Το Πειρατικό! [Rules + discussion thread]

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Επειδή μπήκα πολλές φορές στο "μαγαζί" και δεν είδα κανέναν από χθες στις 22:48. Γι αυτό ρωτάω...
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τους εχω ικανους να μην το εχουν παρει πρεφα -meaculpa


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 23.00 ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Κοίτα να δεις που τελικά ήμουν αθώος... και με είχατε πείσει για την ενοχή μου...
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Γούτσου - γούτσου :D
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

:D
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απαπα τι τραγικό παιχνίδι. Απο άποψη στ@ρχιδισμου δλδ, 20 ατομα-12 σελιδες.
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Uberfail (ευτυχώς που η βοήθειά μου στον Βεντούζα ήταν καθοριστική :D :D ).

Η προφητεία του ζμπούτσαμ θα επαληθευτεί και θα στοιχειώνει το φόρουμ.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επικ φαιλ (ευτυχως που η βοηθεια του τιζιανο ηταν μηδενικη :D :D )

Νομιζω οτι αυτο το παιχνιδι ηταν ο επιθανατιος ρογχος των παλερμο στο σαιτ
Αμα βλεπω πχ τον Τονυ να εχει πιο πολυ ενδιαφερον για το παιχνιδι απο αυτος που παιζουν,τοτε κατι δεν παει καλα

Αυτα τα ολιγα
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τραγικό μας(μου) λάθος που διώξαμε τον ασυλιοδότη(Baner) πρώτη μέρα...
Ήμουν τυχερός γιατί στην πρώτη μου πρόβλεψη, ρώτησα για Σάργον_16 και έμαθα ότι ήταν fool, έτσι ήξερα ότι όλες οι ινφο που θα λαμβάνω ήταν αλήθεια...
Εντελώς κωλοφαρδία που ρώτησα για Φραπέ δεύτερη νύχτα, αλλά δεν είχα κάτι να τον κατηγορήσω...
Επέλεξα να μην ρωτήσω για Κηπουρό γιατί τον είχα για σίγουρο ένοχο...
Τρότη νύχτα ρώτησα για Λαμποργκίνη, ελπίζοντας να είναι ένοχος για να του επιτεθώ...
Αλλά όχι, ήταν αθώος...
Δυστυχώς, ο ρόλος του seer έπεσε σε μένα ενώ θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί καλύτερα από πιο έμπειρους...
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FM_MaNI@C wrote:Απαπα τι τραγικό παιχνίδι. Απο άποψη στ@ρχιδισμου δλδ, 20 ατομα-12 σελιδες.
+00

Χωρίς να θέλω να την πω σε κανέναν, ρε παιδιά αν είναι να μην ασχολείστε μη δηλώνετε. 20' τη μέρα είναι να ασχοληθείς αν είσαι πολίτης. Τραγικό το rpg, τέσπα, ελπίζω να μην επαληθευτεί ο Τόνυ. :?

Ευχαριστώ για την ωραία συνεργασία παίδες συνδολοφόνοι! :-P
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε πλακα μας κανετε;Παιχνιδι ηταν αυτο;;;

Στο τελος κανατε μπαμ ολοι και αν ειχατε ασχοληθει λιγο παραπανω θα τους ειχατε βρει...αλλα οχι δηλωνω ετσι για να ριχνω μια ψηφο...

Και γινομαι γραφικος που το ξαναλεω αλλα δεν ειναι λογικη αυτη δηλωνω και μην τον ειδατε...Τουλαχιστον ο Αλονσος το ειπε νωρις και τον αλλαξαμε...Ο Ντινος που στον πουτσο ηταν;Ο Τεο ελεγε ειχε δουλειες ε μην δηλωνεις στην τελικη...

