Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

equi_gonzalez wrote:Εκλαψα λιγο.Image

Sent from my KB2005 using Tapatalk
Ο,τι καλύτερο έχω δει εδώ και καιρό

Sent from my VOG-L09 using Tapatalk

ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

fmaras wrote: Thu Jan 21, 2021 12:54 am Με βλαμμένο από κάτω που βάζει μουσική και ουρλιάζει ότι ώρες να'ναι τι κάνουμε; Έχει κανείς καμία ιστορία;

fyi, τώρα είμαι στο σημείο που έχω ενημερώσει τον ιδιοκτήτη και είπε ότι το παιδί έχει όντως θέματα και θέλει και αυτός να τον διώξει...
Μήπως είναι ο slotmamba;
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

χαχχαχαχαχαχαχ, έπρεπε να τον ψάξω αλλά όχι δεν είναι.
τουρετ δεν ξέρω αν έχει πάντως παρατήρηση έχει γίνει εννοείται
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Ε μετά αστυνομία ρε συ μπας και ηρεμίσει άμα δε γίνεται τίποτα. Τώρα αν δε θες να χαλαστείτε τόσο πολύ απλά επέμεινε του το βράδυ να μην κάνει φασαρία και υπομονή μέχρι να φύγει.

Ο από πάνω μου έχει στιγμές έκρηξης μάλλον επειδή παίζει λολ σαν αυτές που λες, και όταν παίζει η Άρσεναλ επίσης. Βέβαια αυτός ρίχνει αγνά καντήλια μόνο και πετάει-χτυπαει ο,τι βρει, δε βάζει μουσικές :D
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

ειχα το ιδιο θεμα.
σε σπιτι που νοικιαζαμε ο νοικιαρης εφυγε αφου δεν αντεχε αλλο μιας και ειχε 2 μικρα παιδια.
αστυνομια καλουσαμε αλλα ερχοταν με αναμενο φαρο, τον εβλεπε και χαμηλωνε την μουσικη οποτε η αστυνομια δεν μπορουσε να κανει κατι. να δηλωσω επισης οτι το αστυνομικο τμημα ηταν στα 50 μετρα αλλα αν πηγαινες απο εκει σου ελεγαν πρεπει να καλεσεις το 100 για να ερθουμε αλλιως δεν γινεται με τα ποδια.

μετα απο κανα 2 χρονια με απειλες,κατεβασμα απο το ρολοι της δεη πηγαμε στα δικαστηρια και τελικα μας πληρωσαν γυρω στα 3,000. πολυ κουραση και πολυ τρεξιμο παντως. μην μπλεξεις ειναι η φαση.
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

laugh wrote: Wed Jan 20, 2021 12:23 pm Δεν έχουμε φαβέλες στο Περιστέρι, ούτε στην Πετρούπολή, ούτε στα Λιόσια κλπ. αλλά είχαμε και έχουμε παρέες που έχουν τις πλατείες σπίτι τους και παραβατική συμπεριφορά από το γυμνάσιο. Δεν είναι κάτι καινούριο τα 15χρονα που παίζουν ξύλο, κάνουν φέρμες κλπ. Δεν έχει κάτι το νερό, ούτε έχουμε διαφορετικό DNA, το βιοτικό επίπεδο και οι κοινωνικές συνθήκες διαμορφώνουν τους ανθρώπους, όσο και η οικογένεια. Ειδικά στην εφηβία που επηρεάζεσαι πολυ ευκολότερα από τους γύρω σου.

Αρα που διαφωνούμε;Εγω επεσημανα οτι δεν παιζει ρολο αν ζεις στο Περιστερι η στην Κηφισια....Αλλοι ειναι οι λογοι...Και δεν βαζω στην εξισωση περιοχες οπως το Μενιδι η τον Ασπροπυργο καθως δεν αποτελουν τον πυρηνα των προαστίων της Αθηνας και του Πειραια....Βασικα εκει που ηθελα να εστιασουμε ειναι στο οτι δεν φταιει η περιοχη αυτη καθαυτη αλλα το background του καθενος....
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Σου ξαναλέω λάθος κανείς στις περιοχές. Αυτό επισημαίνει και ο άνθρωπος. Λες δεν υπάρχουν γκέτο και σου λέει/λέμε ότι κανείς λάθος και υπάρχουν (υπήρχαν).

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3606
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Η περιοχή είναι άμεσα συνδεδεμένη μ αυτό που λες background ρε συ. Αναγκαστικά όταν είσαι μικρός οι παρέες σου, άρα και οι προσλαμβάνουσες σου είναι από την περιοχή-γειτονιά. Αλλίως μεγαλώνει ένα παιδί στην Δραπετσώνα και αλλιώς στο Μαρούσι πως να το κάνουμε? Δεν είναι όλα τα παιδιά των δυτικών προαστείων βίαια, οπως ξερω γω δεν έχουν όλοι οι Κρητικοί όπλα αλλά οι πιθανότητες αλλάζουν.

