκα στο πηγούνι και στο αυτί..! Ότι πιο καθυστερημένο..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

22 του μηνα θα γινει ενας γαμος εδω κρητη σε ενα κεντρο, αρα κλειστος χωρος περιπου 900 με 1000 ατομα και καλεσμενη, μεταξυ αλλων η ντορα.
να παω με καμμια καμερα, αλλα φοβαμαι μην βρεθω σε κανενα χαντακι.. εχουμε κ πολλα εδω κατω!
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14771
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τωρα που το πες,να αφησω τη πληροφορια οτι βουλευτης εδω κατω δε μπαινει καν στο κοπο να ασφαλισει την γραμματεα του

Μαθαινεις συνεχως πραγματα και το μονο που ευχεσαι ειναι φωθια να τα καψει ολα
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62575
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Στείλε βίντεο και θα το ανεβάσω εγώ από εξωτερικό vpn ίσως και από φειςμπουκ του πατέρα μου που μας άφησε χρόνους. Στείλτε βιδεο.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giovanni_7 wrote: Thu Aug 06, 2020 6:50 pm Τα σύνορα τα άνοιξαν για να μειώσουν τις επιπτώσεις στην οικονομία.. Δεν φταίει η κυβέρνηση σε αυτο.. Η κυβέρνηση φταίει στο ότι καλλιέργησε ένα κλίμα με δηλώσεις ότι κερδίσαμε τον κορονοιο, έβγαιναν και έδιναν συνεντεύξεις για το πώς η χώρα βγήκε νικητής κτλ.. Οπότε δημιουργώντας ένα κλίμα ασφαλείας ο κόσμος χαλάρωσε..! Από την άλλη φταίει και ο κόσμος που παραμένει απρόσεκτος, μην εφαρμόζοντας τους κανόνες κτλ.. Βλέπεις κόσμο με τη μάσκα στο πηγούνι και στο αυτί..! Ότι πιο καθυστερημένο..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όχι, τα σύνορα ανοίχτηκαν χωρίς κανένα μέτρο. Από τα μέσα Μαίου άνοιξε η εστίαση ξεκίνησαν πάρτι κτλ με τον κόσμο να ξεσαλώνει και δεν είχαμε αύξηση κρουσμάτων. Η ζημιά έγινε όταν μπαίνουν χωρίς ελέγχους από το εξωτερικό και δεν εννοώ μόνο τουρίστες αλλά και τους Έλληνες του εξωτερικού. Επίσης μία παρατήρηση, αν για παράδειγμα ένα Άγγλος κολλήσει τον μανάβη και ο μανάβης με την σειρά του κολλήσει 3 ντόπιους αυτό καταγράφεται σαν ένα κρούσμα εξωτερικού και 4 κρούσματα εσωτερικού, οπότε η ανακοίνωση που τα διαχωρίζει δεν έχει και πολύ νόημα.

Τέλος το μεγαλύτερο αστείο είναι που υπήρχαν χώρες με μεγάλη έξαρση πχ UK αλλά όταν έρχονταν με ενδιάμεση πτήση το κατέγραφαν σαν εισερχόμενο από την τελευταία χώρα που βρισκόταν. Για παράδειγμα οι περισσότεροι Έλληνες από Αγγλία πέταξαν μέσω Βουλγαρίας και για λόγους κόστους αλλά και για να αποφύγουν την καραντίνα. Στα σύνορα δεν τους έκαναν ούτε θερμομέτρηση ούτε ρωτήθηκαν/ελέγχθηκαν από που προέρχονται. Όταν μια φίλη μου από Λονδίνο ανησυχούσε για το πως θα επιστρέψει την λέω «Τι σε νοιάζει, αφού μέσω Γαλλίας θα γυρίσει» μου είπε πως στο UK τους έκαναν έλεγχο που βρίσκονταν τις προηγούμενες 15 μέρες και αν ήσουν σε κάποια από τις χώρες της λίστας τους έστω και για μία μέρα έμπαινες σε καραντίνα υποχρεωτικά. Εδώ το ξέραμε ότι έρχονται από επικίνδυνες χώρες μέσω τρίτων χωρών αλλά δεν κάναμε καν τον τυπικό έλεγχο.


Bonus: Οι εργαζόμενοι στην υγεία μειώθηκαν κατά 5.000 τον τελευταίο χρόνο. Εν μέσω πανδημίας αυτό, αλλά τουλάχιστον έχουμε παπάδες...
Spoiler: show
Δραματική μείωση του προσωπικού που υπηρετεί στον τομέα της δημόσιας υγείας τον τελευταίο χρόνο εμφανίζουν τα στοιχεία που δημοσιοποιεί το υπ. Εσωτερικών μέσω του μητρώου ανθρώπινου δυναμικού.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία που έχουν δημοσιοποιηθεί, τον Μάιο του 2020 υπηρετούσαν στις μονάδες υγείας 95.352 μόνιμοι και έκτακτοι εργαζόμενοι ενώ τον αντίστοιχο μήνα το 2019 ο αριθμός των υπηρετούντων ήταν 100.420 εργαζόμενοι.
Η μείωση του προσωπικού στις μονάδες υγείας όπως προκύπτει από τα στοιχεία αυτά είναι 5058 εργαζόμενοι και σε ποσοστό φτάνει στο 5%.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62575
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Mε κάθε σεβασμό είναι άσχετο το πότε άνοιξαν τα σύνορα για πτήσεις. Τα σύνορα άνοιξαν 1/6. Κόσμος ερχόταν μέχρι 30/7.

