Γκόμενες VΙ: Και που 'σαι ακόμα

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

εγώ το πήγα μέχρι εκεί που άντεχε η τσέπη μου, χωρίς να μπω σε διαδικασία με δόσεις ή να πεινάσω τους επόμενους μήνες... επίσης πήγαμε μαζί για να διαλέξει αυτό που θέλει και είχε μικρή διαφορά οπότε δε μου ήταν τπτ να ανέβω λιγάκι [απλά κάποια πατατάκια λιγότερα στα στριμ]
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοντά σε αυτό που λέει ο Sponis.
Από την δίκη μου εμπειρία κ σε search που είχα κάνει ένα πραγματικά ωραίο δαχτυλίδι (θα μου πείτε σχετικό είναι αυτό) έπαιζε από 800 και πάνω.Μιλάω πάντα για Ελλάδα κ με τη σύντροφο να διαλέξουμε μαζί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Akyla wrote:Κουζμιτς δικαστής γυναικείων ονείρων. Όταν πάρεις σύνταξη πες της ότι τώρα είναι αργά και να πάτε κάνα ταξιδάκι καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στο μυαλό μου είσαι λέμε.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

mitsosvd wrote: Mon Oct 21, 2019 1:30 pm Παιδια να ρωτησω εδω πισω απο την ασφαλεια του σχετικου anonymity που προσφερει το φορουμ, ωστε να ρωτησω κατι για εναν φιλο μου που δεν τον ξερετε, ειναι απο το χωριο. Ξερω οτι δεν υπαρχει σωστη απαντηση σε αυτο και εξαρταται απο της οικονομικες δυνατοτητες του καθενος, αλλα ο φιλος μου χρειαζεται καποια γνωμη και ντρεπεται να ρωτησει στον κυκλο του: Οταν φτασουμε στο σημειο να αρχισουμε να σκεφτομαστε να παρουμε δαχτυλιδι, σε τι μπατζετ πιστευεται οτι ειναι λογικο να κινηθούμε? Απο τι μπατζετ και κατω θα ειμαστε τσιγκούνηδες, και απο τι μπατζετ και πανω θα το εχουμε παρακάνει?
Εκει πάνω που σε όλους τους τρεχανε απο τα μπατζάκια (ή είναι υπερχρεωμένοι και η φουσκα τους θα σκασει οπου ναναι), θυμάμαι ότι το "σωστό" price range ήταν καπου στα δυο ή τρία μηνιάτικα κατά αυτούς. Εγώ δεν πήγα με μπάτζετ, πήγα σε κατι μαγαζιά, βρήκα ένα που μου άρεζε πολύ, λίγο πάνω από μισό μηνιάτικο μου βγήκε, και η γυναίκα πραγματικά εντυπωσιάστηκε, καθώς δεν είχε καθόλου μα καθόλου ακριβές απαιτήσεις.

