ΑΓΓΕΛΙΕΣ -- Πωλείται/Ζητείται/Χαρίζονται

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
ezio ioannis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Wed Feb 13, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-JUVE
Status: Εγινε η......ΚΕΝΤΑ...!!!!!
Location: Kως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αλεξ για τιμή pm σε σένα??
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι... Στείλε μου ότι θες :-)
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή ετοιμάζεται η επιστροφή στα πάτρια εδάφη (τι ποια είναι τα πάτρια εδάφη; Αθήνα :P ) μπαίνουμε σε φάση αναζήτησης σπιτιού

Το Budget είναι περιορισμένο (300 ευρώ το μήνα, ει δυνατόν να έχει τις ηλεκτρικές συσκευές ή να είναι επιπλωμένο, μιας και δεν έχουμε χρόνο και χρήμα για να το στήσουμε από την αρχή + τα παλιά έπιπλα τα πήρε η αδερφή στο Ρέθυμνο όσο έλειπα στα ένδοξα στρατά :roll: ) και κοιτάμε περιοχές τριγύρω από το κέντρο (βλέπε χάρτη -αρκετά ευέλικτος-) με σαφή προτίμηση στο πρασινάκι Κουκάκι-Φιλοπάππου (δεν ξέρω γιατί, με εμπνέει το κλίμα και επειδή είναι κοντά η Σβούρα και το Συγκρουόμενο και όποτε πάμε -πολύ συχνά- γινόμαστε, απ' όλες τις απόψεις :drinking: -doublekiss ) και θέληση αποφυγής κέντρου (μόνο καμία ήσυχη πλευρά των Εξαρχείων, πχ Λόφος Στρέφη θα με έψηνε).

Image

Περί συγκατοίκησης είμαι ανοιχτός (ΖΙΝΤΑΑΑΑΑΝ) και έχω κάτι στη shortlist (προς Καλλιθέα μεριά ΖΙΝΤΑΑΑΑΑΝ), απλά είμαι λίγο περίεργος, και όχι ο πιο εύκολος άνθρωπος του κόσμου :D :D

Πιο νότια δεν θέλω να πάω (άντε, κανένα Μοσχάτο στην έσχατη) γιατί η δουλειά είναι Μαρούσι, και πιο βόρεια από Πανόρμου επίσης δεν θέλω να πάω, γιατί η παρέες και στέκια είναι κέντρο.

Αν έχετε κάτι στο νου, καλοδεχούμενο, γιατί όσα σπίτια έχω δει έως τώρα δε με τρέλαναν (ναι, ξέρω, no budget no honey, αλλά το real estate έχει κρίση, του πούστη, κάτι θα βρεθεί)
User avatar
ezio ioannis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Wed Feb 13, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-JUVE
Status: Εγινε η......ΚΕΝΤΑ...!!!!!
Location: Kως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γενικά το real estate είναι σε κρίση αλλά κάποιοι ακόμη δείχνουν να ζουν στο κόσμο τους! ψάχνω με τη γυναίκα για Αγία Παρασκευή, Χαλάνδρι, Γέρακα (λόγω δουλειας) και νορμάλ 3αρια αξιοπρεπή από 90' και μετά κάτι 550-600 παίζει! γι αυτό οποίος γνωρίζει κάτι για ενοίκιο και σχετικά ας βοηθήσει!
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