Από τη στιγμή που κάποιος αποφάσισε ότι κάποιες περιοχές είναι για τους φτωχούς/εργατική τάξη, κάποιες για τους λιγότερο φτωχούς/μεσοαστική τάξη κλπ οι περιοχές παίζουν ρόλο στην διαμόρφωση του χαρακτήρα των παιδιών. Όχι 100%, ούτε σωστά, αλλά είναι μια πραγματικότητα πως να το κάνουμε?
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Λογικά τα γράφεις ρε. Ασε τον να λέει. Στραβοξυπνησε πάλι και θυμήθηκε τα νεανικά του χρόνια που μανουριαζε επειδή το χιόνι είναι άσπρο και ο ουρανός γαλάζιος ξέρω γω. Και περιοχές που το βράδυ αν περάσεις θα πρέπει είτε να πουλάς ναρκωτικά η να μην κουβαλάς τηλέφωνο και πορτοφόλι υπάρχουν. Εγώ αυτό αντιλαμβάνομαι ως "γκέτο". Αποτελούν περιοχές συγκεκριμένων"ομάδων"να περάσουν από εκεί.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ουσιαστικα δεν διαφωνουμε σε κατι....Απλα εγω θεωρω οτι δεν διαμορφωνει η περιοχη σου τοσο το που θα καταληξεις...Ζιζου ξερεις που εχω μεγαλωσει,και ξερω και εγω που εχεις μεγαλωσει...Πιστευω απο κουβεντες με την παροδο των χρονων με μεγαλυτερους απο εσενα αλλα και απο τον αδερφο μου,σημειοτεων εχεις την ιδια ηλικια με τον αδερφο μου, οτι την εποχη που εμεις μεγαλωναμε ηταν πολυ πιο σοφτ τα πραγματα...Αντιθετα μια δεκαετια πριν με φιλους που ειναι μεγαλυτεροι απο εμας γνωριζω οτι υπηρχαν αρκετα προβληματα....Η αληθεια ειναι οτι βλεπω οτι σιγα σιγα επιστρεφουμε σε εκεινη την εποχη....

Συμφωνω οτι υπαρχει μια συνδεση του βιωτικου επιπεδου με την παιδεια...Απλα ξαναγραφω οτι ειναι η ευκολη δικαιολογια να λεμε οτι ειναι απο την ταδε περιοχη και οτι ειναι πολυ επιδερμικο να το αναφερουμε ετσι ενω ειμαι σιγουρος οτι και οι τρεις πιστευουμε οτι ισως απο ολους τους λογους παιζει τον πιο μικρο ρολο η περιοχη αυτη καθαυτη....

Εγινα ξεκαθαρος;

laugh δεν απαντησα με quote σε εσενα για να διαφωνησουμε απλα ηθελα να πω την γνωμη μου πανω σε αυτο που λες....γενικα πιστευω οτι στο 80% των περιπτωσεων ειναι θεμα παιδειας και χαρακτηρα....
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3606
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Και καλά έκανες, δεν γράφει και κανας άλλος οπότε κι εγώ λέω την αποψάρα μου σ εσένα. Σιγά μην παρεξηγηθούμε κι όλας :)

Όλα για να περάσει η ώρα στο γραφείο :P
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Άμα είναι να περάσει η ώρα, μπορείτε να παρεξηγηθείτε και κατά το μεσημεροαπογευμα που θα έχετε τελειώσει να τα ξαναβρείτε..! Problem solved..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατσε προς το παρον περιμενουμε flame απαντηση απο Ζιζου για να προωθήθει η κουβεντα....
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62649
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν θα πω κάτι στο συγκεκριμένο αναλύθηκε. Θα ξεκινήσω Μέγκα φλειμ και ενώ ξεκίνησα να πώ ότι ζεστή>κρύο (δεν επιδέχεται άλλη άποψη. Δλδ και άλλη να έχετε λάθος κάνετε. Τόσο απλά)θα πώ ότι τόνος>σολωμό περιέργως.

Επίσης: έχει κανένας άλλος αντιμετωπίσει διαφορετικές γευστικές προτιμήσεις; Θυμάμαι μικρότερος πχ αηδιαζα με τη μελιτζάνα ενώ τώρα δεν είμαι τόσο κάθετα αρνητικός. Το μόνο που θυμάμαι και συνεχίζω να σιχαίνομαι είναι οι μπάμιες(μαγειρεμένες με οποιοδήποτε τρόπο και με οτιδήποτε παρέα). Βασικά το μόνο που δε τρώω είναι οι μπάμιες. Και λαχανακια Βρυξελλών και αγκινάρα πλέον τρώω αρκετά εύκολα.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9907
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Δεν έτρωγα ποτέ μπρόκολο και μελιτζάνα μικρότερος, πλέον τα τρώω και τα 2 πολύ άνετα.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”