Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Η θλαση είναι κόψιμο των μυικών ινών, σε πολύ σοβαρες περιπτώσεις μπορείς να πίανεις και το κενό. Αν δεν κάνεις σωστή αποκατάσταση μπορεί να μέινει και μόνιμο το βαθούλομα στον μυ. Είναι ανατριχιαστικό :P

Πάρε κανέναν βολταρεν ή παρόμοιο για να ανακουφίσει λίγο τον πόνο πριν τον ύπνο και καλό θα είναι να πας σ ένα γιατρό να εκτιμήσει τη σοβαρότητα και να σου γράψει φυσιοθεραπείες.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3014
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Τον εσκισα τελικά τον μυ και επίσημα.. στο τηλέφωνο που είπα του γιατρού που πονάω κλπ φοβήθηκε για αχίλλειο, αλλά ευτυχώς έκανα υπέρηχο και δεν έχει σχέση..
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

fmaras wrote: Mon Feb 17, 2020 1:04 am
Manuel Jimenez 21 wrote: Sun Feb 16, 2020 11:10 pm Το ερωτημα ειναι το εξης, ειναι το Φαληρο η καλυτερη γειτονια της Θεσσαλονικης;
Επιτελους! νομιζα ημουν ο μονος ρε φιλε!!
Τα παντα ειναι κοντα σου, βλεπεις κοσμο οτι ωρα και να' ναι, κομπλε τιμες - για φοιτητες ειναι τελεια. Φαντασου οτι υπαρχουν ατομα που προτιμουν 40 εκκλησιες..
τι να μας πουν οι κυριοι αυγολεμονοι για σαραντα εκκλησιες τωρα...
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote: Sun Feb 16, 2020 9:12 pm
Τώρα που είδα τον χάρτη, Βρεγμένη Γάτα έχει φάει κανείς να πει γνώμη;
Meh. Είναι κρίμα να πας μέχρι Τούμπα για αν φας στη Βρεγμένη Γάτα και όχι στην Παλιά Αθήνα, το καλύτερο μαγαζί της πόλης atm.
Manuel Jimenez 21 wrote: Sun Feb 16, 2020 11:41 pm νομιζω οτι για εναν φοιτητη ειναι η ιδανικη παντως, κοντα απο κεντρο αλλα οχι κεντρο με τις τιμες που αυτο συνεπαγεται, κοντα παραλια για τις νυχτερινες μπυροβολτες/τσιγαροβολτες, και οσο το επιτρεπει ο ΟΑΣΘ καλη συγκοινωνια.
Και γιατί να μη μένεις κέντρο, να μην μπλέκεις με ΟΑΣΘ, και να γλιτώνεις και κάνα 50άρι το μήνα από συγκοινωνίες;
Κακάσχημοι δρόμοι, πολύ στενοί, στο 80% των σπιτιών χρειάζεται να ανάβεις φώτα το μεσημέρι ακόμα και το καλοκαίρι επειδή είναι τόσο πυκνοχτισμένο, οικοδομές το ίδιο παλιές με του κέντρου και πολύ πιο άσχημες, πάρκινγκ δύσκολο.
Γενικά αν δουλεύεις/σπουδάζεις στο κέντρο και βγαίνεις στο κέντρο δεν υπάρχει καμία χρησιμότητα να μένεις οπουδήποτε ανατολικότερα της Έκθεσης. Αν είναι να μη μένεις σε walking diastance από τις καθημερινές σου δραστηριότητες καλύτερα να πας Τούμπα/Χαριλάου/Καλαμαριά/Εύοσμο και να είσαι 5' με ΟΑΣΘ πιο μακριά από το κέντρο σε σχέση με το κακάσχημο Φάληρο/Αγ.Τριάδα/Σχολή Τυφλών.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Περαστικά BuLLs3y3.

Και εγώ που πίστευα ότι έγινα καλά επιστρέφοντας από το ταξίδι, διαψεύδομαι καθώς Σάββατο και Κυριακη κατάφερα να ξυπνησω ψιλοχάλια και είμαι και 3 μέρες με μπούκωμα και μύξες. Μακάρι να μην μου το γυρισει σε καμια ιγμορίτιδα ή δεν ξέρω και εγώ τι...