Δλδ από 10/7(άνοιγμα συνόρων και για υκ/προφανώς πολλοί είχαμε έρθει νωρίτερα αλλά πάμε παρακάτω) μαξ έως 25(Μαξ)θα έπρεπε να έχουν αυξηθεί τα κρουσματα. Επίσης δείχνει να γίνεται σωστή καταγραφή κρουσμάτων στα αεροδρόμια. Βτς το παράδειγμα σου για μανάβη εξωτερικό πάει ανάποδα επίσης:αν ο μανάβης είχε βρεθεί στο γάμο της κοπέλας που είχε Κορωνοιο και κολλήσει τον ξένο (πόσοι ξένοι πάνε σε μανάβη ?) πιάνεται ως άτομο που προσήλθε οικειοθελώς. Αν δε γίνονται έλεγχοι σε νοσοκομείο/α συχνά(σε εβδομαδιαία βάση)και βγαίνει η κοπέλα στη Λάρισσα που δούλευε σε κλινική και πάει και μιλάει σε 20 φίλες λογικό είναι να γίνει πανικός.

Το πρόβλημα μοιάζει ξεκάθαρο ήταν στην αρχή τα Βαλκάνια. Τώρα είναι ξεκαθαροτερο ότι είναι γάμοι πάρτι αλεμαγου και λοιπά σκατα. Αν δε κάνω λάθος επίσης είναι 3πλασια(?)τα τεστ που γίνεται πλέον καθημερινά σε σχέση με τον Μάιο.

Βτς κανένας έλεγχος σε κόσμο (μέχρι σήμερα)που έχει έρθει από Ισπανία τη Δευτέρα οπότε μη τρελενεστε ότι στο υκ κάνουν ελέγχους με τηλέφωνα κτλ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk






Last edited by zidane72003 on Fri Aug 07, 2020 1:14 pm, edited 4 times in total.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Εχω την εντυπωση οτι η καθε χωρα παιρνει χρηματα ανάλογα με τα εγχωρια κρουσματα? Η τους θανατους που καταγραφονται και θεωρουνταν τετοια, αλλα δεν παιρνω κ ορκο. Αν ξερει καποιος ας πει.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

@alex-gate-7-1925
Μα δεν διαφωνώ ότι τα σύνορα άνοιξαν και ο έλεγχος ήταν ελάχιστος.. Τα σύνορα αφού έχεις βασιστεί οικονομικά στον τουρισμό έπρεπε να τα ανοίξεις.. Δεν λέω πως η κυβέρνηση πήρε τα απαραίτητα μέτρα για να ανοίξει τα σύνορα.. Το αντίθετο λέω, πως η κυβέρνηση είναι λάθος που καλλιέργησε ένα κλίμα ασφαλείας χωρίς να κάνει τπτ πέρα από λάθη..! Καλλιέργησε ένα κλίμα ασφαλείας πριν αναιρέσει το lockdown και πριν ανοίξει τα πάντα στις 18/5.. Η χαλάρωση του κόσμου ήρθε σαν φυσικό επακόλουθο μιας πολιτικής που εφαρμόστηκε.. Δεν είπα πουθενά ότι δεν φταίει η κυβέρνηση..

Όμως πλέον φταίει κι ο κόσμος.. Πχ πας στο σούπερ μάρκετ και ο άλλος έχει τη μάσκα να του καλύπτει το στόμα..! Βλέπεις όλη την κατάσταση που επικρατεί.. Συγγνώμη αλλά δεν θα έπρεπε καμία κυβέρνηση να χρειαστεί για να σε συνετίσει.. Θα έπρεπε από μόνος του ο κόσμος να είναι χεσμενος και να προσέχει δίπλα.. Είναι διαφορετικό να έχεις 15 κρούσματα τη μέρα και να πηγαίνεις σε μέρη με συνωστισμό, διαφορετικό 150 αλλά η συμπεριφορά σου να παραμένει το ίδιο ηλίθια και ηλιθιότερη πηγαίνοντας σε τέτοια μέρη..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62575
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Βγάλανε οι Αμερικάνοι οδηγία για ταξίδια στην Ελλάδα και να αποφεύγονται λόγω κοβιντ.

Οι Αμερικάνοι... για την Ελλάδα.

Ε ρε μάγκες Κουβανοί...με κάτι @ να σέρνονται στο πάτωμα.

Τι τραβάμε σε αυτό το 2020. Τι άλλη μαλακια θα δούμε. Έχουμε 5 γεμάτους μήνες.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”