Το Πειρατικό! [Rules + discussion thread]

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλα με κοροιδευεις;;Ποιος ασχοληθηκε σοβαρα εναντι 4 δολοφονων;Ο Ταζ που εφυγε;Ο Θεοτσες που εφυγε;Ο Ματ που εφυγε;Ο Δαλ που μιλαγε μια φορα την ημερα;Οι αστοχιες του Ινζαγκι η το κολλημα του Βιντι με τα προηγουμενα παιχνιδια;;;;

Ε μην μου πεις τωρα ρε Κος οτι μονο με τον Σπωνη που ολοι θελαν να τον φανε τον Σαργκον που πιστευω δεν του εδινε κανεις σημασια η Αντωνη θα κανατε τπτ;;;

Σκεψου οτι ηταν κακο παιχνιδι απο τους πολιτες μονο και μονο που οταν εδειχνες τον Παντια και αυτο απανταγε με μια δοση τρελας κανενας δεν αναρωτιοταν γτ απαντουσε ετσι...και τοτε εγω ακομη δεν ηξερα τους ρολους...
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είπα για σένα Κος. Είπα για τα 3 ατομα που ψήφισαν 2 φορές συνεχόμενες το ιδιο ατομο ο ενας κατω απο τον αλλον. Την δευτερη φορά μάλιστα αυτό έγινε μεσα σε μισή ωρα, χωρις καμια αιτιολόγηση. Και φυσικά δεν ειπα οτι ειμαι σιγουρος οτι συννενοηθηκαν, απλα οτι ξενέρωσα στην ιδέα οτι μπορεί να επαιξε κατι τετοιο.

Για σένα ειπα οτι εαν και σε εχω σε εκτιμηση για τον τροπο που παιζεις, στο τελευταιο γυρο δεν μπηκες στο κοπο να αιτιολογησεις με βάση αυτα που ειχαν ειπωθει και ξενερωσα. Περίμενα κατι καλυτερο απο σενα και ας με ψηφιζες παλι. Μου φάνηκε σαν να το ειχες παρατησει.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα σαφώς και το είχα παρατήσει. Γιατί μπαίνω στον τελευταίο γύρο για να χτυπήσω εσένα και τον Παντια και βλέπω Αντώνη, Ινζάγκι και Μήτσο να με χτυπάνε με τρόπο που τον θεωρώ γελοίο. Έγραψα ότι ήταν να γράψω εκείνη τη στιγμή ξενερωμένος (πίστευα μάλιστα ότι θα ψηφιζόμουν και από άλλους στη συνέχεια) και την επόμενη φορά που κοιτάζω το τόπικ βλέπω ινζάκι-γκαλάκτικος 4-3 και τον Παντελή να ρίχνει Ινζάκι. Φυσικά έριξα σε σένα, αλλά στη πραγματικότητα δεν πίστευα ότι θα βρεθεί και ο πέμπτος πολίτης σε λίγο χρόνο να ρίξει σε σένα. Εξού και το λιτό ποστ. Το γεγονός ότι οι πολίτες ψήφιζαν με συνεχόμενα ποστς τους ίδιους, γίνονταν σε όλoυς τους γύρους.

nick δεν είναι μόνο πρόβλημα παιχτών, είναι και πρόβλημα θεσμών πλέον. Φαίνεται από τα τελευταία παιχνίδια (όχι μόνο από ένα) και επαναλαμβάνω είναι τελείως διαφορετικό να το βλέπεις απ' έξω και να κάνεις υψηλή κριτική. Τεσπά ότι είχα να γράψω το έγραψα και μάλιστα ούτε καν θα πόσταρα αν δεν είχε αναφερθεί το όνομά μου. :D
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρωτα και τον Ζμπουτσαμ το ιδιο θα σου πει...

Εκτος αν ειναι κωλοφαρδος ξερω εγω που στις δυο πρωτες μερες τους βρηκε...
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οπα...

αν αναφερεσε σε εμενα...την πρωτη φορα να σου θυμισω οτι ποσταρα ακριβως στο ιδιο λεπτο(αρα ταυτοχρονα χωρις να εχω δει καν τι εχει γραψει ο αλλος)...καi την δευτερη οντως ειχε περασει καν 25λεπτο αλλα εγω ολη αυτη την ωρα εγραφα το δικο μου ποστ...και του απο πανω το ειδα οταν πατησα sumbit...

δε μπορω να σε πεισω οτι δε συνενοηθηκα με κανεναν...αν θες να το πιστευεις τι να σου πω...εγω σου δινω το λογο μου και στην τιμη μου οτι δε παραβιασα κανενα κανονα και ουτε θα το κανω ποτε...