Μιας και αναφέρθηκαν οι γιορτές. Έχω γίνει μεγάλος party pooper και δεν απολαμβάνω καμιά γιορτή πλέον. Τα καρναβάλια όπως γράφτηκε είναι η πιο forced γιορτή έβα, με επιτηδευμένη χαρά κλπ κλπ. Επίσης όσο ωραία μπορεί να είναι σε πόλεις με παράδοση σε καρναβαλι οπως πατρα, ξάνθη,κοζάνη κλπ τόσο άδιαφορα είναι στην σαλονίκη που δε γίνεται τίποτα και οι περισσότεροι φεύγουν εκτός. Επίσης τσικνοπέμπτη και πάλι αδιάφορη, έχει ωραίο χαβαλε και αρκετό τζέρτζελο αλλά αν την περιμένεις για να φας εξώ, θα φας ότι σκατίλα υπάρχει στο 95% των περιπτώσεων.

Πάντως η μόνη "γιορτή" που τα τελευταία χρόνια περνάω καλά και κάνω κάτι είναι η καθαρα δευτέρα.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

την έκανα την μαλακιa με προσπέραση σε διπλή γραμμή ενώ είχε μπλόκο λίγο πιο κάτω και τσίμπησα 50€ πρόστιμο. ευτυχώς μόνο τόσο γιατί έπεσα σε "καλό" αστυνομικό και την έβγαλα φθηνά. και λέω ευτυχώς γιατί στην αρχή μου είπε κάτι 400/500€ και δίπλωμα για δύό μήνες και ήμουν έτοιμος να λιποθυμισω. βέβαια βγήκα και του είπα στα ίσια ότι την έκανα την μαλακιa και να πληρώσω χωρίς χαζές δικαιολογίες και στο τέλος μου είπε το σεβάστηκε αυτό γι αυτό κι αυτή η "εξυπηρέτηση".
Spoiler: show
Image
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Σου έκοψε πρόστιμο ή του το έδωσες έτσι το 50ρικο??
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

προφανώς και έκοψε κλήση και πήγα μετά ελτα και πλήρωσα. έγραψε για ζώνη συνοδηγού αν θυμάμαι καλά(δεν είχα συνοδηγό ).
Spoiler: show
Image
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κωλόφαρδος ήσουν.

Είχα περάσει με κόκκινο, ενώ έψαχνα φαρμακείο γιατί ήταν επείγον. Ήμουν σε άδεια απολύσεως από τον Στρατό εκείνη την εποχή, και δεν είχα ακόμα πολιτική ταυτότητα.
Με σταματάνε. Τους λέω οτι εκανα [System Interruption: Μη βρίζεις!] αλλά έψαχνα φαρμακείο στις 11 το βράδυ. Νομίζω θα με έγραφαν αλλά είδαν ταυτότητα γιοτόμπαλου, με πίστεψαν. Κανονικά θα έπρεπε να φωνάξουν Στρατονομία νομίζω.

Λογικά θα βαρέθηκαν και με άφησαν να φύγω. 2012 έτος.
Μεγάλος πάτος, αλλά το κάρμα τις επόμενες μέρες με γάμησε. Έκατσα 401 πέντε μέρες ενώ ήμουν σε άδεια για απόλυση για μια [System Interruption: Μη βρίζεις!].
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

AFAIK δεν χρειαζόταν στρατονομία αλλά από την χούντα ο στρατιώτης θεωρείται "ανώτερος" από τον αστυνόμο, συνεπώς υποθέτωντας ότι ήταν στην αντίστοιχη βαθμίδα με εσένα θα έπρεπε να φωνάξουν τον ανώτερο/προϊστάμενό τους για να σε γράψει αυτός.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Στρατονομία καλείται μόνο σε περίπτωση σύλληψης..! Σε απλές κλήσεις τροχαία.. Κανονικά σε γραφείο οποιοσδήποτε τροχονόμος χωρίς να καλέσει κανέναν ανώτερο του..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ξενέρα που παίρνει ένας αστυνομικός όταν δει ότι είσαι στρατιώτης όμως δεν συγκρίνεται με τίποτα.