Πάρε αυτό που σαρέσει σε σένα, δεν χρειάζεται να φτάσεις σε καποιο ποσό απαραίτητα. απλά αμα βγάζεις 10 χιλιάρικα τον μήνα, ίσως έδειχνε κάπως να της πας καποιο δαχτυλίδι με 3 ευρώ
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ας κάνω λοιπόν εγώ ποδαρικό στο τόπικ για το 2020. Η κατάσταση έχει ως εξής:
  • Όπως έχω γράψει, πρόσφατα μετακόμισα Seattle. Νέα ζωή συνεπώς και πολύ λιγότεροι γνωστοί/φίλοι κλπ. Μιλώντας με μια φίλη από ΝΥ που της εξηγούσα ότι είναι σαφώς δυσκολότερο σε μια εταιρία να βρεις παρέα σε σχέση με το πανεπιστήμιο, μου λέει ότι και μια γνωστή της μόλις ήρθε Seattle και της έλεγε τα ίδια κλπ και μας φέρνει σε επαφή.
  • Βρισκόμαστε για ένα καφέ, γνωριζόμαστε. Στην ίδια φάση με εμένα κι αυτή, δλδ χωρίς παρέες στο Seattle, σε group με μεγαλύτερους/παντρεμένους/γονείς/whatever.
  • Πριν τα Χριστούγεννα βγαίνουμε άλλες 2 φορές (μια για μπύρες οι 2 μας, μια για dinner με ένα ζευγάρι γνωστούς της) αλλά σε όλη την υπόλοιπη επικοινωνία είναι προς το ψυχρό (όχι πολύ ή με αγένεια, αλλά δεν δίνει καμία ένδειξη για οτιδήποτε). Για να είμαι και δίκαιος βέβαια, δεν έκανα κι εγώ νίξη για κάτι.
  • Φεύγει για Χριστούγεννα Ελλάδα, σταματάμε να μιλάμε για κάποιες βδομάδες πέρα από τα κλασικά καλή χρονιά, που είσαι, τι κάνεις κλπ.
  • Επιστρέφει την προηγούμενη βδομάδα και κανονίζουμε οι 2 μας να πάμε για ταινία και dinner Σάββατο και Δευτέρα (ήταν αργία εδώ την Δευτέρα). Πάλι ίδια φάση, βγήκαμε αλλά χωρίς να μου δώσει πάλι κάποια ένδειξη (μηδενικό άγγιγμα από μέρους της, έκανε κάτι ασυναίσθητες (?) κινήσεις προς τα πίσω όταν την πλησίαζα παραπάνω, στο αυτοκίνητο μόλις την πήγα σπίτι της κατέβηκε βιαστικά κλπ). Επίσης, για την δεύτερη ταινία μου είπε ότι ήθελε να φωνάξει ένα φίλο της (από το προαναφερθέν ζευγάρι) αλλά επειδή μετά μου είπε ότι δεν μπορούσε δεν παίρνω όρκο αν ισχύει και τι παίχτηκε.
Και εδώ έρχεται η ερώτηση: κάνω την κίνηση (και έχω αργήσει πολύ κιόλας) μιας και έχει δεχτεί να βγούμε τόσες φορές οι 2 μας ή προσπαθώ να βολιδοσκοπήσω (και πως;) παραπάνω τι παίζει λόγω όλης της υπόλοιπης συμπεριφοράς;
User avatar
equi_gonzalez
National Manager
National Manager
Posts: 9582
Joined: Mon Mar 22, 2010 6:21 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Barca, Man Utd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Νομιζω ειναι απο τις φασεις του αν δε χωθεις δε θα μαθεις. Και δεν εχεις να χασεις κ τπτ δλδ. Εκτος αν τη θες τοσο πολυ για φιλη ξερωγω.

Υπαρχει κ το σεναριο το να εχεις καταλαβει οτι υπαρχει κατι απο μερους της αλλα οχι "ετοιμο" ακομα, οποτε να πας να παιξεις μαεστρικη μπαλιτσα, τυπου αδιαφορος στην αρχη, να της φερεις κ εσυ καμια φιλη σε κανα ραντεβου που υποτιθεται θα ησαστουν οι δυο σας, να πεταξεις καμια ατακα οτι κανετε πολυ καλη παρεα κτλ κτλ.

Αλλα εισαι για τετοια?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

pirovatis wrote:Τραβάει τις ακροαματικότητες και τα θηλυκά ο Εκι.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62698
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν σου έχει δώσει κάποιο σημάδι από την άλλη πόσο σε καίει και όλας?

Δε χάνεις τπτ απλά δεν βλέπω και τρελή προδιάθεση (πάντα και σύμφωνα με ότι έγραψες).

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5899
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Εγω πιστευω οτι στη φαση που εισαι ειναι λιγο ψιλονωρις για να παρεις αποφαση για κινηση. Εισαι σε καινουργια πολη, κανετε καλη παρεα, δεν εχετε πολλους φιλους, δεν εχουν δημιουργηθει καν κλιμα που ν ασε προδιαθετει να κανεις κινηση. Εισαι σε φαση να χασεις την παρεα σου τωρα αν δεν παει καλα η κινηση? (Και οπως μας τα γραφεις, δε μου φανηκες και παρα παρα πολυ ψημενος)
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

John, έτσι όπως τα περιγράφεις, δεν υπάρχει τιποτα καλύτερο από το να γιολαρεις. Τουτέστιν, κάνε όποιο πέσιμο ήθελες να δοκιμάσεις μικρός ξερωγω.

