Πανελλήνιες εξετάσεις 2012

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
sirkostas777
Coach
Coach
Posts: 2580
Joined: Thu Apr 24, 2008 4:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος ,Liverpool
Location: Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για κάτσε μωρέ μήπως το γυρίσουμε στα 2 που μένουν!Πολύ καλά σήμερα,τα επιλογής και σωστά λάθος όλα οκ,στα άλλα ότι έχω χάσει από ψιλοπράματα,μιας και όπως τα κατάφερα στα πρώτα δεν έκανα καλή επανάληψη,γιατί τα πέρασα μια γρήγορη το πρωί,ήταν και αντισός οι λειτουργίες.ΑΕΠΠ,ΑΟΘ τώρα,με σοβαρότητα και μια χαρά (ελπίζω) θα πάμε.Να δούμε και πώς βαθμολογούνε,θα ξενερώσω αν έχω χάσει μονάδες από πράγματα επειδή τα έχω διατυπώσει διαφορετικά,χωρίς βέβαια να διαφοροποιηθεί το νόημα.Και θα χάσω και μια-δυο μονάδες στάνταρ,μιας και ξέχασα τα παραδείγματα στην έρευνα και ανάπτυξη.Τώρα σε απαντήσεις 120 λέξεων να χάνω τίποτα 1/5 κι 1/4 της ερώτησης για μια διαφορετική λέξη/διαφορετική διατύπωση,χωρίς να διαστρεβλώνω το νόημα,δε (θέλω να) νομίζω.Ευχαριστημένος πάντως,πρώτη φορά μετά την έκθεση,που βασικά δεν κατουρήθηκα κι όλας,απλά δεν πιστεύω να τα πήγα άσχημα.
“I often warn people: "Somewhere along the way, someone is going to tell you, 'There is no "I" in team.' What you should tell them is, 'Maybe not. But there is an "I" in independence, individuality and integrity.”
-George Carlin

"An intelligent man is sometimes forced to be drunk to spend time with his fools."
Ernest Hemingway

“Great art is horseshit, buy tacos.”
-Charles Bukowski
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλά και σήμερα.
Έχασα στο Β4 το άγαρ. Νόμιζα δε χρειάζεται να το αναφέρω.
Στο Γ3 τζάμπα ξέχασα να γράψω στην αιτιολόγηση ότι κάθε γέννηση είναι ξεχωριστό γεγονός. 1-2 στα 100 τζάμπα.
Και τέλος, στο πλασμίδιο στο Δ3 είπα ότι κατά την κατασκευή ανασυνδυασμένου πλασμιδίου σπάνε 2 και σχηματίζονται 2 φ.δ(ενώ το σωστό είναι ότι σχηματίζονται 4). Όλο αυτό έπαιρνε 2/100. Έγραψα αυτούς που σπάνε οπότε 1/100 θα χάσω.

Άρα γύρω στο 95. Εξαιρετικά λοιπόν, μένει και η Χημεία που τη θεωρούσα αρκετά εύκολη μέσα στη χρονιά. Θέλει προσοχή βέβαια αλλά και με κάνα 15αρι(που σημαίνει ότι θα ναι και δύσκολα τα θέματα) το παλεύω για τη σχολή που θέλω. Ηρεμία, ψυχραιμία, 2 μέρες μείνανε και μετά όλα καλά.
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

κι εγώ καλά έγραψα σήμερα. πιστεύω γύρω στο 90-95

ρε
το άγαρ που κολλάει στο Β4?
στο Γ3 πήγα να γράψω ότι κάθε κύηση είναι ξεχωριστό γεγονός και το έσβησα τελευταία στιγμή για κάποιο λόγο. φακ
Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσέκαρα λύσεις από Πουκαμισά(χειρόγραφες, εντελώς πρόχειρες) και το είχαν γραμμένο.
Τώρα ένα άλλο φροντιστήριο με πιο οργανωμένες γραπτές λύσεις, δε το έχει μέσα.
Παίζει και να μη χρειάζεται. Όντως, δεν έχει λογική τώρα που το σκέφτομαι.
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ακουσατε τιποτα οτι θα ξαναγραψουμε φυσικη?
User avatar
p@ok@r@s
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2089
Joined: Sat Jan 17, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nαι ρε παιδες, ουτε εγω το εγραψα το αγαρ, για ποιο λογο να χρειαζεται;

Πολυ καλα και εδω, 95+ κατα πασα πιθανοτητα. Παμε δυνατα τωρα και χημεια, να εξασφαλισουμε τουλαχιστον τις κατωτερες βαθμολογικα σχολες και μετα βλεπουμε.
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Εκτός του ότι στο φόρουμ δεν πρέπει να 'χουμε κανέναν του '95, μόνο εγώ θα ξαναδώσω του χρόνου;
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πήρες απόφαση ότι θα ξαναδώσεις το '13 πριν τελειώσουν οι πανελλήνιες του '12?