Στο Ελ. Βενιζέλος μια μέρα που πετούσα για Ρόδο έρχεται ένας με τουπέ και μου λέει έλα λίγο μαζί μου ενώ παράλληλα μιλάει στο κινητό. Πάμε λίγο παραπέρα και αρχίζει τα πού πας κτλπ και αμέσως του λέω ότι είμαι φαντάρος και μόλις του δείχνω ταυτότητα ξενερώνει απίστευτα. Τον ρωτάω τι παίζει και μου λέει ψάχνουμε κάποιον και έμοιαζες στα χαρακτηριστικά του και κάτι τέτοιες μπούρδες. Αυτά. Προχωράμε.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Καλημέρες.

Δεν ξεχνάω την κρυάδα που πήρα όταν γυρνοντας από διακοπές πριν από 3-4 χρόνια μου κόψανε κλήση για κτεο, ανακοινώνοντας μου ότι το ποσο ειναι 400€ και μετά από 3" αναμονής μου λένει ότι είναι 50€ αν το πληρώσω σε 10 μέρες. Επίσης θα συμφωνήσω με τον αποπάνω για την καύλα του να ξενερώνει μπάτσος που νομίζει ότι έχει πιάσει τον Ροχάμη ξέρω γω. Και πάντα πως γίνεται όλοι να έρχονται με το ίδιο υφάκι και τουπέ.

Πάντως οι τροχαίοι παίζει να είναι πιο "σωστοί" στην συμπεριφορά από όλα τα σώματα της ελας.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρες. Μεγάλη αλήθεια για την τροχαία σε σχέση πάντα με τους υπόλοιπους.

Νομίζω στρατονομία μόλις είναι για σωματικό έλεγχο ή σύλληψη πρέπει να φωνάξουν. Κλήση τρως κανονικά πχ.

Όταν ήμουν φαντάρος σε μία από τις άδειες είχα πετύχει σε εθνική οδό 9 το βράδυ φάση που έχουν κλείσει και τα δύο ρεύματα και περνούσαν όλοι από απίστευτο έλεγχο (όλοι έξω από το όχημα κτλ κτλ). Λογικά ή για ναρκωτικά ή για κάποια κλοπή που είχε γίνει εκείνη την στιγμή. Δεν είχα δει κάτι τέτοιο πάλι. Υπήρχε ένας που έκανε βόλτα στα οχήματα που περίμεναν στην ουρά κ έκανε ένα πρώτο τσεκ σε ταυτότητες κτλ. Μόλις έφτασε σε μένα αφού με ρώτησε τα κλασικά που μένεις τι κάνεις εδώ κτλ με ρώτησε και τι δουλειά κάνω. Του απάντησα στο στρατό είμαι και του έδειξα από μέσα την ταυτότητα. Με χαιρέτησε και μου είπε περάστε κύριε, ενώ έκανε νόημα να ανοίξουν το μπλόκο να περάσω. Ακόμα πιστεύω πως κατάλαβε ότι ήμουν κάποιου είδους αξιωματικός κτλ για αυτό οι χαιρετούρες. Αδιάφορο βέβαια γιατί με γλίτωσε από μία ώρα αναμονή τουλάχιστον.

Μπόνους όταν γύρισα από την άδεια στο στρατόπεδο που έμαθα ότι την προηγούμενη μέρα είχαν συλλάβει έναν μόνιμο για διακίνηση ναρκωτικών -diatakste
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Ισχύει αυτό με τη στρατιωτική ταυτότητα. Κι εμένα με έχουν σταματήσει πηγαίνοντας να δώσω μάθημα (να πάρω χαρτί για τη φοιτητική άδεια δλδ) με ταχύτητα που ήταν για αυτόφωρο και με το μπλα μπλα και το ότι ήμουνα φαντάρος και σας παρακαλώ πολύ κύριε πολιτσμάνε μου, έχω αργήσει στην εξεταστική μου ο τίμιος φαντάρος-φοιτητης μου έγραψε μια λογική ταχύτητα και δεν μου πήρανε ούτε το δίπλωμα. Η μόνη φορά στη ζωή μου που κάποιος από τα σώματα ασφαλείας ήτανε φιλικός προς εμένα :P
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”