Και βγαλατε και μενα γτ ρε κεραταδες,εκ των υστερων εμαθα οτι η εγω θα ημουν η ο Κος...δλδ καποιος που να το παιζει φαντασμα δεν;;;

Σκεφτειτε σαν το σεξ,πηδατε στην αρχη να φυγουν τα φλοκια και μετα παει καλα το πραγμα...Το rpg τραγικο απο ολους...Και εγω δλδ να ημουν μεσα δεν θα επαιζα γτ τι να πω για τον Κατεργιαννακη,το μονο που θυμαμαι ειναι που ειχε μπει σε ενα αγωνα με τον Παναθηναικο και οτι πηγαινε στο τερμα εγραφε...

Επισης τους 3 απο τους 4 τους ειχε παρει μυρωδια ο Τονυ απο την δευτερη μερα...τραγικο ελπιζω το επομενο να ειναι καλυτερο και οχι αυτο το χαλι...

Και επισης εξηγηστε μου με ποιο σκεπτικο με βγαλατε...εκτος αν ηταν ετσι στην τυχη ξερω εγω...
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

εγώ βλέπω ότι πρέπει κάποιον να τον κατηγορήσεις για να δεις μηηηηηήπως και ποστάρει

και τους πήρα όλους αμπάριζα, μήπως ξυπνήσω κανέναν, αλλά τπτ.
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νίκο η πρώτη νύχτα δεν έχει κανένα σκεπτικό, το ξέρεις.
Στα τυφλά ήμασταν, ρωτήσαμε για τον Κος, δεν μας έκατσε κάνα λαβράκι και μετά ψάχναμε στα τυφλά κάνα προσεγμένο και σωστό ποστ που θα φανέρωνε ενδιαφέρον για το παιχνίδι παραπάνω από αυτό που έχει ένας απλός πολίτης. Εγώ πρότεινα Σαργκόν, αλλά αποφασίσαμε να μη ρίξουμε σε καμιά πολύ παλιά καραβάνα (σπόνης, σαργκόν, jk, κος), αλλά να αφήσουμε στην άκρη για μια-δυο μέρες το φερ πλέι (να βγάζαμε δηλαδή κάποιον που δεν πόσταρε καθόλου). Ε, σε θεωρήσαμε επικίνδυνο και σε φάγαμε, απλά. :P
Εντάξει δεν έχει νόημα να πούμε συγνώμη, παιχνίδι είναι.

Να πω προσωπικά πως θέλω μια απάντηση «τι στο καλό σκεφτόσουν τότε» στον Αντώνη. Θα καταλάβει.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λολ εγω δεν ειμαι παλια καραβανα;

Οταν εγω επαιζα Παλερμο εδω μεσα εσυ ειχες κουλουρα στα ποστ σου... :P


Και εχει δικιο σε αυτο που λεει ο Σπωνης...μια ζωη τα ιδια του κανουν...βαραει εναν και με το που βαρεσει τον μαρκαρουν ολοι για πιθανο δολοφονο,και με το που αλλαξει ψηφο αμεσως να τον φανε...παιχνιδι ειναι και μαλιστα που αλλαζουν τα δεδομενα δεν ειναι δυνατον σε καθε παιχνιδι να λεμε ο Σπωνης παιζει καπως αυτος πρεπει να ειναι κατι...
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΡΕ ΜΗΠΩΣ Ο ΒΑΣΚΟ ΝΤΑ ΓΚΑΜΑ ΗΤΑΝ ΤΖΟΓΑΔΟΡΟΣ;

Τραγικό, ΤΡΑΓΙΚΟ παιχνίδι από τους πολίτες.

Στο τέλος χαλαρώσαμε αρκετά σαν δολοφόνοι και ειδικά η τελευταία γύρα έκανε μπαμ από χιλιόμετρα ποιοί ήμασταν.

