Ιστορίες 2008: Απορίες/Παρατηρήσεις/Σχόλια

Ελάτε τα γνωριστούμε και μάθετε τους κανόνες του τόπικ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Υπάρχει ήδη τέτοιος τομέας εδώ... το "ιστορίες μικρού μήκους"...


το οποίο ειναι γενικής χρήσης... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να ξεχωρίζονται οι ιστορίες που έχουν τελειώσει ώστε να είναι πιο εύχρηστο
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ και αρκετό καιρό που διαβάζω τις ιστορίες των παιδιών εδώ μου είχε καρφωθεί η ιδέα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες απο τις εμπειρίες μου. Περίπου ένα μήνα τώρα σκεφτόμουν το αν τελικά θα γράψω μια ιστορία, τι προσανατολισμό θα έχει (χιουμοριστική, προσωπική, κλπ) και τέλος πως αυτή θα παρουσιαζόταν. Πρίν μισή ώρα περπατούσα στο δρόμο και μου ήρθε μια ιδέα, αξιόλογη αλλά όχι πολύ πρωτότυπη. Διαβάζοντας τα παραπάνω posts του topic, ξαναμπήκα σε αμφιβολία. Δηλαδή, αξίζει να γράψει κανείς μια νέα ιστορία (η οποία δεν θα είναι και η πιο καινοτόμα), δεδομένου το οτι υπάρχουν τόσες πολλές; Έστω τελικά οτι αποφασίζει κάποιος να τη γράψει, πιστεύεται οτι θα πρέπει να την έχει ήδη ξεκινήσει ή να γράφει παράλληλα;
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TritonXS3 wrote:Εδώ και αρκετό καιρό που διαβάζω τις ιστορίες των παιδιών εδώ μου είχε καρφωθεί η ιδέα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες απο τις εμπειρίες μου. Περίπου ένα μήνα τώρα σκεφτόμουν το αν τελικά θα γράψω μια ιστορία, τι προσανατολισμό θα έχει (χιουμοριστική, προσωπική, κλπ) και τέλος πως αυτή θα παρουσιαζόταν. Πρίν μισή ώρα περπατούσα στο δρόμο και μου ήρθε μια ιδέα, αξιόλογη αλλά όχι πολύ πρωτότυπη. Διαβάζοντας τα παραπάνω posts του topic, ξαναμπήκα σε αμφιβολία. Δηλαδή, αξίζει να γράψει κανείς μια νέα ιστορία (η οποία δεν θα είναι και η πιο καινοτόμα), δεδομένου το οτι υπάρχουν τόσες πολλές; Έστω τελικά οτι αποφασίζει κάποιος να τη γράψει, πιστεύεται οτι θα πρέπει να την έχει ήδη ξεκινήσει ή να γράφει παράλληλα;
Man, άμα θες να γράψεις ιστορία, γράψε ιστορία... :-)
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Moggolos wrote:Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να ξεχωρίζονται οι ιστορίες που έχουν τελειώσει ώστε να είναι πιο εύχρηστο

Οι περισσότερες ιστορίες που έχουν τελειώσει, έχουν κλειδωθεί...όσες έχουν καιρό να ανανεωθούν και να προστεθούν στοιχεία τους (μάλλον τις παρατήσανε οι ιστοριογραφοι) περιμένω μια απάντησή τους για να προχωρήσω σε κλείδωμα...γίνεται συχνά ανανέωση, και βέβαια τσεκάρισμα όλων των ιστοριών απο τον mod του τομέα. :D

TritonXS3 wrote:Εδώ και αρκετό καιρό που διαβάζω τις ιστορίες των παιδιών εδώ μου είχε καρφωθεί η ιδέα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες απο τις εμπειρίες μου. Περίπου ένα μήνα τώρα σκεφτόμουν το αν τελικά θα γράψω μια ιστορία, τι προσανατολισμό θα έχει (χιουμοριστική, προσωπική, κλπ) και τέλος πως αυτή θα παρουσιαζόταν. Πρίν μισή ώρα περπατούσα στο δρόμο και μου ήρθε μια ιδέα, αξιόλογη αλλά όχι πολύ πρωτότυπη. Διαβάζοντας τα παραπάνω posts του topic, ξαναμπήκα σε αμφιβολία. Δηλαδή, αξίζει να γράψει κανείς μια νέα ιστορία (η οποία δεν θα είναι και η πιο καινοτόμα), δεδομένου το οτι υπάρχουν τόσες πολλές; Έστω τελικά οτι αποφασίζει κάποιος να τη γράψει, πιστεύεται οτι θα πρέπει να την έχει ήδη ξεκινήσει ή να γράφει παράλληλα;

απο το τέλος..η διαχείριση του υλικού σου είναι καθαρά δικό σου θέμα... πχ...εγώ παίζω 4-5 παιχνίδια και μετά τα γράφω...

Αξίζει να γραψεις μια νέα ιστορία για περάσουμε εμείς οι φανς λίγη ωρίτσα ευχάριστη στο πισί και να δουμε ποιους πήρες, τι σύστημα έπαιξες, τι σκατά έκανες, να πάρουμε καμια ιδέα αν θα μπορούσαμε να φέρουμε εμείς καλύτερα αποτελέσματα, να διαβάσουμε το τρόπο γραφής σου κλπ κλπ κλπ..

