Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62654
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δε ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα απτο 15, τεράστια γκέτο υπήρχαν στην Αθήνα και σε Δυτική Αττική. Δε περπαταγες σε συγκεκριμένα περιοχές βράδυ μόνος.

Για το συγκεκριμένο γεγονός αν ισχύει και δεν είναι κλασικό hoax, ότι υπήρχαν βίντεο που δείχνουν τους συγκεκριμένους να συμμετέχουν σε συμμορία στο ΕΠΑΛ Περιστερίου απλά δεν έχω λόγια. Μου έκανε εντύπωση βέβαια καθότι δε ξέρω που μάθανε ονόματα και πως κάνανε "ταυτοπροσωπια" με το δήθεν βίντεο αλλά μου μεταφέρθηκε από δύο μπάντες οπότε ψάχνομαι.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Last edited by zidane72003 on Wed Jan 20, 2021 12:02 pm, edited 1 time in total.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3608
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Δεν έχουμε φαβέλες στο Περιστέρι, ούτε στην Πετρούπολή, ούτε στα Λιόσια κλπ. αλλά είχαμε και έχουμε παρέες που έχουν τις πλατείες σπίτι τους και παραβατική συμπεριφορά από το γυμνάσιο. Δεν είναι κάτι καινούριο τα 15χρονα που παίζουν ξύλο, κάνουν φέρμες κλπ. Δεν έχει κάτι το νερό, ούτε έχουμε διαφορετικό DNA, το βιοτικό επίπεδο και οι κοινωνικές συνθήκες διαμορφώνουν τους ανθρώπους, όσο και η οικογένεια. Ειδικά στην εφηβία που επηρεάζεσαι πολυ ευκολότερα από τους γύρω σου.
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9564
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Σε ψιλοσχετικο κ ψιλοασχετο θεμα: οταν ειχα πρωτοβγει εξωτερικο μου ειχε κανει θυμαμαι εντυπωση ποσο διαφορετικη ειναι η σχεση παιδιου-γονεα σε αλλες χωρες. Κι οχι μονο πολυ "μακρινες" απο την κουλτουρα μας, αλλα κ τυπου Ισπανια κτλ.

Πχ ενας Ισπανος φιλος μου οταν επιασε δουλεια κ εμεινε Βαρκελωνη σε ενα σπιτι (απο τα πολλα) των φραγκατων δικων του, τους εδινε νοικι κανονικα. Ή μια αλλη κοπελα εκανε εγχειριση Αμερικη, τα πληρωσαν ολα οι γονεις της, αλλα κ αυτη μολις αναρρωσε κ συνεχισε δουλεια, ξεκινησε να τους τα δινει πισω σιγα σιγα.

Στην αρχη μου φαινοντουσαν εξωφρενικα ολα αυτα κ γελαγα με το ποσο superior ειναι ο ελληνικος μπολιτιζμος. Τωρα αρχιζω κ καταλαβαινω. Δε λεω οτι τα παραπανω περιστατικα ειναι κ φουλ σωστα, αλλα σιγουρα κατι κανουμε στραβα. Πολυ χαιδεμα και "το παιδι", "το παιδι", "το παιδι". Κ δε μιλαμε μονο γ ηλικιες 15 κ 17 εννοειται, "το παιδι" ειναι πολυ συχνα 35 χρονων.

Sent from my KB2005 using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Ρε εμενα πριν 2 χρονια οταν ημουν 31 στα 32 ειχα ανεβει αθηνα κ με επιασε πονος στο αυτί μου. Παιρνει η μανα μου κατευθειαν τον γιατρο για ραντεβου κ του λεει θυμαμαι: "θελει να κλεισει ραντεβου γιατι ποναει το αυτακι του μωρε"...

Η το αλλο που χρησιμοποιει χαιδευτικα ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ... Να σου ζεστανω το φαγακι σου? Θελεις φετουλα? Παρε κ ψωμακι. Κ κατι τετοια... Μπορει να με τρελανει σε χρονο dt.


