Το Πειρατικό! [Rules + discussion thread]

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
Post Reply
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

FM_MaNI@C wrote:Εγώ θέλω να ρωτήσω τον Μήτσο για αυτά τα posts με επιχειρήματα από προηγούμενα παιχνίδια. Ρε αδερφέ, αφού αυτό ολοφάνερα δεν είναι ένας σωστός-αποδεκτός τρόπος να ψηφίσεις, θα το καταλαβαίνεις, γιατί τον χρησιμοποιείς; :D .
Σε πολλους μας μπαινουν υποψιες για αλλους,και καπως πρεπει να τις δικαιολογησουμε.Επειδη με την παρεα μου παιζαμε παρα πολυ συχνα παλερμο οταν μαζευομαστε,και παιζαμε 10 παιχνιδια την βραδια,παντα περναμε υποψη την συμπεριφορα του καθενα απο παιχνιδι σε παιχνιδι.Οποτε απο συνηθεια το κοιταω αυτο,και αμα καποιος μου φανει υποπτος με αυτο το τροπο,τι να κανω,να εφευρω δικαιολογιες για να τον ψηφισω ή να ψηφισω αλλο ατομο?Παντως δε προκειτε να το ξανακάνω,γιατι αλλο να παιζεις 10 παιχνιδια σε ενα βραδυ και να το κοιτας αυτο,και αλλο 2 παιχνιδια σε 3 μηνες,γιατι τις 3 φορες που εχω ψηφισει ετσι εχω πεσει εξω,και κυριως γιατι το ψαχνω απο αυτη τη μερια οταν δεν μπορω να βρω κατι αλλο.Αλλα το οτι δεν ειναι αποδεκτος δε το δεχομαι,πρωτα παει το "η νυχτα πεφτει" και μετα το role playing,ειτε εισαι ο κολοσσος βδελλας ειτε ο Felix Lombardius πρεπει να αγνοσω οτι εισαι ο μανιακ?Πόσο μάλλον άλλοι που γνωρίζονται και κανονικα.Το ροουλ πλεινγκ το βαλαμε για αλατοπιπερο πανω απο το παλερμο.
Inzaghi wrote:Από την πρώτη μέρα ήξερα ότι ο nicklloris ήταν mason.
Απο περιεργια,αυτο πες μας απο που το καταλαβες.
Παντως θελουν μια ανανεωση οι βοηθητικοι ρόλοι,ειδικα με την τυχη των δολοφόνων να τους σπανε απο την πρώτη μέρα.
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά στο προηγούμενο που κρατήθηκαν λίγο τα προσχήματα, είχαμε πει για μίνινουμ 2 ποστς / μέρα. Αυτό δεν το είπαμε για το πειρατικό. Αν το κάναμε 3 ανά μέρα + έναν ασυλιοδότη ακόμα θα είναι πιο βατά τα πράγματα για τους πολίτες. Και η αναλογία δολοφόνων/πολιτων στο 1/5 όπως (κατά λάθος) έγινε στο πειρατικό.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62571
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ρε παιδια πολλοι μετα Χριστον προφητες βγηκανε.

Ο ενας ηξερε το ενα,ο αλλος καταλαβε απο την αρχη τον αλλον.Σιγα ρε ολοι.Εγω μεχρι να μου ανακοινωθουν οι ρολοι δεν ηξερα τπτ.

Παντως το οτι το ψαχνουμε τοσο πολυ δειχνει οτι μας ενδιαφερει.Παλερμο θα ξαναγινει αλλα προφανως πρεπει να γινει ενας ελενχος ποιοι διαλο παμε.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

εγώ ακόμα και τη στιγμή που βγήκα δεν ήξερα τι είναι ποιος... και αυτό επειδή δε βοηθάει το να παίζουν 5 άτομα και 10 να κάθονται στο background... ή πρέπει όλοι να ρίχνουμε 3 πλέον ποστ ανά ημέρα [και όχι στεγνά, ψηφίζω αυτόν γιατί άμστελ] ή να το παίζουμε στην κλήρωση ποιον να βγάζουμε... γιατί κάποιοι ακόμα και 3-4 γύρους μετά κοιτάτε ποιος είναι τι και όχι ποιος έχει κάνει τι...

Σε παλιότερα Παλέρμο έφτιαχνα εξελόφυλλα με ποιος ψήφισε ποιον και πότε έγινε αλλαγή ψήφου και και και... Τώρα δεν το έκανα γιατί βρέθηκα κατηγορούμενος νωρίς νωρίς [το γιατί δεν το κατάλαβα, μήπως επειδή είμαι ο Σπόνης;] και λέω τσάμπα θα το κάνω...
Αλλά πάλι κάθισα και έγραψα τη ροή των ψήφων για να έχω μία γενική εικόνα... Αλλά όταν κάθε γύρο παλεύω για τη σωτηρία μου, δε μπορώ να δείξω κάποιον...
Αμφιβάλλω αν ασχολήθηκαν άλλα 3-4 άτομα έστω έτσι [πολίτες λέω πάντα]

Σαφώς και να υπάρξει επόμενο Νύχτα Πέφτει αλλά να υπάρξει και η ανάλογη όρεξη από όλους...
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mitsosvd wrote:Αλλα το οτι δεν ειναι αποδεκτος δε το δεχομαι,πρωτα παει το "η νυχτα πεφτει" και μετα το role playing,ειτε εισαι ο κολοσσος βδελλας ειτε ο Felix Lombardius πρεπει να αγνοσω οτι εισαι ο μανιακ?Πόσο μάλλον άλλοι που γνωρίζονται και κανονικα.Το ροουλ πλεινγκ το βαλαμε για αλατοπιπερο πανω απο το παλερμο.
Για μένα φίλε δεν είναι αποδεκτός και το λέω αυτό αδιαπραγμάτευτα κιόλας. Κάθε φορά παίζουμε ένα διαφορετικό παιχνίδι ρόλων, στο οποίο δεν είμαι ο Μανιακ, είμαι ένας χαρακτήρας. Για τον Βδέλλα, δεν υπάρχει ο Lombardius, δεν υπάρχει κανένας. Επειδή από κάπου πρέπει να πιαστούμε όλοι, κατανοητό και λογικό να έχεις κατα νου προηγούμενα παιχνίδια και να συγκρίνεις στο μυαλό σου συμπεριφορές για να καταλήξεις κάπου, αλλά να χρησιμοποιείς τέτοια επιχειρήματα γραπτώς για να ψηφίσεις κιόλας νομίζω ξεφεύγει αρκετά και χαλάει το παιχνίδι. Γνώμη μου πάντοτε.
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Βασίλη, ξέρεις ότι δεν σε κατηγόρησα επειδή είσαι ο Sponis. Εξήγησα το σκεπτικό μου μια χαρά νομίζω. Έγινε εκείνη η τρελή αλλαγή στο τέλος του πρώτου γύρου και μου έκατσε κάπως.

Ποτέ δεν ψήφισα κάποιον επειδή είναι ο "Α" γνωστός user του φόρουμ, ούτε θα το κάνω ποτέ. τελεία και παύλα ΑΕΚ είσαι ....

Επόμενο σαφώς και θα υπάρξει. Έχω και κάποια ιδέα που θα την συζητήσουμε σε κάποια φάση.

For Honour! :D
Post Reply

Return to “Play by Post Games”