Επιπόλαιο μου φαίνεται,χωρίς να ξέρω την κατάσταση βέβαια και με κάθε επιφύλαξη.
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wolfsbourger wrote:Εκτός του ότι στο φόρουμ δεν πρέπει να 'χουμε κανέναν του '95, μόνο εγώ θα ξαναδώσω του χρόνου;
του 95 έχουμε! το μόνο πρόβλημα είναι ότι είναι Κύπριος :P
User avatar
trexantiris
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 309
Joined: Fri Dec 12, 2008 4:03 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Ρόμα , Λίβερπουλ
Location: Πέραμα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

'Eχουμε και άλλον έναν του 95'!
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Ουσιαστικά δεν διάβασα ποτέ την χρονιά που πέρασε, ασχολούμουν με θέματα που δεν με απασχολούσαν εδώ και 17 χρόνια την χρονιά που δεν έπρεπε.

Ξεκίνησα καλά με την έκθεση, αλλά το 10-20% στη βιολογία με ξενέρωσε απότομα και δεν προσπάθησα όσο θα προσπαθούσα υπό κανονικές συνθήκες από 'κει και πέρα. Έγραψα σχετικά καλά στην λογοτεχνία, βάση στα αρχαία. Σήμερα πήγα εντελώς αδιάβαστος στην ιστορία επειδή έπρεπε να γράψω παραπάνω στα αρχαία αν ήθελα να μείνω στον στόχο μου, και έτσι έγραψα 25-35%.
Θα μπορούσα να 'χα γράψει παραπάνω σήμερα αλλά ο στόχος μου είναι Κοινωνιολογία στην Αθήνα ή Πολιτική Επιστήμη Αθήνας/Θεσσαλονίκης. Ντάξει, δεν θα με χαλούσε το Ρέθυμνο αν ερχόταν :D

Πιστεύω ότι με σοβαρή προσπάθεια και πειθαρχία (δεν ξαναπηγαίνω φροντιστήριο) μπορώ να πιάσω τον στόχο μου του χρόνου. Απλά είναι κρίμα γιατί κατά τη γνώμη μου ήταν εύκολα τα θέματα όλων των μαθημάτων (εκτός από βιολογία που δεν πήγαινα και δεν εκφέρω γνώμη) σε σχέση με αυτά που έκανα όταν ακόμα πήγαινα φροντιστήριο. Και ανήκα και σε ειδική κατηγορία.

Αυτό που θα με στενοχωρήσει είναι ότι από 'κει που είχα 20-30 άτομα (δεν μιλάω για αληθινούς φίλους, απλά ευχάριστα άτομα) που ανά πάσα στιγμή θα μπορούσα να βγω μαζί τους για μπάλα/καφέ/ποτό, θα πάω σε λιγότερα από 10 άτομα με τους περισσότερους να είναι μικρότεροί μου. Και όλοι θα είναι τουλάχιστον 500χλμ μακρυά από το νησί, ενώ εγώ θα διαβάζω επειδή έκανα μλ.κίες την χρονιά που δεν έπρεπε.

Δεν με στενοχώρησαν τα αποτελέσματά μου, ήξερα ότι δεν ήμουν διαβασμένος και γι' αυτό πήγαινα χωρίς άγχος.

Ό,τι και να γράψω την παρασκευή δεν γίνεται να αλλάξει το αποτέλεσμά μου.
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

ρε μην τα παρατάτε.
και επίσης το Ρέθυμνο είναι τρέλα.
Η κομοτηνή του νότου :P
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

User avatar
giorgos21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 401
Joined: Fri Jul 10, 2009 1:45 pm
Football Manager της ομάδας: Ανεμενουμε...
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ , Inter
Location: kozani
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγώ ανήκω στην ομάδα των 95 :P
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό το κεφάλαιο 6 δεν μαθαίνετε με τίποτα στον προγραμματισμό. Υπάρχει κανένας "ήρωας" που να το έχει μάθει; :P
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”