Λλόρις σε φάγαμε γιατί θεωρήσαμε πως ενώ ενδιαφερόσουν αρκετά επέλεξες να μείνεις μακρυά από υποψίες με την ψήφο σου στο Σπόνη. Long shot ήτανε αλλά τελικά πετύχαμε λαυράκι. Επικές συνομιλίες μέχρι τις 2 το βράδυ για να αποφασίσουμε την πρώτη μέρα -και γενικά επικά λογκς οι δολοφόνοι μεταξύ μας τις πρώτες 5 μέρες που είχαμε όρεξη (γκαλ μην τα βγάλεις -ksilo ).

Γενικά προσπάθησα να κρατήσω χαμηλό προφίλ και για πρώτο παιχνίδι δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα γιατί κάθε ποστ μου έπρεπε να το σκεφτώ 3 και 4 φορές με αποτέλεσμα να κάνω 5-6 ποστ σύνολο σε όλο το παιχνίδι.

Πάμε και ένα ατομικό review για μερικούς παίχτες:

Σπόνης: Προσπάθησε να σώσει το παιχνίδι και τελικά δεν κατάφερε ούτε το κεφάλι του να σώσει. Φαινόταν πως κάνει σαματά μπας και πάρει μπροστά το παιχνίδι και όμως θεωρήθηκε κατευθείαν νούμερο 1 ύποπτος.
ΦΜμάνιακ: Ο απόλυτος puppet master, ο ένας, ο μοναδικός, ο ανεπανάληπτος. Αστείρευτη πηγή γνώσεων, ταπανταολα λέμε. Πως κατάφερε να είναι υπεράνω πάσης υποψίας μόνο αυτός το ξέρει (αν και ο Τόνυ τον είχε σταμπάρει από την πρώτη μέρα).
Ινζάγκι: Ο Φουτσίλε της ομάδας των πολιτών. Τόσα αυτογκόλ δύσκολο να δεχτεί ξανά σε Παλέρμο παίκτης. Το πόστ που κάνει πριν σκοτώσουμε τον Σαργκον που θεωρεί αυτόν, τον Κάτσο και τον Δαλ υπόπτους πρέπει να περάσει στο πάνθεον.
Σαργκον: Με έδειχνε, με ξαναέδειχνε, βρε "δείτε σε αυτούς που δεν ποστάρουν πολύ" έλεγε, βρε επιθέσεις μου έκανε κανένας δεν κατάλαβε τίποτα. Λίγο unfair play που τον βγάλαμε γιατί είχε αρκετό ενδιαφέρον και γενικά έλειψε η ενέργειά του από το παιχνίδι αλλά έπρεπε να καλύψουμε τον αρχηγικό κωλαρίκο μας.
Κος: Θα μείνει για πάντα στις καρδιές μας με μερικά του ποστ. Fair play to the lad, προσπάθησε αλλά σε μια μετριότατη ομάδα δεν κατάφερε να διακριθεί (άσε που ξέραμε από την αρχή πως είναι πολίτης -puppie )
Παντιάς: Αν εξαιρέσεις πως είναι γκέι μια χαρά παιδί είναι, γενικά καλούτσικος παίκτης αν και προς το τέλος βαρέθηκε και αυτός όπως όλοι μας. Αν κεράσει κανένα ποτό μπορεί να κάνω έντιτ. Α, και Φραππές+Βανδής=LFE.
Γκαλ: Υπεράνω πάσης υποψίας στην αρχή, έμπλεξε στο τέλος. Έκανε λίγο κρα το πως τον στηρίξαμε στην τελευταία γύρα αλλά δεν πειράζει, τελικά νικήσαμε παρθένοι. :D

Μπορώ να πω πως δεν το πολυχαρήκαμε και εμείς μιας και δεν συναντήσαμε και καμία αντίσταση. Ενώ στην αρχή όλοι μαζεύαμε motivation με κουβαδάκια στο τέλος ούτε συνεννοηθήκαμε ποιον θα ψηφίσουμε, ούτε ιν κάρακτερ ποστάραμε, μια σκέτη απογοήτευση.
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
Post Reply

Return to “Play by Post Games”