Ασχετο, εχει ταξιδεψει κανεις με αεροπλανο προσφατα σε οικονομικη να μου πει τι παιζει με τις βαλιτσες σε ολυμπιακη κ sky express?
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Aegean/Olympic στην economy πλέον δεν σε αφήνουν να πάρεις στην καμπίνα και σακίδιο πλάτης και τη χειραποσκευή (8kg). Πρέπει να πάρεις ένα από τα δυο. Αν θες +έξτρα αποσκευή (23kg) είναι +25€.

Αυτό το κάνει μόνο η Aegean (για Sky δεν ταξιδέψει πρόσφατα), Wizz και LOT ξέρω πως δεν το έχουν εφαρμόσει.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Καλα με Sky δε ξερω αν θα ήθελα να ταξιδέψω ποτέ :P
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3608
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Πρέπει να κλείσεις το comfort flex αν θες να έχεις βαλίτσα εκτος της χειραποσκευής και της προσωπικής τσάντας στην Economy.

Στη SkyExpress πάει ανάλογα με τον ναύλο, νομίζω ο φθηνότερος έχει μόνο χειραποσκευή 8, ο μεσσαίος 15 και ο ακριβός 20+
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

PanosBonJovi wrote:Καλα με Sky δε ξερω αν θα ήθελα να ταξιδέψω ποτέ :P
Γιατί το λες; Δεν είχα ποτέ θέμα και έχω πετάξει 6-7 φορές τα τελευταία χρόνια. Εδώ στην Κρήτη θησαυρίζει με τα απευθείας Ηράκλειο-Ρόδος λόγω φαντάρων, φοιτητών κτλπ. Είδα πρόσφατα ότι πήρε και μερικά 320 και ξεκινάει πτήσεις εξωτερικό. Λίγο τα τηλέφωνα να σήκωναν και θα ήταν μια χαρά :p
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

karembeu-7 wrote: Wed Jan 20, 2021 2:35 pm
PanosBonJovi wrote:Καλα με Sky δε ξερω αν θα ήθελα να ταξιδέψω ποτέ :P
Γιατί το λες; Δεν είχα ποτέ θέμα και έχω πετάξει 6-7 φορές τα τελευταία χρόνια. Εδώ στην Κρήτη θησαυρίζει με τα απευθείας Ηράκλειο-Ρόδος λόγω φαντάρων, φοιτητών κτλπ. Είδα πρόσφατα ότι πήρε και μερικά 320 και ξεκινάει πτήσεις εξωτερικό. Λίγο τα τηλέφωνα να σήκωναν και θα ήταν μια χαρά :p
Δε μου γεμίζει το μάτι ο στόλος που έχουν αλλά η αγορά των neo είναι θετική εξέλιξη. Νομιζω τελευταίο incident ήταν μια πτήση προς Λήμνο που έκανε αναγκαστική προσγείωση και γενικοτερα βλεπω έχουν βγάλει θεματα στο landing gear
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Απο οτι εψαξα, η ολυμπιακη σε αφηνει μονο τη μικρη βαλιτσα ή χειραποσκευη ενω η sky και τα δυο. Αρνητικο Τεστ κορονοιου για εσωτερικό δεν θελουν,ε?!
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9564
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Εκλαψα λιγο.Image

Sent from my KB2005 using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Πόσο ωραίο φαγητό η φασολάδα ρε πούστη. Δοκίμασα να φτιάξω μετά από χρόνια (οι προηγούμενες απόπειρες μου ήταν τραγικές) και βγήκε έπος.
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Με βλαμμένο από κάτω που βάζει μουσική και ουρλιάζει ότι ώρες να'ναι τι κάνουμε; Έχει κανείς καμία ιστορία;

fyi, τώρα είμαι στο σημείο που έχω ενημερώσει τον ιδιοκτήτη και είπε ότι το παιδί έχει όντως θέματα και θέλει και αυτός να τον διώξει...
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Υπάρχει καμία πιθανότητα να έχει Tourette ? Αν δεν έχει ξεκινά με παρατήρηση
Last edited by PanosBonJovi on Thu Jan 21, 2021 1:49 am, edited 1 time in total.
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Ε ναι, αν έχει turret θα σε γαζώσει. Μακριά.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”