το πως θα είναι η ιστορία;;;;;; έχω γράψει πολλές και όλες είναι προσωποκεντρικές...κινούμαι γύρω από τον προπονητή και του δίνω ζωή...τώρα για σένα...εσύ αποφασίζεις...


απο τις ιστορίες έχουν περάσει κατα καιρούς καταπληκτικές ιδέες για παρουσίαση ιστορίας...μπορείς και εσυ να φέρεις κάτι νέο...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:
Moggolos wrote:Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να ξεχωρίζονται οι ιστορίες που έχουν τελειώσει ώστε να είναι πιο εύχρηστο

Οι περισσότερες ιστορίες που έχουν τελειώσει, έχουν κλειδωθεί...όσες έχουν καιρό να ανανεωθούν και να προστεθούν στοιχεία τους (μάλλον τις παρατήσανε οι ιστοριογραφοι) περιμένω μια απάντησή τους για να προχωρήσω σε κλείδωμα...γίνεται συχνά ανανέωση, και βέβαια τσεκάρισμα όλων των ιστοριών απο τον mod του τομέα. :D

Αυτο που εννοω ειναι να μπουνε ιισως σε καποιον φακελο ωστε να αδειαζει η καντρικη σελιδα.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Απο τη στιγμή που οι ιστορίες εμφανίζονται με χρονολογική σιερά....στη πρωτη σελίδα είναι όλες οι ιστορίες που διαβάζονται και συνεχίζουν να έχουν δράση....δε χρειάζεται να κανω κάτι άλλο...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13694
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Σκέφτομαι και γω να αρχίσω να γράφω την ιστορία μου με Βαλένθια....Θα δείξει...Ο μόνος μου δισταγμός είναι ο χρόνος που έχω...

Σαν στυλ έχω σκεφτεί τον τρόπο που έγραφα την περυσινή με Αούστρια Λουστενάου...

Είμαι μήνα δεκέμβριο 1η χρονιά....

Τσακ τι λες εσύ...και για το στυλ που έχω σκεφτεί...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι απο εμένα δεν θα ακούσεις ποτέ....


αν μου πεις "ξέρεις κάτι ρε μοντερεϊτάκο της πλάκας;;;; να ξες θα γράφω μια φορά το μηνά κετς..." δεκτό....μη μου πεις "θα γ### και θα δ### και κάθε μέρα θα γράφω" και πετάς αετό...


δε λέει....



κατάλαβες;;;;


Ο καθένας όπως μπορεί...αλλα τουλάχιστον να είναι ξηγημένος...


Γιατί η αλήθεια βρίσκεται στη σωστή ξήγα....γκεγκε;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αχεμ...


Τέλος Μαϊου και νέο ξεσκαρτάρισμα, πιο "απαλό" αυτό το φορά...


Οι ιστορίες που έχουν 2 μήνες να ενημερωθουν κλειδώθηκαν και πήγαν στο κατάλληλο τομέα....


Όποιος θέλει να την αναστήσει, μου το λέει...



Έχουμε και λέμε...


Πάμε στον Ιούνιο με 25 Ιστορίες "μακράς διαρκείας" και 50 "στο ξεκίνημά τους"...


Καλά να μαστε....

σε μια χρονιά που ήταν απο τις καλύτερες για τον τομέα χάρη σ' εσας...


και σας παρακαλώ...ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ...ειδικά το θέμα με τα screenshots με έχει κουράσει...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
dmt
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:52 pm
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλοί μου φίλοι (ΒΕΦΑ)
Εγώ πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι το πλήθος των ιστοριών αλλά η κοινοτυπία...Ομάδες Παίκτεσ Τακτικές... Γιαυτό στηρίζω Τσακ και ΙΝΔΙΑ :D
You know graffiti won't die
Because these walls don't lie......
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις δει πολλούς να παίζουν ξεκινώντας από 3η κατηγορία Β. Ιρλανδίας;;;;
Αν κάτι δεν είναι οι ιστορίες αυτό είναι κοινότυπες
dmt
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:52 pm
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MarcosG wrote:Έχεις δει πολλούς να παίζουν ξεκινώντας από 3η κατηγορία Β. Ιρλανδίας;;;;
Αν κάτι δεν είναι οι ιστορίες αυτό είναι κοινότυπες
Όχι όμως έχω δει πάρα πολλές φορές:
Monaco
PAOK
PAO
Chelsea
etc

Δεν το είπα προσωπικά για κάποιον. Υπάρχουν και μη κοινότυπες.
You know graffiti won't die
Because these walls don't lie......
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Δεν...θίχτηκα απλά έδωσα ένα παράδειγμα...Προσωπικά,το μόνο που βρίσκω λίγο ενοχλητικό είναι το γεγονός ότι οι πιο πολλοί υποκύπτουν στον πειρασμό και αγοράζουν τους ίδιους και τους ίδιους παίχτες,κατά τ'άλλα μια χαρά ποικιλία έχουμε :wink:
dmt
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:52 pm
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MarcosG wrote:οι πιο πολλοί υποκύπτουν στον πειρασμό και αγοράζουν τους ίδιους και τους ίδιους παίχτες
Ναι είναι και αυτό.... Αλλά γιαυτό είμαστε εδώ :D
Εγώ πήρα 5η Αγγλίας Kidderminster και δεν έρχεται κανείς από τους γνωστους..... :-D
You know graffiti won't die
Because these walls don't lie......
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις - Γνωριμίες”