παιδια πιστευω οτι θυσιασα πολυ ωρα για το γκειμ(και θελω να πιστευω οτι αυτο φανηκε) απλα δε μου βγηκε(εκτος του τελευταιου γυρου που χαλασε το πισι και δε μπορουσα να μελετησω πολυ καλα και με την ανεση μου τα πραγματα...)
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

KosKarVen wrote:μπαίνω στον τελευταίο γύρο για να χτυπήσω εσένα και τον Παντια και βλέπω Αντώνη, Ινζάγκι και Μήτσο να με χτυπάνε με τρόπο που τον θεωρώ γελοίο.
Το οτι σε χτυπησαμε στον τελευταιο γυρο ηταν μια κινηση απελπισιας αφου χαναμε.Ειχα εντοπισει 2 αθωους και τους ακολουθαγα στην ψηφο μηπως μαζευτουμε οι αθωοι,οπως μας εντοπισες και εσυ μετα και μας ακολουθησες.
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συνενόηση δεν έγινε παίδες. Μην τρελενόμαστε. Αν γινόντουσαν συνεννοήσεις, θα είχαν φαγωθεί από το πουθενά οι δολοφόνοι.

Gal, λες δεν ψήφισες Ινζάγκι... Μπορεί να είναι έτσι, αλλά σε αυτό το ποστ:
Galacticos wrote:Στέλιος Βόνταφον.

Φτάσαμε στο πιο κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού και δείχνουμε κυριολεκτικά ανίκανοι. Δε ξέρω τι φταίει. Είμαστε αχρηστοι? Μας έχουν κοροιδεψει τόσο καλά? Εγώ προσωπικά ντρέπομαι απίστευτα για το κουτόχορτο που έχουμε μασήσει αυτές τις μέρες. Αν δε βρούμε ούτε απόψε ένοχο, θα γίνουμε εντελώς ρεζίλι, πέρα του ότι θα χάσουμε. Γιατί αλλο να χάνεις έχοντας βρει ενα δυο ενόχους και άλλο έχοντας πάρει τα @@ σου.

Λαμπρογκίνη επειδή βλέπω ότι αναφέρθηκες και χτες σε μένα, δε μπορώ να καταλάβω με πιο σκεπτικό είπες το παρακάτω
Inzaghi wrote:Γιωρίκας Λαμποργκίνης

Και για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο μεγάλη είναι η αγνοια σου, αν αποδειχθεί πως ο Κηπουρός είναι αθώος χάνεται και μαθηματικά το Euro.
Υπονοείς οτι εαν εβγαινε αθώος χτες ο Κηπουρός, χαναμε το παιχνίδι? Γιατι το παιχνιδι τελειώνει σήμερα εαν φαμε παλι αθώο και όχι χτες. Αν είναι αυτο και εκανες λαθος παρακαλώ να ανακαλέσεις.

Πραγματικά δε ξέρω τι να υποθέσω για σένα. Φυσικά και σου αναγνωρίζω οτι απο τη πρωτη στιγμή οτι εισουν σιγουρος για την αθοώτητα του Κηπουρού, αλλα εχτες οταν μετα την αποχωρηση του Cazzo την πεσαν στον Κηπουρό, ειπες οτι τελικα δεν ειναι αθώος και σε ξεγελασε. Εχεις μεγάλο ποσοστό ευθύνης για τη φυγη του Κηπουρου. Οταν βλέπουμε μεχρι και εσενα που εκοβες το χερι σου γιαυτον να ανακαλεις και να λες με κοροιδεψε τελικα, τι θελεις να κανουμε? Να μην τον ψηφισουμε? Δεχομαι επισης οτι μπορει να το εκανες για τους λογους σου οπως λες, αλλα το αποτελεσμα μετραει. Και το αποτελεσμα δειχνει οτι εβαλες το χερακι σου να φυγει κιαλλος αθωος.


Εισαι υπευθυνος και για τη φυγη του Νταμιτζανα και για του Cazzo εκτος απο του Κηπουρου.
Μετα απο αυτα πες μου πως να πιστεψω οτι εισαι αθώος και οτι δεν εισαι ο παραδοπιστος που πουλωντας τρελα μας εχεις κανει ανω κατω, μας εχεις αποπροσανατολισει τελειως και επειδη εκτιθεσαι πολυ δε σε ψηφιζουμε γιατι λεμε ''Ελα μωρε αυτος παιζει πολυ ριψοκινδυνα σιγα μην ειναι ενοχος'' .Και φυσικα οι αλλοι 3 καθονται και να γελανε με το μπουρδελο που μας εχεις κανει και να μη μιλανε καθολου για να μην εκτεθουν.

Εχεις βγαλει ολο το κοσμο αθώο και ένοχο. Αλλαζεις αποψεις με διαστημικό ρυθμό χωρις σοβαρα επιχειρηματα τις περισσοτερες (αν οχι ολες) φορες και εισαι και απολυτος για την γνωμη σου λες και εισαι θεος!
Για μενα προσωπικα δεν εχεις πει ουτε ενα επιχειρημα γιατι με θεωρεις ενοχο.
Ενω εγω απο το πρωτο γυρο που υποψιαζομαι εσενα και τον Κηπουρο, οτι καποιος απο τους δυο σας χρησιμοποιει τον αλλον, μιλαω παντα με επειχηρηματα!
Καποιοι δε μιλανε σχεδον καθολου και απλα ακολουθουν τα ρευματα και εσυ εισαι απολυτος για μενα που μπαινω και στον γαμωκοπο να ψηφιζω εχοντας καταληξει σε ενα λογικο συμπερασμα.
Δε ξερω τι να υποθεσω πλεον για σενα. Αν εισαι ενοχος και νικησεις αποψε πραγματικα θα εχεις κανει το παιχνιδι του αιωνα, κοροιδευοντας μας μεσα στη μουρη μας.