φιλε μου τα ενοικια σε αυτα που περιγραφεις επαιζαν στο 1000ρικο προ κρισης
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειδικα Γερακα που εχει αναπτυχθει αρκετα...κοιτα και Βριλησια..
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενας φίλος μου μένει Πανόρμου με 160€
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
ezio ioannis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Wed Feb 13, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-JUVE
Status: Εγινε η......ΚΕΝΤΑ...!!!!!
Location: Kως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαζί σας ρε μάγκες... ναι έχετε δίκιο! εντάξει οκ πρωτεύουσα άλλη ζωή αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ ότι στις άλλες 2 μεγαλύτερες πόλεις, Θεσσαλονίκη Πάτρα (για να είμαι δίκαιος στις καλύτερες περιοχές τους) βρίσκεις τα ίδια σπίτια σχεδόν σε μισή τιμή!Δηλαδη πιο πολύ ανεργία-αναγκες υπάρχουν Σ αυτές τις πόλεις απ ότι στην Αθήνα?? δεν νομίζω πλέον!!
έχει τύχει περίπτωση να του πω από 500 κάντε μου 430 και απάντησε ο άλλος καλύτερα να το βάλω φωτιά πάρα να στο δωσω
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τι σπίτι μιλάμε στα 430? Χρονιά που είχε χτιστεί δηλαδή και τετραγωνικά? Και σε τι κατάσταση?
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μια χαρα τιμες βρισκεις και στην Αθηνα ρε συ.Ισως σε περιοριζει πολυ που ψαχνεις σε 2-3 συγκεκριμενες περιοχες.Επισης δεν ξερω γιατι κοιτας τοσο την χρονολογια κατασκευης, ειδικα αφου μιλαμε για ενοικιο.Υπαρχουν σπιτια πριν το '80 που δεν φαινεται καθολου η ηλικια τους.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν αναφέρεσαι σε μένα για τη χρονολογία που είπα, εννοείται πάντα σε συνάρτηση με την κατάσταση και κυρίως τη συντήρηση που έχει κάνει ο ιδιοκτήτης... Και μιλώ κυρίως για τη μόνωση πχ πλακάκι vs μωσαϊκό, διπλά τζάμια με μόνωση vs τα απλά παλιά και γενικά η μόνωση του σπιτιού για να γλιτώνεις πετρέλαιο/ρεύμα το χειμώνα...
User avatar
ezio ioannis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Wed Feb 13, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-JUVE
Status: Εγινε η......ΚΕΝΤΑ...!!!!!
Location: Kως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γυρω στα 80 τετραγωνικά κοιτάω με 2 δωμάτια... στο ότι περιορίζομαι σε αυτές τις περιοχές έχετε δίκιο αλλά όσον αφορά χρονολογία είναι στάνταρ ότι κοιτάω διότι φίλε μου λόγω εργασίας βρίσκομαι Αθήνα και θα είμαι για μια 10ετια τουλάχιστον... ΣΕ 1 βδομάδα παντρεύομαι και σκοπεύω πρώτα ο Θεός να κάνω και οικογένεια, δεν θέλω κάθε τρεις Κ λίγο να αλλάζω και όσο να ναι προτιμώ ένα καλό σπίτι για να το φτιάξω όπως θέλω εφόσον δεν έχω δικό μου... βέβαια άλλος μπορεί να έχει αλλά γούστα και να με θεωρεί υπερβολικό... αλλα δεν θέλω ούτε μεζονέτες ούτε πολυτέλειες... ας πούμε τώρα μένω στο Αιγάλεω σε 42 τ.μ και πληρώνω 300 από 330... ΜΕ τέτοια τιμή Θεσσαλονίκη, από κει που είμαι, ας πούμε στο Ωραιόκαστρο (μια απ τις καλύτερες περιοχές της για όσους δεν γνωριζουν) βρίσκεις μεζονέτα 100 τμ! με αποδείξεις οποίος θέλει και το αμφισβητεί!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26808
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Το μετρό ανεβάζει την τιμή αφού.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψιλοβγαίνουμε οφφτοπικ

Το σπίτι (αν μιλάμε για ενοικίαση) γενικά είναι λαχείο

Φίλος νοικιάζει με 180 ευρώ δυάρι 45τμ δίπλα από Συγγρού-Φιξ, σε πολύ καλή κατάσταση, και για τα λεφτά του άψογο
Άλλος νοικιάζει 3άρι (με τον αδερφό του) στην Πανόρμου με 400 ευρώ, κατασκευής του 2000+, επιπλωμένο και γενικά φοβερό σπίτι

Ψάξιμο θέλει και υπομονή. Σχετικά με τις τιμές, προφανώς και κάτι που έπαιζε στο 1000ρικο τώρα θα παίζει έως και 40-50% παρακάτω, και εγώ ως ενοικιαστής περιμένω τέτοιες μειώσεις εφόσον αντίστοιχη μείωση υπάρχει και στη μισθοδοσία μου (καλά, όχι μείωση, γιατί για την ακρίβεια δεν πρόλαβα τις καλές εποχές του κλάδου μου με τις entry level θέσεις να πληρώνονται 1.300 καθαρά :P ).

@ezio: Αν παντρεύεσαι και ισχύει η ηλικία του προφίλ σου θα βαφτώ μπλε να πέσω στη θάλασσα.

@jordi: -rofl -rofl
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@alex:Στον ezio πηγαινε που ειπε οτι ψαχνει σπιτια του 90 και μετα.Ναι εννοειται μετρανε πολυ και αυτα αλλα αν ειναι να ανεβει η τιμη 100-150e τον μηνα, προσωπικα θα βολευομουν και με τα απλα τζαμια. :P

@ezio: οχι ρε συ, τι υπερβολικος;Εννοειται ο καθενας ψαχνει καποια συγκεκριμενα πραματα.Συγγενης μου παντως με αυτα τα λεφτα που γραφεις (550-600) νοικιαζει 3αρι στην περιοχη Ζωγραφου, καινουργια πολυκατοικια, και εχει θεα μεχρι το λιμανι του Πειραια.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”