Αν παλι για κάποιον λόγο που δε μας είπες ακόμα θες να την κατακτήσεις, ξεκίνα να μην είσαι ευκολα διαθέσιμος και πες πχ ότι είσαι σε ραντεβού. Μην πεις ψέμματα, τα ψέμματα ανιχνεύονται από τον τρόπο που τα λες και δεν έχουν τα επιθυμητά απότελεσματα. Κλείσε ραντεβού με άλλες κοπέλες, βάλε την γοητεία σου ή και το τίντερ να βρει άλλα κορίτσια. Οι πιθανότητες να σε δει με άλλο ματι εάν από εκεί που είσαι ψιλομόνος σε ξένη πόλη ξαφνικά είσαι κάποιος με πολλαπλές επιλογές είναι αρκετες.
Επίσης μιας που το πήγαμε και μαθηματικά, οι πιθανότητες να καταλήξεις με κάποια ανεξάρτητα αν είναι αυτή, ανεβαινουν κατακορυφα.


Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6381
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Ό,τι λέει ο mitsosvd. Υποτίθεται ήρθατε σε επαφή για να "σκοτώσετε" τις μοναξιές σας και οι δύο. Επίσης λες ότι είναι απόμακρη στην παραμικρή κίνηση που κανείς, οπότε μάλλον δε ψήνεται για κάτι παραπάνω και ίσως έχει και το "φόβο"/υποψία ότι μπορεί να ψήνεσαι εσύ και ό,τι κάνεις να το κάνεις κινούμενος προς τα εκεί και όχι για παρέα (γι' αυτό πρότεινε να φέρει και φίλο και έφυγε βιαστικά από το αμάξι). Αν δε σου είναι απαραίτητη για παρέα και γουστάρεις πολύ κάνε την κίνησή σου, αλλά ρισκάρεις να φας άκυρο και να πας στο σημείο μηδέν όπου δε την είχες ούτε για παρέα. Αν δε ψήνεσαι και τόσο, παίξε έμμεση μπαλίτσα όπως λένε τα παιδιά και στην καλύτερη σου κάθεται, στη χειρότερη συνεχίζετε να κάνετε παρέα.

Όσο για το δαχτυλίδι, γνώμη μου είναι ότι βάζεις το ταβάνι σου ανάλογα με τις οικονομικές σου δυνατότητες και μετά πας και παίρνεις ό,τι σου αρέσει μέχρι τη συγκεκριμένη τιμή.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3615
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Έτσι όπως τα λες φαίνεται ότι η κοπέλα δεν το σκέφτεται ερωτικά το θέμα. Παρέα έψαχνε και βρήκε. Δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να αλλάξει στο μέλον αλλά λογικά αν κάνεις τώρα κίνηση δεν θα πάει καλά.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10075
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Αυτό που λένε τα παιδιά. Δέχεται τόσες πολλές φορές γιατί δεν έχει και εναλλακτικές ώστε να αρνηθεί. Δεν ξέρω τι κινήσεις έκανες και απομακρυνόταν, αλλά δε νομίζω πως θέλει να πέσει με τα μούτρα με τον πρώτο που συνάντησε. Από τον τρόπο που περιγράφεις τη φάση δεν δείχνεις κάποιον ιδιαίτερο ενθουσιασμό κι εσύ (άλλοι εδώ γράφουν την παραμικρή λεπτομέρεια για το πως ήταν τα ραντεβού, το πως κοίταζε, τι ωραίο είχε :P ).