Δεν ψηφιζω για την ωρα, θα επανεξετασω ολα τα λεγομενα απο την αρχη της προετοιμασιας και θα καταληξω σε ενα λογικο συμπερασμα που θα βγαζει νοημα ωστε να εχω καθαρη τη συνειδηση μου. Και οχι να πω αυτος ειναι ενοχος, φατε τον, οπως κανεις εσυ.
Ποιόν στο καλό ψηφίζεις; :shock:

Γιατί εγώ αυτό είδα και σε ψήφισα...
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανεναν! :|

Μάλιστα αυτό το ποστ μου είναι απο τα πιο "χαλαρά" για τον Inzaghi. Σε προηγουμενους γύρους του τα ειχα χώσει πιο αγρια. Αλλα επειδή ήξερα οτι στο τελευταίο γύρο οι περισσότεροι θα τον θεωρείτε αθώο, ήθελα να δείξω οτι και εγώ δεν είμαι πλεον σιγουρος για την ενοχή του. Γιαυτό έκανα αυτό το ποστ, ουσιαστικά καλώντας τον να τοποθετηθει και ελπιζοντας να πει καμια βλακεία που θα τον ενοχοποιήσει.
Οταν είδα την αλλη μέρα οτι η απο-σπόντα ( :P ) ψήφος σου πηρε και αλλους μαζι σου, του τα έχωσα για τα καλά (μιας και οι συνάδελφοι μου ειχαν βιαστεί να ψηφίσουν Ινζαγκι ( -ksilo :P ) με αποτέλεσμα να γινει η κοντρα Ινζαγκι - Εγώ) και πιστεύω οτι τα επιχειρήματα μου ηταν υπερ αρκετά, και για την ενοχή του Inzaghi αλλα πιο πολύ για την δικια μου αθώοση (ffs σαν πολύ καλός πολίτης επαιζα... μαλλον γιαυτό νικάνε τις πιο πολλες φορες οι δολοφονοι -maxairia ).
Αλλά μάλλον τον ένστικτό σας υπερνικούσε αυτά που έλεγα.

Anyway, δεν εχει νόημα γιατι τωρα που ξέρετε τους ρόλους ολα αυτα μοιάζουν βλακείες.

Αλλα σιγουρα δεν τον ψηφισα, οπως μπορουν ολοι να δουν. :D

edit για τον απο κάτω.
Αν αυτό πάει για μένα τους γνωρίζω τους κανόνες, ευχαριστώ.
Last edited by Galacticos on Thu Mar 11, 2010 7:11 pm, edited 1 time in total.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ να έχει ψήφο με κόκκινα γράμματα [μόνο ένα όνομα].
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν είναι να το πάμε για τους κανόνες, θές να πούμε και για τις λίστες υπόπτων;
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ θέλω να ρωτήσω τον Μήτσο για αυτά τα posts με επιχειρήματα από προηγούμενα παιχνίδια. Ρε αδερφέ, αφού αυτό ολοφάνερα δεν είναι ένας σωστός-αποδεκτός τρόπος να ψηφίσεις, θα το καταλαβαίνεις, γιατί τον χρησιμοποιείς; :D

Περιμένω να ακούσω και τον Inzaghi αν συννενοήθηκε με κανέναν.
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντιά, οι λίστες αυτές καθ' αυτές δεν χρησιμοποιήθηκαν...
Στην ίδια παράγραφο μπήκαν πολλά ονόματα... :P
Και δεν νομίζω να συμφωνήθηκε από όλους αυτός ο κανόνας...
Πιο πολύ σαν παρότρυνση μου φάνηλε...
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το αποτέλεσμα αναμενόμενο. Από την πρώτη μέρα ήξερα ότι ο nicklloris ήταν mason. Δεν ήταν δύσκολο να το καταλάβω. Δεν υπήρχε συννένοηση στην ομάδα. Αν είχαμε δύο άτομα να συνεργάζονται θα πηγαίναμε καλύτερα. Λίγο η απουσία μερικών, λίγο το εντελώς λάθος παιχνίδι μου, λίγο το ότι δεν υπήρχε συνεννόηση μας έφεραν αντιμέτωπους με το αποτέλεσμα. Δυστυχώς, δεν είχαμε βοήθεια από τους βοηθητικούς ρόλους.
Η ορεξη μου για το παιχνίδι με οδήγησε σε πολλά λάθη.
Ελπίζω να γίνει επόμενο Παλέρμο.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωπα που ηξερες τι ημουν εγω;;;Και απο που το καταλαβες...Μονο εγω ο Αλονσο και ο Δαλ ξεραμε ο ενας την ταυτοτητα του αλλου...
Post Reply

Return to “Play by Post Games”