Εγώ, ως γνωστός μουλωχτός σε τέτοια θέματα, θα έκανα τα εξής:
1) Αν ήθελα να την ρίξω σώνει και ντε, θα ήμουν πολύ χαλάρος. Θα έκανα χαβαλέ και χούμορ συνέχεια. Σπάει ο πάγος πολύ πιο εύκολα. Καμία κίνηση, μόνο χαβαλέ.
2) Αν σου δοθεί η ευκαιρία συζητάς κάτι πιο προσωπικό μαζί της. Στο χαλαρό όμως και πάνω στην κουβέντα. Όχι να γίνεις αδιάκριτος, να δείξεις ενδιαφέρον. Έτσι μπορεί να βολιδοσκοπήσεις μια κατάσταση και να δηλώσεις έμμεσα και το ενδιαφέρον σου. Υπάρχει κίνδυνος να μπεις friend zone, οπότε μην υπεραναλύσεις το θέμα.
3) Στη θέση σου δε θα έκανα ωμό πέσιμο αν δεν ψηνόμουν τρελά. Θα κράταγα την επαφή. Νομίζω είναι πιο σημαντική από το να τη ρίξεις στο κρεβάτι. Ακόμα κι αν δεν γίνει κάτι και μείνει στο φιλικό, έχεις κάποιον να βγαίνεις και να επικοινωνείς, συν ότι αυτή μπορεί κάποια στιγμή να είναι πηγή νέων γνωριμιών. Στη φάση σου δε νομίζω ότι έχεις την πολυτέλεια να την αφήσεις.
I LOVE THIS SITE!!!
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Και εγώ θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους, μάλλον δεν ψήνεται εκτός εαν είναι πολύ πολύ ντροπαλή ξέρω γω. Από την άλλη ούτε εσύ φαίνεσαι ψημένος ιδιαίτερα και από ότι καταλαβαίνω απλά ψάχνεσαι να γκομενισεις και βρίσκεις ευκαιρία τώρα που την γνώρισες να το προσπαθήσεις.

Εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα συνέχιζα την παρέα μαζί της αφού δεν παίζουν αλλες επιλογές για παρέα και στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να εξελιχθεί. Στην χειρότερη απλά θα συνεχίσετε να κάνετε παρέα στην καλύτερη θα κάνεις κάτι μαζί της ή με καμία φίλη της.

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Geologos wrote: Wed Jan 22, 2020 10:50 am
Αν παλι για κάποιον λόγο που δε μας είπες ακόμα θες να την κατακτήσεις, ξεκίνα να μην είσαι ευκολα διαθέσιμος και πες πχ ότι είσαι σε ραντεβού. Μην πεις ψέμματα, τα ψέμματα ανιχνεύονται από τον τρόπο που τα λες και δεν έχουν τα επιθυμητά απότελεσματα. Κλείσε ραντεβού με άλλες κοπέλες, βάλε την γοητεία σου ή και το τίντερ να βρει άλλα κορίτσια. Οι πιθανότητες να σε δει με άλλο ματι εάν από εκεί που είσαι ψιλομόνος σε ξένη πόλη ξαφνικά είσαι κάποιος με πολλαπλές επιλογές είναι αρκετες.
Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Ο,τι λέει ο κύριος εδώ.
User avatar
dimitris2000
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Sat Jun 06, 2015 2:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να ακούσω την γνώμη σας και στο δικό μου θέμα..

Με την δικιά μου είμαστε μαζί 5 μήνες.
Τα πάμε καλά δεν έχω παράπονο, υπάρχει όμως ένα θέμα το οποίο λίγο πολύ όλοι μας έχουμε συναντήσει και είναι "ο πρώην" στην δική μου περίπτωση όμως τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά..

Πριν κάνα μηνα λοιπόν ο πρώην της (1 χρόνο και κάτι είχαν σχέση) την θυμήθηκε και άρχισε να της ξαναστελνει..
Αυτή στην αρχή ενοχλούνταν και μου το έλεγε αλλά με τον καιρό άρχισε και αυτή να του μιλάει σαν να μην συμβαίνει τίποτα..
Από μέρους του φαίνεται πως το πάει πάλι στο ερωτικό και το καλό τουλάχιστον είναι πως αυτή δεν ανταποκρίνεται (ακόμα τουλάχιστον)..

Θεώρησα λοιπόν σωστό να της μιλήσω για αυτό το θέμα , με ήρεμους φυσικά τόνους, και να της πω ξεκάθαρα πως με ενοχλεί αυτή η κατάσταση και φοβάμαι πως αργά ή γρήγορα θα ξεφύγει..
Αυτή με διαβεβαίωσε πως δεν πρόκειται να γίνει κάτι και θα αρχίσει να ξεκόβει επαφές μαζί του..

Και εδώ έρχεται το πρόβλημα τώρα..
Χτες η κολλητή της ζήτησε να έρθει μαζί της αύριο όπου θα βγει με τον κολλητό του πρώην (τον γουστάρει) και θα είναι και αυτός μαζί...
Εγώ της είπα να μην πάει αλλά σε τέτοια θέματα που έχουν να κάνουν με την κολλητή της, τα πράγματα είναι αλλιώς..

Για πείτε γνώμες..

Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”